Topení na lodi

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Re: Topení na lodi

Příspěvekod Stanislav » čtv lis 01, 2018 8:28 pm

Jeste mne napadlo, mel jsem v lodi naftova kamna Refleks, vykon 2 kW, ale delaji se i silnejsi verze. Nic nehuci, nepotrebujes elektriku. Mit dvoje kamna uz mne prislo trochu moc a tak jsem se pridrzel pevnych paliv, je to vsude dostupne a zadarmo, ale jinak byly ty naftaky celkem fajn. Prodavaji je treba v Nemecku https://www.toplicht.de/en/shop/ofen-he ... lofen-62mg
Levne to neni, ale je to neznicitelne.
pan.fotograf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 8

Příspěvekod pan.fotograf » pát lis 02, 2018 4:16 pm

Kamna jsou svařovaná individuálně, předpokládám... nestálo by za to utěsnit kolem dvířek tou šňůrkou ? Jak táhnou ? Dle mého odhadu bude mít komín jen kolem 2m max ? Já musel prodlužovat na 4 m
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Příspěvekod Stanislav » sob lis 03, 2018 9:01 am

Kamna v lodi byla kdyz jsem ji koupil. Jsou svarena z nerezu cca 3mm, stejne tak komin. Cely horni dil kominu se da jednoduse demontovat (je na na velky zavit) a zaslepit vodotesne zatkou (to se hodi mimo topnou sezonu). U kamen neni ani tak dulezity material plaste, ale samotova cca 3 cm silna vlozka. Temi dvirky dole to prisava vzduch, ani se moc nehreji (daji se jeste vic zavrit, ale takhle to funguje a tak tak to neresim) S tahem nemam sebemensi problem.
jeste doplnim-mam na lodi i topeni Webasto 2kW, to pustim rano kdyz vstavam a nez zatopim v kamnech. Cela lod je izolovana "tvrdou "penou, vetsinu pevnych oken po dobu stani v portu zakryvam polystyrenem, odkryta nechavam okna otviraci (v kuchyni a v koupelne kvuli vetrani). Pokud je elektrika v cene stani, pouzivam horkovzdušne topidlo na misto nafty.

Zpět na