Baotič Yachting

Doporučení na dobré firmy z oboru

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Baotič Yachting

Příspěvekod Lucifer » pon úno 08, 2010 9:32 pm

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s charterem plachetnice od Baotič Yachting? Dík za info...
Lucifer
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » stř úno 10, 2010 7:57 am

Ahoj Lucko,
ne až tak úplně s charterem ale mám mnohaletou zkušenost s touto společností protože jsem u ní kupoval už dvě lodě, navíc mi je servisujou atd atd. A´t mi když tak Jarda pošle mail ať to tady zbytečně nezaplevelujeme :)
pavel99
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pavel99 » čtv úno 11, 2010 12:33 am

Měl jsem od nich půjčenou Sun Odyssey 45 (Slade) z Dubrovníku - teď jsou už přestěhováni v Baška Vodě. Loď byla dobře připravená na předání i v dobrém technickém stavu a byli jsme poučeni jak s ní zacházet. Při plavbě bylo vše taky OK. Po návratu si ji taky pečlivě převzali. Měli jsme na boku modré šmouhy od lana, které jsme museli vydrhnout, ale jinak OK. Jediný problém byl s kaucí, kdy chorvatské autorizační centrum na telefonní dotaz neautorizovali kartu VISA Partner od Spořitelny. MASTER card naštěstí prošla. Bylo nám řečeno že je to u bank z Čech běžné, což dokázala druhá posádka z Čech, kterým neúspěšně autorizovali 4 VISA karty (ČS,2xČSOB a KB), takže byli nuceni uspořádat mezi sebou sbírku a navíc vybrat peníze z bankomatu k zaplacení kauce v hotovosti. S ověřením krytí platební karty jsem se setkal poprvé.
Když to shrnu, tak bylo podle mě všechno OK.
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Sun Odysey 49 od Baoticu

Příspěvekod crombie » sob čer 12, 2010 9:10 am

Ahojte, chcem sa spytat ci niekto z vas nemal nahodou niekedy prenajatu lod Sun Odyssey 49 od Baoticu, myslim ze sa vola Emilia a ponukaju ju vo vsetkych svojich marinach /Baska Voda, Trogir a Biograd/. Uvazujme o nej tak chcem len vediet ci mi niekto nevie nieco blizsie povedat k tejto lodi. Dakujem
Luiz
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Luiz » ned čer 13, 2010 11:29 am

Ahoj, Sun Odyssei 49 Emilia jsem měl půjčenou vloni v srpnu z Baška Voda.
Předání celkem rychlé a převzetí zpět celkem podrobné ale v pohodě.Pouze bylo nutno při přebírání přerolovat hlavní plachtu aby šla dobře vytáhnout a při rolování dávat pozor na záhyby.Trochu nečekaný problém byl při prvním kotvení v maríně kdy jsem potřeboval použít přídový propeler a on po asi 3sec přestal pracovat, takže znovu rychle ven a najet bez něj. Potom jsem zjistil,že baterie odkud bere propeler napětí je kaput a alternátor při malých otáčkách při kotvení nestíhá.Na tom jsme se shodli i při předávání lodě s technikem, tak doufám že dali novou baterii.Takže je dobré ještě v maríně řádně přezkoušet. Jo, ještě pozor na schůdky do vody,v místě kde se opírají o lod byl odštípnutý laminát a při přebírání zpět byl trochu problém mu vysvětlit, že to již bylo. Jinak interiér a veškeré ovládání plachet i plachty v pohodě,má výkonný motor což má výhodu když nefouká a když fouká tak záleží na trimu ale je rychlá a nezáludná.Bylo nás na ní 9 a všeobecná spokojenost.Právě se rozhoduji mezi ní a Bavárkou 49 taky z Bašky pro letošní pohodovou plavbu v červenci nebo srpnu.
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Emilia

Příspěvekod crombie » ned čer 13, 2010 6:19 pm

Ahoj, dakujem za cenne postrehy. Doposial sme brali len Oceanisky od Bemexu a Hanse od Maritimu v Sukosane a vedeli sme do coho ideme, okrem toho to boli vzdy maximalne 2 roky stare lode. Takze sme vdacni za akukolvek informaciu, kedze ideme skusit nieco nove a lod je uz pomerne starsia.
Este ma zaujima ci ta lod nahodou nema GPS ploter aj v kokpite. Dik
Luiz
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Luiz » ned čer 13, 2010 8:07 pm

Ahoj, bohužel, nebo bohudík GPS v kokpitu není ale já si vozím svého Garmina 620 a vždy ho mám na stolku v kokpitu a udávaná přesnost + - 7m opravdu sedí. Co se týká lodí, na základě mých (malých) zkušeností, byla lepší na plachty Bavaria 42 match a potom Salona 45. Přesto mě žádná další negativa ohledně chartrovky a uvedené lodě nenapadají, budu si muset zapisovat i postřehy ohledně kvality zapůjčených lodí, bo se mě to už plete ale co jsem napsal to sedí. Přeji Tobě i posádce perfektní plavbu, po dnešním upřesnění termínu s mojí posádkou poplujeme v první půli srpna z Bašky Vody, tak doufám, že nedojde ke střetu zájmů a nebo se třeba potkáme každý na jiné lodi.
Ahoooj.
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod crombie » ned čer 13, 2010 9:42 pm

Este raz dik, k stretu nedojde kedze my ideme este v juli, to je cervenec myslim.
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod crombie » ned čer 20, 2010 11:16 pm

Takže lod mame rezervovanu u Baotic v Baške Vode, nemate niekto vedomost, ci je priamo u nich namieste mozne poistit kauciu ?
Luiz
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Luiz » pon čer 21, 2010 9:10 am

To crombie, co mám info. od YachtNetu přes které si lod půjčuji, tak Baotič možnost pojištění kauce na místě nenabízí. Pokud zjistíš na místě něco jiného, dej vědět a zkus napsat zkušenosti ohledně lodi,půjčuji si ji v srpnu. Díky
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod crombie » pon čer 21, 2010 7:02 pm

Dohodnute, ak nieco zistim dam ti vediet.
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

sun oddysey 49 Emilija ob baoticu v Baske vode

Příspěvekod crombie » ned srp 01, 2010 2:55 pm

Vcera sme sa vratili z plavby takze tu je zopar postrehov k chartrovke a lodi:
Lod sme preberali v Baske Vode, prevzatie pomerne rychle, zistena zavada na hlbkomeri odstranena v priebehu 10 minut. Ukazovateľ paliva nefungoval ale chlapik nas nekompromisne ubezpecil ze nadrz je plna. Vyplavali sme napriek tomu, ze vsetci zamestnanci Baoticu nam tvrdili, ze nemozme vyplavat ani dnes ani zajtra pretoze je zle pocasie / v marine v tom case boli celkom slusne porivy, ale nezdalo sa nam, ze by to bolo take tragicke- nakoniec sme po hodine vystihli kludnejsiu chvilku a bez problemov vyrazili k Pipovi na Brac, kde sme vsak museli zostat az do pondelka lebo v nedelu koli bore nejazdili ani trajekty/. Co sa tyka lode: Rollfok hlavnej plachty mal kratke lano, co sme zistili az po prebrati /nasa chyba/, ked nam nesla vytiahnut cela plachta - na konci lana bol uzlik, takze cez stoper neuslo ale tretina plachty sa nedala vytiahnut. Rozuzlili sme to a vypustali lano /chybali tak tri metre/ cez stopera a ked sme refovali tak sme to vzdy rucne potiahli a navliekali cez stopera az po vinsnu /lod proti vetru pochopitelne/ . GPS ploter aj ukazovatel rychlosti v kokpite ukazovali zlu rychlost - asi o tri uzle menej ako v skutocnosti. Spociatku sme si mysleli ze je lod strasne pomala ale potom sme zistili ze chyba je v ukazovateli rychlosti, lebo merane useky sme prplavali rychlejsie ako by sme mali podla rychlomeru. Windmeter pri pravom kormidle nefungoval. Inac vsetko ok. Odovzdanie lode bez problemov, potapacka ocistila cidlo rychlomeru takze ak bol problem v tom tak by to uz malo byt ok. "Pridovy sroub" nebol moc ucinny, udajne ako nam vysvetlili v marine tak preto, ze je osadeny pomerne vysoko a ked bola vacsina posadky v kokpite nebola prova zatazena a mal tak slabsi zaber. Inac vsetko ok, ak by ma nieco napadlo este tak dopisem.
Luiz
nováček na fóru
nováček na fóru

Emilia Baotič

Příspěvekod Luiz » ned srp 01, 2010 8:53 pm

To crombie, díky za info, ještě by mě zajímalo zda nádrž paliva byla opravdu plná,
a co říkali na to, že jste vypluli z maríny přes jejich doporučení nebo zákaz? Co říkali na lano od rolu? mávli rukou nebo vyměnili?
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod crombie » pon srp 02, 2010 5:32 am

Nadrz bola plna, spravili sme nieco cez 25 motohodin a prejazdili cca 115 litrov. Inac v Baske Vode nie je cerpacia stanica a najblizsie sa tankuje bud v Makarskej alebo na Braci v Sumartine. To ze sme vyplavali v rozpore s ich odporucanim nekomentovali, lebo my sme ich v principe posluchli a cakali kym sa trosku ukludni vietor, co sa aj stalo a oni ked videli ze vyrazame, tak sami povedali ze teraz by sa to dalo, ale mozno to bola skor reakcia nato, ze nam tvrdili ze ak bez ujmy vyplavame v tom vetre tak nas pozyvaju na drink. Udajne z desiatich lodi co sa v ten den pokusali vyplavat to dokazala len jedna a ze nejaky nemec tam mal dokonca od sefa mariny dostat pokutu, lebo napriek odporucaniu vyrazil a ponamotaval nejake mooringy alebo cosi pootlkal /moc som tomu nerozumel, lebo to hovoril nejaky ich technik suslavou anglictinou plnou emocii/. K tomu lanu sa najprv tvarili prekvapene, ale potom si spomenuli, ze niekomu pred nami sa koniec lana nejakym trenim spalil, ale ze to mal byt zanedbatelny kusok a ta posadka ho odrezala. V kazdom pripade sa tvarili, ze to idu vymenit, ale ci to urobili potvrdit neviem, my sme odchadzali v sobotu rano o pol piatej a v piatok to nemenili. Takze odporucam pri preberani vytiahnut hlavnu plachtu celu.
pes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

plná nádrž

Příspěvekod pes » pon srp 02, 2010 9:13 am

ahoj crombie,
spotřeba na 4,6 l/hod (115l na 25 hodin) je i u 49 ft lodi docela dost. Záleží na větru a zvolených otáčkách. Pro srovnání uvádím že jsem měl loď 45 ft a skutečná spotřeba byla 2,1 l/hod (plul jsem na cca 2000 ot/min a při dobrém počasí). Charterovka však uváděla ve svých papírech že se nemám spoléhat na ukazatel a mám počítat hodiny při spotřebě 6 l/hod !!!. Myslím si tedy že jsi úplně plnou nádrž asi neměl. Mě se to stalo taky jednou, zaplatil jsem naftu za předchozí posádku. Nejde mi ani tak o ty peníze jako jistotu a bezpečnost. Zdraví "pes"
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon srp 02, 2010 10:23 am

Koukal jsem do análů a měl jsem od Baotiča v roce 2008 dvě lodě po sobě a jestli si dobře vzpomínám, vše bylo celkem v normě. Dokonce jsme první týden dostali místo Bavarie 37 - která nebyla k dispozici, novější SO 40,3.
Jen když jsme domlouvali před vyplutím check-out na pátek, hlásili že budou muset povolat sólo potápěče a že to budeme muset zaplatit. Nakonec ale těch předání v pátek bylo hodně a nikdo s nějakým placením nedošel.

Co se týká závad. Neříkám, že je příjemné když vše funguje. Možná, když si někdo našetří na dovolenou, chce také mít vše tip-ťop. Nemám nic proti tomu. Ale z mého pohledu mě stačí že do lodi neteče, funguje hloubkoměr, plachty a kotevní vrátek.
Rychloměr mě téměř nikdy nesouhlasí s GPS (ani po proudu, ani proti němu), kurzy kompasu a autopilota jsou nesmysly, že nefunguje, nebo je rozeštelovaný windmeter jsem také zvyklý - mám vlastní anenometr. Dalekohled - náměrák také vlastní.
Různé nautické propriety které s sebou tahám mě zabírají 2/3 báglu, jsem zvyklý si celkem poradit vlastními silami a nenechám se rozladit tím, že něco co nutně nepotřebuji nefunguje. Užívám si toho co je.
Vždyť stále se připomíná, jak jsme přetechnizovaní... ;)
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod crombie » pon srp 02, 2010 4:22 pm

Len som konstatoval fakty, od rozladenosti som mal daleko, co vyplyva aj z toho pod aku temu som prispevok zaradil. Asi som sa zbytocne rozpisoval a stacilo napisat hned, ze do lode netieklo /pokial sme niekde nezabudli zavriet luknu/, hlbkomer a kotevny vratek fungovali na jednotku :-).
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon srp 02, 2010 5:21 pm

Ale coby... Napsal jsi dobře co jsi zažil, necouvej z toho. :)

Já napsal dva roky starou zkušenost a své pocity. V žádném případě neshazuji potřebu, mít nachystanou loď se vším všudy. To je právo každého, kdo si loď půjčuje. Můj příspěvek nebyl proti tobě, ani proti ostatním. Napsal jsem jen a pouze můj pohled.
Pokud by v něm někdo hledal/našel nějaký podtext nebo moralizování, je to podobnost čistě náhodná. :lol:

Zpět na