Mariny na Baltu

Nejezdí přece všichni na Jadran ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod Pavel-Sulc » ned čer 19, 2016 4:53 am

465 přístavů pro hostující lodě najdeš na http://www.gasthamnsguiden.se/
560 přístavů pro hostující lodě najdeš na http://www.svenskagasthamnar.se/se/
Víc než 600 Švédských a Finských přístavů pro hostující lodě a 60 Švédských přírodních přístavů a víc než 100 míst natankovat palivo je na http://www.hamnen.se/hamnar/gasthamnar/
Informace je většinou ve Švédštině... ale tu se snadno naučíš..
Zajímá Tě něco bližšího? Přeložím Ti. Pavel
Uživatelský avatar
kurt6464
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 24, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod kurt6464 » pát črc 01, 2016 10:29 am

Pokud má někdo zájem, tak můžu darovat Sejlerens pro Německo a Dánsko z let 2013, 2014 a 2015. Bývají sice zadarmo k dostání v marínách, ale pokud si chcete něco nastudovat před cestou, nebo se tam chystáte až později, když už bývají rozebrané, tak se to může hodit. To že je to pár let starý by nemělo vadit, stejně se tam mění každý rok jen reklamy.
Uživatelský avatar
Pavel3
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 24, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod Pavel3 » sob bře 17, 2018 4:48 pm

BeachBoy
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 12, 2023 10:47 am
Reputace: 0

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod BeachBoy » ned úno 12, 2023 12:15 pm

Ahoj všem,
jsem tady nový, tak prosím omluvte když se budu ptát na něco, co už zde je. Nicméně moje otázka snad patří sem.
Jelikož jsem se stal čerstvě hrdým majitelem malé 8m plachetnice, tak kromě ostatních náležitostí s tím spojené, řeším kde bude můj domovský přístav.
Nyní je loď na suchu ve Flensburgu ale začátkem dubna chci přeplout někam blíže, ideálně Štětínský záliv nebo Peenestrom.
Pokud máte někdo osobní zkušenosti s dlouhodobým stáním v některé maríně v této lokalitě, budu rád za jakékoliv info.
Původně jsem uvažoval spíše o Polsku ale když jsem porovnal pár ceníků, tak se mi zdá, že to vyjde nastejno.
Díky
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod Richard » úte úno 14, 2023 10:12 am

Několik let jsem stál v maríně OSIR ve Swinoujscie. Z ČR je tam výborné spojení-téměř celá cesta po dálnici (jezdil jsem z Ostravy), každým rokem se dobudovává několik kilometrů dálnice Szczecin - Swinoujscie. A cena při dlouhodobém opakovaném stání je příznívá.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod lynx » stř úno 15, 2023 2:02 pm

Ahoj, vlastní zkušenost nemám – mám loď jinde. Ale kamarádi mají lodi v marínách Lauterbach, Gustow a Kröslin. Myslím, že jsou tam spokojeni. Zkus pohledat jejich webové stránky kvůli podmínkám.

a_mariny.jpg
Petre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 56
Registrován: ned črc 17, 2016 10:13 am
Reputace: 66

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod Petre » stř úno 15, 2023 2:39 pm

Ahoj já jsem ve Stepnici. Aktuální cena za rok je 3 800 PLN za loď 6-8m a 4 600PLN za loď 8-10 metrů. Před dvěma lety se tam vyměnilo vedení a teď to tam funguje poměrně dobře a Bosman je fajn.
Dřív jsem býval v Trzebiez, bývala levná ale po rekonstrukci dost zdražila.
Hledal jsem něco blíže moři, ale většinou to bylo alespoň o 50% dražší. Ze Stepnice přes Swinousti na Balt to vezme asi půl dne.
Martin 111
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 19, 2022 9:23 am
Reputace: 0

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod Martin 111 » čtv úno 16, 2023 5:58 pm

Ahoj
již pár let stojíme v Lubminu,dobrý dojezd, z dálnice 20 min.a hned jseš na vodě.Gastroschif taky dobrý :P ... A mají tam halu na zimování.
Jo a je tam dost českých lodí. :)
BeachBoy
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 12, 2023 10:47 am
Reputace: 0

