CENA LODĚ vaše zkušenosti s agenturami

Zajímavosti, ceny, lokality apod. firem z oboru

Moderátoři: Pepa, david, vilma

HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

CENA LODĚ vaše zkušenosti s agenturami

Příspěvekod HoPrahok » ned led 16, 2011 3:52 pm

Ahoj všem, plánuju letos celkem 6 týdnů na lodi v Chorvatsku. Z toho jeden v květnu, 3 srpen a 2 září/říjen. Proto mě zajímá cena, kterou budu za loď platit. Nevím jaké máte kdo zkušenosti s jednáním s agenturami nabízejícími pronájem, proto můj dotaz. Někde zde na fóru jsem četl, že sleva charterovky je 20%. To mi nabídli. Dále může být sleva agentury a já si představuju, že při tomto počtu týdnů a objemu peněz, které bych měl platit by to mělo být minimálně dalších 15%. Vycházím i z toho, že čím více týdnů agentura zprostředkuje, tím větší provize pro ni. Máte představu a znalost, kolik ta běžná provize činí, resp. kolik je reálné z agentury vyhádat??? Díky za příspěvky, názory a zkušenosti. HoPrahok :)
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned led 16, 2011 4:11 pm

myslím si, že se celkově dostaneě na maximálně nějakých 28-30% z ceníkové ceny. To, že si bereš loď na několik týdnů je dobré, ale po třech týdnech je už sleva stejná. A všechny slevy se beztak nesčítají. Realisticky bych to viděl na těch 25-28%.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned led 16, 2011 5:42 pm

designer píše: Realisticky bych to viděl na těch 25-28%.

To ale musí agentura dostat slevu přímo od majitele nebo provozovatele lodě, jinak Ti musí přenechat svůj zisk :whist:
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned led 16, 2011 5:53 pm

geronimo, nevím, jak to mají všechny agentury - já se při vícenásobném pronájmu jakožto dobrý zákazník dostávám na 25 běžně a na 28 se mi to také občas daří.Dostal jsem se i na 30. Někdy se zprostředkovatel domluví z charterovkou, obzvlášť, jde-li o pronájem v nějakou hodně okrajovou dobu a vyjdou mi vstříc i dodatečnou slevou. Hodně záleží na charterovce, jak má nastavena pravidla.
Většinou se kombinují slevy: včasné objednání+opakování pronájmu u téže charterovky+pronájem na více týdnů+sjednání pronájmu přes net.
Pro HoPrahoka - než se honit za slevou, která je rozdílná o 2-3% je lepší se obracet na zprostředkovatele, se kterým máš dobré zkušenosti. Někdy úžasné ceny mohou přijít draho ;)
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » ned led 16, 2011 8:49 pm

Já měl vloni B44 deset týdnů v kuse (poslední týden VI + VII + VIII). Sleva byla 30% plus přívěsný motor zdarma. Byl jsem ale rád i za to, protože jsem začal loď shánět až cca měsíc před odjezdem a požadovanou velikost a dispozici kajut mi bez přesedání z lodě na loď dokázala splnit jen jedna agentura. Asi nikoli shodou okolností právě ta, se kterou jezdím pravidelně. I když jsem jich kvůli šibeničnímu termínu pro větší šanci oslovil 5, včetně té místní partnerské. Moc velký prostor pro nějaké další smlouvání tedy nebyl.

Wlady
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned led 16, 2011 9:15 pm

Je to v podstatě jak píše Designer. Slev je mnoho, ale většinou je předem daný strop jejich sčítání. Každá agentura to má přehledně ve svých cenících.
Jen snad navíc co vím, dost záleží na tom, jestli agentura má charterovou společností smlouvu a jaký má odběr. Podle toho se odvíjí také její rabat a prostor k cenovým úlevám.

Chtěl bych ale říci, že jít po nejlevnějších lodích není zrovna to nejlepší řešení. Nemám to rád, raději sázím na jistotu a kvalitu.
Nehledě na to, že neustálým tlačením cen pronájmů dolů (resp. držení na stejné hladině) se majitelé dostávají do situace kdy nemají na nové lodě a ani na pořádné opravy. To pak odnášíme všichni.
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Cena

Příspěvekod HoPrahok » ned led 16, 2011 10:15 pm

Ahoj skippeři, doufám, že to nejsou poslední odpovědi, ale děkuju za vodítko. Já měl vyzkoušenou charterovku za luxusní cenu, ale přestěhovali se na Ugljan a to se mi letos nehodí, protože chceme jet s rodinou a pánskou jízdou na jih a ten rozdíl by pro nás byl 2 dny jízdy. Je jasné, že Chorvati doplácí dlouhodobě na svou last minute strategii, protože všichni čekají na ceny a oni nemají prachy na údržbu, zaměstnance atd. Pak to taky na lodích je často hodně vidět. Vidím, to tak, že jsem s cenou v rozumném koridoru a vezmu ji za cenu, kterou jsme vykomunikovali s agenturou. :-) HoPrahok
lodnikladka
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lodnikladka » ned led 16, 2011 10:19 pm

Normální je 25 až 30% sleva z katalogové ceny + 15 až 20% provize.

Když si někdo bere loď na 10 týdnů, je jasné že má na každý týden nové povlečení aniž by se musel vracet do domovské mariny, a i další crew listy si může vyzvednout kdekoliv v marině po dohodě s domovským charterem..

Cena u pronájmu na 10 týdnů je ovšem speciální, vždyť bereš jednu loď na polovinu jejího průměrného ročního provozu, tak tato sleva je ovšem výrazná.

Loni jsme pro zákazníka z Itálie domluvili cenu u Chorvatského charteru za Oceanis 393, r.v. 2008, na šet týdnů za cenu 7.500 eur.. (konec května-červen-červenec) a ještě zbylo na naši provizi..

Když máš každoročně posádku na deset týdnů, kup si loď ...
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » ned led 16, 2011 11:54 pm

to: lodnikladka

To bohužel nemám :cry: a nepřivydělávám si ani jako nájemný skiper. Byla to náhodná hrr akce pro rodinu a nejbližšího kamaráda s jeho rodinou. Taky proto vše tak pěkně na poslední chvíli ...

Wlady
MiraR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MiraR » pon led 17, 2011 11:29 am

Už to tady někdo napsal výše. Reálně by se sleva z ceníkové ceny lodě mohla pohybovat okolo 30% + například přívěsný motor zdarma.
Na druhou stranu bych se neřídil jen cenou. Určitě neplatí, že to co se tváří jako nejlevnější, tak že to je zrovna ta nejlepší nabídka.
Rozdíl v ceně +/- pár procent už není tak velký, na lodi určitě sám nebudeš a když se pak náklady rozpočítají na celou posádku, tak to nebude žádna závratná suma a vyhneš se komplikacím, které by tě mohly potkat při spolupráci s neznámými agenturami. Pokud se chceš vyhnout problémům při pronájmu, tak se určitě obrať na prověřené a spolehlivé zprostředkovatele.

Zpět na