Sverige trailersailer trip

Nejezdí přece všichni na Jadran ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Sverige trailersailer trip

Příspěvekod Libor » pon dub 18, 2011 12:22 pm

Jak to tak vypadá, navazuji na plán letošní plavby v jiném vlákně, s pravdpodobností hraničí s jistotou letos otočíme směr našeho letního putování.

Na výstavě Lodě na vodě jsem jsem dostal od Standy pár informací i brožurku o švédských, skvěle vybavených, marínách (a při dnešním kurzu kolem 2,7 i docela levných). V elektronické verzi je dostupná zde http://www.gasthamnsguiden.se/hamnar2.asp
Tento tištěný Marina Guide představuje téměř 500 marin kolem dlouhého pobřeží Švédska, v oblasti Velkých jezer a všechny kanály. Marina Guide v tištěné verzi vychází každý rok a můžete jej zdarma získat ve všech přístavech.

Začal jse sbírat prvotní informace, tipy, rady, doporučení, odkazy na webu, zkušenosti dobré (i špatné). Za každé info zde budu rád.

Ptám se také kdo by se chtěl přidat se svou lodí. Standa tam bude v létě s Eternity určitě.
My bychom chtěli plout 2,5 - 3 týdny v srpnu.

Plán je +- podobný jako směrem na jih. Cca 2 dny cesta do Stockholmu po vlastní ose, týden ve Stockholmu a okolí (právě druhý týden v srpnu vrcholí na konci jejich prázdnin kulturní akce pod širým nebem, včetně nějaké Street parade....) + muzea, je tu přes sedmdesát muzeí.

Zatím jsem vygooglil, objevilo se po zadání "švédsko jachting"
- http://jachting.info/modules.php?name=N ... le&sid=646
- http://jardajehlickajachting.webnode.cz ... r-svedsko/ a odsud to vede na pěkný blog http://sy-maria.blog.cz/

Prvotní informace o zemi, kde jsem se ještě neplavil, také sbírám na webu http://www.svedsko.net/

Na počasí se jeví dobrý http://www.foreca.cz/Sweden/Soderarm_-_Sandhamn

Ještě zbývá nastudovat veterinární předpisy a dohledat ceníky trajektů (kdyby někdo měl aktuální).
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod MalyBob » pon dub 18, 2011 12:46 pm

Zaujalo mne to, tak jsem chvilku googlil
http://www.visitsweden.com/sweden/
http://www.directferries.cz/
Na těch ferries se tě ptá na vše včetně typu vozidla a d/v přívěsu. Došel jsem k nějaké fiktivní sumě, takže to funguje.
Stockholm mohu vřele doporučit, ale týden se mi zdá příliš.
MB
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon dub 18, 2011 1:42 pm

Dík za odkaz, taky jsem něco našel http://www.scandlines.se/farja/

Tak to studuji.....

Bohužel loď na vleku je vždy s dalším zvýšeným poplatkem.

Zkoumám mosty, ale úspora minimální + delší cesta.

Snad tam nebudu muset doplout... :?
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod MalyBob » pon dub 18, 2011 1:44 pm

No s tím doplutím mne to napadlo jako první, proč tam nepluješ? Až mne jednou nebude omezovat délka charterove smlouvy..... :gun:
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon dub 18, 2011 2:21 pm

No proč...protože mám C kategorii, sklopná ploutev, 6,5m délka a rodinu na palubě s dovoleným náklonem do 10°. ;)
Výchozí parametry nejsou plavbě přes Balt nakloněny a nejsem kaskadér...
Nicméně kolem pobřeží Německa, pak nejkratším úsekem Dánsko, dále Švédsko si to umím představit. Na to mi ale nestačí 3 týdny... :hmm:
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pon dub 18, 2011 3:09 pm

To mas este dobry, moje rodina ma dovoleny naklon jenom 5°. ;)
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon dub 18, 2011 3:58 pm

Mírně mimo dodám - trailerová plachetnice na vleku na trajektu by neměl být v této oblasti nějaký řídký jev - v Boat Owneru byl onehdá článek o tom, jak s takovou plachetnicí cestují přes kanál na trajektu do Francie, kde plují a pak se trajektem vrací zpátky. A moc si to pochvalují.
J.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon dub 18, 2011 5:02 pm

Libor píše:Nicméně kolem pobřeží Německa, pak nejkratším úsekem Dánsko, dále Švédsko si to umím představit. Na to mi ale nestačí 3 týdny... :hmm:

Pak se ovšem naskýtá otázka, proč při téhle trase nezůstat na sezonu v Dánsku a na západním pobřeží Švédska? Tam je taky krásně.
Pro tvou malou loď prima oblast, v případě problematického počasí se tam máš kam schovat a nemusíš si navíc dělat vrásky s hloubkou.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon dub 18, 2011 5:40 pm

Neříkám, že to nejde. Jen jsem zkusmo vyplnil online formulář, bohužel nevím přesnou délku vleku a výšku.
Délku samotného vleku ano, ale myslím že počítají zabranou délku na palubě.
Bohužel je to 2x tolik.
Sassnitz - Trelleborg a zpět ve 4 s lodí se nedostanu pod 338,-EUR.
Lze to rozdělit na
Puttgarden- Rodby za 230,- + most Kodaň-Malmo (2x 80EUR), nebo trajekt Helsingør-Helsingborg za 1120 DKK.

Pro jistotu přibalím ke švédské vlajce ještě dánskou a německou....

To je strýčku také možnost, ale chtěli jsme vidět Stockholm a potkat se s posádkou Eternity a ještě jedna česká loď tam bude.

Je možné že místo vyplutí určí, jako obvykle, možnost odložení auta s vlekem a počasí..
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98

Příspěvekod Denis » pon dub 18, 2011 5:48 pm

Nie že by som nezdielal tvoje nadšenie, ale Fínske jazerá by neboli dobré?
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon dub 18, 2011 6:07 pm

Libor píše:To je strýčku také možnost, ale chtěli jsme vidět Stockholm a potkat se s posádkou Eternity a ještě jedna česká loď tam bude.

Aha. No tak nadhodím ještě jeden hloupý nápad - pokud vím, z Rostocku a z Travemunde jezdí trajekt do Helsinek. A pak zkusit lodí přijet do Stockholmu z druhé strany přes Alandy.
Ale rozdíl ceny za trajekt versus náklady při objezdu po silnici a mosty tedy nevím Obrázek
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » pon dub 18, 2011 7:24 pm

Ahoj pánové,
tak Švédsko sem se svým ,, Vrabčákem " (micro 18 ) prubnul loni v červenci. Došel sem k tomu, že je o pár tisíc levnější cesta přes mosty, tedy pokud se bavíme o autu s přívěsem. Já platil za oba mosty celkem cca 3000,-kč za jednu cestu. Navíc je to celkem zajímavý zážitek. Je třeba mít platební kartu, některé věci jinak nelze zaplatit. Sranda byla na první švédské benzince, vrazíte kartu, ono ju to vyplivne, pak natankujete a teprve potom zaplatíte, pro mě novinka. Třeba v autobusu a vlaku se platí mag. kartou kterou si před tím koupíte a necháte nabít. Jo a některé platební karty tam myslím neberou, ale to už si nepamatuju, VISA v poho. Vše v pohodě, mosty sou jediné co se platí, žádné jiné dálniční poplatky atd. Byli sme tam na měsíc, super lidi, se vším rádi pomohou. Běžně koupíte v sámošce pivo, já viděl plzeň, staropramen, starobrno atd. Lesy plné borůvek, jezera plná raků a ryb. Loď sem spustil ve Valdemarsviku a po týdnu potulování podél pobřeží na sever sme odbočili na Gotakanal. Po něm až do jezera Vanern. Jednosměrnej lístek po kanálu nás stál 4200,- SEK. V ceně jsou maríny. Mám spoustu informací ale málo času tak pokud bude zájem tak časem něco sesmolím. Spuštění lodi na slipu zdarma nebo za dobrovolný symbolický poplatek asi 20 SEK. Parkování je možné zdarma, jen je třeba dodržovat to správné parkoviště, tzn. na 20 min. parkovišti v centru stát max. 20 min. a na týdením týden atd. Podél pobřeží to chce mapovou GPS, nebo se držet vytyčených tras. Je to tam samej šutr, jižně od Stokholmu. Ještě jednou zdůrazňuju SUPER LIDI, mluví všichni ochotně anglicky, prostě spousta nezapomenutelných pozitivních zážitků. Finance bych shrnul tak, že je zde sice dráž, ale platíte pouze občas a ne za každou pi...nu jako v Chorvatsku. Takže já když sem něco platil tak vlastně rád a s úsměvem. :)
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon dub 18, 2011 8:49 pm

Díky piku za příspěvek a sesmol co nejdříve co nejvíce......

Projel jem to dnes na webu a cesta přes mosty vychází cca na polovinu trajektu, rozdíl z Prahy cca + 350 km navíc. To ještě jde.

Četl jem tvou reportáž, co jste myslím byli na Korsice....když to dáte s Vrabčákem, tak s Ami to taky ustojím.... :good:

Parking potřebuji na cca 3 týdny, máš nějaké doporučení?

Mluví ještě jinak než anglicky? Pasovala by mi němčina.

