Nenáviděná Jeanneau Sun-Odyssey 449 ve světě jízdních kol

Počet návštěvníků švédského pobřeží stoupá. Počet českých lodí rovněž, zejména ve Stockholmu. Pro všechny tipy pro plavbu a pro výměnu zkušeností je toto fórum.
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1170
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 182
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Nenáviděná Jeanneau Sun-Odyssey 449 ve světě jízdních kol

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř srp 30, 2017 8:37 am

Nenáviděná Jeanneau Sun-Odyssey 449 ve světě jízdních kol
Jeanneau Sun Odyssey 449 nevědomky přerušila jeden z největších světových cyklistických závodů žen.
Když zbývalo pět kilometrů do cíle elitního cyklistického závodu Ladies Tour of Norway vedla malá skupinka s dobrým náskokem. Kdo ze čtyř vyhraje? Nikdo se neobjevil, protože 45-stopý Jeanneau a dálkově ovládaný most obrátilo celý závod.
Když se čtyři hlavní cyklistky shromáždili ve skupince přes dvacet vteřin před všemi ostatními, bylo to jen otázkou, která z těchto čtyř zvítězí. Ladies Tour of Norway, se světovou elitou v závodě žen na kole, byly poslední minuty třetí etapy. V předchozích dnech získala nejvíce bodů Holanďanka Marianne Vos, ale teď byla daleko za vedoucím týmem. Silný protivítr pomohl čtyřem silným cyklistkám, který se střídali ve vedení. Ale několik set metrů než peloton dojel k mostu přes vjezd do Fredrikstad vnitřního přístavu začaly světla blikat a závory šly dolů. Než byl otvírací most zcela otevřen, shromáždil se celý závod před závorou a rozčílení jezdci viděli stožár norské Jeanneau Sun Odyssey 449 jak se blížil a projel za zvednutým mostem. Posádka plachetnice si zjevně nebyla vědoma toho, co nevědomky způsobili a mávala šťastně na vrtulník s kamerou, který vysílal závod v norském TV2 a na síti.
Když se závory otevřely po zavření mostu, neměla předchozí vedoucí skupina šanci. Rakušanka Chloe Hoskings stojící úplně vlevo na mostě, kde se závora zvedala nejdřív, se ujala vedení a vyhrála denní etapu následovaná Marianne Vos, která také vyhrála celkem díky extra bodům.
Příčinou katastrofy bylo, že protivítr jezdce v průběhu etapy zdržel a čas dojezdu do cíle a dočasné uzavření mostu do 18 hodiny uplynul. Most je ovládaný na dálku a operátor v Oslo nebyl informován o zpoždění v závodě, a otevřel most, když zjistil, že dvě lodě čekají v době pravidelných otevíracích hodin na otevření mostu.
http://pakryss.se/cyklingvarldens-mest-hatade-jeanneau/
https://youtu.be/DY8vHXVWtEQ
pakryss_w.jpg
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2339
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 150

Re: Nenáviděná Jeanneau Sun-Odyssey 449 ve světě jízdních kol

Příspěvekod err_ » stř srp 30, 2017 9:20 am

To je skutecne dobre. Chudery holky. Takovy pech.
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenáviděná Jeanneau Sun-Odyssey 449 ve světě jízdních kol

Příspěvekod JaOCZ » stř srp 30, 2017 6:21 pm

Pavle prosím, v komentáři k tomuto velmi vtipnému videu na FB psali, že si televizní komentátoři dělali legraci ze Švédska / Norska. Ale v jejich jazyce. Mluví tam o něčem?

Díky

H.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti