Charter - kdy a přes koho objednat

Zajímavosti, ceny, lokality apod. firem z oboru

Moderátoři: Pepa, david, vilma

jarous350
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Charter - kdy a přes koho objednat

Příspěvekod jarous350 » ned zář 16, 2018 10:17 pm

Mám za sebou první týdenní plavbu na svoje papíry a pro další rok by mě zajímalo následující.

Kdy je vzhledem k ceně pronájmu nejlepší objednat loď na další sezónu? Už teď, v zimě nebo na jaře? Těsně před odjezdem bych to nerad řešil, a to i z toho důvodu, že výběr už bude velmi omezený.

Objednáváte přímo přes charterovku nebo přes jiného prostředníka? Já to vzal letos přes český CYC, u kterého jsem si dělal papíry. Byl jsem spokojenej, oproti ceně ve vyhledávači dostal ještě slevu, ale protože jiné zkušenosti nemám, tak mě zajímá, jestli se to dá sehnat lépe.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Re: Charter - kdy a přes koho objednat

Příspěvekod Libor » pon zář 17, 2018 7:51 am

Jasne ze cim drive tim lepe.
Navíc v ramci nekterych vystav dostaneš dodatecnou slevu nad ramec beznych.
Ja beru jen pres YachNet nejen kvuli servisu...
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » pon zář 17, 2018 9:01 am

V Česku je spousta zprostředkovatelů. Aby získali klienty, dávají část své odměny konečnému zákazníkovi. Dostaneš vždy lepší cenu než na přímo. Navíc dobří zprostředkovatelé mají selekci a neberou lodě od problémových čártrovek.

Liborovo "Ja beru jen pres YachNet nejen kvuli servisu.." ber v kontextu, že Yachtnet je hlavní sponzor Jachting Info. Libor je vlastník. Yachtnet patří mezi dobré zprostředkovatele.

Brát loď od firmy, u které jsi dělal papíry, je výhodné. Ty znáš partnera, on zná Tebe.
vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vojtaharok » pon zář 17, 2018 12:18 pm

Ano, vše, myslím, platí, pohodlnější a levnější prakticky vždy u českých zprostředkovatelů. U některých českých zprostředkovatelů mi vadí, že mají smluvní podmínky drsnější, než samotné chatrerovky (například u Zindulky můžeš bez porušení smlouvy plout jen do Bf4, když podle chorvatské legislativy můžeš až do Bf5), ale je otázka, jestli by mělo nějaký význam, pokud bys to porušil. Na YachtNet mě rozčiluje, že většina nabízených jachet je již obsazena a nebo je tak nepřehledná stránka, že to nemůžu snadno odfiltrovat - a stránku opouštím zklamán. A velké české zprostředkovatelny ti nenabídnou specialitky (například některé chatrovky v Řecku, které nepracují přes zprostředkovatele).
jarous350
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Příspěvekod jarous350 » stř zář 19, 2018 11:12 am

Díky za odpovědi, tím pádem nebudu nic měnit a zůstanu o stejného zprostředkovatele, se kterým jsem byl spokojen.
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod HoPrahok » ned zář 23, 2018 12:10 am

Je to jak kdy. Např. teď v září nás krásná loď vyšla na poslední chvíli lépe něž first minute. Al enespoléhal bych na to, bylo to dáno posádkou, která do poslední chvíle nevěděla jestli pojede nebo ne.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 71

Příspěvekod MartinB » ned zář 23, 2018 6:50 pm

vojtaharok píše:Na YachtNet mě rozčiluje, že většina nabízených jachet je již obsazena a nebo je tak nepřehledná stránka, že to nemůžu snadno odfiltrovat - a stránku opouštím zklamán.

Co takhle zkusit zvolit "Jen volné lodě" ??? 8)
Pak určitě zklámám nebudeš :D
vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vojtaharok » ned zář 23, 2018 9:22 pm

Zdá se, že jsou stránky YN vylepšené, zdá se, že to teď funguje. Super! Tak to někdy vyzkouším. Ještě v květnu 2018 jsem si vybíral loď, zaradoval jsem se nad cenou, a jakmile jsem se proklikal dále, byla už (asi před mnoha měsíci) obsazená.

Líbí se mi také jejich trasa (pro 2týdenní zkušební plavbu na zkoušky B) z Itálie mezi Korsikou a Sardínií, pak na jih kolem Sicílie na Maltu a Messinskou úžinou zpět - žádné velké ztrácení času kotvením nebo prohlídkou měst - loď má plout, a ne obrůstat breberkami v zátoce.

Zpět na