Alarm na loď

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Alarm na loď

Příspěvekod lubo52 » pon pro 14, 2009 9:38 pm

Ahoj příští rok budu nucenej kotvit na Labi a řeším jak zabezpečit otevřený motorák krytý plachtou. Kotvení bych měl snad mít domluvený u stále obydleného domku asi 10m od Labe. Chtěl odradit případné nenechavce, ale i vandali nějakou houkačkou spuštěnou po odkrytí krycí plachty. Představu mám, že bych použil autoalarm s pohybovým čidlem a dálkovým ovládáním. Nevím jestli by alarm nezpouštěl pohyb plachty(při dešti, větru) :? a pohyb lodi na vodě. Nemáte nějaké zkušenosti či typy na alarm?
Díky Luboš
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Neny » pon pro 14, 2009 10:20 pm

Ahoj.Mam na lodi alarm s externou sirenou na baterie. Facha to bezvadne. Je to ale kajutovka. Budes musiet zohnat model z nadstavenim citlivosti, aby ti to nevrieskalo az sa rozfuka :? . Ten autoalarm je na lod nevhodny, vacsinou maju otrasove cidla. Potrebujes cidlo na priestorovy pohyb. Este su aj ine moznosti, ale to cez sz.
Naposledy upravil(a) Neny dne pon pro 14, 2009 10:24 pm, celkem upraveno 1 x.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pon pro 14, 2009 10:22 pm

U pohybových je problém, že je aktivuje sebemenší pohyb. Když nechám otevřené střešní okno u auta a foukne vítr, tak to řve. Když se nad panelem topení od
teplého vzduchu zavlní záclona. tak to řve. U auta akum. 40Ah vydrží stěží 4-5 dny max. při zapnuté zabezpeč. Každý den v noci nám pod okny řve několik aut, kde
zloději za toho řevu páčí autorádia a nikdo si toho nevšímá. Ani auto se silným akum. nevydrží řvát víc než cca 4-5hod.. I odtahovaná auta řvou a efekt žádný.
Pro dotyčného majitele (pokud nemá okno ložnice na druhou stranu domu) to je max. správa, že musí dát opravit potrhané kabely el. instalace, dát zasklít
dveře, případně zavolat policii k nahlášení ukradeného vozidla. O odstrašujícím efektu se nedá moc uvažovat.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon pro 14, 2009 10:32 pm

Nevím jestli to je to pravé, ale pro inspiraci si najeď na www.conrad.cz do sekce "Sebeobrana, obrana". Jsou tam různé alarmy fungující na principu povytažení poutka, šňůrky. Když to připevníš k šňůře perseniku, rambajz to udělá, jestli by to stačilo.

Já se teď zhlídnul v www.flajzar.cz . Má tam toho hodně, já beru na zajištění dílny na zahradě takovou soustavu, co mě umožňuje přes mobil spínat dvě zásuvky, pět vstupů různých čidel, tři výstupy na sirény nebo světla, při alarmu to umí volat až na pět čísel. A ještě jsem to rozšířil o monitorování a záznam videa na 40GB harddisk při pohybu před dílnou.

Ale takto důkladně si to asi nepředstavuješ. Mají tam i jednoduché kompaktní mobilní zařízení, které ti zavolá a pošle MMSku.
david
moderátor
Reputace: 139

Příspěvekod david » pon pro 14, 2009 11:08 pm

mám v lodi pohybové infra čidlo a to, potvora, v horku reaguje na houpání lodi. asi jak se hejbe teplej vzduch. má to ale tu výhodu, že kde kdo kolem ví, že tam alarm je. :whist:
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 14, 2009 11:59 pm

Na alarm je predepsano jak dlouho to muze rvat.. Urcite ne do vybiti baterie. Treba autoalarm musi poznat ze je vytahovano na odtahove auto a nesmi rvat. Jak se dostane na sikmou plochu musi zmlknout.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte pro 15, 2009 5:45 am