Denisi..finské jezera přijdou na pořad dne později, až když se "sever" obecně osvědčí a prosadí jako vhodná alternativa. Přeci jenom má voda o pár stupňů méně než Jadran ... a cesta na sever "nepřipadala vůbec v úvahu" pro letní dovolenou.... ;)
Ismael
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ismael » pon dub 18, 2011 10:14 pm

Zdravím všechny brouzdaly, mořské i sladkovodní i ty jenom internetové.
Možná tě Libore nepotěším. Anglie, Malta, Švédsko, Irsko jsou evropské země vztekliny prosté a tudíž mají poněkud "nadstandardní " ochranu vlastního území před touto chorobou.
Potřebuješ pro psa pas a čip!, což je dnes už pravidlem pro jakékoliv zahraničí, samozřejmě očkování proti vzteklině a do Švédska konkrétně vyšetření krve svého psa na existující titr protilátek. To jest certifikát z laboratoře /Švédy uznávané/, která ti potvrdí, že pes po očkování skutečně protilátky vytvořil a má jich dost. (0,5 U.I./1ml a více).
Problém může být v tom, že vyšetření na protilátky chtějí Švédíci až za 4 měsíce po vakcinaci. Chtějí mít prostě jistotu, že pes protilátky nejen vyprodukoval, ale že jich vyrobil dostatek a že mu v té krvi i v dostatečném množství přetrvávají.
A to může být problém. Jestli máš psa právě čerstvě očkovaného, tak už stíháš jenom druhou půlku srpna. Máš-li psa naposledy očkovaného v intervalu konec dubna 2010 až konec srpna 2010, tak i když je pes v imunitě proti vzteklině, musí si nechat zajít chuť na prohánění švédských koček. / Čtyřnohých /.

Alandy a Finské baltské šéry jsou i můj sen. Držím palce. P.
Říkejte mi Ismael.
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » úte dub 19, 2011 3:59 am

S tím sesmolením to bude chvíli trvat, tak sem zatím přihodil video do videogalerie. Jinak je na http://www.youtube.com/watch?v=jX5WaugUZAM , s tou němčinou nevím, nezkoušel sem. Sám umím akorát ales gute :D Ahoj
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » úte dub 19, 2011 8:32 am

VIdeo uz cesty bezvadný.
Němčina se moc nepoužívá, ale někteří rozumí a mluví německy. Anglicky , a dobře, umí skoro každý Švéd i Švédka.
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte dub 19, 2011 9:10 am

Video super!
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte dub 19, 2011 12:04 pm

piku ty se nezdáš, to video mě dostalo, musel jsi ho pustit 2x a už se moc těším.
Taky na reportáž jsem natěšený, doufám že to brzy napíšeš.

Ismaeli, to jsem všechno dohledal, jenom nerozumím té poslední poznámce...
Jeden pes je očkován28.6.2010 a druhý 30.9.2010.
Dohledal jsem jen tyto podmínky:

Vedle běžných očkování jako např. proti psince musí být Váš miláček také očkován proti vzteklině.

Nejdříve po 120 a nejpozději po 365 dnech si necháte v oficiální laboratoří provést krevní zkoušku Vašeho mazlíčka a potřebný počet protilátek činí 0,5 IE/ml.

Při pravidelném přeočkovávání je toto nutné provést pouze jednou.

Váš veterinární lékař označí výsledek do cestovního dokladu.

10 dní před příjezdem do Švédska musí být zvíže odčerveno a rovnež tuto skutečnostje nutné uvést v cetovním pasu.

Připomínáme, že dovoz domácího zvířete je nutné oznámit příslušní celní stanici.

To vyšetření krve se dělá jen jednou a pokud se neprošvihne termín každoročního přeočkování, platí pořád....
Když to tedy do léta stihneme udělat, není problém potom přeočkovat...
Nebo se pletu?
St.veterinární správa k tomu uvádí: http://www.svscr.cz/index.php?art=1031
A zde k tomuto:

Švédsko
Požaduje odběr krve pro vyšetření hladiny protilátek proti vzteklině provedený minimálně 120 dní po očkování proti vzteklině a maximálně před uplynutím doby platnosti tohoto očkování.
martin1
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod martin1 » úte dub 19, 2011 2:56 pm

Ahoj
Jednou jsme zkoušeli ohlásit příjezd hafana ,a dost se divili co že to chceme.Vzhledem k tomu že pes byl na každé druhé lodi tak bych to moc nehrotil.
Ismael
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ismael » úte dub 19, 2011 5:38 pm

Ahoj všem.
Libore, nepleteš se. Pouze můj příspěvek nebyl zcela vyčerpávající a nebyl ani nejpřesnější.

