pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Zajímavosti, ceny, lokality apod. firem z oboru

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Darek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:00 am
Reputace: 11
Bydliště: Brno

pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Darek » úte črc 25, 2017 12:18 am

V jiném vlákně se objevil odkaz na „charter“ malé loďky Viko S22, pro Jadran ne úplně běžného modelu. Nikdo k ní zatím nepopsal žádnou zkušenost, zkusím tedy popsat tu moji z minulého týdne.

Loď: Viko S22
http://www.vikoyachts.com/index/?page=yacht-s22

info o charteru
http://www.njuskalo.hr/charter/iznajmlj ... s-22289153

Majitel je Chorvat který má jen tuhle loď a občas na ní sám jezdí. Možná ji ani původně s úmyslem pronajímat nekupoval a teď se snaží ji takto vytížit.
E-mailová korespondence probíhala v pohodě, platby vždy potvrdil, všechno bylo OK. Dokonce nám vyšel vstříc a termín dodatečně posunul o 14 dní. Jakmile se blížilo datum odjezdu a viděl v crewlistu osmiletou dceru, trochu znejistěl a začal se mě vyptávat na předchozí zkušenosti, upozorňoval na zákaz plavby v noci a ve větru nad 20 kt (oboje má v podmínkách)... Při té příležitosti mi napsal že nedávno vyměněné poziční světlo nesvítí. Problém je prý asi ve špatném propojení a protože je to sdružené světlo na stěžni, nebude fungovat asi ani kotevní. No co už, noční plavbu s rodinou neplánuju a nebude poprvé co kotevní světlo nesvítí... Těsně před odjezdem poslal i plánek co je kde na lodi uložené a popis jak se co specifického na lodi používá (startování motoru, plnění tanku (pytle) na vodu apod. Upozorňoval mě že baterka asi neutáhne autoledničku a po jednom až dvou dnech se vybije.
Přestože není vše OK, dělalo to na mě docela pozitivní dojem že se snaží všechno popsat a upozornit na problémy předem. Takto podrobnou specifikaci lodi a „manuály“ co a jak jsem zatím viděl jen v teritoriích na sever od nás.
Pravým důvodem ale možná bylo to že byl ve stejné době někde v Emirátech a loď nám předával někdo třetí, který jak se později ukázalo toho o lodi tolik nevěděl... Majitele jsem tedy osobně vůbec neviděl.
Poslední jeho starost ještě byla, abychom na první noc nevyjížděli, protože je předpověď na Boru.

Vlivem různých okolností jsme na místo nepřijeli v sobotu kolem 13.00, jak jsem předpokládal a avizoval předem ale až po 18.00. Už po cestě nám tedy napsal že domluvenému pánovi se předání tak pozdě už nehodí a přijde až ráno. Loď bude prý otevřená.
Kdybychom přijeli dříve asi bych ještě v sobotu, jako obvykle, vyplul. Předpověď byla na noc cca do 20 uzlů a to ještě ne na oblast kde jsem chtěl kotvit (podle Aladina). V noci se ale rozfoukalo tak, že jsem byl moc rád za dva mooringy... Loď nemá anemometr, sousední posádka v noci naměřila 54 uzlů. Odnesla to gena na jedné Oceanis 50 opodál. V neděli se vítr přes trochu uklidnil, ale byl dost poryvový a předpověď na další noc jako přes kopírák. Nakonec jsme vypluli až v pondělí, druhou noc se situace opakovala, fučelo zase jako kráva...
Velmi rychle jsme zjistili že akumulátor opravdu není v dobré kondici a první večer nám musely stačit čelovky. V neděli nám ho vyměnili za nový, ale s poloviční kapacitou jen 400Ah. Dobíjení na lodi zajišťuje solární panel. Autoledničku jsme používali cca 2 hod denně a i tak ve čtvrtek ráno byla baterka zase slabá. Lednička je tedy opravdu jen tak na to aby se máslo úplně nerozteklo, na vychlazené pivo zapomeňte.

K plavebním vlastnostem a probírané obavě nestability... Sám jsem byl na nejmenší kajutovce na Mazurech na lodi Mariner 24 (s ploutví), přes rok jezdím na okruhovce a z charteru znám lodě od 34 do 50 stop. Nemám tedy moc s čím porovnávat.
Jeden den nám na přesun z Brače na Hvar foukl Mistrál odhadem kolem 18 uzlů. Jeli jsme na stoupačku, vlny cca do metru (podle manželky aspoň 1,5 :-). Dal jsem jeden ref a zmenšil kosatku cca na ½. Kdyby byl nachystaný i druhý ref, asi bych ho dal. Musel bych ale převázat lano zadního líku z prvního refu a to se mi v tu chvíli moc nechtělo. Loď jela cca 5 uzlů, víc jsem z ní na stoupačku ve vlnách nevymáčkl. Řekl bych že docela hezkej jachtařskej den, lodě jsme ale za 4 hodiny potkali jen dvě , což u manželky vzbuzovalo náležitou nedůveru. Přestože dcera i žena se mnou byly už po třinácté, ta starší měla ten den zpočátku trochu obavy. Být to na větší lodi nebála by se, takto měla přeci jen pochybnosti jestli se nemůže převrátit. Stoupačka s vlnama z předoboku (občas přes loď) jí na tak malé lodi moc jistoty asi nepřidala.
Viko se ale kormidlovalo docela dobře, jen se ve vlnách projevila menší vůle na kormidle. Osobně jsem jistotu na chvíli ztratil jen při pohledu na nejistou manželku které pohled jasně říkal vraťme se. Dcera mě ale podpořila a nakonec to byla super jízda. Viko nešlo ani jednou do spinoutu, neměl jsem pocit že je náklon nepřiměřený dané situaci. S otěží hlavasky jsem ale docela aktivně pracoval.

Krom dvou dnů a zmiňovaných prvních dvou nocí nám moc nefoukalo. Na přívěsňák jsem se nikam ve flautě přesouvat za každou cenu nechtěl, bohužel jsme toho tedy najachtili asi jen 60 mil.

Jsem se nějak rozepsal o ničem, tak teď něco konstruktivních info o konkrétní lodi pro ty co by uvažovali o jejím půjčení...

Celkový stav lodi je slušný, ale na rok výroby 2015 bych ho čekal možná trošku lepší.
Vzhledem ke snaze majitele o co nejlevnější cenu pronájmu každý po době uklízí sám. Museli jsme si trochu doumývat nádobí, ale žádná tragédie.
V ceně není povlečení, vlastník chce 30 Euro/osobu. Tím se vlastně zbavuje možnosti že by ho někdo chtěl a nechce to řešit.

Co nefungovalo byly pozičky s kotevním světlem na což nás upozornil předem (kotevní jsme vyřešili lucernou z baterky).
Loď má mořský pumpovací záchod, ale pumpa jde tak ztuha, že po prvním použití dcerou jsem to zakázal. Na většině lodí jsem si všiml u pumpy nějaké kartuše s jakoby s voňkou, která ale možná slouží zároveň i jako mazivo? Tento záchůdek nic takového neměl a pumpovat se opravdu nedalo, voda spíš stříkala kolem táhla pumpy. Holky jsou ale zvyklé záchod v létě nepoužívat, nám to nevadilo.
První den jsme zjistili že kabel co je v lodi nedosáhne až k antoníčku. Respektive sestava různých redukcí a krátkých káblíků nám neumožní se napojit... Druhý den opraveno, ale dost na „chorvatský způsob“. POZOR, kabel má na obou stranách konektor „samce“. Pokud se tedy tedy napojíte nejdřív na mole, není problém si sáhnout na druhém konci „do žívého“. Normálně má kabel končit „samicí“...

Akumulátor - je dobíjený solárním panelem. Lednici dlouhodoběji neutáhne (my jsme ji použili ráno a večer cca po 1,5 hodině). Úsporné svícení, vodní čerpadlo a dobití telefonů utáhne (měli jsme jasno). Po návratu poslední noc v přístavu jsem si všiml, že i přes připojení na elektřinu na mole při současném zapojení ledničky už se nestihne dobíjet akumulátor. Jakmile jsem lednici vypnul, šlo napětí nahoru.

Jde dost ztuha rolfok při vytahování geny (upozorňoval mě na to majitel předem). Bylo potřeba mu pomoct rukou na přídi. Zarolovat už šel dobře.

