ABA VELA 2010

Doporučení na dobré firmy z oboru

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

ABA VELA 2010

Příspěvekod crombie » stř čer 02, 2010 6:53 pm

Ahoj, nemate niekto nejaku osobnu alebo aspon sprostredkovanu skusenost s chartrovkou ABA VELA 2010 z ACI Marina Split. Doposial sme brali lode len z Bemexu v Sukosane a boli sme velmi spokojni, ale tento rok chceme ist trosku juznejsie a ABA VELA 2010 ponuka lod, ktora nam vyhovuje. DAkujem.
lodnikladka
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lodnikladka » stř čer 02, 2010 7:37 pm

Je to rodina firma ze Splitu, která se dobře Stara o svěřené lode, řekl bych standart a i zajimavé slevy. Normální je 20-30%. jen pozor na jednu věc, stání v domovské marine je mimo dny nalodeni a vylodění zpoplatněno, což je ve Splitu takova malá raritka
crombie
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod crombie » stř čer 02, 2010 9:32 pm

Dikes, asi do toho pojdeme.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » úte čer 17, 2014 11:00 pm

Letos jsem od Aba Vely měl Oceanis 393 z roku 2006 a musím říci, že jsem doposud neviděl tak dobře připravenou loď. Nebudu zdržovat podrobnostmi - byla jako nová, neuvěřitelně opečovaná. Je to opravdu rodinná firma a tak se o svůj majetek pečlivě starají. Převzetí bylo velmi podrobné, vše detailně vysvětlovali, až jsem je skoro prosil, aby mne ušetřili dalších informací. Stáli o to, aby člověk opravdu všemu rozuměl. A check out proběhl vlastně při rozhovoru, zda jsem byl s lodí spokojen - to jsem zjistil až v momentě, kdy mi přebírající přinesl protokol k podpisu - takovou důvěru a noblesu jsem zatím nezažil. K tomu velmi zdvořile nabídli, že pomohou s vyplutím - kdo zná ACI marinu Split ví, o čem mluvím a stejně tak pomohou při návratu. Majitel firmy Dusko je bývalý olympionik, jak jsem zjistil, má bronz z dvojskifu - to jen pro zajímavost. Jen mne mrzí, že mají většinu větších lodí s klasickým oplachtěním, což jsem chtěl po dlouhé době ozkoušet a ujistil jsem se, že přece jen preferuju hlavní plachtu do stěžně a lazy jack + spíry mně přidělávají problémy a mám strach, zvláště při plavbě na motýlka, kdy genu rozpářu. Ale těm šikovnějším tuhle firmu vřele a bez obav doporučuji.
Davídě
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Davídě » stř čer 18, 2014 12:15 am

Připojuji se ke kladným názorům. Za těch bajvoko 13 let ježdění v HR a tedy i půjčování si všemožných lodí od všemožných a nemožných charterovek , a to víceméně náhodně, nebo lépe řečeno dle nejlepší cenové nabídky (samozřejmě chyba hamižníka) jsem zažil vážně věcí. U AbaVely ve Splitu jsem "zakotvil" definitivně, což trvá již asi 5-6 let, a nemám moc důvodů a chuti měnit. Dnes se myslím můžu již označit za přítele celé rodinky AbaVely, a taktéž jsem jim právě po letech nicnekazící dojem jejich solidnosti ku spokojenosti mé svěřil do charteru naší loď.
Shrnutí mého názoru na AbaVelu-na Chorvaty až nezvykle milí lidé se skvělým přístupem ke klientům a taktéž k lodím, kteréžto mají na starosti.

P.S. A prosím vás, pokud během pobytu na některé z jejich lodí rozsekáte konvičku, ztratíte fender či ulomíte nějaký hejblátko, nezatajujte to (jak bývá zvykem), naopak. V naprosté většině případů vám nebude z kauce stržena ni vindra, a naopak si sami uděláte dobré jméno s nálepkou Fair play..., a o tom, že loď tím po odstranění "závad" bude dobře připravena pro další hosty ani nemluvě. :)

Davídě
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 73

Příspěvekod Jarda885 » stř čer 18, 2014 11:52 am

Davídě píše:......, pokud během pobytu na některé z jejich lodí rozsekáte konvičku, ztratíte fender či ulomíte nějaký hejblátko, nezatajujte to (jak bývá zvykem), naopak. V naprosté většině případů vám nebude z kauce stržena ni vindra, a naopak si sami uděláte dobré jméno s nálepkou Fair play..., a o tom, že loď tím po odstranění "závad" bude dobře připravena pro další hosty ani nemluvě. :)

Davídě

Hlásit, co jsem provedl, považuji za standard. Dělám to již třináctý rok. Platil jsem za nádobí pouze u české firmy. U Chorvatů, Řeků, Španělů nikdy.
Něco jiného je rozbitá součástka lodi (klika, kladka, zásek apod.) Vždy ale hlásím všechno právě s ohledem na toho, kdo přijde na loď po mně.

Jestli Češi mají zvyk zatajovat (píše Davídě), pak se přestávám divit problémům s předávacími techniky, o kterých se na JI píše. Je to strašný zvyk. V tom případě jsme jako Češi za blbce.
Davídě
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Davídě » pát čer 20, 2014 9:45 am

Mmch. počínaje zítřkem 21.6. se budu cca 4 wejkendy motat kolkolem ACI Split a AbaVely,..tak kdybyste někdo potřeboval nějak pomoct,..poradit... s předáním/převzetím/technikou nějaké lodi od AbaVely, budu k zastižení na +420 608 975 097

Davídě
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » pon čer 23, 2014 5:27 pm

Tak prosím tě pozdravuj fakt vřele Vinku a Duska, ať jim žádný trouba nevezme jejich laskavá srdce.
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: ABA VELA 2010

Příspěvekod pavelmicek » úte črc 05, 2016 8:49 am

Přidávám další kladný bod pro ABA VELU. Moje první chorvatská plavba. Checkout je opravdu až o neuvěřitelné důvěře. V podstatě jsem zahlídl jenom potápěče, který ukázal OK a už jsem měl v ruce kauci. Žádná kontrola plachet, motoru, nic. Prostá otázka, jestli vše funguje a po mém utvrzení a přiznání, že mi uletěl jeden jejich kelímek při plachtění mi podstrčil tablet, kde jsem v češtině odklikal 5 hvězdiček, že jsem se vším spokojený.

Vyvracím fámy, že se nemůžete zdarma vracet do ACI Maríny SPLIT, nám to s Oceanis Clipper 331 umožnili.

Potvrzuji neuvěřitelnou těsnost této maríny, pozoroval jsem dva vyjíždějící/parkující, jeden si zamotal kotvu sousední lodi do lanového zábradlí a druhý se zapasoval při výjezdových manévrech bokem k molu mezi dvě lodi, které stály klasicky zadkem k molu. Už z tama na motor vyjet nešlo. To mi moc odvahy do mého prvního manévru v maríně nedodalo. Nicméně s opatrností s nastudovanou teorii a jednodenním trénovaní na Iphone trenažéru jsem vyjel i zajel bez problému. Takže to může zvládnout i začátečník. Určitě jsem neměl to nejhorší místo v maríně, z některých mě braly mdloby, ale na kraji to taky nebylo.
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: ABA VELA 2010

Příspěvekod pavelmicek » úte črc 05, 2016 3:42 pm

Ještě příjemný bonus, nad marínou asi 100m je veliké neplacené parkoviště. Bez problému jsme zde nechali dvě auta. Na parkovišti jsme i v autě přespali noc před naloděním.
Ráno mi v ABA VELA řekli, že ve 14:00 bude loď nachystaná, přesně ve 14:00 začal check-in, kde mi během hodiny bylo ukázáno, spuštěno a vysvětleno veškeré vybavení a ovládání lodi. 16:00 byli všechny věci v lodi a mohli jsme hnedka vyrazit.
Když dobře fouká (nebo na motor) tak jste do dvou hodin v bezpečí na Brači.

Zpět na