Navigace

YachtNet charter

Návštěvy

TOPlist

Náhodný výběr z encyklopedie
· Log
· Lodní čas
· Kokpit
· Kladkostroj
· Beaufortova stupnice síly větru

Zobrazeno stránek
Zaznamenali jsme
88889722
zobrazených stránek od měsíce září 2006

Marine počasí
/

Reklama

Partner portálu
YachtNet, s.r.o.

Content
· Praktické odkazy CZ
· Praktické odkazy HR
· Počasí
· Praktické odkazy PL
· České cestopisy a info o plavbách
· Lodní knihovna
· Zajímavé » KNIHY »
· Inzerce na portálu www.jachting.info
· Literatura
· O nás
· Ochrana osobních údajů
· Kontakty
· Nová lodní výstava v Praze - II. ročník
· Libštát po čtyřicáté druhé
· Plavby na Baltu 2010
· YachtNet s.r.o. - nový partner portálu JI

Fórum

J A CH T I N G - I N F O :: Zobrazit téma - Kolečka ke gumáku
FAQ
FAQ
Hledat
Hledat
Seznam uživatelů
Seznam uživatelů
Uživatelské skupiny
Uživatelské skupiny
Osobní nastavení
Osobní nastavení
Přihlášení
Přihlášení
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra J A CH T I N G - I N F O » Gumový člun a vše kolem něj

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Kolečka ke gumáku  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 5.1. 2008

PříspěvekZasláno dne: pá leden 11, 2008 8:27 pm    Předmět: Kolečka ke gumáku Citovat

Mám dotaz- chci si pořídit kolečka ke gumáku - může někdo poslat fotku nebo plánek
mám Quiksilver 3,45m - denis někde psal že kolečka vyklopí a nevadí motoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Registrace: 8.11. 2005

PříspěvekZasláno dne: pá leden 11, 2008 11:05 pm    Předmět: Citovat

Kolečka ku gumáku predávajú hotové, dostaneš ich kúpiť v každom lodiarskom obchode, ale večšinou na objednávku. Predávajú sa dva druhy, jedny sú preklápacie a tie druhé sa vždy do tej potrebnej polohy šroubujú. Cena sa pohybuje medzi 4-5000 kč. Ja som si vyrábal sám tie druhé, teda šroubovacie. Chcel som ich mať čo najlahšie, preto som použil kombináciu nerez a lepené dubové hranolky. Ak si manuálne zručný a vieš si sám pozvárať nerez tak to odkukaj niekde na výstave, alebo v obchode a vyrábaj. Moc lacnejšie to nevýde. Ak si to dáš robiť zámočníkovi tak lacnejšie je kúpiť.
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: so leden 12, 2008 12:20 pm    Předmět: kolečka ke gumáku Citovat

Díky
na internetu jsem překlápěcí nenašel, ale snad něco okouknu , nebo koupím v Tullnu
Romik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 28.10. 2007
Loď/revír: Vranovská přehrada

PříspěvekZasláno dne: so leden 12, 2008 1:07 pm    Předmět: Kolečka Citovat

Jestli se můžu přidat se svojí troškou do mlýna Cool
tak taky vlastníme ke gumáku 3.85 YAM s 25 HP motorem přídavná kolečka. Bez nich bych si spouštění na vodu nedovedla vůbec představit. Pokud jsou kolečka, tak ve 2 lidech v pohodě. Je to o mnoho snadnější a i našroubování motoru. Máme taková jednoduchá, jak jste tady psali, každé na 1 šroub a přidělávají se do zrdadla každé jedním šroubem, durch přes to zrdadlo. Jsou z hliníkových profilů a mají taková větší kolečka, která je nutno i dofukovat... ale to záleží, na tom jak těžký motor na člunu je. Vytahování s nimi je taky pohodlné, jen se nesmí v HR jezdit až do poslední chvíle a zapomenout, že je odliv a sjezd má jen 3m Laughing to jsme si dali Mad museli jsme s kolečkama tahat loď cca 10 m po kluzkých kamenech, faktu hrůza.
Co se týká takových těch sklápěcích koleček, která tam potom jsou "nafurt" tak to se mi nejeví jako dobré řešení, protože když člun provozujeme u moře a koupeme se z něho, tak tam dost zavazí a třeba já okolo motoru vzadu lezu po koupání do člunu, a kdyby tam byly kolečka, tak tedy nevím nevím jak bych to zvládla. Musel by být na člunu ještě nějaký žebřík-nášlap, abych se do člunu vyhoupnula...
Jinak je dost rozdíl´při spouštění na vodu, jak velký člun to je a jak má velký/těžký motor. Původní člun jsme měli jen 3.3m a 9.9 HP a to jsme zvládali i bez koleček.
Sklápěcí kolečka jsem v HR viděla mnohokrát, ale vždycky u němců a na menších člunech, na které není problém vylézt, protože mají ty tubusy tenké a tak není člun tak moc nad vodou.
Taky jsem trochu brouzdala a nenašla jsem nikoho, kdo by je prodával. Jen na stránkách marine.cz je o nich zmínka u hliníkových člunů marine ale není tam žádný odkaz na to že by je prodávali.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Registrace: 2.3. 2008
Loď/revír: penzista

PříspěvekZasláno dne: pá březen 07, 2008 11:27 pm    Předmět: kolečka Citovat

Kolečka k člunům nabízejí všichni prodejci (Navy centrum, Marine sport, Čech marine, ABC lodě aj.), Osobně jsem si je několikrát sám
vyráběl a s toho mám tyto znalosti: Ty co prodávají, jsou určeny hlavně pro písečné pláže- mají velký průměr a šířku, proto jsou dosti
těžké a zabírají při transportu hodně místa a cena je neúměrně velká. Při používání chce mít kolečka pevně přitažená k zrcadlu jelikož
člun s motorem má cca min. 80kg a při jízdě po nerovnostech uložení na zrcadle toto značně trpí. Záď člunu by měla být min. 35cm nad
zemí a motor zvednutý. Je lepší, když je kolečko pod člunem kvůli rovnováze ( sám tahám 310 s 6hp cca 400metrů bez problemů).
Je lepší mít kolečka nafukovací o průměru cca 30cm- lépe absorbují hrboly. Kolečko by mělo být v ose svislého upevnění- nejsou pro-
blémy s kmitáním při tažení. Jsou lepší ráfky z umělé hmoty a po sezoně sundat pneumatiky a duše vyprat ve sladké vodě- po max 2letech sůl vše rozleptá. Osičky dělám z nerez trubky 12mm. Pokud používám kolečka na člunu trvalé tak je vozím sklopené do úrovně
válců, zavěšené na řetízku od splachovače- je mosazný a poniklovaný. Na vylézání z vody jsou dobré pevné duralové schůdky se třemi stupni, které jsou vykloněné od lodě -mnohokráte vyzkoušené, po lanových je umění se do člunu dostat.