Přístroje – na lodi je hloubkoměr ve stopách. Kompas který ukazoval o 30° víc než náměrový nebo GPS (na motor v bezvětří). Dál mechanický rychloměr s malým digitálním ukazatelem kurzu (odkud bral info netuším, nikde jsem přímač gps nenašel). Číslo bylo ale velké asi jako na dětských digitálkách. Anemometr, ani nic dalšího loď nemá.

Kuchyňka – vařič Campinggaz si manželka pochvalovala , není samozřejmě zavěšený, je potřeba dávat pozor. Má docela malé kartuše, zkontrolujte si jejich množství a stav. Horší to bylo s nádobím. Příborů sice asi pro šest lidí, talíře 3*, hrníčky 3*, menší kastrol jen 1* + malá konvička na kafe. Chyběl nám tedy druhý kastrol nebo pánvička (dokoupili jsme na místě), žádný nůž, prkýnko, naběračka ani vařečka. Je potřeba vzít s sebou. Tank
(vak pod postelí v zadní části) má 60l. Majitel mě upozorňoval že se má naplňovat max na 70%, jinak zvedá postel. Myslím, že cca 55l jsme tam dostali a problém nebyl. Pokud se jako my vyhýbáte civilizaci, chce to s sebou další kanystry.


Člun – jsem chtěl původně nechat v autě, byl ale složený a docela dobře umístěný pod schůdky, moc nezavazel, za celý týden jsme ho nevytáhli.
Přívěsný motor k němu majitel chtěl abychom měli jako záložní. Má na něj udělaný držák na žebříku, aby se dal případně použít současně s hlavním při horším počasí. Nápad to asi není blbej, já jsem ho ale uložil do bakisty aby nezavazel. S hlavním motorem (5 hp) nebyl problém, startoval dobře. Spotřebovali jsme celkem 3 litry. Při klidné hladině s ním jelo Viko 5 uzlů. Asi by dal i víc, nerad motory vytáčím. Naopak den kdy fouklo proti větru 18kt a vlnám víc než 2,5 dedal. Je navíc potřeba počítat že ve vlnách jde vrtule občas z vody. Když fouká jsou holt plachty jediný spolehlivý pohon...

Kotvy – jsou na lodi tři. Jedna Danforthka jako hlavní a dvě malé. Lana odhadem 40m + 6m řetězu.
Pokud počasí dovolí, trávím všechny noci zpravidla na kotvě. Měl jsem obavu jak bude držet kotva s lanem. Použil jsem tedy raději metodu dvou kotev za sebou a asi 4m před hlavní upevnil ještě jednu z malých. Drželo to dobře, pokud se vítr otočil zpravidla jsme stáli jen na té první – menší. Možná přehnaně opatrné řešení, ale kotva je symbolem naděje, nikoli jistoty...


Zázemí v Bašce Vodě... sociálky slušné (novější buňka). Voda a elektřina klasicky na mole. Nejedná se o uzavřenou marinu ale volně přístupný přístav kde večer korzuje dost turistů a je tam celkově docela rušno. Oblázková pláž cca 100m od lodi se pro rodiny s dětmi po cestě hodí.
Parkování jsem na radu majitele vyřešil na soukromém větším parkovišti poblíž příjezdu do BV za 200Kn/týden

Vrácení lodě proběhlo asi tak, že se pikolík co nám loď předával zeptal na druhém konci mola jestli jsou v lodi dokumenty a popřál nám šťastnou cestu. Kdybychom s lodí cokoli udělali, zjistí to asi až další posádka. Nejspíš to bylo nestandardní a jen díky tomu že majitel byl mimo. Ten asi předávání řeší důsledněji.

Když to shrnu... I přes počáteční trable kdy vypadalo že nefunguje co může je to zajímavá možnost jak si levně půjčit loď pro dva, tři, možná rodinu 2+2. V sezóně za 500Euro bez dalších poplatků a kaucí, no nekupte to :-).

Koukám že jsem se nějak rozepsal... jsem chtěl napsat jen pár konstruktivních poznámek k lodi a když to vidím.... no mazat to už nebudu. Třeba to někomu pomůže.

D.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod copy » úte črc 25, 2017 6:29 pm

vďaka za podrobný popis. To prenocovanie v 54 uzlovom vetre, to musel byť zážitok :)
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3142
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 314
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod lynx » stř črc 26, 2017 9:54 am

Dík za výborný popis.
Má pár otázek a jednu zkušenost:
- Majitel komunikoval anglánsky?
- Půjčil by sis tutéž loď znovu?
- Chápu to správně, že jsi měl ve vodě všechny tři kotvy? Tandemovou a jako psaníčko ještě tu třetí?

Ohledně záchodu: Na lodi, kterou jsem teď měl, šlo pumpování tak ztuha, že jsem se bál, že se páka ulomí. Řekl mi o tom sám majitel. Asi za hodinu přinesl normální kuchyňský olej – slunečnicový nebo řepkový. Když jsem do záchodu trochu nalil, pumpovat šlo hned úplně hladce. Kouzlo. :-)
Uživatelský avatar
Darek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:00 am
Reputace: 11
Bydliště: Brno

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Darek » čtv črc 27, 2017 12:34 am

Ahoj,
ano, komunikoval v angličtině.
Ano, půjčil bych si ji znovu. Tato loď za tyto peníze vlastně nemá na Jadranu konkurenci. Majitel se snažil problémy vyřešit a věřím že nejpozději, po sezóně, vyřeší komplexně. Komunikoval se mnou i po návratu a zajímal se co kde a jak. Rozhodně k tomu nebyl lhostejný. Kdyby ten týden nebyl někde na druhém konci světa asi by to bylo zase jiné. I tak se snažil na dálku věci řešit. Psal mi že plánuje zvětšení kapacity baterií, dobíjení z motoru a pod.
Kotvy jsem měl jen ty dvě za sebou. Asi jsem jsem se špatně vyjádřil. Nějaké varianty kotvení do "V" a podobě se mi nezdají jako moc použitelné. Proto to "sériové" zapojení.

Se záchodem to zní jako dobrej tip. Někdy to vyzkouším.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Anonym » čtv črc 27, 2017 6:37 am

To není ftip (tip), to je stará zkušenost. Používám již léta, hlavně když pumpa píská.
Štamprla normálního oleje z kuchyně do záchodu a svět je krásný.....

Odesláno z mého SM-T719 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1928
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Ústí-Brná

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod geus » čtv črc 27, 2017 9:03 am

Kapacita 400Ah neni zrovna malo na takovou prskavku. To pobezi ta lednice tyden v kuse.mam 450ah a vydrzi to 3dny ,Lednice tv svetla pumpy na vodu a zachod jo a mrazak.
Uživatelský avatar
Darek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:00 am
Reputace: 11
Bydliště: Brno

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Darek » čtv črc 27, 2017 11:22 am

geus píše:Kapacita 400Ah neni zrovna malo na takovou prskavku


Ano, máš pravdu. Spletl jsem se, je tam 40Ah, původně bylo 80. Elektřia není úplně moje parketa :hmm:
Majitel mi psal že počítá do budoucna s použitím dvou baterií po 100Ah.

Omlouvám se za mystifikaci, chtěl jsem jen poukázat na to že byla baterie vyměněna za menší.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1928
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Ústí-Brná

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod geus » čtv črc 27, 2017 12:41 pm

Tak to se nedivim to bych snad i sviti mobilem.
Uživatelský avatar
LadaM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 68
Bydliště: Praha

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod LadaM » čtv črc 27, 2017 3:45 pm

Dareku, jakou máš autolednici? Já mám servisní baterii 60 Ah a kompresorovou autolednici bez vypínání mi na víkend udrží v pohodě. Zato ta levná lednice s peltierovým článkem mi baterii v autě (počítám, že v podobné kapacitě) spolehlivě vytloukla za pár hodin čekání na místo v kempu - zapomněl jsem jí po cestě vypnout :(
Taky asi záleží, co je v tom Viku za nabíječku, resp. kolik toho nabije během připojení na břehu.
Uživatelský avatar
Darek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:00 am
Reputace: 11
Bydliště: Brno

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Darek » čtv črc 27, 2017 10:09 pm

Laďo, lednička byla součástí vybavení lodě.
Byla to značka Waeco, a vypadala nějak takto
http://www.coolboxes.eu/www-coolboxes-e ... 12-24-230V
Uživatelský avatar
LadaM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 68
Bydliště: Praha

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod LadaM » pát črc 28, 2017 7:45 am

No tak to bude peltierův článek, už podle ceny. I když asi výkonný, když uvádějí 30 st. pod okolní teplotu. Nicméně je to žrout proudu a pokud je součástí vybavení lodě, tak by s tím měli případní zájemci o pronájem počítat. Kompresorové lednice jsou znatelně úspornější, ale také dražší. Začínají cenově kolem 10 tis. Jen pro info, moje lednice, o které jsem psal, je tahle: https://www.alza.cz/hobby/indel-b-tb18-12-24v-d445923.htm a nemůžu si jí vynachválit.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 626
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod martinptacek » pát črc 28, 2017 8:35 am

Italové dělají peltieruv článek se stejnou spotřebou jako kompresorová lednice. Ovšem je to chlazený do vody. Což je trochu faul v přímým porovnání.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod copy » pát črc 28, 2017 4:19 pm

Darek, spomenul si menšiu vôľu v kormidle. V tom zmysle, že bolo uvoľnené?
Uživatelský avatar
Darek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:00 am
Reputace: 11
Bydliště: Brno

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Darek » pát črc 28, 2017 7:30 pm

Vlastě jsem po příčině nepátral, nebylo to nijak moc. U lodí s kolem nebývá vůle nic vyjímečného, proto mě nenapadlo že u klasiky s pákou by se to dít asi nemělo. List jsem před vyplutím otočením zvedal (abych ho očistil), nevšiml jsem si že by v knize měl nějakou vůli. Jestli se sečetla drobná vůle list kniha a samotné umožení v čepech...? Projevilo se to spíš ve vlnách a náklonu, kdy byl na kormidle větší tlak. Jak jsem psal, byla to moje teprve druhá plavba na kajutovce pod 30 stop, nemám srovnání.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod copy » sob črc 29, 2017 9:25 am

Aha, vďaka. Takže to môže byť vlastnosť, a nie závada. Mne snáď nebude fúkať toľko, ako tebe, nerád by som priateľku vyplašil alebo priamo odradil :)
Písal som s majiteľom, jediný voľný termín je 16.9.-30.9. Tak snáď sa mi podarí.
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 483
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Surcouf » ned srp 06, 2017 4:53 pm

Chtěl bych se zeptat, zda to byl model se sklopnou ploutví, či s výsuvným kýlem a torpédem?
Surcouf
Uživatelský avatar
Darek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:00 am
Reputace: 11
Bydliště: Brno

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Darek » ned srp 06, 2017 8:03 pm

Je to lift keel.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod copy » pon zář 18, 2017 2:02 pm

človek plánuje a chystá, a čo z toho..
týždeň pred plánovaným termínom prenájmu priateľka z ničoho nič sanitkou do nemocnice, hneď ten istý deň operácia. Takže z príjemného septembrového pobytu nie je nič..

16.09-23. 09. (3500kn) ; Slobodno
23.09-30. 09. (3500kn) ; Slobodno
Uživatelský avatar
Terka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: ned čer 30, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Terka » ned bře 25, 2018 11:54 am

