GSM hlídač EMA

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

GSM hlídač EMA

Příspěvekod tataS » sob kvě 05, 2012 8:33 pm

Náhodou jsem při hledání něčeho jiného narazil na tuto tuze zajímavou věc pro hlídání aut, která by se dala použít i pro lodě s čluny.

http://www.flajzar.cz/gsm-komunikator-g ... rm-ema.htm
skiliner
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod skiliner » ned kvě 06, 2012 11:22 am

Pěkná věcička ale nepoužívá signál GPS, na vodě budeš muset vypnout čidlo náklonu a že loď uplavala se dozvíš až když opustí GSM buňku.
Zkus se podívat sem:

http://www.lampionystesti.eu/tracker-gp ... zmery.html

cenově stejné a podle mého názoru daleko lepší
Kafik
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kafik » ned čer 03, 2012 1:56 pm

Tracker letos zprovoznňujeme pro naše webové stránky. Dohnaly nás k tomu loňské obavy \našich manželek které o nás neměly tři dny správu, posílané SMS hlásily naši nedostupnost, směr a cíl byly pro ně neznámé.
Problémem je, že tracker bezproblémově ukazuje aktuální polohu ale nedaří se nám zprovoznit veřejné ukazování upluté trasy. Na obslužných stránkách trasu vidíme ale export na web nejde.Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Aktuální poloha
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned čer 03, 2012 2:21 pm

Já si tracker zaváděl na stránky před cca dvěma lety - ze stejných důvodů a pro potěchu posádek a jejich blízkých.

Koukni u mě, mám tam "ocásek" asi poslední hodiny, to lze nastavit přímo v options programu v mobilu. Víc se mě z toho dostat nepodařilo.

Nejvíc mě vadí, že se poloha odesílá každou minutu, ale na stránkách se objeví až po znovunačtení stránky.
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4

sporttracer

Příspěvekod prcekee » pát čer 21, 2013 9:20 am

zdar, použivam sportracer ktery data uklada v mobilu a pak při dosahu wifi lze poslat na servr sporttraceru ktery dle vami zadaných parametru tyto data zveřejní nebo pošle do sociálních sítí atd, lze pak export i do goglmapas a jinych uživatelsky přívětivých softů, uklada i fotky v trase atp, možná pro zakladní info...

mam verzi pro Nokia = symbian kolega ma android a šlape taky, v zakladní verzi je free určen pro kondiční běh, cyklistiku atd
plachtar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

sporttracer

Příspěvekod plachtar » pát čer 21, 2013 5:24 pm

Mobil se sporttracerem jsme letos také zkusili i na regatě, ale zatím jen jako záznam trasy bez průběžného zveřejňování. Je to docela zajímavé i pro pozdější rozbor poměrů plavby, jen spolehlivost telefonu "Huajvéj" nebyla stoprocentní. ;) Ale to už je trošku jiné téma...
Libor
bez hodnocení
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Re: GSM hlídač EMA

Příspěvekod Libor » ned čer 19, 2016 11:46 am

Tracer je trochu něco jiného, to jste odbočili od alarmu EMA.

Já ho před nějakým rokem koupil víceméně na motorku, je malý skladný, relativně levný a hlavně funkční.

Jsem s ním velmi spokojen. Omezeně se dá požít i na loď, ale bez aktivace otřesového čidla, to je dosti citlivé i když má několik nastavitelných úrovní.

I při nejméně citlivém nastavení by to asi větší vlny dokázaly spustit. Jak popsáno výš.

I když bez GPS modulu má jen na základě GSM buněk celkem slušnou přesnost (samo závislé na pokrytí). Lze také přidat IR čidlo.

Pro loď jsem nakonec vybral podobný alarm, ale více uzpůsobený pro použití na lodi, GeoSafe. Více ve vlákně o alarmech na loď.

Zpět na