Po provedené vakcinaci se v krvi vytvoří nejvyšší hladina protilátek asi za 4-6 týdnů. Přibližně, protože záleží na typu použité vakcíny, způsobu! aplikace, zdravotním stavu psa / kočky, atd.. /, souběžně používaných lécích, výši zbytkových protilátek po předchozí vakcinaci, atd...
Pak začne titr pozvolna klesat. Někdy rychleji, někdy pomaleji. Po poklesu pod určitou úroveň je třeba revakcinovat. Většinou se revakcinuje v jednoročních intervalech. Jsou ale k dispozici i vakcíny umožňující revakcinaci po více letech.
Vtip je v tom, že čím déle je pes po vakcinaci, tím méně protilátek má v krvi a při odběru krve ke konci vakcinačního intervalu nemusí titr protilátek dosáhnout kýžené hranice, potřebné pro povolení ke vstupu do země.
V praxi se celá věc provádí tak, že se pes navakcinuje a po cca 4 týdnech se mu odebere krev na vyšetření. Má to tu výhodu, že je protilátek v séru dostatek a nehrozí nutnost opakování relativně dražšího vyšetření.
Ale abych jen planě neteoretizoval.
Jednoho hafana máš očkovaného v červnu. Tady se už může stát, že titr v krvi nebude dostatečně vysoký. Pes bude v imunitě /de iure /, ale hladina protilátek nedosáhne požadovaného minima /0,5 U.I./1ml séra /. A už to nedoženeš. Tedy samozřejmě doženeš, ale kvúli těm zapráskaným 120 dnům nestihneš Švédsko v srpnu.
Druhý pes byl píchnut koncem září, to je dobré, ale stejně je to už 8. měsíc po vakcinaci a hladina v séru bude nižší.
Podle vlastních zkušeností bych nedoporučil vyšetřovat později než za půl roku po očkování. Pakliže se do toho pustíš, doporučuji neodkladně.

Aby byla ještě větší sranda, tak některé západní země / přesněji jejich úřednictvo /,nás stále považují za rozvojovou zemi a neakceptují např. vakcíny tuzemské provenience. A sdělí ti to až při příletu /příjezdu, příplavbě /. A to je pak divočina. Nebudu tě strašit, doufám, že seveřani zůstanou tradičně chladní a nebudou se chovat jako Angláni a Commonwelth.

Heja, heja Swerige!
P. Říkejte mi Ismael.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 21, 2011 6:18 pm

piku dva dotazy na tebe:

- co to je za trapéz a jak to máš nahoře uchycené? Nebo stačí obyčejná botsmanská sedačka jako toto http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1835

- a druhý
neznám loňské ceny, ale dnes jsem část dne googlil, ještě včera jsem si myslel, že mosty budou cca polovina trejektu, ale dnes mi to vyšlo takto
mosty jedna cesta Storebaelt cca 40 EUR a Oresund 80, ale lze získta nějakou slevovou kartu a pak je to levnější.

Pořád mi vychází nejlépe trajekt Sassnitz-Trelleborg za 294 EUR obousměrná jízdenka. Cca 7 350,-Kč. Auto + vlek do 12m délky.
Šetřím čas a kilometry.

Pokud ty jsi dal celkem 6000,-Kč, je to "jen" asi 1400,-Kč navíc. Ale okolo přes mosty je to cca 470km navíc a to je pro mě asi při spotřebě 9L (s vlekem) a ceně nafty cca 35Kč asi 1480Kč -> z toho mi vyplývá že cenově je to zcela nastejno a ještě si cca 4 hodiny odpočinu od řízení...

Je to tak?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98

Příspěvekod Denis » čtv dub 21, 2011 9:41 pm

Mám Kustenhanbuch Schveden 3, Krakelund - Eggegrund, / teda od Stokholmu hore a dole/,
Luftbilder und Hafenbeschreibungen, z popisu je jasné že to je v nemčine.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 21, 2011 9:59 pm

To se bude náramně hodit :good:
Tak už abys měl i tu severskou flotilu.... ;)
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pik » čtv dub 21, 2011 10:08 pm

Ahoj Libore,
ten sedák sem před léty narychlo ušil s tím, že až bude čas po něčem se podívám, no a už sem se nepodíval. Vypadá to jako botsmanská sedačka, ale není v tom deska, jen je to olemovaný popruhem. Dávám to na volnej výtah, spinakrovej obvykle, nebo od pně.
Ohledně té cesty, ceny mostů byly jak píšeš, ale já tenkrát nenašel tak levnej trajekt, taky je pravda, že já koukal na Rostock. Možná je ještě dobré započítat i to, že lístek na trajekt budeš muset koupit dopředu, nebo čekat na volný místo. Ale nejsu si jistej jak je to tam vytížený, jen si matně vzpomínám že sem někde něco takového četl.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 21, 2011 11:07 pm

Máš pravdu, mají dva tarify Economy a Standard. Economy - nejlevnější je min. 35 dní dopředu. Zrovna tak storno.
Ale i "normální" standard v den odjezdu není o moc víc, dnes 304,- EUR. Na této trase tedy o 10EUR více.

Zpět na