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod BeachBoy » úte úno 28, 2023 12:05 pm

Děkuji vám za cenné rady pánové, je příjemné zjistit kolik se na severu plaví krajanů, zkušených mořských vlků.
Pro mě to bude s lodí na Baltu poprvé, vlastně s vlastní lodí úplně poprvé, takže podobné rady jsou pro mě v tuto chvíli zlaté.
Hledání místa pro moji loďku mi pomalu začíná připadat jakousi anabázi se slamníkem od známého spisovatele.
Největší úskalí spatřuji v tom, že z 10ti oslovených marín mi odpověděli pouze z jedné. Ani telefony pro jistotu neberou.
Lubmin byl můj favorit, protože to tam znám a hned vedle je pěkná pláž na vodní sporty (kdyby moc foukalo).
Bohužel mlčí.
Marina ve Swinoústí má dobrou polohu, tomu ale zřejmě odpovídá i cena, která je i po slevě skoro 2x vyšší než jinde.
Ten jeden co odpověděl je ze Ziemitz, malá útulná marína, i slušná cena (zatím) ale v čase mého plánovaného příjezdu bude molo v rekonstrukci:/
Teď doufám v tu Stepnici, napsal jsem jim tak uvidíme. Podle fotek je to hezky kryté místo a není to daleko.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod lynx » úte úno 28, 2023 12:44 pm

Jj, hledání dlouhodobého stání/zimování v maríně může být poněkud frustrující. Třikrát jsem měl loď přes zimu v Norsku a ani jinak velmi seriózní Norové se do komunikace nehrnuli. A to jsem používal oficiální kontakty z jachtařského průvodce a psal anglánsky, tedy jazykem, který v Norsku ovládá snad každý. Když jsem v létě vyplouval na hlavní plavbu, obvykle jsem ještě něvěděl, kde bude loď zimovat. Ale výhodou je, že člověk nepluje pořád ve stejné oblasti. A taky se dostane do míst, kam by jinak neplul. Teď mám loď v SV Skotsku. Tam komunikují o poznání lépe.

Podstatné je najít alespoň něco. V sezóně pak můžeš plout po okolních přístavech a domlouvat se osobně. Tak bývají harbour masteři většinou mnohem vstřícnější.
Mrkva
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: pon zář 05, 2016 1:50 am
Reputace: 6

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod Mrkva » stř bře 01, 2023 1:15 am

BeachBoy píše:Ahoj všem,
jsem tady nový, tak prosím omluvte když se budu ptát na něco, co už zde je. Nicméně moje otázka snad patří sem.
Jelikož jsem se stal čerstvě hrdým majitelem malé 8m plachetnice, tak kromě ostatních náležitostí s tím spojené, řeším kde bude můj domovský přístav.
Nyní je loď na suchu ve Flensburgu ale začátkem dubna chci přeplout někam blíže, ideálně Štětínský záliv nebo Peenestrom.
Pokud máte někdo osobní zkušenosti s dlouhodobým stáním v některé maríně v této lokalitě, budu rád za jakékoliv info.
Původně jsem uvažoval spíše o Polsku ale když jsem porovnal pár ceníků, tak se mi zdá, že to vyjde nastejno.
Díky


Ahoj skorosousede!
Před skoro čtyřmi lety jsem koupil plachetnici pár kilometrů jižněji, v Maasholmu. A i když jsem měl predstavu, že se přesunu někam blíž... nějak mě opustila = je tam hezky, dánsko je odtamtud co by kamenem dohodil, shánění místa pro loď na baltu je obecně peklo, a až se jednou opiju a vypluju vstříc karibiku, ušetřím tři dny plavby :)
Martin 111
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 19, 2022 9:23 am
Reputace: 0

Re: Mariny na Baltu

Příspěvekod Martin 111 » sob bře 04, 2023 12:06 pm

No pokud chceš do Lubminu, musíš být trpělivý a psát německy.... Ale místo by tam mělo být.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti