Piráti na Filipínách

Jak jsem vyrobil/a průšvih na lodi , jak jsme se dostali do velkých potíží.
Prostě příběhy, události a zažitky pro ponaučení,

Moderátoři: Pepa, vilma

Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 159
Kontaktovat uživatele:

Piráti na Filipínách

Příspěvekod Baharis » pon úno 27, 2017 12:32 pm

err_
bez hodnocení
Reputace: 109

Re: Piráti na Filipínách

Příspěvekod err_ » pon úno 27, 2017 2:37 pm

Ta jeho manzelka se chovala naprosto spravne. Ja bych take i bez ohledu na moznost uspechu do toho sel s pozarni sekerou v ruce (kdyz by pusku mela partnerka). Rozhodne lepsi skoncit zabit pri obrane nez s urezanou hlavou. O tom, co se stane s zenskou nemluve.

Je to proste pakaz. Osatkovane zlo.

P.S.
Ocekavam zase nejaky ten minusovy bodik od Felixe
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 147
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pon úno 27, 2017 7:35 pm

Navážíš se do mne zbytečně. Ten člověk, pokud ho článek cituje přesně, hlásal "I don't care about pirates and governments," takže jest jen litovati, že s tímto názorem se nenaučil střílet rychleji nebo přesněji.
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 7

Příspěvekod Pavel63 » stř bře 01, 2017 10:16 pm

Bohužel, to je holt riziko cestování do krajin, kde vládnou dodnes trochu jiné hodnoty a zvyky, než jsme tak nějak zvyklí z Evropy. Shodou okolností jsem včera byl u nás v sále na přednášce spojené s promítáním spousty fotek jednoho cestovatele ze sousední vsi, který byl v Íránu, Kazachstánu a loni právě na Filipínách a procházeli vnitrozemské hory a místa, kde nevedou silnice, stezky bez místního průvodce v bujné vegetaci nenajdete a hlavně co údolí, to jiný kmen a ještě před zhruba 40-ti lety mnohde tytzo kmeny bojovaly mezi sebou a trofejemi byly spodní čelisti, které dodnes jsou součástí některých předmětů ... Když jeden z domorodců zmizel ve tmě i s jeho čelovkou, kterou si předtím tak nějak půjčil a déle prohlížel, vyřítil se za ním jejich průvodce a za 15 minut se vrátil s čelovkou zpět. A na dotaz, co se stalo se zlodějem, jen mávnul rukou. Doteď dotyčný cestovatel neví, zda zloděj bez čelovky odešel, či jestli se někde netoulá jeho čelist ...

A bohužel ani na moři není občas nouze o různé skupiny z rodu Homo Sapiens, které vyznávají jiné hodnoty a lidský život pro ně není až tak vysoko na jejich žebříčku hodnot. A není možné mít na lodích nejlépe těžký kuloment a okamžitě pálit na každou loď, která se přiblíží víc, než se nám zdá přijatelné, byť např. v okolí Somálska by to asi bylo ospravedlnitelné ...

Pavel.
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Stanislav » čtv bře 02, 2017 8:27 am

Oni ti zlocinci jsou temer vsude, jenom se o tom moc nemluvi, pro vetsinu mist je to negativni reklama odstrasujici turisty.
Celkem prehledne je to tady http://www.noonsite.com/General/Piracy/ ... ports-2016
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 289
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » čtv bře 02, 2017 11:51 am

Přeložil jsem jednu ze zpráv ze Standova odkazu. Jde o velmi zajímavou situaci.
Jen bych rád věděl, jestli by stihli zavolat o pomoc, kdyby potenciální piráti neměli problém s motorem, když volání odkládali na poslední chvíli.
Taky bych rád věděl, kdy by použili ony kuše. A nějak nevím, co si představit pod pojmem „electric wire around the boat“ – elektrický ohradník?

------------------------------------------------------------------
Během přeplavby z Kanárských na Kapverdské ostrovy: Pokus o vstup na palubu u pobřeží Západní Sahary – listopad 2016

Publikováno: 2016-11-16 00:00:00

SV Sherpa / plachetnice Sherpa
Za plavby z Lanzarote do Mindela na Kapverdských ostrovech

Přibližná poloha: 27,07,34 N / 13,58 W (předpokládám, že jde o 27°07'34''N, 13°58'W)
35 mil od pobřeží poblíž El Aajum, West Sahara.

