Zazimování plachetnice v Polsku

Nejezdí přece všichni na Jadran ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Petre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 15

Zazimování plachetnice v Polsku

Příspěvekod Petre » stř črc 19, 2017 3:03 pm

Ahoj,
Koncem srpna se chystám doplout do polska a nechat tam loď přes zimu. Asi někde kolem Svinoústí nebo Štětína. Neměl by jste někdo nějaký tip na levnější stání pro osmimetrovou plachetnici?
Díky ahoj
Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Re: Zazimování plachetnice v Polsku

Příspěvekod Libor » stř črc 19, 2017 4:42 pm

Záleží na tom kde budou mít místo a za kolik. Jejich cenotvorba je různorodá...

Sám jsem řešil minulý týden to samé a nakonec jsem podepsal roční smlouvu na kotvení v Goclawi. Měl jsem tam odložené auto při plavbě tak jsem tam nakonec zůstal.

Ptal jsem se ve Świnoujście. Velká marína, pěkné zázemí a místo na zimu mají i teď na léto.
Tam ti budou pro 8m počítat 32,- PLZ x počet dní.

Při smlouvě na 1 měsíc sleva 15%, při 3 měsících 25% a při roční smlouvě 50%. Tak si spočítej do kdy to potřebuješ. Všude preferují delší stání.

Já jsem za rok platil 3000,- PLZ, ale samotná zima v Goclawi stojí 1200,- zlatek (myslím říkali říjen až duben, nebo tak nějak).

Richard s Iris II stojí v Pogoni, kousek dál je také pěkná marína Sport, marína Kemp, dohledáš v mapách.

Ptal jsem se také v Trzebieżi v obecním přístavu, místo nemají, ale kdybych nic nesehnal že snad něco najdou. Přímo v maríně jsem se neptal, protože mi ji maník u pumpy nedoporučil, že už to dávno není co ty bylo....Ale máš po "po cestě" tak se tam zeptej...Natankuješ a ještě hned vedle přístavu je bistro "Zatoka" se skvělými rybami.

Podrobnosti jsem nezjišťoval, ale jsou větší než Goclaw. Tam je dost málo místa, ale na zimu by ještě měli míst místo.

Otázkou je také jak chceš stát. Máš svůj stojan, podpěry? Nikde kde jsem se ptal neměli nic k pronájmu, musím si nechat dělat.

Místo na zimu mají také v Gustow (Německo), moc pěkná marína. I stojany k pronájmu tam mají. Tam mi to orientačně spočítali za zimu na 900,-EUR.

A odkud pluješ kamaráde? Že jsi se neozval dříve.

Zpět na