Oprava laminátovo dřevěné plachetnice.

Rady pro začínající jachtaře

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Baal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Oprava laminátovo dřevěné plachetnice.

Příspěvekod Baal » pon dub 22, 2013 1:34 pm

Zdravím, potřeboval bych poradit jakým způsobem mám opravit po zimě plachetnici aby zase ustála více jak půl roku na rybníce.
Je to takový domamont, spodek je laminát a vršek a kostra je dřevo. Dřevo místama začíná hnít, takže část musím vyměnit a nalakovat. S ším ale potřebuju poradit jak opravit spodek, místama je to popraskané a chce to zatmelit a znova natřít. Prosím tedy o radu čím přesně to mám zatmelit a jakou barvu mám použít k nátěru, počítám, že loď bude tak minimálně 7 měsíců na vodě.
Přikládám fotky jak to vypadá po zimě, včetně takového asi největšího poškození, ovšem díra na zkrz tam není, žádná. Přijde mi to jako kdyby na tom laminátu byl ještě nějaký tmel, či tak něco a to se právě místama odlupuje a praská.
Fotka závady je na http://2i.cz/1a31f2d80b
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » pon dub 22, 2013 8:17 pm

Poradiť nie je problém, ale či si dáš poradiť, to je otázka? 8) Pôvodnú farbu treba odstrániť, tam kde je to treba pretmeliť, pretmel epoxidovým tmelom, potom vybrúsiť a natrieť 2-3 x epoxidovou základovou farbou / bez pridávania riedidla, teda velmi, velmi hustou. Ak to chceš mať moc pekné, tak medzi jednotlivými nátermi môžeš prebrúsiť. Finálna úprava je na zvážení, ak je tak dlho na vode, tak by nebol zlý antifouling, prípadne daj polyuretánovú farbu, tú môžeš aj striekať a vydrží velmi dlho, ak by si chcel silou mocou šetriť, tak daj čo chceš, nejaký čas vydrží skoro všetko.
Baal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Baal » pon kvě 13, 2013 6:59 pm

Díky za info. ty opravy jem nějak zvládl a tady je výsledek http://2i.cz/132c3e14c7 jen by mne zajímalo, jestli by se k tomu dala přidat i malá přední plachta pro případ silného větru aby mne to nevyklopilo.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » pon kvě 13, 2013 8:06 pm

Žiadnu plachtu tam nepridávaj a nechaj to tak ako to je, proti preklopeniu ti istotne ďalšia plachta nepomôže, oékrem toho je to pekná lodička.

Zpět na