Stalo se to v 1300 UTC 15 listopadu 2016. Byl jsem jediný zkušený (jachtař) na palubě (byli jsme čtyři muži) a já jsem (právě) měl hlídku. Spatřil jsem loď, která od obzoru plula přímo k nám. Vypadala jako otevřená dřevěná rybářská loď místního typu – nic zvláštního –, ale měla silný přívěsný motor.

My jsme pluli na lodi Morgan 41; právě jsme plachtili, ale nastartovali jsme motor, abychom zvýšili rychlost. Třikrát jsem změnil kurz a oni udělali totéž. Když se přiblížili, viděl jsem, že na palubě jsou tři muži. Napřahovali k nám ruce a chtěli cigarety, ale řekl jsem jim, aby pluli pryč.

Místo toho se přiblížili ještě víc a vypadalo to, že si věří ve svém úmyslu vstoupit na naši palubu. Měli jsme štěstí, protože když se pokusili přirazit k naší zádi, naše rybářská šňůra se jim dostala do motoru a zablokovala ho.

O 20 mil dříve jsme viděli španělskou hlídkovou loď. Poblíž byla nákladní loď, která vypadala, jako že ví, co se děje, ale my jsme byli schopni utéci. Volání vysílačkou (VHF) jsem odkládal na poslední chvíli a nakonec to nebylo nutné.

Kolem lodi mám elektrický drát, na lodi dvě kuše a pistoli na světlice. Pokud by (oni) měli zbraně, dělal bych vše, čeho bych byl schopen.
Navrhuji v této oblasti polout alespoň 150 mil od břehu. Pohybuje se tu spousta neosvětlených rybářských lodí a blíže ke břehu je moře plné rybolovných zařízení.

Pokud by jejich chování nebylo tak zřejmé, nevěnoval bych jim takovou pozornost. Měli jsme velké štěstí, že je zastavila naše rybářská šňůra... ostatní by nemuseli mít takové štěstí.

Thomas Whittall
SV Sherpa

---------------------------------
lepapillon poznamenává:
Feb 06, 2017 07:43 PM

35 námořních mil od pobřeží ale není vzdálenost pro bezpečnou plavbu. Příliš blízko!!! Tím si říkáte o potíže.
Pokud plujete podél afrického pobřeží, měli byste zůstat alespoň 150 až 200 mil od břehu.
---------------------------------
pirati.png
Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv bře 02, 2017 12:18 pm

Ano elektricky ohradník.Četl jsem i videl na nejakem videu....ale to byly velke obchodni lode.
Na male jachte si to moc neumim predstavit.
Ale treba Standova ocelovka kdyby byla pod napetim. .. :lol:
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Stanislav » čtv bře 02, 2017 3:33 pm

Uz jsem o te elektrice take uvazoval, ale dosel jsem k tomu ze by to na ocelove lodi s pevnym zabradlim mohlo byt kontraproduktivni :lol:
Ale jinak to zase takova legrace neni, Od imigrantu miricich na Kanary snad nic nehrozi a rybari z Afriky k ostrovum nepluji, ale v Karibiku je to bezna vec ze bubak pripluje k lodi a pokousi se neco prodat (treba stani na bojce ktera neni jeho). To se ale muze rychle zmenit v natlak a posleze i v nasilny cin. Asi nic nehrozi charterove posadce cca 8-10 lidi, ale ja pluji vetsinou pouze se zenou a postarsi jachtarske pary jsou proste povazovany za snadnou korist. Kdyz si proctete tu statistiku, tak nejbrutalnejsi utoky jsou na jednoclenne a dvouclenne posadky.
Minimum nasili je na Martiniku a vysvetleni jsem dostal proste. Bubaci dostavaji podporu a tak se nemuseji namahat s kradenim. Na ostrovech kde si "vybojovali" nezavislost nemaji zadnou socialni podporu a tak se snazi neco urvat jinde.
Jeste upozornim, ze tato statistika zdaleka nezahrnuje vsechny kradeze.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » čtv bře 02, 2017 7:11 pm

Uz se na tom take pracuje a vymysli se rakosky na klepnuti pres prsty: https://www.youtube.com/watch?v=2iyahRa6RO0
Nejhorsi ovsem je, ze presne tihle lide jsou jiz v Evrope a nyni se totez zacne dit zde.

P.S.
Zde v akci: https://www.youtube.com/watch?v=N134TJlFjsU
A zde vetsi braska: https://www.youtube.com/watch?v=0pKJXn2Twd8
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 289
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » čtv bře 02, 2017 7:43 pm

Hezké, jenom jich už stovky měly být v aktivní službě a měly patrolovat ve Středozemním a Egejském moři.
AlDente
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod AlDente » pát bře 03, 2017 9:33 am

Vcera o 22:00 na National Geographic davali dokument "Zlociny na oceanech". Vyvrazdenie celej posadky 10-15 ludi? Uplne v pohode, bez vycitiek a dobre sa u toho pobavime. Zevraj bezna prax v indickom oceane ale akteri nie su pirati ale "ochranky" rybarskych lodi.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 08, 2017 5:08 pm

Ten vetsi braska se mi libi cim dal tim vic: https://www.youtube.com/watch?v=wIb2rJ8uVV0
PodPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PodPetr » stř srp 09, 2017 9:41 am

Na toto témě mě napadá: Neexistuje nějaká pistole, která vypadá jako signální, ale neni signální?
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Martin88 » stř srp 09, 2017 10:39 am

než jak vypadá, spíš co do té pistole nacpat, jestli stačí na obranu světlice, tak radši mít hodně světlic
náboje s prachovou složí by se nemusely líbit při celní kontrole ikdyž by pasovaly do signální pistole
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod webholding » stř srp 09, 2017 12:12 pm

Na téma pistole u sebe bych byl hodně opatrný... Ať už je to plynová, signální, či střelná... Je potřeba si uvědomit, že v momentě, kdy vytáhnu pistoli, tak musím už střílet. A to chce upřímně (nikdy se mi to teda nestalo) už pořádnou dávku odvahy. Samozřejmě může jít o situaci, kdy to útočníka zastraší a odjede. A já ji třeba ani nechci použít. Jen zastrašit... Ale stejně tak může jít o situaci, kdy ten druhý vytáhne taky pistoli (oproti mé plynové třeba normální střelnou) a ten už čekat na nic nebude. A bude střílet okamžitě.

Edit: Samozřejmě v situaci, kdy mi chce někdo uříznout hlavu, tak asi člověk neváhá. Ale to nikdy dopředu neví.
PodPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PodPetr » stř srp 09, 2017 4:38 pm

Aniž bych chtěl vzbudit nějakou vášnivou debatu na téma jiná mentalita, uprchlíci a podobně, tak přispěju jednou osobní zkušeností, po které mám na téma osobní obrany celkem jasno.

Hodně to zkrátím.

Spali jsme na poušti v Tunisku u Alžírských hranic ve stanu s přítelkyní. Spatřil jsem v noci kus od nás člověka s lopatou co telefonuje. Cítili jsme se nejistí a tak jsme se sbalili v řádu sekund a odjížděli jsme. Když jsme uviděli tu lopatu, tak jsme si dle myšlení evropana řekli: asi nám chce pomoct, že jsme zapadli. V okamžiku, co jsme projížděli okolo něj, tak začal něco řvát a rozmáchl se lopatou po autě. Naproti už přijížděli posily, co se nás snažili zablokovat a následně nás i dohnat.

Ujeli jsme, přežili jsme, a pak jsem se v hotelu pozvracel.

Když jsem se bavil s Tuniským delegátem, tak ten jen vytřeštil oči, a říkal, že tam by nevystoupil z auta ani ve dne. Lopatu měli samozřejmě na to, aby nás zakopali. I kdybychom jim prý dali všechno, tak by nás stejně zabili, páč bychom je pak mohli identifikovat. Hodnota života v těchto místech = 0. Bylo to někde v okolí Gafsy.

Ať si toto každý přebere jak chce, já vím jen to, že hodnoty který máme my, ti druzí mít nemusí a z určitých částí světa je prostě nemají.

Pokud bude chtít někdo v nějaké nebezpečnější lokalitě vstoupit na mou palubu bez mého svolení, tak použiju ten nejdůraznější prostředek obrany co budu mít zrovna po ruce.
stani119
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 18

Příspěvekod stani119 » stř srp 09, 2017 9:54 pm

No asi uz bylo blbě chtít jet vůbec do Tuniska a ještě spát ve stanu v poušti :mad:
Že by nějaká úchylka :?
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 7

Příspěvekod Pavel63 » čtv srp 10, 2017 7:27 pm

To Petr:

Signální pistole, co není signální? Proč? Máš představu, jakou paseku udělá na pár metrů zásah signální pistolí do těla? Skoro bych řekl, že to bude horší než klasická kulka. pokusím se to zjistit u odborníků (pracují a vyučují na VŠ palné zbraně) a doplnil bych toto téma, až to budu vědět.

Pavel.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pát srp 11, 2017 6:11 pm

Než nám to odborníci vyučující na té VŠ palné zbraně vysvětlí, zkusím to podle toho co znám a co lze volně dohledat.

1) V prvé řadě je potřeba říci, že signální pistole je zbraň kategorie „B“ a tudíž nákup podléhá povinnosti vlastnit zbrojní průkaz a mít nákupní povolení. Toto mohou získat vlastníci oprávnění „A“ a „E“ a ještě to musí náležitě zdůvodnit. Mít v inventáři lodě signálku „jenom tak“ odporuje minimálně našim zákonům a pokud máte loď pod naší vlajkou, mají nemajitelé zbrojáku kategorie „E“ mínus. V EU by to mělo být sladěno, ale nevím.
Proto také na lodích normálně nejsou signální pistole, ale jednoúčelové vymetadla záchranných raket a světlic.
Jenom na okraj, pokud by jste si chtěli udělat na Silvestra ohňostroj, musíte mít ke zbrojáku ještě Odpalovačský průkaz za bratru 10.000,-CZK.

2) Myšlenka na „nějakou pistoli která vypadá jako signální a není“ je vyloženě zcestná. Jednak má signálka vnitřní průměr 26,5 mm, což lze těžko kamuflovat a pak jsme si výše řekli že držení signálky nelze zlegalizovat jenom tak.

3) Použitelnost na obranu. Pokud si odmyslíme závěr filmu Úplné bezvětří a shrneme si fakta, dojdeme k závěru že signální pistole může v krajní nouzi posloužit na obranu (spíše zastrašení), nikoliv však jako standardní a vždy účinný prostředek obrany.
Je obecně známé, že celoplášťová kulka, pokud pouze proletí tkání, netrefí životně důležitý orgán či žílu, nenarazí do dostatečně silné kosti aby ji tato zdeformovala a kulka pokračujíc ve své cestě násobená rotací nepotrhala vnitřnosti, tato kulka proletí a škody moc nenadělá. Rozhodně nezastaví útok. Zastavující účinky mají olověné kulky, které se deformují již při pronikání oděvem a pak svou rotací dělají paseku.
Ne nadarmo je k obraně považována za dostatečnou malorážka, u které je úsťová rychlost kolem 300m/s. Devítka mívá 350m/s, má oblíbená .40 S&W pak 370m/s. U světlice vystřelené ze signální pistole je úsťová rychlost pouhých cca 80m/s a vlivem svého válcového tvaru velkého průměru počítám že rapidně klesá. Že nerotuje a letí cig-cag ani nemluvím.
Energie kterou uvedené střely dokáží předat jsem spočítal na 135 J (mal) 453 J (9) 561 J (.40) a 295 J (sig). U té poslední jmenované je to ovšem dáno především velkou hmotností vystřelené rakety (cca80g). Tento tupý válec dle mého názoru v žádném případě nemůže proniknout oděvem a kůží, aby udělala něco nepěkného v těle. A už vůbec nehrozí, že by prostřelila genu, jak tuším bylo ukázáno v uvedeném filmu. Prostě tupě dopadne na tělo a dejme tomu že na chvíli otřese s útočníkem. Pokud se člověk samozřejmě trefí. Na opakování pokusu už asi nebude čas a pokud by bylo útočníků více, tak vám tu signálku akorát narvou .... Víte kam.

V každém případě je potřeba stále dokola opakovat a opakovat a opakovat to co výše napsal Webholding. V okamžiku jakmile vytáhnete jakoukoliv zbraň či její imitaci, musíte počítat s tím, že útočník použije vše dostupné k tomu aby vás (v sebeobraně) zlikvidoval. I když to třeba původně neměl v úmyslu a chtěl jenom váš mobil. Takže když tu zbraň vytáhnu, musím ji také adekvátně situaci použít. Samo aby se to vlezlo do paragrafu nutné obrany či krajní nouze.

Jak vidíte, samé olovo.... :lol:
Obrázek
stani119
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 18

Příspěvekod stani119 » pát srp 11, 2017 10:15 pm

Sem šťastný ze toto vůbec nemusím řešit :)
Žiju si na lodi bez palných zbraní a je mi hezky :whist:
PodPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PodPetr » sob srp 12, 2017 12:36 am

Vůbec mě nenapadlo, že bych pro signální pistoli, tzn. pro prostředek zachraňující životy měl mít zbroják. :roll: To ostatní je víceméně jasné.
Vytahovat signálku vůči kalašnikovu asi není nejlepší nápad.

Sebevědomí a agresivita útočníků spočívá právě v tom, že vědí, že humanista evropan s obranou buďto vůbec nezačne, nebo začne až bude pozdě.
Nebude mít prostředky na obranu a hlavně bude uvažovat humálně.

Každý by měl mít legální možnost pořídit si prostředky na svou obranu, ovšem prosazuje se (EU) pravý opak.
A ti co si je pořídit nechtějí, ať si je nepořizují, ale laskavě ať do toho ostatním nekecají...

No, snad budeme mít na tom moři štěstí ;)
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Příspěvekod PetrC » sob srp 12, 2017 12:10 pm

PodPetr píše: ... A ti co si je pořídit nechtějí, ať si je nepořizují, ale laskavě ať do toho ostatním nekecají...

Přesně tak !
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob srp 12, 2017 12:24 pm

Ještě doplním Baharisův výklad o tom jak je to jinde na západ od našich hranic.

Pokud se nehodláte plavit po některém z českých moří tak Vás až tak česká úprava nemusí zajímat...

Už jsem to tady psal v souvislosti s Offshore Lanex ČANY Cup regatou...

kde po nás chtěl v druhém ročníku oprávnění pro "výkonnější" pyrotechniku na lodi, myslím značenou jako kategorie B kam spadá i signální pistole.

To jsme neměli, ale umožnili nám udělat kurz a složit zkoušku (za poplatek 50,-EUR). V obchodě se pak prokazujeme průkazem zvaným lidově "Pyroschein".
Přesně zní: SKN - Sachkundenachweis nach ...a vyjmenovává paragrafy ze zákona o zbraních....s omezením na signální zbraně (doslova uvedeno Sagnalwaffen)

A rovnou nám ukázali kde je obchod kousek od přístavu kde lze koupit i signální pistoli.

Takže koupit a držet (nikoliv za pasem) lze i takto. Mě to rozhodně takto plně dostačuje.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » sob srp 12, 2017 3:08 pm

Jo Libore, vzpomínám si jak jste před prvním ročníkem řešili nějaký kurz.

Ovšem ale myslím si že zařazením signálních pistolí do skupiny zbraní "B" není nijak dotčena možnost použití život zachraňujících prostředků. Bývá toho na charterových lodích plný šuplík a plně to odpovídá dané legislativě. Jednorázové rakety, světlice a dýmovnice...
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob srp 12, 2017 4:12 pm

To jistě není.

Ale ono i některé světlice rakety jsou u Němců v kategorii "B". Nejsou ale všude běžné. Pistole tam nebyla a stejně jsme ten Pyroschein na tyto výkonnější prostředky potřebovali. Běžné prostředky (např. i v Chorvatsku na lodích) ti prodají od 18 let. Tyto béčkové však už jen s průkazem....

Zpět na