Jenže dneska už se špatně parkující auta neodtahují na šikmé ploše, ale zvedají se ve vodorovné poloze ma rovná auta rovnou z řady parkujících aut, takže to pak řve. Ale je pravda, že málo kdo to nějak řeší, pokud alarm auta řve. Jemu jde ale psíš o to, aby ten alarm přivolal lidi z toho obydleného domku, co bude kousek od lodi. Dobrým řešením by mohlo být jak psal Baharis alarmy přes vytahovací šňůru.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » úte pro 15, 2009 7:14 am

V dnešní době se ti lidé, zvlášť pokud jsou starší, budou max. tak dívat za záclonou a nebudou riskovat kudlu do břicha. Hlavně po Novém roce až ty
davy zlodějů vypustí.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte pro 15, 2009 7:42 am

S těma autoalarmama to je teda úplně mimo, ale vy tu píšete, jako by otřesové/náklonové čidlo bylo automaticky součástí. To není pravda. Vyskytuje se spíše výjimečně a co jsem měl možnost vidět, vždy šlo ze systému vyřadit.
Pohybové čidlo, jak píše TataS, potřebuje uzavřený prostor a potvrzuji že i závan větru z pootevřeného okýnky jej aktivuje.

Proto jsem navrhoval mechanické řešení. To "šňůrkové" je úplný základ, doslova za facku. Pak by ještě připadaly v úvahu dražší řešení - různé magnetické dveřní kontakty (jeden díl na lodi, druhý na plachtě). Ale pokud je možnost se relativně rychle dostat na místo, volil bych nějaký informační systém GSM.

Jinak nezpochybňuji malou účinnost alarmů ve městech, kde si toho opravdu nikdo nevšímá. Ale jde o to že alespoň "něco" člověk udělat chce. A nakonec, nějakých 110 dB na rušné křižovatce nic moc, ale v lese nebo u řeky je pocit že to zboří dům. Vše je relativní.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » úte pro 15, 2009 10:01 am

Ten alarm co se pousti vytahovaci snurkou se take dela, u nas co se vyrabel tomu rikali LADY Alarm. Stalo to okolo 100 kc. Mozna se to dal necha koupit. Melo to snurku na zapesti, alarm byl v kabelce a zacal rvat kdy ji nekdo kabelku vytrhnul.

V Pardubicich dal auta tahaji po sikme plose.

At alarm spusti jak chce ma to nejaky cas kdy musi prestat rvat, nektery to po par minutach zopakuje. Bez toho by se nesmel prodavat. Nemusi to delat ty jednoduche na ty kabelky, to se vypne rucne. Snad nejlepsi jsou co napadeni hlasi na mobil. Ten zlodej nic netusi a nespecha. Ale zase, jed se tam s nim prat. Ty cidla co hlidaji vnitrek auta bejvaji ultrazvukova.
Ante
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Ante » úte pro 15, 2009 12:08 pm

jestli se nepletu tak podle nějaké normy je aktivace sirény 5minut pak musí vypnout.

dělají se alarmy pro kabriolety, tam se nepoužívá ultrazvukové čidlo, ale infra, dá se nastavit na přesně vymezený okruh, funguje i v autě se staženou střechou.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » úte pro 15, 2009 12:18 pm

Ultrazvuková jsou na tříštění skla. Prostorová jsou na pohyb. Je sice pěkné, že to po 1min. přestane řvát ale po 5min. to řve zase a tak až do vybití akum. Ty
hračky do kabelky vydrží pouze chvíli. Co je platné, že to bude volat na mobil, když bude daleko. Nehledě na to, že musí platit za další Sim kartu.
Ty hlásiče od Flajzara je také pěkná zrada. Nejlepší jsou ty co volají na tři různá čísla třikrát po sobě, což trvá asi půl hod a nejde to nijak vypnout. A když to
při každém zvonění nevezmeš, tak to spadne do schránky a volá ti ona, dokud to nevezmeš. Za tři takové hlášky je pryč kredit z obou karet a člověk se
určitě nevyspí. Před léty jsem to nainstaloval do kotelny, kterou přes zimu dozoruji a do měsíce jsem to vyhodil rozšlapané na padrť.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » úte pro 15, 2009 12:32 pm

