ruční mapová GPS - nekonečné načítání map

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 306
Kontaktovat uživatele:

ruční mapová GPS - nekonečné načítání map

Příspěvekod lynx » pát črc 10, 2015 6:18 pm

Ahoj, stalo se mi to, co píšu v názvu. Mám ruční mapovou GPS 78s, se kterou jsem dosud byl velmi spokojen.
Teď se mi stalo to, že jsem ji po použití vypnul, a když jsem ji zase zapnul, nedostala se přes hlášku „Načítání map...". Trvalo to minuty ale i čtvrt hodiny a nic. Zkoušel jsem to několikrát.
Za klidnější plavby jsem ji zkusil propojit s počítačem, že z ní nějaké mapy vymažu – napadlo mě totiž, že už má zaplněnou paměť. Ale MapSource ji nenašel.
Napadá vás, co by to mohlo být – a hlavně, co s tím? Baterie jsem vyměnil, servis právě nemám po ruce.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 70

Příspěvekod MartinB » pát črc 10, 2015 6:33 pm

Ahoj Lynxi.
Asi víš, ale přes to.
Při spouštění Garminů existují dvoj/trojhmaty, které dostanou přistroj do testovacího modu, nebo tovární reset.
Je třeba dohledat na netu, nemají hmaty všichni stejné.
https://support.garmin.com/support/sear ... es?caseId={555af200-dff5-11e0-cf56-000000000000}
Taktéž lze z www.garmin.com stáhnout "operační systém" a ten lze přeinstalovat, jde se i vrátit na předchozí verzi (nevím zdali lze přeistalovat verzi v přistroji tou samou, ale přes tu starší vede cesta).
Používáním Garminů jsem došel k tomu, že je dobré nevytvářet velké soubory map, přístroj se pak trápí s objemným balíkem dat.
Takže u starších přístrojů které zvládali jen jeden gmapsupp.img jsem si je přejmenovával, buď v mobilu, nebo počitač, dle toho co bylo k dispozici.
Novější přístroje zvládnou více gmapsupp.img, přesněji, je třeba je také přejmenovat, třeba XXgmapsupp.img a přístroj načte všechny, ale je nutno je zase v nastavení mapy vypnout, nechat zapnutou je tu která je potřeba.
Snad Tě něco z toho posune blíže k úspěšnému oživění Tvého G ;-)
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pát črc 10, 2015 11:32 pm

Martine, moc Ti děkuji!
Použil jsem postup, který na stránkách popisují a na první pokus jsem se dostal k normálnímu použití. Dokonce jsme ani nemusel znovu nahrávat mapy. To by ovšem nebyl problém – mám je s sebou v compu.
Jen jsem musel znovu nastavit věci jako jednotky, orientaci mapy atd., což je maličkost.
Dík!!!
Pokud mě Neptun pustí zpět, tak si to spolu vyřídíme. :cheers:
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 70

Příspěvekod MartinB » sob črc 11, 2015 8:05 am

Tak to jsem moc rád, že Ti to pomohlo.
Přízeň Neptuna a tu stopu pod.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » sob črc 11, 2015 10:02 am

Jó, stopu...
V pondělí večer jsem připlul do Newlynu a přistál u pontonu. Mapový plotter i ruční GPS tu dávají hloubku dva metry pod chart datum. Ale Reedův almanach v těch místech ukazuje jen 0 metrů (= CD). Byl den po skočném přílivu, což konkrétně tady znamená, že za odlivu je výška vody jen 0,9 m (nad CD). S ponorem 1,85 a single kýlem tedy poněkud blbé. Už jsem si představoval, jak se loď i se mnou nad ránem začne pokládat na bok. :-( (Odliv měl být ve 3:42.)
Zavolal jsem harbour masterovi, omluvil se za vyrušení asi od večeře a vylíčil mu situaci. Řekl, že by to mělo být OK, ale aŤ raději na kanále 12 zavolám nočního hlídače. Ten se přijde podívat, kde přesně stojím, a řekne mi. Ten taky řekl, že by to mělo být OK.
Zůstal jsem tedy tam – v části pro plachetnice lepší místo nebylo. Alternativou bylo jen vyplout před přístav a zakotvit. Protože pofukovalo a přicházely vlny, nijak jsem se do toho nehrnul.
Nařídil jsem si v telefonu buzení po hodině počínaje 1:00. Na lodi je hloubkoměr nastavený na hloubku pod kýlem. Ve 3:24 ukázal deset centimetrů. (Předpokládám sice, že je nastaven s jistou rezervou, ale i tak...)
Takže stopu bych fakt bral. :)

Zpět na