Ahoj, měli jsme Vika z Bašky Vody půjčeného minulý rok na 2 týdny v srpnu. Loď je téměř nová, ale trpěla tím, že majitel neměl přes sezónu čas na její údržbu. Nicméně byl na telefonu a velmi ochotně s námi všechny problémy řešil aspoň na dálku a snažil se poradit. Nakonec jsme si se vším poradili (problémy byly hodně s elektrikou). Majitel si uvědomoval, že loď nezvládá přes sezónu udržovat (bývá pracovně hodně v zahraničí), a proto pro letošní sezónu loď přesunul do Splitu, kde má dceru. Na lodi také kromě oprav udělal nějaká vylepšení. Vím to proto, že nám posílal nabídku. Jinak k tomu, že s lodí byly technické problémy, se postavil čelem, loď si od nás přebral a část peněz nám vrátil. Jednal solidně, chce aby to fungovalo. Myslím, že letos už to po této stránce bude probíhat mnohem lépe. Teď stručně k plavebním schopnostem této lodičky. Upřímně, necítila jsem se na ní příliš bezpečně, ale to jsem ani neočekávala. :D Na moře je loď dost lehká a řekla bych že i podbalastovaná, ale to je asi subjektivní. Loďka šla velmi ochotně do náklonu. Balastu moc nemá a na svých 7 m délky má dost vysokou nástavbu, takže se ve větru nakláněla i bez plachet. Se stoupáním se samozřejmě moc nekamarádila. Má outboard motor, takže když začaly být vlny a my jsme nedejbože potřebovali překlopýtat kus proti nim, tak jsme si docela užili. :) Loď skáče po vlnách jak splašená a motor se ocitá často nad hladinou. S počasím jsme to mnohdy měli tak, že nám buď nefoukalo vůbec nebo pak foukalo na Vika až moc - jeli jsme na kapesníček a loď v náklonu jak blázen, ovladatelnost v tom náklonu nic moc... :) Jenže jsme neměli moc na výběr, pokud jsme chtěli někam dojet. Vrklat se na motor při bezvětří, které bylo většinou dopoledne, se nám nechtělo. No a odpoledne pak vítr pěkně nabral... Na normální lodi z charteru by to bylo v pohodě, jen na Vikovi máte trochu jiná měřítka toho, co je dost... Nicméně musím říct, že jsme se dost vycvičili a to jsme také chtěli... Na těch čtyřicítkách už to dnes nějak "umí" pomalu každý. :D V žádném případě těch dvou týdnů nelituji. Takže klidně jděte do toho, ale počítejte s tím, že je to spartánská varianta jachtění.

Nevíte prosím někdo o možnosti půjčení menší, klidně staré plachetnice (8-9 m) ve Středomoří za rozumný peníz na 2 týdny v létě? Zase bychom si s přítelem rádi dali kromě charteru na velké lodi s dalšími lidmi také plavbu jen ve dvou na něčem menším... Minulý rok jsme měli Vika a letos bychom rádi zkusili jinou, malou loď. Díky
Uživatelský avatar
vikigach
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: sob úno 12, 2011 1:00 am
Reputace: 5

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod vikigach » pon bře 26, 2018 6:54 pm

Ahoj, a kolik jste prosimtě platili za Víko 22. Možná vám můžu pomoci
Uživatelský avatar
Terka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: ned čer 30, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Terka » pát bře 30, 2018 2:56 pm

Ahoj, konecna cena byla 930 euro za 2 tydny. Za tip na rozumny pronajem budu rada.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod copy » pát bře 30, 2018 4:58 pm

stará, malá, ale lacná :) v Marseille
https://www.iha.com.de/boot-mieten-mars ... ment_76052
Uživatelský avatar
Terka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: ned čer 30, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod Terka » sob bře 31, 2018 12:03 am

Copy, děkuji za tip. Plavil ses na ní? Nad půjčením lodi v oblasti Azurového pobřeží jsme uvažovali, protože jsme na Click&Boat našli hodně nabídek na malé lodi v této oblasti. Dost ale váháme, zda je Azurové pobřeží pro nás vhodné. Je to tam poměrně hodně zastavěné, samá velká města, pobřeží dost otevřené větru a prakticky bez kotvišť, takže spaní v nacpaných marinách, které se musí rezervovat (nemluvíme FJ a známe jejich ochotu mluvit AJ...). No, máme z toho obavy, ale nevylučuji to. Na jachting.info o této oblasti moc informací není, asi tam čeští jachtaři příliš nejezdí.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod copy » ned dub 01, 2018 1:31 pm

Terka: neplavil, ani som ju nevidel naživo, len mi to prišlo pod ruku na nete.
Uživatelský avatar
vikigach
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: sob úno 12, 2011 1:00 am
Reputace: 5

Re: pronájem VIKO S22 v Bašce Vodě

Příspěvekod vikigach » sob čer 08, 2019 12:26 pm

Nabízím k pronájmu plachetnici CC30 Mega v Zadaru od 1.7. do 31.8 kdykoliv. Cena 12000 za týden. Kauce 10000. https://vikigach.rajce.idnes.cz/plachetnice_C_C_MEGA_30

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti