Malá plachetnice/ loď na jezero a na řeku

Rady pro začínající jachtaře

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát kvě 31, 2013 12:26 pm

My měli svýho času oplachtěnej motorák - celková dýlka 3,9m šířka 1,6m příď 1,5m uzavřená týden jsme v tom na vodě spaly ve dvou, přikrytou jsme jí měli plachtou na tyčkovym rámu - pohon plachty a vesla, později i motor. Váhově už nevím kolik to bylo, ale 3 jsme ji unesly. Věci jsme měly uložený v přídi, na plachty to mizerně stoupalo, ale vždy jsme se všude dostaly a díky plochému dnu se to ani nenaklánělo. Propluly jsme s tím celej orlík, otavu k jistci .
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 28

Příspěvekod ferdas » pát kvě 31, 2013 12:48 pm

Sháním auto.

Tak nějak malý ale zároveň i dostatečně prostorný. Aby bylo dostatečně pohodlný. Aby uvezlo všechno, co kdy budu potřebovat, aby nemělo velkou spotřebu, aby se v něm třeba dalo i přespat, aby nebylo poruchový. Ať je taky hezký. Hlavně ať je hodně levný.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 7

Příspěvekod packa » pát kvě 31, 2013 2:13 pm

http://www.amariner.net/sailing_yacht_design_4_5m.html
tohle by bylo pro tebe jak delane-akorat trochu prace
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pát kvě 31, 2013 5:40 pm

ferdas píše:Sháním auto.

Tak nějak malý ale zároveň i dostatečně prostorný. Aby bylo dostatečně pohodlný. Aby uvezlo všechno, co kdy budu potřebovat, aby nemělo velkou spotřebu, aby se v něm třeba dalo i přespat, aby nebylo poruchový. Ať je taky hezký. Hlavně ať je hodně levný.

Kolega si chváli Twingo (tu starší verzi). Když vidím co v tom vozí, tak je to opravdu zázrak. A je to dobře udělané i na servis - všechny díly jsou snadno dostupné.
Nebo Octavie. Ve slevě se dá koupit levněji než staré. Jednou jsme s tím jeli na hory a nechápu co ten 1,9 TDI dokáže s plně naloženým autem.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pát kvě 31, 2013 5:43 pm

Díky všem za skvělé návrhy jdu si je prostudovat. Zatím se jen poohlížím co se dá koupit, budu muset ještě tak rok šetřit. Ale už jsem aspoň sehnal plácek na parkování.
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 28

Příspěvekod ferdas » pát kvě 31, 2013 8:22 pm

Michale, to byl pokus o vtip. Teď chvilku vážně. Asi by sis potřeboval ujasnit, co chceš přesně. Psal jsi, že máš fórum už pročtené. Dá se tu načerpat tolik rozumů. že to všechno nepřežvejkáš ani za deset let. Já jsem v podobný situaci, řeším motorák. Plachty jsem vzdal. Ale za poslední asi rok jsem pomaloval stohy papírů s návrhy. To člověk jeden den je o něčem přesvědčenej, že to bude nejlepší, za týden to vidí jinak..

Ty jsi v první fázi - hledání a ujasnění požadavků. Tak se do toho dej, držím palce. Mě to trvalo fakt rok, ale plány se mi už vezou..
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » pát kvě 31, 2013 8:48 pm

Já už mám rozkreslenej motorák, katamarán 11m, katamaran 14m, hausbot 3krat. Plachetnice od 6m do 16m. Nic z toho sice nenajdu, ale každej rok jsem chtěl stavět jinou věc. Takovej už je život.
Pepa
moderátor
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa » pát kvě 31, 2013 8:51 pm

já nad tím přemýšlím už 35 let...a stále nevím co pořídit na důchod a ten je už skora tady. :lool:
david
moderátor
Reputace: 152

Příspěvekod david » sob čer 01, 2013 12:25 am

martinptacek píše:Já už mám rozkreslenej motorák, katamarán 11m, katamaran 14m, hausbot 3krat. Plachetnice od 6m do 16m. Nic z toho sice nenajdu, ale každej rok jsem chtěl stavět jinou věc. Takovej už je život.

jestli nejsi nějakej rozháranej :lol:
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » sob čer 01, 2013 6:01 pm

Loď na důchod jsem pořídil v 26 letech. 7,7x2,7m.
Vyzkoušel jsem větší i menší, ale už to nebylo ono.
Jen aby ten důchod chodil. :x

Zpět na