Naposledy upravil tataS dne út prosinec 29, 2009 8:34 am, celkově upraveno 1 krát.
halladin
vytrvalý návštěvník

Registrace: 17.8. 2007

PříspěvekZasláno dne: so březen 08, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

Romiku,

fotka by nebyla ? Wink
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: po prosinec 28, 2009 2:55 pm    Předmět: Citovat

Tady jsem našel zajímavá kolečka ke gumáku, celá z umělé hmoty. Bohužel je mají patentovaná a v Evropě je nikdo nevede. Jelikož bez nich nemohu
žít tak si je ve státech objednám. Cena mě nevadí ale doprava stojí víc a tak hledám zájemce podobně střelené pro snížení ceny. Dovoz bude fungovat zase
po 20, lednu, tak je čas se dát dohromady. Třeba i přez e-shop (pokud by měl zájem - třeba by byla množstevní sleva).
http://www.westmarine.com/1/1/2316-retract...arine.html
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Registrace: 26.12. 2007

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 6:38 am    Předmět: Re: kolečka Citovat

tataS napsal(a):

Jinak pro všechny upozornění na nové předpisy o vinětách v HR. VMP a vinětu musí mít všechny lodě od 3 metrů a motoru nad 6hp. Pokud je motor silnější, tak i lodě pod 3 metry.

tatas patří to jinam, pokud by se ti tam chtělo pokračovat, mám pocit, že tam byly pro plachetnice nějaké specifikace, taky se třeba pletu?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 8:32 am    Předmět: Citovat

Asi sis nevšiml názvu tohoto vlákna. Já tady o vinětách nepíšu. Nevím jestli jseš ještě upravený od Vánoc, nebo již k Silvestru. Ta citace mého
příspěvku: je to již dosti dávno, co jsem to psal a trvalo ti dosti dlouho, než jsi to zaregistroval. Tím pádem to celé asi patří do vlákna el. na lodi
- dlouhé vedení, nebo dráty. Jsem rád, že si všímáš co dělají jiní špatně ale zatím jsem byl spokojen s těmi, kteří to zde mají v náplni.
Abys dobře spal, tak to smažu.
ZdTrader
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 27.5. 2008

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 8:52 am    Předmět: Citovat

tataS napsal(a):
Asi sis nevšiml názvu tohoto vlákna. Já tady o vinětách nepíšu. Nevím jestli jseš ještě upravený od Vánoc, nebo již k Silvestru. Ta citace mého
příspěvku: je to již dosti dávno, co jsem to psal a trvalo ti dosti dlouho, než jsi to zaregistroval. Tím pádem to celé asi patří do vlákna el. na lodi
- dlouhé vedení, nebo dráty. Jsem rád, že si všímáš co dělají jiní špatně ale zatím jsem byl spokojen s těmi, kteří to zde mají v náplni.
Abys dobře spal, tak to smažu.

TataS: Klid, občas se stane že pošleš odpověď a šoupne se to do jiného vlákna než kde to má být. Třeba včera se mi stalo něco takového Smile
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

Nic není nemožné. Ale že mu to nevadilo 1,5 roku jak je ten napadený příspěvek starý. Nějak jsem přehlédl, že byl ustanoven kontrolorem.
Více by mě zajímal zájemce o kolečka abych srazil cenu dopravy.
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 5:27 pm    Předmět: Citovat

TataS,
já bych plastu moc nevěřil. A mám koupené nerezové.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Registrace: 23.12. 2009
Loď/revír: Zodiac340CadetSolid + Suzuki DF15

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

halladin napsal(a):
Romiku,

fotka by nebyla ? Wink

fotka kolies!
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 7:41 pm    Předmět: Citovat

sorry, ako sa posielajú fotky???
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 7:52 pm    Předmět: Citovat

Ozzie,
mám tyhle
http://www.vltava2000.cz/marinesport/goods...rtmentID=0

Míáš tam i obrázek
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 7:58 pm    Předmět: Citovat

píšeš, že tam mám obrázok, fakt?, ja ozaj neviem ako sa prikladajú fotky, kolieska mám podobné na nerezovej stopke.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Registrace: 26.12. 2007

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Tatas, jedinej kdo je tady upravenej jseš nejspíš, ty. Kdybys nebyl tak sebestředně vztahovačnej pochopil bys, že to nebyla vítka, ale otázka s omluvou za OT. Snad by stačilo napsat, že se to již v jiném tématu probíralo, ale tvá radost v plivání na lidi se prolinula i sem. Si tahkle spokojenej, že se alespoň něco děje?
Za neprohlídnutí si datumu se omlouvám, přesto mě to zajímá s ohledem na možnost plutí s pirátem v chorvatsku, jdu hledat.
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

Ozzie,

koukni sem
http://jachting.info/modules.php?name=Foru...c&t=65
robex
nováček na fóru
nováček na fóru

Registrace: 18.8. 2008

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

Ozzie napsal(a):

Tady je NÁVOD Wink
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

to marks: je mě celkem někde co si o mě myslíš. Starý dědek bývá nerudný. Dle data tvé registrace zde, což je již DVA roky, je s podivem, že jsi ještě
nezaregistroval vlákno, které se nazývá Chorvatsko, a kde je hned v úvodu nezmazatelně vypsáno úplně vše o podmínkách plavby. Místo toho tady
poučuješ nerudného dědka v inval. penzi o nějakých nepodstatných poznámkách. V dnešní "super" době holt musí každý koukat aby byl a ne se
spoléhat na druhé, že mu vše naservírují pod frňák. Já se aspoň občas snažím poradit ale příliš mnoho lidí ty rady nežádá ale vyžaduje.
Fulda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 20.11. 2006

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

No tak pánové nechovejte se tu jako v parlamentu. Mad
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky Skype jméno
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 9:29 pm    Předmět: Citovat

to halladin: Já mám ta kolečka z duralu. Vlastní výroby kostra a kolečka plastová z obchodu. Je to ale velké a těžké a zabírají v autě cestou do HR dost místa.
Pro jedno odvezení člunu k moři tam a potom zpět to je zbytečné. Tato jsou z ABS plastu a zůstávají na člunu, což při váze 5,6 lb není žádná zátěž. Za ta léta,
co tam jezdím (cca 16 let) jsem již vyrobil a vyzkoušel všechny možné tipy a kombinace ale všechny mají nějaký nedostatek (jsou: velké, těžké, reznou,
překážejí na člunu, když je překlopíš nahoru, obalují se solí, drží v nich voda atd., atd. Když je máš s bantami, tak to poskakuje a mám co dělat aby se člun
nepřevrátil, když jej táhnu z kopce k vodě, musím je sundávat když chci nasadit ploutve. Tyto mě tam vadit nebudou. Již jsem dal více peněz okolo člunu a
tak to zase není tolik peněz abych to nevyzkoušel. K těm ploutvým vzadu se také nikdo nepřidal a přesto jsou moc fajn.
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

Ale jo,
je to zřetelně menší, a určitě lehčí. Ale já plastu moc nevěřím. A občas se může stát, že to je k vodě trochu dál. A pokud si někdy pořídím ke gumáku silnější ( a těžší motor), mohlo by to být slabé. 1O , nebo 15 HP bych nerad nosil v ruce.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út prosinec 29, 2009 10:29 pm    Předmět: Citovat

Mají udávanou nosnost 250 lb každé. Western Marine je zatraceně velká firma ve státech a tak by se asi těžko podepsala pod nějaký šmejd svým
jménem.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 10:52 am    Předmět: Citovat

robex napsal(a):
o Ozzie napsal(a):

Tady je NÁVOD Wink

Ďakujem Vám za návod, teraz to skúsim. Kolečká som ešte nikdy nepoužíval, dostal som ich k člnu, ale podľa mňa pri motore 15 HP po vyklopení kolies nahore zostane veľmi málo miesta na otáčanie s motorom. Čln prepravujem na streche a po spustení na vodu v plytkej vode pri brehu namontujeme motor. môj motor suzuki 15 DF váži 44 kg, ale dvaja to zvládneme ceľkom dobre. chce to cvik a hlavne opatrnosť, lebo sa väčšinou šmýka a môže sa stať že človek skončí vo vode.
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 11:21 am    Předmět: Citovat

Jasně, ve dvou není problém ten motor nainstalovat. Ovšem někdy je člověk sám.
Blokace motoru v pohybu - není to tak zlé - ona ta kovová část je prohnutá, a montuje se tak, aby ve funkční poloze byly kolečka pod zádí. Takže když jsou nahoře, tak fakt píně nevadí.
Jde o to, namontovat je co nejvíc k okrajům zádě- pak nevadí v pohybu ani motoru. A na nějaké prudké obracení ve velké rychlosti asi gumák nebude nejvhodnější. Aspoň já bych se bál.

