Vodni zachrana sluzba - info

Vodní díla, řeky u nás a regiony na moři
- název a všechny dostupné informace.

Moderátor: vilma

Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Vodni zachrana sluzba - info

Příspěvekod Beda » pát dub 05, 2013 9:33 am

Dnes jsem narazil na psani o Vodni zachrane sluzbe na Hracholuskach.
Napsal jsem si o info. Bude to asi na vic mistech a tak by se to sem mohlo davat. Nazev dila, pouzivane kanaly a provozni dobu. Vlakno pojmenovat nazvem dila, aby to bylo prehlednejsi. Tak kdo mate nejake udaje, davejte to sem. Zkusim dotaz na SPS, asi udou vedet. Pravdepodone to bude kanal c. 16 , ale bude dobre vedet kde to funguje a od kdy do kdy, datum a cas. Pripadne odkaz ne WEB kde se o tom da neco precist.

Vodni zachrana sluzba ma i svuj WEB
http://www.vzs.cz/
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pát dub 05, 2013 11:31 am

Tak jsem ten WEB prosel a asi tech stanic s radiovym spojenim moc nebude. Tak budou dobra i telefoni cisla. Dost tam maji odkazy na telefon hasicu a policie, tak tam se asi necha ziskat kontakt.

Tady je mapa hlidanych mist

http://www.vzs.cz/index.php?option=com_ ... 3&Itemid=5
Naposledy upravil(a) Beda dne pát dub 05, 2013 1:05 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát dub 05, 2013 12:00 pm

Tady je info k záchranné službě na orlíku: http://www.ascr.cz/zachranna-sluzba-asc ... ada-orlik/

Vyděli jsme dva jejich zásahy - jeden na Radavě - tam zkolaboval koupající a jeden na Boru - tam sebou dvě holky švihly o železnou tabuly když se s nima utrhl padák uvázanej za autem. Vždy rychlej příjezd.
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

vzs nove mlyny

Příspěvekod jsekera » pát dub 05, 2013 2:18 pm

ahoj,
bedo jako kanal 16 v marine frekvencích???
co já vím, alespon o www.vzsnovemlyny.cz ,kde jsem
stále ještě(i když poslední 2roky velmi pasivním) členem,
tak za 1. vysíláme v pásmu gener. licence , žádnou ham ani
marine frekvenci neposloucháme, ani nepoužíváme -
tzn. je to pouze pro "vnitřní" komunikaci,za 2.dále součinostní
kanály s HZS a ZZS, platí to samé co výše, jen bych řek,
že zkoušet spojení s HZS či ZZS bez potřebných povolení
svědčí spíše o ztrátě soudnosti, než o čemkoliv jiném.......
za 3. je to provoz na Matře, já osobně matru nemám rád,
ale fakt je že to funguje.......
a za 4. ale používané nejvíce je spojení mobilním telefonem,
zejm. pro komunikaci z vnějškem................. mobily jsou na stránkách...
že by jako někdo seděl u radia a ladil... :lol: :lol: :lol: :lol:
to je fakt vtipné......... to se neděje ani na ZZS, zde pouze provoz
v rámci organizace + matra(resp.tatrapol) pro součinost a mobily.....
sek
Uživatelský avatar
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: ned úno 03, 2008 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod jsekera » pát dub 05, 2013 2:25 pm

Jo a co jsi se tak do toho opřel, do té vzs? nestálo by za to mít to v jednom topicu?
když vidím název topicu "český krumlov" tož kontakt na vzs bych tam fakt nehledal,
to je informace, kterou ,jakmile vypadne z aktual. topiků na hlavní stránce, už
nikdo nikdy nedohledá a těch stanic v republice zase tolik není ( nebo těch ,které
OPRAVDU konají nějakou činnost) a jistě by se vešly do jednoho topicu...........
tož tak......

edit:sorry až teď jsem si všiml, že to je pod hlavičkou tématu vzs, ale přesto.........
tři akt. topicy, kde není víc než adresa........
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pát dub 05, 2013 2:43 pm

Cesky Krumlov ma Vodni zachranou stanici. Urcite tam v jejich pusobnosti jsou nejake reky, rybniky atd. Nebudes to hledat ty, muze to hledat jiny.
Jeden cas u silnic na prijezdu k mestlu byvala cedule s kanalem CB kde poslouchala, mozna i dal posloucha zachranka. Asi by mohlo neco podobneho i na vode. I kdyz seto asi sezene na cislech hasicu, policie a zachranky. Na jachting.info jsem nenarazil na neco o te Vodni zachrane sluzbe, mozna jsem jeste mladej.

Pises:
že zkoušet spojení s HZS či ZZS bez potřebných povolení
svědčí spíše o ztrátě soudnosti, než o čemkoliv jiném.......

Vubec to neni o tom lezt nekam do jejich siti, to jsem snad nikde nezadal. Nekde jsem o tom psal?? Dost lidi sebou vozi to PMR, tak jsem dal dotaz. Pokud maji Matru tak to ani neni technicky mozne. Povoleni....nevim jak to funguje ted, Tesla pardubice mela povoleni na radiovou sit, kdo do ni mohl sel na skoleni a dosta prukazku s cislem, treba 53 a tak pouzival volaci znak TPA53. Platilo to jen na pridelenou frekvenci.


Pises Nemam MATRU :
Ona ta MATRA bude stat desetitisice, tak ji jiste nema kazdy clen tech zboru. Kdyz vyjizdi tak sahne do regalu a vezme si ji, vrati se tak ji tam strci do nabijece. Ta Matra ma asi jiny rezim pouzivani, jak nejake pojitko co bylo driv.

Na to ze je ta Vodni zachrana sluzba jsem narazil pri patrani po clanku na WEBu jednoho amatera, co popisoval jak na Hracholuskach delali zkousky spojeni na VHF.

To jak to maji zorganizovane zalezi na moznostech, nekde na to maji i dispecink. Pokud ta sluzba ma na prehrade svoje stale stanoviste, tak by jiste nebyl problem mit tam i PMR. Kdyby i marine radio, predci by se stanovil kanal a nic by nemusel ladit. Co by mu zacalo mluvit to by obslouzil.

Jak je videt, tak je vas u te sluzby vic, tak sem dejte kontakty.......... Misto, telefon,WEB

Ty sluzby jsou spolufinancovany zdravotnima pojistovnama, krajskyma uradama, asi ne kazda, zalezi co si kdo vyjedna. Maji dost vybaveni, vcetne potapecu, tak je nekdo vyuzije kdyz se neco draheho utopi. Uz se tady o tom take psalo.
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pát dub 05, 2013 5:57 pm

Dosel peknu odkaz na

http://www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdrav ... nna-sluzba

Je to tam rozdelene na kraje a ty potom na okresy. Potom to ukaze odkazy na WEB zachranaru.

Diky Libore.

VZS ČČK
působíme na vybraných vodních plochách. Zajišťujeme první a technickou pomoc, jako ostatní složka IZS. Pro případ, že je na vodní ploše žádána naše pomoc, je nejlépe se obrátit přímo na naše telefony na základnách, nebo na linku 112, případně národní tísňová čísla.

Zaslal

Mgr. David Smejkal
prezidentVodní záchranná služba ČČK
Thunovská 18/183
118 04 Praha 1

tel: 603 437 869
e-mail: smejkal@vzs.cz
www.vzs.cz

JEDINNÉ číslo v nouzi, které je opravdu použitelné v případě zdrav. obtíží je 155, když znáš přesně svou polohu,
112 když ji neznáš (112ka má lepší a rychlejší možnost tě lokalizovat pomocí mobilu, 155 tě spojí rychleji na TVŮJ
nejbližší dispečink...) to samé analogicky 150 hasiči když polohu znáš, 112, když nevíš kde jsi....
158 policie dtto 112 dtto............
.
.
.
na nových mlýnech máme mimo vodní techniky (té máme nejvíc)
taky 3 sanitky (2 plně vybavené, jedna zásahová plná techniky) a ve službě opravdové lékaře, ne jen záchranáře, ti kromě
stavění krvácení a resuscitace stejně nemají žádné pravomoce...... třeba já jsem oprávněný podat jakékoliv léky komukoliv

zaslal jsekera

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host