Jak utěsnit díru v lodi? Video z testů Yachting monthly..

Jak jsem vyrobil/a průšvih na lodi , jak jsme se dostali do velkých potíží.
Prostě příběhy, události a zažitky pro ponaučení,

Moderátoři: Pepa, vilma

Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Jak utěsnit díru v lodi? Video z testů Yachting monthly..

Příspěvekod Danar » čtv dub 03, 2014 9:58 am

Narazil jsem na videa o různých "crashtestech" lodí. Tahle videa jsou z pokusů, jak nejlépe utěsnit díru do lodi.. V souvisejících videích najdete další, například jako otočili loď o 360° nebo ji připravili o stěžeň..
Tady se mi nejvíc líbí pokus s deštníkem :crazy:

První část:
[youtube]http://youtu.be/bRhcXBtmPQs[/youtube]
http://youtu.be/bRhcXBtmPQs

Druhá část:
[youtube]http://youtu.be/eUg3TUmnQBs[/youtube]
http://youtu.be/eUg3TUmnQBs

PS: Podle nadpisu sekce to patří sem, podle komentáře už moc ne.. Nerudovská otázka "Kam s ním?". Snad se kdyžtak nebude nikdo moc zlobit, pokud to má být jinde :oops:

EDIT: Jelikož mi nevím proč nefunguje vložení videa z Youtube, přidávám i odkazy..
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 73

Příspěvekod Jarda885 » čtv dub 03, 2014 10:39 am

Velmi dobrá instruktáž.

btw.
Vždy mám tendenci dělat si srandu z ženské části posádek, když většina přichází na loď s deštníkem.
Teď mám víc možností....
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod Josef » čtv dub 03, 2014 9:48 pm

Tohle instruktážní video už tady na JI někdo presentoval.
Jardo, když jsem si přečetl tvůj příspěvek, jak si děláš srandu z ženskejch co přicházejí na loď s deštníkem, tak jsem si vzpoměl na jednu plavbu, kterou jsem před léty podniknul jako člen posádky jednoho nejmenovaného, zkušeného a uznávaného českého kapitána. Plavili jsme se tenkrát kolem Švédska. Ve večerních hodinách za dlouhého podvečerního ještě denního severského světla jsme vedli různé konverzace u lahvinky na lodi. Jednou jsme takhle rozebírali jeden film, kde posádka za plavby na otevřeném moři, už přesně nevím o jaký předmět, udělala do lodi díru. Loď se začala poměrně rychle potápět. Posádka neprováděla žádnou záchranu vlastní lodě, ale hned vytáhla záchranný ostrůvek na který se téměř bez jakýchkoliv zásob přesunuli a koukali jak se loď potápí. Ztroskotání myslím nakonec přežil jen jeden polomrtvý námořník. Rozebírali jsme, kde udělala posádka zásadní chybu. Náš kapitán byl toho názoru, že se měli nejprve pokusit zachránit loď ucpáním díry v trupu, protože i poškozená loď schopná udržet se na hladině je furt lepší, než záchraný ostůvek, s čímž jsme všichni také souhlasili. Potom přišla řeč na to, čím nejlépe tak velký otvor v trupu ucpat. Kapitánova reakce byla okamžitá. :o řekl "Ucpal bych tu díru zadkem první ženský, která by byla na lodi po ruce." :shock: Nejprve jsem myslel, že to je žert, ale postupem času naší plavby jsem nabyl přesvědčení, že to myslel vážně. V posádce jsme měli tenkrát dvě ženy z nichž jedna byla jeho dospělá dcera a druhá moje přítelkyně . Jeho chování k nim počas plavby nezakrytě naznačoval, že ženský na loď nepatří a když už tam jsou, tak byl nejspokojenější, když byly v kuchyni. Že-by stará škola? :? Po této plavbě jsem měl jasno. I když asi nikdy nebudu mít takové námořní zkušenosti jako má on, tak jako kapitán se nikdy nebudu k ženám na lodi chovat jako on a díru v lodi ucpu raději deštníkem :good: , který na loď přinese nějaká z žen, nebo vlastním spacákem, nebo tam narvu vyfouknutej fendr a potom ho nafouknu, to by možná fungovalo nejlépe :? .

PS.: Jardo885 to není samozřejmě nic proti tobě. Je mi jasné, že z tvé strany to je žert a že ženy jsou v tvé posádce vítány. :D

Zpět na