Tady pod Kunetickou Horou si chlap nainstaloval trubku, naplnil to zelezem a prachem. Alarm to vystrelil. Zlodejovi to pochroumalo nohu ze mu ji vzali a uz nekolik let ho honi po soudech. Jeden soud ho odsoudi, dalsi osvobodi a uz to bezi nekolik let kolem dokola. V americe nekdo slapne na travnik, tak dostane kulicku a je to. Mel jsi jit po cesticce. Zlodej ma vetsi pravo jak poskozeny. Kdyz mu natrhnes sako, tak ho zaplatis.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte pro 15, 2009 12:50 pm

tataS píše:Nejlepší jsou ty co volají na tři různá čísla třikrát po sobě, ....

Nebylo by špatné, pokud na něco upozorňuješ, napsat které konkrétně. To by mě zajímalo, než to odeberu. Já beru TOTO, programovatelné přes USB.
Ještě by mě zajímalo, do jaké schránky to "spadne"? Nebo: I když schránka na čísle není aktivována?
Omlouvám se za :offtopic:
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » úte pro 15, 2009 1:01 pm

ohledne nutnosti SIMky a pausalu
Vodafone ma tarif, tusim ze Odepis kdy mas mesicni pausal za 20 nebo 60 Kc (nepamatuju si to).
Mam doma zabezpecovacku jablotron, k ni GSM modul a tuhle SIMKu a spokojenost. K 1mu cidlu je ale ustredna zbytecny luxus. Baharisovo reseni s jednoduchym GSM modulem a s cidlem s vytrhavacim odjistenim se me na otevrenou lod libi nejvic, do pevne kajuty bych dal misto toho dverni kontakt.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » úte pro 15, 2009 1:08 pm

to Baharis: Teď nemám čas až večer. Měl jsem typ s telefonem Siemens, který šel programovat (starý). Když máš chránku vypnutou, tak to nemá kam padat.
Protože GSM hlásič stojí 10000Kč, tak jsem koupil stavebnici pro ten telefon a sám si to poskládal a oživil. Jelikož to hlásilo výpadek proudu, tak aby to mohlo
bez síťového napájení fungovat, tak jsem k tomu musel dát malý akum. 12V/1,2Ah s nízkoproudovým zdrojem pro oživování akum. a nízkoproudové dobíjení
akum. v telefonu. Programování všech nutných hesel a čísel trvalo dobu a když jsem se 1krát spletl, tak Reset a celé znova. Potom zkouška: 9x volání. Pokud sem
to nezvedl, tak to volalo celé znova. Kolega zkoušel něco jiného co posílalo SMS ale ty chodili jak kdy, třeba taky druhý den. Ty Sim karty od Vodafonu sice stojí
za měsíc jen 12Kč +22Kč složenka ale mají drahé volání a používají se převážně pro data společně s dalším paušálem.
Taky existují IP kamery s hlásičem pohybu, přenosem obrazu, případně s SD kartou s nahráváním ale ty v provedení ven s vyhřívaným krytem a vší potřebným
pro Wifi 2,4Ghz přenos (případně na mobil) stojí někde mimo normální finanční možnosti.
Jo teď jsem koukal na ten tvůj typ a je to již lépe dělané, ale zase to potřebuje akum. s nízkoproudovým napájením. A asi to volání bude fungovat podobně.
Naposledy upravil(a) tataS dne úte pro 15, 2009 4:51 pm, celkem upraveno 2 x.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte pro 15, 2009 1:36 pm

Dobrý, díky. Stačí, dál už vysvětlovat nemusíš. Ten Siemens z nabídky znám.
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod Josef » úte pro 15, 2009 5:36 pm

Baharisovi a všem ostatním. Podívejte se na http://www.hutermann.com/ . Jsou tam různé alarmy i ty GSM za rozumnou cenu. Třeba typ Bezdrátový domovní GSM alarm, souprava HG-102M.
Zde stručný popis od výrobce:
Nová varianta GSM alarmu, kombinuje nejpoužívanější vlastnosti alarmů a přidává další, to vše za vyjímečnou cenu!!!

Vlastnosti a funkce
- bezdrátový přenos poplachu od jednotlivých čidel do ústředny, není třeba instalovat kabely
- 8 samostatných bezdrátových zabezpečovacích smyček pro snadnou identifikaci místa poplachu
(1 SOS/ nonstop smyčka pro místa, která mají být zabezpečena trvale + 7 smyček pro čidla aktivovaná/ deaktivovaná uživatelem)
- 2 drátové smyčky s nastavitelným klidovým stavem spojeno/rozpojeno
- siréna pro akustickou signalizaci narušení
- informace o narušení na Váš telefon prostřednictvím volání (až 5 čísel) nebo SMS (až 3 čísla)
- výstupní kontakt spínaný při poplachu nebo SMS zprávou
- monitoring napájení, v případě výpadku síťového napájení zašle SMS zprávu
- nastavení ústředny SMS zprávami nebo tónovou volbou
- ovládání ústředny pomocí bezdrátové klíčenky (okamžitá aktivace alarmu, deaktivace alarmu, SOS spuštění poplachu)
- aktivace sirény a tísňového volání stiskem nouzového tlačítka na klíčence, v případě ohrožení přivoláte pomoc
- možnost zapnutí/vypnutí a kontroly stavu z Vašeho mobilního telefonu, přístup je chráněn heslem
- GSM alarm není závislý na konkrétním operátorovi GSM, lze použít libovolnou SIM kartu
- vestavěný mikrofon v ústředně, v případě narušení objektu tak uslyšíte, co se v objektu děje
- možnost rozšíření systému o další zabezpečovací čidla
- napájení síťovým napáječem + zálohování akumulátorem

Jelikož nám letos v zimě 7x vykradli chatu, tak jsem zakoupil předchozí model (neuměl ještě SMS). Dají se k němu přikoupit různá čidla. Mají je také v eShopu. Jsem s ním maximálně spokojen a cena je mnohem menší než má třeba Jablotron.
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod Josef » úte pro 15, 2009 5:38 pm

lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lubo52 » čtv led 21, 2010 9:54 am

Ahoj po zkoumání snad všeho použitelného mi nejlíp vycházi
autoalarm s vypínatelným ořesovým čidlema a vypnutí všech dveřních kontaktů s mikrovlným čidlem( lze si prý nastavit bublinu kterou čiddlo kontroluje)
http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... model.html
a čidlo:http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/cidla/dvouzonove-mikrovlnne-cidlo-mws-2.html
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » čtv led 21, 2010 7:28 pm

Vlastním otvorený čln Adventure 510 , mám presne toto riešenie a funguje na 100 % :) / zatial mi nič neukradli :D / Kombinácia otrasového alarmu nastavené ho na max. kvôli vlnám a mikrovlnný snímač - bublinu v rozsahu cca 1,5m od riadacej konzoli a teda od niečoho na ukradnutie./ VHF, MP3, sonar, GPS.../Pri vzniku alarmu spustí svetlá a zvukový alarm. po 30 sek , sa aut. vypne , ale jednotka si pamätá druh narušenia a ďalej zostáva aktívna. :D P.S. vždi je lepšie niečo , ako vôbec nič. !!!!!!! :crazy:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98

Příspěvekod Denis » čtv led 21, 2010 7:44 pm

Červík a čo už neveríš luďom? :D Že si dal alarm?
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » čtv led 21, 2010 8:36 pm

Zatial verím , ale dlhé zimné večery...Ani kotvový navyják nepotrebujem ... :?
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » čtv led 21, 2010 8:53 pm

cervik píše:Ani kotvový navyják nepotrebujem ... :?

:offtopic: Ten zas potřebuju já. Nemáš nějakej vejražní. :?: :D

Jinak ten alarm chválím. Čert a „kamarádi“, nikdy nespí. Mám své zkušenosti. :hmm: :gun:
alffa
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » pát led 22, 2010 4:32 am

Pre Alfu.Mám Flair 300, ale kôli tým dlhým zimným večerom ho práve montujem na čln. Bohužial. :(

Zpět na