Dali mi väčšiu loď a nemám na kauciu

Rady pro začínající jachtaře

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Dali mi väčšiu loď a nemám na kauciu

Příspěvekod FerenCS » ned čer 30, 2013 7:19 pm

Ako som pisal v tomto vlákne napadla ma jedna vec, ktorú som zatial neriešil a ani som nepočul že by nastala: prídem prebrať loď a ejhle, nemám malú 32 stopú lodičku ale niečo väčšie, skoro raz takej veľkosti. S tým by som si poradil, ale čo keď nemám na tú kauciu, rozdiel by mohol byť aj do 1000,-€; a to by mohol byť problém. Už ste niekto niečo také riešili?
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod brin » ned čer 30, 2013 7:29 pm

Předpokládal bych, že se k tomu charterovka postaví čelem a jelikož problém způsobili oni, přijmou původní kauci. Ostatně mi to připadá jako dobrá obchodní praxe... Většina charterovek nemá problém s odpuštěním části kauce, když se člověk nesnaží ji neplatit vůbec...
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 22

Příspěvekod Pavel63 » ned čer 30, 2013 7:33 pm

No, vážení, ono to není jen o kauci - já mám například papíry od Námořního úřadu MDČR a to je na loď do 12 m, takže co pak? Ťežko by mi někdo s náhradní lodí dal v původní ceně i kapitána, nehledě na to, že bych asi ani netoužil se jen vozit (zase bych se mohl ledacos naučit od místního).

Pavel.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » ned čer 30, 2013 7:57 pm

Pokud je změna lodě vyvolána půjčovnou, finanční podmínky se nemění. Cena nájmu ani výše kauce.
Myslím, že je to běžná praxe.
VojtechMarek
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod VojtechMarek » ned čer 30, 2013 9:48 pm

Rozdíl v ceně pronájmu za větší - dražší lod bych s nimi vůbec neřešil. Všiml jsem si při předávce, že předávající skipper měl na protokolu napsáno kauce 1500 Euro. Já měl platit 1000. Rozhodnutý a odhodlaný jim dát jen 1000 jsem odjel s penězi v kapse na moře. Ani mi nevolali:-)
Proste na to zapoměli.
Obecně přístup SAY millenium v Murteru mi přišel velice laxní. Lod nebyla nová, už měla ledasco za sebou, ale přebrání lodi zpet proběhlo u plechovky Ozujska behem pěti minut. Rozvinul plachty, okoukl příď, mrkl do kokpitu, dal si pivo a bylo. Ještě pak na mě z auta zavolal jestli je kotva OK. Odjel a bylo.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » ned čer 30, 2013 11:21 pm

VojtechMarek píše:Rozdíl v ceně pronájmu za větší - dražší lod bych s nimi vůbec neřešil. .....

Všechny slušné charterovky mají ve všeobecných podmínkách, jak se budou chovat, když nemohou dát objednanou loď. Musí dát stejnou nebo lepší (větší) loď bez nároku na dorovnání ceny.

Myslím, že toto ustanovení se vztahuje jak na nájem tak na kauci.
Neslyšel jsem, že by tomu bylo jinak.
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » ned čer 30, 2013 11:28 pm

Jarda885 píše:Pokud je změna lodě vyvolána půjčovnou, finanční podmínky se nemění. Cena nájmu ani výše kauce.
Myslím, že je to běžná praxe.

Máš pravdu, tak je to napísané v každej štandardnej nájomnej zmluve, takže cena za nájom a aj výška kaucie by mala byť rovnaká a rozdiel znáša čartrovka. Chcel som len vedieť, či s tým niekto nemal problém.
Myslím si, že loď mimo mojeho oprávnenia už nie je OK, hlavne keď sa niečo zomelie, poistná udalosť trebárz a vec je treba dokončiť a zdokumentovať na kapitanáte... nikto s tým nemal problém?

Zpět na