Pokud je člověk v nějakém kempu, stanuje, nebo má karavan někde dál od kotviště, radši si člun i s motorem na kolečkách odtáhne. Vcelku.
Demontáž motoru a přenášení lodi i motoru extra 2 x denně asi nebude to pravé ořechové.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 1:24 pm    Předmět: Citovat

to máš pravdu, v chorvatsku vždy rezervujeme ubytovanie v 1. rade pri vode a nemám problém celý čas s člnom. raz sa poskladá a potom je priviazaný na bóju priamo pred domom. takéto ubytovanie je ale dosť drahé, a musí sa začekovať už v januári.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 2:24 pm    Předmět: Citovat

Je pěkné, že jsi to zvládl a budeš nás obšťastňovat svými obrázky. Ta kolečka se používají hlavně pro přivezení člunu k vodě a potom, když ti překážejí, tak je sundáš.
Pochybuji, že je někde uvedeno, že se musí vozit s sebou. Když je nepoužíváš, tak je prodej. Od toho je tady bazar. Já ale hledám někoho jiného.
Všude se ale nedá přijet autem až k vodě a nosit člun a motor 200m sám, na to již nemám lidi. (Manželka v 62 letech se dosti brání.)
Je otázka co je to drahé v HR. Já platím za 3 týdny s polopenzí ve dvou 1500 EUR a drahé se mě to nezdá. Začátkem července.
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

No . tataS,

To je taky možné - sundat to. Já tu napřed napsal pěknej nesmysl, pak mi zavrtalo v hlavě, a šel jsem se do garáže kouknout.
Takže, jo - jde základní konstrukci ( která ničemu nevadí) nechat na zrcadle, a nohy ( každou s jedním šroubem odmontovat.
Alespoň u mé verze.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 3:21 pm    Předmět: Citovat

Pokud znám ta kolečka, tak ta co jsou překlápěcí drží vždy jeden šroub jako čep okolo kterého se to točí. A vyndat ten čep (šroub) není zase tolik práce
i pro dosti líného člověka. Ty držáky se 2x 4mi šrouby tam můžeš nechat trvale. Většinou stačí trochu zapojit mozkové závity. Ten motor 15 HP si stejně
nikdy nekoupíš, protože bys jej neunesl a měl by velkou spotřebu. Ono tahat i na kolečkách i jenom člun 3,1m, neb podobný s motorem 15HP chce již
mladší a podstatně silnější borce než staré dědky. Někdy si to zkus ať neblábolíš zbytečně.
Byl jsi rychlejší.
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 3:29 pm    Předmět: Citovat

tataS

ona 5Hp je hodně málo, a mezi motorem 10 Hp, a 15 Hp motorem většinou (ale ne absolutně vždy) není žádnej váhovej rozdíl, který by stál za řeč.
Zkusím na jaře splašit nějakej ojetej dvoutakt.
Ale já bych to stejně radši nesundával.Šroubci a matičky jsou blbci, a rádi padaj do vody. A když nejsou blbci, jsou volšové ruce Laughing
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

A to je takový problém mít sebou náhradních pár šroubků? Já jich vozím celou pixlu od každé velikosti pár a v nerezu a každý rok se nějaký hodí,
když ne mě tak někomu jinému. Nejvíce jde na odbyt drát a isolepa + nějaká hadička.
Ten motor bych začal shánět již tak od ledna. Jak se trochu oteplí, tak stoupnou ceny.
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

No, on to většinou ví každej, že v lednu prodá za dost nízkou cenu. Takže, pokud to není vyložený zoufalec, co potřebuje peníze akutně, čeká na jaro ( nebo předjaří) taky.
Koukni do zdejšího bazaru - nabídka žádná. a na lode.cz taky.
Ti co dovážejí ojetiny ze zahraničí, mají jen to, co zbylo, a momentálně nedovážejí.
Ale pomalu a jistě jsme Off Topic
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st prosinec 30, 2009 5:06 pm    Předmět: Citovat

Tady máš bohatý výběr vedle v DE třeba Johnsonů 2 i 4 taktů různých výkonů i stáří: http://www.boatshop24.de/web/de/werften/e/j/johnson/index.htm
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: čt prosinec 31, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

tataS napsal(a):
Je pěkné, že jsi to zvládl a budeš nás obšťastňovat svými obrázky. Ta kolečka se používají hlavně pro přivezení člunu k vodě a potom, když ti překážejí, tak je sundáš.
Pochybuji, že je někde uvedeno, že se musí vozit s sebou. Když je nepoužíváš, tak je prodej. Od toho je tady bazar. Já ale hledám někoho jiného.
Všude se ale nedá přijet autem až k vodě a nosit člun a motor 200m sám, na to již nemám lidi. (Manželka v 62 letech se dosti brání.)
Je otázka co je to drahé v HR. Já platím za 3 týdny s polopenzí ve dvou 1500 EUR a drahé se mě to nezdá. Začátkem července.

S tými lidmi to máš svätú pravdu, aj s manželkami je to asy všade rovnako. zatial na štastie syna to bavý tak že je k mání pri manipulácii. z týchto dôvodov chcem honwave vymeniť za rib a časom si zaobstarať príves a potom môžem jazdiť aj sám. zatial na sólo
jazdenie na malom dunaji mi stačí toto:
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: čt prosinec 31, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

To Tatas
kolca se mi líbí ale maj pro mne jeden problém - až budu člun balit, tak tam budou vadit ne?(vozím člun v kufru.)
danda
halladin
vytrvalý návštěvník

PříspěvekZasláno dne: čt prosinec 31, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

VraŤ se nahoru, a přečti znovu. Kola se na transport demontují ,
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: čt prosinec 31, 2009 10:42 pm    Předmět: Citovat

Halladin myslí ta velká. Ta malá se sklopí nahoru a ty špice přimáčkneš nad ně. (5,6lb t.j. cca 2,8kg není žádná rozhodující váha.) Je to malé a při balení
nevadí. Já jej vozím i skladuji zabalený a mám tam držáky na ta velká a nic nevadí.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: so leden 02, 2010 2:07 pm    Předmět: Citovat

Nejlepší kolečka by byla tato: http://www.gizmag.com/go/1976/picture/2497/
Gabriel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 2.1. 2011

PříspěvekZasláno dne: ne leden 02, 2011 11:32 am    Předmět: Citovat

tatas: Zdravím a měl bych dotaz na ta kolečka od Westmarine, která jsi tu linkoval na první straně.

http://www.westmarine.com/1/1/2316-retract...arine.html

Šel jsi do nich nakonec? Docela se mi líbí a tak se pídím po zkušenostech uživatelů. Především mi jde o to, zda nejsou pro překonání běžných nerovností příliš malá ...

Díky!
Zahajskej
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 15.9. 2010

Loď/revír: Adventure Master 330+Mercury 15HP

PříspěvekZasláno dne: ne leden 09, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

Tyto kolečka se dají koupit už v ČR zde
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: ne leden 09, 2011 4:10 pm    Předmět: Citovat

to gabriel: Nešel jsem do nich, protože se nikdo nepřidal a 2500Kč se mě zdá dosti. Když ale vidím za co je mají tady, tak je to pakatel. (90x19,5=1755)+(25x19,5=488)+300=2543
Jinak mám svojí výroby z plastu a duralu a tak mě nic nenutí k zakoupení. Používám je pouze 1. den a potom poslední na což mě stačí. Mlsně na ně pokukuji pořád.
Ovšem ten uváděný průměr 114mm zase není málo a i podle toho videa to v písku nemá problém. Jsou hlavně pro toho, kdo člun tahá každý den z vody a to já nejsem.
Jinak ty moje tady někde jsou na fotkách, jenom nevím kde. I s tím, že jsem vše kupoval ofic v Baumarktu, tak stáli cca 700Kč.
Gabriel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: po leden 10, 2011 10:47 am    Předmět: Citovat

tataS: Ja uz jsem prave objednal a zaplatil sklapeci klasiku z Polska, ale ta cena, co pises, mi nejak nesedi. Shora to vypada, ze by shipping mel byt za 25 babek. Kdyz zkousim projit na West Marine checkout-em, nabizi mi to nejlevnejsi shipping za 142 babek.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: po leden 10, 2011 11:07 am    Předmět: Citovat

Málo čteš. O nákupu z USA se tady již psalo, tak si to najdi. Ono již jenom odsud zaplatit kartou, když je e-obchody v USA neuznávají, je problém. Jinak cena dopravy je
25USD do 10kg. http://www.dovozusa.cz/ http://www.dovozusa.cz/cenik-nakupovani-usa.htm http://www.usaservis.cz/kontakt.html http://www.zasilkovasluzba.com/services_mailbox.php je toho spousta ještě mimo těchto a nákup přez Amazon je levnější.
Gabriel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: po leden 10, 2011 11:26 am    Předmět: Citovat

tataS napsal(a):
Málo čteš. O nákupu z USA se tady již psalo, tak si to najdi.

Přecětl jsem tady toho dost na to, abych mohl poděkovat za poučení v tvém obvyklém stylu. Stačila jedna zmínka, že ve výpočtu uvažuješ přeposlání přes zásilkovou službu...
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: po leden 10, 2011 11:42 am    Předmět: Citovat

Je takřka pravidlem, že nově příchozí vyžaduje odpovědi bez toho, že by se namahal si to najít sám. Vzhledem k počtu nově příchozích, bych asi nic jiného nedělal.
Ve své velkodušnosti ti dovolím mě v tomto zastoupit a jsem zvědav, jak se ti to bude třeba po roce zamlouvat. Proto jsem zvolil tento způsob jako obranu a souhlasím,
s každým, který o mě tvrdí, že jsem hulvát. Také hledám pokud možno levnější způsob dopravy a předpokládám, že ostatní také. Jak vidím, jsou i vyjimky, které
potvrzují pravidlo. Hezký den.
Biggles
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 12.2. 2009

Loď/revír: Zodiac Zoom,5 HP Tohatsu / Vltava

PříspěvekZasláno dne: út leden 11, 2011 9:19 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny,

mám Zodiac Zoom 310S a o kolečkách uvažuji od té doby, co jsem si při spouštění do vody vyrobil asi 20 cm dlouho rejhu na válci, kterou jsem zalil lepidlem (píšu o tom v jiném vláknu). Šoupal jsem to po dně. Naštěstí né skrz.
Kolečka se prodávají okolo 4 000,- Kč, což mi připadá na to, že je to kus jeklu a plastová kolečka z OBI předražené. Proto uvažuji o vlastní výrobě, jak se tady několikrát píše. Nicméně nechci objevovat objevené, tak si zeptám. Má někdo odzkoušené rozměry, průměry kola apod. pro Zodiac Zoom 310S a 5 HP?

Díky

Biggles
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 8.3. 2010
Loď/revír: Beluga

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 2:03 pm    Předmět: Citovat

Dobře že se ptáš, tady ti někdo jistě poradí. Já jsem si dělal kolečka sám a upřímně řečeno jsem dost podcenil sílu, která na ně bude působit v praxi (šutry na cestě a tak).
Výsledkem bylo, že jsem dost odřel zrcadlo a kolečka zahodil, respektive přikoupil par dalších jeklů a udělal z nich vozejček Embarassed
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 29.11. 2007

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 5:22 pm    Předmět: kolečka Citovat

ToBiggles: Mám rovněž ZOOM 310S, 5hp a uděláno následovně:
Na zrcadlo přišroubovány AL jekly 30x30x 270 s roztečí 50cm od sebe. Díry na výškový posun mám po 5cm, na 6-ku šrouby s kříklovými matkami (!za plavby zajistit, jinak se setřesou).

Mým záměrem bylo co nejnižží objem/váha, zvolil jsem kolečko pr.200x 45, plné-umělohmotné s nosností jednoho 50 kg (!na výběr bylo 30 a 50), první kolečko stálo 50 Kč, druhé doobjednávané 155 Kč.
Kolečko jsem přišrouboval provizorně na slabostěnný ocelový jekl 25x25. Po první plavbě jsem provizorní ocelový jekl nahradil provizorně hranolkem z měkkého dřeva než zakoupím AL jekl, nebo si hranolky slepím z tvrdého dřeva, protože mi vadilo drnčení. Zatím to kupuji/dělám 10 let, protože stávající stále slouží.

Člun převážně vozím na střeše v nafouknutém stavu, dnem vzhůru a pokud jsem sám tak na sundání ze střechy dám kolečka jako na plavbu, člun sklopím, popotáhnu, člun otočím a kolečka dám na táhnutí.
Přikládám foto. Chceš-li podrobněji ozvi se přes SZ ať to zde nezasekáme.
Foto nebude protože kuchařku kterou jsem si udělal podle náhledu nefunguje. Chceš-li foto zašli mi na SZ svoji mail adresu, zašlu to přímo.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 5:31 pm    Předmět: Citovat

Po několika létech úprav a změn jsem dospěl k tomuto řešení: http://img191.imageshack.us/img191/9422/img2363ty.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/3227/img2364e.jpg

Snad to již bude lepší.

Naposledy upravil tataS dne st leden 12, 2011 5:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 5:34 pm    Předmět: Citovat

Prosím ťa pekne, zmenší ten obrázok na únosnú mieru.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

Stačí poprosit.
Biggles
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 9:35 pm    Předmět: Citovat

tataS napsal(a):
Po několika létech úprav a změn jsem dospěl k tomuto řešení: http://img191.imageshack.us/img191/9422/img2363ty.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/3227/img2364e.jpg

Snad to již bude lepší.

TataS Díky.
Vypadá to pěkně. Mám jen tyto dotazy. Jak máš ty kolečka připevněná k zrcadlu? Napevno nebo je po spuštění na vodu sundaváš? Jak jsou utěsněné díry v zrcadle?

Díky

Biggles
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 9:52 pm    Předmět: Citovat

Čo pekne, vyzerá to super, to by si mohol aj predávať.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st leden 12, 2011 10:14 pm    Předmět: Citovat

Skrz viditelné díry prochází vratové nerezové šrouby, které jsou skrz zrcadlo nad hladinou vody kotvícího člunu a z venku je dotažená nerezová matka v zahloubení do roviny
Na šroub se nasadí kolečko a utáhne se přez podložku křídlovou matkou. Uhelník dole sedí na hraně zrcadla. Z boku se čtyřhran opírá o válec člunu. Tím, že je zrcadlo trochu do V, jsou kolečka dole od sebe, což zamezuje courání do stran. Ten sklon bočních pásků u kolečka 45° je pevnější než to dělat na 90°. Důležité je dostat kolečka co nejvíce
pod člun a vozit jej s nasazeným motorem. Neosvědčili se mě nafukovací kolečka, protože při nájezdu na nerovnost člun hopsá a má snahu se převrátit do strany. Taky do nich
při sjezdu do vody zateče a slaná voda leptá duše. Přední kolečka drží za třmínky po stranách v dodatečně nalepených D kroužcích. Ty gumy sedí v prohlubni spojení válců
s podlahou. Používám je pouze na transport k vodě na začátku dovolené a potom zpět na konci těch cca 250m. Dolu to jede samo a zpět uvážu přední lano za horní panty zadních dveří a táhnu člun autem nahoru.
Někde tu jsou fotky s nasazenými kolečky ale nevím kde. Při výměně NTB jsem si originál smazal.
Biggles
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: čt leden 13, 2011 10:01 pm    Předmět: Citovat

Tatas díky za podrobný popis. Jestli si můžu jen dovolit další dotaz? Pochopil jsem, že kolečka použiješ obvykle pro víceméně jednorázové spuštění člunu na vodu a pak kolečka dáš pryč.
Jak to vidíš, v případě této konstrukce, s případem, kdy si jedu zajezdit na 2 hodiny na Vltavu a potřebuji dostat člun 200 m od auta k vodě a pak zpět? Je to také vhodné? Jde mi tedy o velmi časté sundávání a montování?

Díky

Biggles
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: čt leden 13, 2011 11:32 pm    Předmět: Citovat

To je ovšem tvůj problém. Tato konstrukce nevylučuje časté nasazování a sundávání. Na takovou vzdálenost jsem si udělal ta přední kolečka, protože se ten člun i s
nasazeným motorem pronese. Možná bych trochu předělal uchycení vepředu aby to šlo rychleji upevnit. Vzadu je to řešeno tak aby se to nehnulo. Jinak si odrbeš
spodek zrcadla (podlahu). Hlavně bych měl sebou více velkoplošných podložek a křídlových matek z nerezu, protože se rády schovávají a padají do hlubin. Taky by šlo
mít na horním konci čtyřhranu udělané překlápěcí uchycení s čepem na kterém by ta kolečka za jízdy visela. Je třeba je mít do roviny s válci. Já jsem je míval pověšené
na mosazném niklovaném řetízku od WC splachovače s háčkem. Byli ale od mořské vody pořád obalené solí, protože to od vrtule cáká a vozit je bez použití 20 dní
nemá smysl. Ty hliníkové profily mám eloxované aby nehnili od soli a vše ostatní je nerez a přesto musím každý rok po sezoně rozebrat osičky kol, vyčistit od soli a
namazat vazelinou do slané vody. V kolečku je distanční trubka jako čep, ve které je stahovací šroub M8. Na to jsou právě dobré ty plastové z USA. Ovšem na takovou
vzdálenost při častém používání by se dosti opotřebovali. Těch konstrukcí jsem za léta měl více ale tato se mě nejvíce osvědčila. Při výrobě je třeba počítat s prověšením
podlahy aby o ni kolečka nedřela. Ty pásky jsou 25cm dlouhé a ty čtyřhrany á 50cm aby to vyšlo z prodávaných 1m tyčí v Bauhausu. Tam mají Al. profily eloxované a z
poměrně tvrdého Al. Ten čtyřhran je 30x30 a pásky 50x3mm. Ostatní je z Ferony. Kolečka jsou na ruční sekačku trávy.

Náhodou jsem narazil na starou fotku, kde je trochu vidět jak visela kolečka na řetízcích. http://img221.imageshack.us/img221/3531/a700041.jpg
Biggles
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: po leden 17, 2011 9:46 pm    Předmět: Citovat

Tatas díky. Mám teď dostatek podkladů, abych se pustil do vlastní výroby a využil různé postřehy v tomto vláknu. Ptal jsem se na to časté montování koleček, neboť stejně jako ty, bych se toho opotřebení obával u těch plastových. Jinak se mi docela líbily.

Jak to bude hotové, tak to také nafotím a podělím se s ostatními.

Biggles
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: ne březen 27, 2011 10:32 am    Předmět: Citovat

Upozornění pro zájemce o kolečka na gumák. V katalogu Marine sportu v Praze mají teď do konce března v akci ta plastová emerická kolečka za 2550Kč. Tím pádem není
nutné řešit dovoz z USA (který podražil z 500 na 700Kč) a jsou hned k mání. Jenom tam mají chybně uveden průměr 250mm, což je o dost více.
http://www.vltava2000.cz/marinesport/goods...cluny.html
V orig katalogu se píše, že jsou určená pro přenosné čluny do 250lbs. Neuvádějí jestli s motorem, nebo bez. I tak je 125kg dost.

Naposledy upravil tataS dne po březen 28, 2011 7:54 am, celkově upraveno 1 krát.
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: ne březen 27, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

Tak ty plastový kolca jsem koupil.Koupil jsem je k pomocnýmu člunu s malým motorem.K většímu motoru(15Hp) se mi vhodné nezdají. Neumožňují montáž motoru ve svislé poloze. Dám vědět jakou mají výdrž.
danda
dracik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 7.9. 2007
Loď/revír: Maya, 8m cruiser

PříspěvekZasláno dne: út květen 31, 2011 12:47 am    Předmět: Citovat

K tym plastovym koleckam, o ktorych ste sa bavili:
udavana nostnost 112,5kg; moj naf. cln + motor + plna nadrz 79kg
Kolieska sa zlomili po piatej ceste na plaz (plaz mam 50m asfaltka, 50m po trave)
Dovod: tycka, okolo ktorej sa koliesko toci je PLASTOVA!!!
Nahradzam to nerezovou skrutkou a uvidim, co sa zlomi nabuduce (tycka, okolo ktorej sa toci cele rameno s kolieskom je totiz tiez plastova Smile
Sirka koliesok je taka, ze sa pri tejto hmotnosti dost zabaraju (strkova plaz).

V kazdom pripade, aby som len nehanil realna skusenost - vyzorovo super pasuju k bielemu clnu, su uplne nenapadne v akejkolvek polohe. Nie su prilis vysoke, staci to vsak na prejazd po standardnych nerovnostiach a pri vyklopeni hore ich vobec nie je vidiet.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 20.8. 2011

PříspěvekZasláno dne: út září 13, 2011 3:04 pm    Předmět: Citovat

dracik napsal(a):
K tym plastovym koleckam, o ktorych ste sa bavili:
udavana nostnost 112,5kg; moj naf. cln + motor + plna nadrz 79kg
Kolieska sa zlomili po piatej ceste na plaz (plaz mam 50m asfaltka, 50m po trave)
Dovod: tycka, okolo ktorej sa koliesko toci je PLASTOVA!!!
Nahradzam to nerezovou skrutkou a uvidim, co sa zlomi nabuduce (tycka, okolo ktorej sa toci cele rameno s kolieskom je totiz tiez plastova Smile
Sirka koliesok je taka, ze sa pri tejto hmotnosti dost zabaraju (strkova plaz).

V kazdom pripade, aby som len nehanil realna skusenost - vyzorovo super pasuju k bielemu clnu, su uplne nenapadne v akejkolvek polohe. Nie su prilis vysoke, staci to vsak na prejazd po standardnych nerovnostiach a pri vyklopeni hore ich vobec nie je vidiet.

Můžu se zeptat na značku těch polámaných? Byli to zmiňované West marine? Protože uvažuji o tom, že je koupím. Na netu jsem už našel víc výrobců, tach by to byla asi užitečná informace.
josef12345
nováček na fóru
nováček na fóru

Registrace: 24.1. 2013

PříspěvekZasláno dne: pá únor 01, 2013 4:11 pm    Předmět: kolečka ke gumáku - vlek na gumák Citovat

já jsem si ho postavil doma sám skládací z jeklu a vyšlo mne to vše na 700 Kč.

tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: pá únor 01, 2013 5:29 pm    Předmět: Citovat

Po vlastních zkušenostech bych řekl, že tak třetí provedení bude tak akorát a u toho zůstaneš. Toto provedení (i když řemeslně třeba dobré) se moc nehodí
abys to dal do člunu a celý den s tím jezdil. Na to příjdeš až při provozu. Je to moc velké a člun na to nenaložíš a nesložíš sám. A do slané vody to není
vhodné vůbec. Druhý rok to bude pěkně rezavé. Proto jsem to dělal celé z duralu a nerezu.
pupi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 8.9. 2011
Loď/revír: Adventure Master M-360 / Suzuki DF20A / Dunaj

PříspěvekZasláno dne: pá únor 01, 2013 7:01 pm    Předmět: Citovat

Ja som ako druhe kúpil tieto. Vysoká nosnosť, nerez, daju sa zhodiť, čiže dobre prepravné.

Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: pá únor 01, 2013 7:13 pm    Předmět: Citovat

Mě se více osvědčilo mít ta kolečka pode dnem člunu. Když jedeš s motorem na zrcadle, tak stačí menší síla k zvednutí přídě. (lepší rozklad sil) Na pár metrů to
nehraje roli ale když člun táhneš dále, tak to je podstatný rozdíl. Široká kolečka jsou lepší na písek apod ale na asfalt, beton apod se mě osvědčila ta úzká
plastová s nízkou gumou na obvodu. Ta měkká (nafukovací) více skáčou na hrbolech. Jak píši výše: teprve třetí a další model bývá vyhovující.
Reno
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 28.7. 2011

PříspěvekZasláno dne: so únor 02, 2013 1:52 am    Předmět: Citovat

Ahoj,já používám již na třetím člunu svůj stále stejný systém koleček http://imageshack.us/g/600/s1160007.jpg/.U prvního menšího člunu jsem měl ty kola přímo pod zrcadlem,ale jak píše TataS,při větší váze člunu a motoru je dobré posunout těžiště dopředu a lépe vyvážit.Já jsem již před minulou sezónou udělal "tupláky" a mohu říct, že se opravdu osvědčily.Kola se na zrcadlo pouze nasunou.Potopit se nemůžou,protože jsou nafukovací.Jsou pouze s kluzným plastovým uložením.Co se týče vlivu soli např. na ventilky a gumu,tak žádné změny na kolech nevídím (po několika letech).Silnice se taky solí a kola na autech to taky vydrží. Ty na člunu vždy omývám sladkou vodou.Když je trochu lepší sjezd na jakékoli pláži,zatáhnu,nebo zatlačím člun do vody i s nasazeným motore,kola poze vysunu směrem dolu buď z vody nebo ze člunu.Většinou je dám do člunu a použiju pak při kotvení na malé přírodní pláži.Při příjezdu ke břehu pak nasunu kola a kousek popotáhnu člun ke břehu,tak aby záď byla kousek nad vodou.Takto celkem dobře řeším i kotvení aniž bych tahal zatíženou záď motorem po písku nebo kamenech.
pupi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: so únor 02, 2013 8:45 am    Předmět: Citovat

Reno máš to pekne spravené. Síce kolečka tým že sú zdvojené zaberú viacej miesta v aute, ale určite sa to s tým lepšie ťahá. To sedenie si robil sám?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Reno
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: so únor 02, 2013 10:04 pm    Předmět: Citovat

kola sice zaberou o něco více místa,ale opravdu je to na pískové pláži mnohem lehčí.Já jezdím s karavanem, tak vžycky to místo najdu.Na noc člun tahám ke karavanu tak lepší když to jde lehce.Sedačku jsem si dělal sám a to z důvodu opření.Při delších cestách mě boleli záda.Je z nerezu 25x1.5 a sedák má výplet z látky,něco jako na zimních sáňkách.Je to přitom lehčí,než ty originál překližky.
tkruska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 28.5. 2006

Loď/revír: Phobos 21, Adventure M330 / Střední Labe a tam kde lze s přívěsem

PříspěvekZasláno dne: ne únor 03, 2013 1:19 pm    Předmět: Citovat

pupi: Kde si koupil ty kolecka? Diky
pupi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: ne únor 03, 2013 1:50 pm    Předmět: Citovat

Na dobierku od : http://www.pozicovnazilina.sk/index.php/id...-clny.html
Ja som ich našiel na youtube : http://www.youtube.com/watch?v=Zo0X4f_cMU4...BnLxjymZfA
Sú to polské koliečka, nerez, dobre vyzerajú a majú slušnú nosnosť . Pred tím som mal plastové vyklápacie, síce čln sa dal zbaliť s nimi ale po vytiahnutí z vody boli večne špinavé , kamienky v drážkach, blato, zle sa to čistilo. Tieto zhodím, ponorím do vody a hotovo.
Libor
OK4AMI

Loď/revír: s/y Ami - Corveette 650

PříspěvekZasláno dne: ne únor 03, 2013 9:16 pm    Předmět: Citovat

Tyto jsou za Kč
http://shop.jachting.info/index.php?main_p...ts_id=1842
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Skype jméno ICQ
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: ne únor 03, 2013 9:35 pm    Předmět: Citovat

K dokonalosti jim chybí ten zlom o 45° pod zrcadlo. Když se zvednou nahoru, tak překáží pohybu motoru. Nejlépe je nasazovat a používat jenom pro
cestu do vody a ven. Hlavně na moři ve zvednuté poloze se obalí solí.
Stačilo by ten čtyřhran přeříznout pod 45° a svařit do zlomu a byli by dobré.
Libor
OK4AMI

Loď/revír: s/y Ami - Corveette 650

PříspěvekZasláno dne: ne únor 03, 2013 9:45 pm    Předmět: Citovat

A ty zlomené se nechávají za plavby nasazené..... Confused
Jaký je v tom rozdíl? Jaké omezení pohybu, kdy, kde, jak .... nechápu.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Skype jméno ICQ
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: ne únor 03, 2013 10:00 pm    Předmět: Citovat

Záleží na tom, jestli jsou (zlomené i jiné) v provedení jako ty co inzeruješ tj. že je pevná část přišroubovaná na zrcadle a ten čtyřhran se překlápí nahoru a dolu,
potom trčí nahoře nad zrcadlem a překáží u motoru a v rejdu. Nebo je to v provedení co předvádějí hoši, že se nasunou ze spodu do čtyřhranu připevněného
napevno na zrcadle a potom se dají buď nasunout sezhora, nebo položit do člunu. Tím pádem okolo motoru nevadí. Pokud se nasunují sezhora, tak je lepší
aby byli do úrovně zrcadla. Za zrcadlem se za jízdy dosti vaří voda a tak se obalují solí.
Ještě k tomu tvému obrázku: Je lepší je namontovat obráceně než jsou na obrázku aby ty čtyřhrany byli až u válců a člun měl lepší stabilitu při tažení za
špičku. Na to člověk většinou příjde až vlastní zkušeností, pokud hned na začátku neposlechne rady těch co to několikrát změnili. To překlápění se mě také
líbilo, než jsem přišel na to že je na prd.
tkruska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 10:32 am    Předmět: Citovat

Myslim ze ty lomene od polaku jsou supr, presne tohle jsem hledal. Uz jsem jim primo napsal, tak uvidime kolik to bude stat. Pripadne to vezmu z toho Slovenska.
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Registrace: 7.1. 2012
Loď/revír: YAM 330S/YAM15Hp,M/B Hellas 6,00/VolvoPenta 280Hp,S/Y SAS39/Pembina/Tisno

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 6:55 pm    Předmět: Citovat

Ty Liborovy kolečka vypadají na první pohled dobře.Ale jen na první Crazy Jsou moc velká-výhoda na velmi nerovném terénu,ale ta plechařina je fórová.
Osobně jsem měl na nasunovací tyčce nerezu plastová koloběžková bantamová kola,nasunoval jsem je zespodu.Síla stěny trubky byla 3,2mm,pouzdro trubky rovněž 3,2mm průměr 18 a 20,musel bych to najít,jištění proti otočení 12mm kulatinovými čepy;po pár brodění na Hronu po šutrech se to ohlo. Crying or Very sad Gun Crying or Very sad
Druhou a poslední verzi jsem udělal do vidlic a nasunutí shora,zajištěno 12mm čepy,ale ohnuto dozadu!!!! Nikdy by mě to nenapadlo dát opačně,nedej bože najet s tím takto na pangejt, Razz Confused Razz navíc loď se stejně spouští přídí proti vlnám.
Dvojmontážka se mi moooooc líbí,že by varianta č.3? Rolling Eyes Whist Razz Whist Confused Gooood
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 7:37 pm    Předmět: Citovat

S tím ohnutím do předu je to nejlepší kvůli váze na špičce. Namaluj si rozklad sil a uvidíš. Vůbec nejhorší varianta je kolečka uprostřed.
Podívej se na přední vidlici u motorek. Těžké motocykly např BMW, měli také takovou konstrukci a bylo to velmi stabilní a pohodlné.
U těchto koleček na lodě je třeba aby ta tyčka byla ve středu kolečka. Pokud je ze strany, tak to vždy vaklá a táhne někam bokem, případně se ohne.
Když na tu tyčku rázy působí váha člunu s motorem (což bývá okolo 85-120kg) při poskakování po kamenech, tak je to jako bys do té osy tloukl pořádnou
palicí.
Ty nerezové trubky jsou v podstatě dosti měkké. To je lepší dát z boků kolečka duralovou pásovinu jak mám na těch fotkách výše. A osičku z min. 12 šroubu.
Reno
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 9:34 pm    Předmět: Citovat

To tatasS to si napsal přesně obráceně.S nerezí dost let dělám a je naopak tvrdá a nehouževnatá.Na těch kolech viz foto výše,je jäckl 25x25x2,osa je tr.20x1,5.To než ohnu,tak to dříve vytrhnu ze zrdcadla.Původně jsem je měl pouze z jedné strany a tahal jsem to i za autem.Před třemi roky jsem koupil větší člun a silnější motor a váha šla jasně nahoru.Tak jsem přidal ještě jedna kola a poměr sil na krut v jäklu se vyrovnal a jízda po písku se výrazně zlepšila.Jinak pro kptn doma na Labi nebo na Vltavě zajíždím na sjezdech po kolech s motorem i nádrží pozadu,jako větší čluny s vozíkem.Potom člun jenom otočím,jsem cca pokolena ve vodě kola vysunu na řece větěinou hodím do auta a jedu.
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Loď/revír: YAM 330S/YAM15Hp,M/B Hellas 6,00/VolvoPenta 280Hp,S/Y SAS39/Pembina/Tisno

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 10:05 pm    Předmět: Citovat

tataS napsal(a):
S tím ohnutím do předu je to nejlepší kvůli váze na špičce. Namaluj si rozklad sil a uvidíš. Vůbec nejhorší varianta je kolečka uprostřed.
Podívej se na přední vidlici u motorek. Těžké motocykly např BMW, měli také takovou konstrukci a bylo to velmi stabilní a pohodlné.
U těchto koleček na lodě je třeba aby ta tyčka byla ve středu kolečka. Pokud je ze strany, tak to vždy vaklá a táhne někam bokem, případně se ohne.
Když na tu tyčku rázy působí váha člunu s motorem (což bývá okolo 85-120kg) při poskakování po kamenech, tak je to jako bys do té osy tloukl pořádnou
palicí.
Ty nerezové trubky jsou v podstatě dosti měkké. To je lepší dát z boků kolečka duralovou pásovinu jak mám na těch fotkách výše. A osičku z min. 12 šroubu.

jenže ty rázy a námaha přenosu sil do zrcadla,....samo,že to vyřeší šrouby skrze zrcadlo a slušně široký pás na opření(na fotkách vidím jen jekl)
pásovina je taky řešení,po zkušenostech s hliníkem v ve slané vodě(viz jiné vlákno)volím co nejmasivnější leguru
vyřešil jsem to trubkovou vidlicí a oboustranným uložením os 14mm,...kluzně v novém silonovém náboji , tahám člun klidně až k domácím a sladké vodě za autem přes celé městečko

kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 10:13 pm    Předmět: Citovat

Reno napsal(a):
To tatasS to si napsal přesně obráceně.S nerezí dost let dělám a je naopak tvrdá a nehouževnatá.Na těch kolech viz foto výše,je jäckl 25x25x2,osa je tr.20x1,5.To než ohnu,tak to dříve vytrhnu ze zrdcadla.Původně jsem je měl pouze z jedné strany a tahal jsem to i za autem.Před třemi roky jsem koupil větší člun a silnější motor a váha šla jasně nahoru.Tak jsem přidal ještě jedna kola a poměr sil na krut v jäklu se vyrovnal a jízda po písku se výrazně zlepšila.Jinak pro kptn doma na Labi nebo na Vltavě zajíždím na sjezdech po kolech s motorem i nádrží pozadu,jako větší čluny s vozíkem.Potom člun jenom otočím,jsem cca pokolena ve vodě kola vysunu na řece větěinou hodím do auta a jedu.

ale jo taky to tak jde,.... Cool
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 10:26 pm    Předmět: Citovat

Pokud to taháš za autem, tak je ti jedno kam je to vyhnuté. Všude ale není místo dojet až k moři a ještě mít kde parkovat. Já táhnu na začátku pobytu člun cca
400m i když z kopce a to se potom dosti pronese ta těžká špička. Proto mám kolečko i na špičce s Téčkem. Na konci pobytu člun do kopce vytáhnu na kouli
ale je to problém přez pěší zónu, protože tam je jediný sjezd do vody a jsem na to sám.
U těch tvých koleček je viděl dobře vybavenou dílnu, kterou každý nemá. Já to vyrábím ve svěráku a stolní vrtačce a proti většině prodávaných mě více
vyhovují, hlavně také cenou.
Ten eloxovaný hliník co používám moc mořskou vodou netrpí.
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

PříspěvekZasláno dne: po únor 04, 2013 10:47 pm    Předmět: Citovat

[quote="tataS"]Pokud to taháš za autem, tak je ti jedno kam je to vyhnuté. Všude ale není místo dojet až k moři a ještě mít kde parkovat. Já táhnu na začátku pobytu člun cca
400m i když z kopce a to se potom dosti pronese ta těžká špička. Proto mám kolečko i na špičce s Téčkem.
Můžeš zde poskytnout inspiraci? Whist Nta Hronu jsme přetahovali YAMa dost daleko a tak nás začalo něco napadat Whist Wink
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: út únor 05, 2013 7:12 am    Předmět: Citovat

Na konci stránky 2 tohoto vlákna mám dvě fotky svého provedení. Celé se to dá složit do tašky. Pro uchycení předních koleček (aby se nevyvracela) jsem
musel zespodu na špičku člunu přilepit dva D kroužky, tak aby ty černé gumové špunty vyšli do žlábku mezi podlahu a válce. Oj provlékám předním okem
u člunu. S jedním kolečkem na předku se to vyvracelo do stran. Se dvěma to je již dosti stabilní. Zatáčecí se také vyvracela a člun měl snahu převracet se přez špičku.
tkruska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: út únor 19, 2013 2:47 pm    Předmět: Citovat

pupi napsal(a):

Ted mi prave prisli z polska primo od vyrobce tyto kolecka. Celkem i s dopravou 110 euro. Vypadaji fortelne. Uz se tesim na instalaci.

Pro info prikladam kontakt na pana se kterym jsem to vyrizoval v anglictine:

Bartosz Białokozowicz
Tel. +48 883 92 92 92
Fax. 22 812 47 98
email: pontony@proscan-marine.com
web: www.proscan-marine.com
pupi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: út únor 19, 2013 6:21 pm    Předmět: Citovat

Gooood Potom daj foto, keď ich osadíš na čln. Hlavne dva krát meraj.
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 6.5. 2013

Loď/revír: BUSH F470/ Labe a Vltava v celé délce

PříspěvekZasláno dne: st červenec 03, 2013 1:44 am    Předmět: Citovat

Ahoj kapitáni a majitelé GUMÁČKŮ.

Já už konečně svého BUSHÍKA osadil také kolečky a tažnými ok a posadil na něj Hondíka.

Myslím , že to vypadá docela vyváženě a sladěně ne?

BUSH má výhodu v tom, že je příjemně široký , já mám BUSH F470 a ten má 205 cm šířku, takže, když jsem tam nainstaloval všechny ty doplňky nic nebrání v pohybu a ovládání i tak velkému motoru jako je HONDA BF20 a při přidělání jsem nemusel

řezat ani to plátno v rozích zrcadla a tubusů co brání štříkání vody do člunu od vrtule motoru viz obrázek 2..

Jelikož jsem MAXIMALISTA pořídil jsem tyto: http://www.boat007.cz/lode-cluny/kolecka-n...cluny.html ale na 200 kilo.

Kolečka jsou dosti veliká v čemž je výhoda, že sahají až pod vrtuli motoru asi o 15 cm ještě nížviz obr č. 3, takže nemusím vyklápět motor při přepravě a tím měnit těžiště.

K těmto kolům se dodávají jen šrouby s matkami na vnitřní stranu zrcadla a proto jsem si nechal udělat u našeho dvorního servismana nerezové destičky s 4 dírami aby se váha a tlak na zrcadlo rozložili.

To samé jsem udělal i u tažných ok: http://www.boat007.cz/lode-cluny/vodni-lyz...yzare.html mám ty menší a myslím si , že stačí.

Oka jsou umístěna dostatečně daleko od motoru takže když nasadím na obě oka tažné lana a za motorem je spojím a pak už povede jen jedno lano VŮBEC mi to neomezuje zatáčení s motorem a motor jde do maximální vychýlení na obě strany.

Na obrázku č. 4 je vidět jedno kolečko v transportní poloze a druhé v PRACOVNÍ Smile.

Jinak se omlouvám za kvalitu fotek, ale fotil jsem to ve 22 hod a mobilem Nokia C2 s 3,2 mpx za umělého osvětlení a na hranici dílny.

1.

2.

3.

4.
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 2.5. 2013
Loď/revír: Bush 410 skate Honda 15/ Labe

PříspěvekZasláno dne: so srpen 10, 2013 8:33 pm    Předmět: Citovat

tkruska napsal(a):
pupi napsal(a):

Ted mi prave prisli z polska primo od vyrobce tyto kolecka. Celkem i s dopravou 110 euro. Vypadaji fortelne. Uz se tesim na instalaci.

Pro info prikladam kontakt na pana se kterym jsem to vyrizoval v anglictine:

Bartosz Białokozowicz
Tel. +48 883 92 92 92
Fax. 22 812 47 98
email: pontony@proscan-marine.com
web: www.proscan-marine.com

Ahoj, ty kolečka z polska jsi objednával písemně nebo telefonicky? Pokud písemně, byl bys tak hodnej a poskytl mi objednávku v kopii, třeba po SZ(jen bych změnil adresu), polsky umím asi stejně jako anglicky (aby mi místo koleček nepřišli třeba hrábě Surprised)))
Díky.
Kolibri
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 26.8. 2013
Loď/revír: Kolibri 300D + Yamaha 6HP / Váh č.2

PříspěvekZasláno dne: po srpen 26, 2013 8:21 pm    Předmět: Citovat

Len nekupujte taketo plastove kolieska - je to strasne volaco.
Na betone to hrkoce a cely cln sa trasie a nadskakuje. V makkom a pieskovom terene sa zabaraju. A v konecnom dosledku sa lamu.
Su vhodne akurat tak na hladky povrch, ale prave ten na brehu vody moc nenajdete.
Radsej vacsie a gumenne, idealne nafukovacie [pruzne].
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Skype jméno ICQ
martinsk
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 15.9. 2012

Loď/revír: Zodiac Cadet Solid 310 + Selva 5xs, Komárno

PříspěvekZasláno dne: po září 02, 2013 6:57 pm    Předmět: Citovat

Videli ste niekoho použiť nafukovací valec namiesto kolies?

http://www.zodiacmarine.co.uk/accessories/...ller-large

130 Eur je dosť ale poslúžilo by to aj ako hračka do vody a záchranné koleso...
pupi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: po září 02, 2013 7:33 pm    Předmět: Citovat

Shocked Laughing Sorry, ale chcel by som ťa vidieť ako na tom spúšťaš čln do vody. Myslím že by si pobavil široké okolie.
martinsk
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Registrace: 15.9. 2012

Loď/revír: Zodiac Cadet Solid 310 + Selva 5xs, Komárno

PříspěvekZasláno dne: út září 03, 2013 1:19 pm    Předmět: Citovat

Pravdupovediac aj ja by som sa rád na to pozrel... Very Happy

Možno keby som mal 3 takéto valce a 2 pomocníkov, ktorí by zo zadu vykotúlavšie valce prekladali pod špic...

Okolité člny s kolieskami by pukli od závisti.
josef12345
nováček na fóru
nováček na fóru

PříspěvekZasláno dne: út září 10, 2013 7:11 pm    Předmět: nafukovací kolečka Citovat

nevím jaké máte zkušenosti s bamtamovými kolečky, ale já mám takovou že po dvou seznách u moře tj. 2x tři týdny máčení ve slané vodě mi spukřeli a plášť se roztrhl, tak jsem koupil plná pryžová kolečka a O.K. sice trochu poskakují na nerovnostech, ale nemusím se bát, že potlačím člun k vodě a po cestě mi to prdne.
Kolibri
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: st září 11, 2013 2:41 pm    Předmět: Citovat

Batmanove kolecka som este nemal Wink
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Skype jméno ICQ
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st září 11, 2013 5:43 pm    Předmět: Citovat

Soudě podle fotky, tak jsi toho neměl ještě hodně. I tak by bylo lépe se naučit číst a nepleci si písmenka.
Reno
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: pá září 13, 2013 8:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj, josefe12345,to jsi měl asi stoleté bantamy ne? Já používám bantamy již mnoho let a jsou stále jako nové.vždyť silnice se také v zimě solí a nikomu gumy nebouchaj ani na vozíku na bantamech.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: pá září 13, 2013 8:47 am    Předmět: Citovat

Je ale otázka, čemu říká bantamy? Pokud jsou to ty široké pro větší zátěž, tak ty vydrží. Ovšem ty úzké na plastových ráfcích (pokud je vyměnil
za pevné), ty opravdu odejdou. S tím mám tutéž zkušenost, protože se dovnitř kolem ventilku dostane slaná voda. Ke všemu na těchto nafukovacích
člun více skáče, než na tvrdých. Zvláště při tažení za autem to více poskakovalo, tak jsem musel jet pomalu (když nebyla rovná cesta).
josef12345
nováček na fóru
nováček na fóru

PříspěvekZasláno dne: pá září 13, 2013 2:49 pm    Předmět: Citovat

Když jsme u těch bamtamových (bantamových) měl jsem s plechovým diskem a bylo úplně nové zátěž 130 kg. šířka 8cm průměr 20cm s ložisky. Tak mi prosím dejte tipa jaké. Tyto kolečka co jsem měl nemají ocelové kordy, a vlek používám jen na přemístění k vodě a zpět jako plážák, za autem to netahám. Díky za postřehy a Gooood
josef12345
nováček na fóru
nováček na fóru

PříspěvekZasláno dne: st září 18, 2013 12:28 pm    Předmět: Citovat

tak už jsem zjistil, kde je problém a proč ty kolečka vydrží tak málo?! Bantamová kolečka určená k rudlíkům atd. do 500 kč. za kus mají oproti pneumatikám k osobním automobilům velmi nízký obsah kaučuku a proto ve slané vodě odcházejí k šípku. Dle sdělení odborníka se musí zakoupit kola seciální které se pohybují okolo 800 - 1000 za kus a jsou určena do chem prostředí a ty mají stejný obsah kaučuku jako pneumatiky na auta i vyšší. Nebo lze problém vyřešit plnými koly, jako jsem to udělal já.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

PříspěvekZasláno dne: st září 18, 2013 12:58 pm    Předmět: Citovat

Něco takového jsem tady hodně na začátku již psal. Pokud je ovšem někdo pohodlný číst vše a zkouší něco jiného, tak zákonitě mu hrozí, že si
párkrát natluče. Zato zase získá zkušenost, že tudy ne. Tak proč mu tu radost kazit nějakýma připomínkama? Ono samotné použití koleček s plechovými
ráfky a ještě k tomu s ložisky u moře silně zavání problémy. Tam je lepší mít plastové ráfky s plastovými vložkami a plnou gumou. Nebo plochou,
jak jsou u travních sekaček. Proto jsem sem dával fotky těchto. Samozřejmě očekávám, že se ozvou jiní, kteří vyzkoušeli něco super.
Kolibri
návštěvník fóra
návštěvník fóra

PříspěvekZasláno dne: st říjen 30, 2013 9:57 pm    Předmět: Citovat

tataS napsal(a):
Soudě podle fotky, tak jsi toho neměl ještě hodně. I tak by bylo lépe se naučit číst a nepleci si písmenka.

Ja som to precital dobre, to ty si nepochopil vtip... Zato tvoja fotka hovori o majstrovi zemetrasenia Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra J A CH T I N G - I N F O » Gumový člun a vše kolem něj Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Strana 1 z 5

Přejít na: