Greifswald a jeho okolí - informace k teritoriu

Nejezdí přece všichni na Jadran ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

phobos
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod phobos » stř úno 18, 2015 10:18 pm

Z celeho pluti okolo Rujany me nejvice zaujala marina Gager. To prostredi, proste nadhera
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » čtv úno 19, 2015 1:29 pm

Ahoj,
jak to vychází cenově vůči Chorvatsku? Je lepší si půjčit lod v Německu nebo Polsku?

Dá se plout mezi ostrovy za horšího počas,í chrání proti velkým vlnám?

Michal
jirkabb
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 13

Příspěvekod jirkabb » sob úno 21, 2015 4:09 pm

Michal123 píše:Ahoj,
jak to vychází cenově vůči Chorvatsku? Je lepší si půjčit lod v Německu nebo Polsku?

Dá se plout mezi ostrovy za horšího počas,í chrání proti velkým vlnám?

Michal

Jde o to, co myslíš tím cenově ? Půjčenou loď jsem nikdy v Německu nemel, jelikož jsem na své, takže s cenou lodi asi nemohu sloužit , ale jinak je vse docela cenově dostupné . Mariny od 5-16 EU za noc, vetsinou je to vcetne elektriky a vody leckde je v ceně i sprcha, nekde se kupuji do sprchy žetony na teplou vodu atd
Plavba "mezi ostrovy" tak nějak nevím co na to napsat. Rujana uvnitř je tak z 70% plavba v plavební draze, třeba loni jsem mel tri dni problem se dostat pres plavebku směrem na Stralsund, neboť trosku foukalo přímo do nosu 45 uzliku, plavební dráhy nejsou rovné a v některých místech jsou i dost úzké , takže kdyz to pak nedává ani motor a metr vedle lodi chodí kachny v písku , tak docela adrenalin i na kanálu , ale to je extrém , vetsinou je tam v létě docela pohoda...
Co je pro koho velká vlna nevím , ale kdo se boji vlny větší jak 20cm , tak at raději zůstane v Chorvatsku , tady je metr-dva docela standart a nikdo se tak nějak neschovává . Občas je tady more klidné jak zrcadlo, proste voda a vítr ...
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod rb » ned úno 22, 2015 10:59 pm

Krom jiného již uvedeného, osobně jsem byl nadšen z Hiddensee. Sic nevím jak teď, ale před lety tam nebylo moc hotelů, takže ti kdo přijeli trajektem /výletní lodí ráno museli večer pryč. Čímž se v podvečer v podstatě ostrov vylidnil a ty procházky při západu, přírodní rezervací po západním pobřeží ty bych vám přál. ;)
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » úte bře 03, 2015 11:16 pm

Mám prosbu. Jak vypadá plavební dráha Pennemunde...Wolgast - Štětínská zátoka? Navionics někde hloubku nepíše, jinde je 2,5 metrů. Je tam aspoň trochu závětří pro případ špatného počasí?

Co se stane když kvůli počasí nestihnu vrátit loď? Narazil jsem na zkazky o špatném počasí na Baltu: "Pohodová plavba na pár dní, v půlce plavby přišla bouřka 9 Bf. Přístavy zavřené. Čekali prý hezkých pár dní na moři než je pustili do domovského přístavu."
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř bře 04, 2015 7:57 am

Tady máš mapy: http://www.nv-pedia.de/category/revier- ... erie-4-de/
Hloubka tam je, spíš si zjisti otvírací dobu mostů.
jirkabb
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jirkabb » stř bře 04, 2015 8:56 am

Michal123 píše:Mám prosbu. Jak vypadá plavební dráha Pennemunde...Wolgast - Štětínská zátoka? Navionics někde hloubku nepíše, jinde je 2,5 metrů. Je tam aspoň trochu závětří pro případ špatného počasí?

Co se stane když kvůli počasí nestihnu vrátit loď? Narazil jsem na zkazky o špatném počasí na Baltu: "Pohodová plavba na pár dní, v půlce plavby přišla bouřka 9 Bf. Přístavy zavřené. Čekali prý hezkých pár dní na moři než je pustili do domovského přístavu."

Hloubka 2,5 m v plavební draze by mela byt všude , takže tam profrčí i opravdu velké lode.
Moc dobre nerozumim tomu terminu uzavřené přístavy. Jsem na Baltu uz par let, ale nikdy v sezóně jsem ani za špatného počasí žádny uzavřeny přístav nenašel a uvnitř Usedomu se toho opravdu bát nemusíš , tam je klidek jako na Orliku . :mad:
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » stř bře 04, 2015 9:25 am

Také jsem o uzavřených přístavech nic neslyšel. Osobně jsem vplouval do Svinoústí za poctivé osmičky Bft a bylo „otevřeno".
Jde spíš o to, že některé vjezdy jsou úzké a vystavené vlnám, takže vjezd za špatného počasí může být obtížný nebo i nebezpečný. Ale to je na rozhodnutí každého soudruha, jestli vplouvat, počkat nebo plout do přístavu, kde je vjezd chráněný nebo jednodušší.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř bře 04, 2015 9:50 am

Mohlo by se to stát třeba v přístavu Mrzeżyno, tam je vplouvání a vyplouvání povoleno pouze pokud je viditelnost větší než 2 námořní míle, síla větru nepřesahuje 3°B a stav moře 2°B.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » stř bře 04, 2015 10:19 am

Ne snad, že bych se tomu v tomhle případě divil:

Obrázek
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » stř bře 04, 2015 4:38 pm

Strycek_Bidlo píše:Tady máš mapy: http://www.nv-pedia.de/category/revier- ... erie-4-de/

Díky moc. Informací je poskrovnu. Včera jsem na tom seděl celý večer. Bezúspěšně.

Mapa je super, je tam i popis přístavu.
err_
bez hodnocení
Reputace: 138

Příspěvekod err_ » stř bře 04, 2015 4:51 pm

Ty mapy jsou vazne pekne. Maji nekde hlavicku, aby slo vycist rok zpracovani a pripadne deklinaci, i kdyz ta je nejspise po zbytek meho zivota pro danou oblast zanedbatelna ...
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř bře 04, 2015 5:43 pm

Tyhle mapy je nejjednodušší koupit. Pěkně tištěné na tvrdém a voděodolném papíru. K nim je tlustá knížka s popisem přístavů a jejich mapkama. A CDčko s elektronickou verzí, za 60€ jedna sada, případně všechny čtyři sady pro celý západní a jižní Balt za 200€ :D
http://nvcharts.com/shop/index.php?page ... rie&cat=12
Pokud si v Německu půjčíš loď v charteru, tak tyhle mapy budou pravděpodobně na palubě.
jirkabb
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jirkabb » stř bře 04, 2015 7:02 pm

Michal123 píše:
Strycek_Bidlo píše:Tady máš mapy: http://www.nv-pedia.de/category/revier- ... erie-4-de/

Díky moc. Informací je poskrovnu. Včera jsem na tom seděl celý večer. Bezúspěšně.

Michale nevím sice jake presne si představujete informace, ale ja jsem již čtyři roky v Krumminu, to je mala Marina za Wolgastem a plavební dráha je od Rujany az do Polska.( pennemunde) Je dobre značena bojema i kardinálními znaky, pokud se budes pohybovat v plavební trase, nikdy ti nic nehrozí . Uvnitř jezer je vetsinou hloubka do maximálně 5 ti metru, průměr cca 2-3metry, samozřejmě je tam spousta celkem rozlehlých míst s hloubkou třeba 0,5 m, ale od toho jsou mapy.
Další věc , všude se tam chytají ryby do síti a můžeš potkat sítě plovoucí i u dna, jsou ale vetsinou dobre videt a jsou značené praporky v barvách červena-černá . Je potreba koukat odkud kam jsou sítě nataženy , pokud nějakou vesměs sebou na kýlu , rybáři jsou dosti nasr...ý :gun:
Schovat se da na vnitřních vodách uplne bez problému , je tam opravdu dostatek malých přístavu a na kotve se da zůstat skoro všude kde ti dostačuje hloubka a kde nebudeš zasahovat do plavební dráhy ... Jelikož je tam vetsinou bahno s pískem , tak tam kotva drží docela super i ve větším větru .
Jinak nevím, co by te jeste zajímalo ...
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » stř bře 04, 2015 7:53 pm

jirkabb píše:
Michal123 píše:

Michale nevím sice jake presne si představujete informace, ale ja jsem již čtyři roky v Krumminu, to je mala Marina za Wolgastem a plavební dráha je od Rujany az do Polska.( pennemunde) Je dobre značena bojema i kardinálními znaky, pokud se budes pohybovat v plavební trase, nikdy ti nic nehrozí . Uvnitř jezer je vetsinou hloubka do maximálně 5 ti metru, průměr cca 2-3metry, samozřejmě je tam spousta celkem rozlehlých míst s hloubkou třeba 0,5 m, ale od toho jsou mapy.
Další věc , všude se tam chytají ryby do síti a můžeš potkat sítě plovoucí i u dna, jsou ale vetsinou dobre videt a jsou značené praporky v barvách červena-černá . Je potreba koukat odkud kam jsou sítě nataženy , pokud nějakou vesměs sebou na kýlu , rybáři jsou dosti nasr...ý :gun:
Schovat se da na vnitřních vodách uplne bez problému , je tam opravdu dostatek malých přístavu a na kotve se da zůstat skoro všude kde ti dostačuje hloubka a kde nebudeš zasahovat do plavební dráhy ... Jelikož je tam vetsinou bahno s pískem , tak tam kotva drží docela super i ve větším větru .
Jinak nevím, co by te jeste zajímalo ...

Informací je poskrovnu oproti Jadranu nebo Mazurách. Tam se člověk doví i na kterém šutru sedí žáby. :)

To hlavní už vím - kanál je splavný, udržovaný a má hloubku min 2,5 metrů.
phobos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod phobos » stř dub 22, 2015 6:55 am

jirkabb píše:
phobos píše:Naposledy jsem plul 30.zari z Greifswald - Sasnitz-Swinouscie-Kroslin- Greifswald a v zalivu byla voda stale zelena joko zacatkem srpna·.
V marine rikali ze bylo velmi teple leto.

Ahoj, jsem na Baltu již čtvrtou sezónu (Krummin-za Wolgastem) a zelené je to tam kazde leto, ale to uz je takový folklor... Čistá voda je az v Kattegatu . Maš na lodi českou vlajku ? Porad tam nějak Čechy nepotkavam a to jsem tam cele leto ... :whist:

Ah
phobos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod phobos » stř dub 22, 2015 6:59 am

phobos píše:
jirkabb píše:
phobos píše:Naposledy jsem plul 30.zari z Greifswald - Sasnitz-Swinouscie-Kroslin- Greifswald a v zalivu byla voda stale zelena joko zacatkem srpna·.

Ahoj, jsem na Baltu již čtvrtou sezónu (Krummin-za Wolgastem) a zelené je to tam kazde leto, ale to uz je takový folklor... Čistá voda je az v Kattegatu . Maš na lodi českou vlajku ? Porad tam nějak Čechy nepotkavam a to jsem tam cele leto ... :whist:

Ah

Ahoj tak jsem se vratil z Greifswaldu, nadherne pocasi. Jen sem se par dni poflakoval po, zalivu. Jedu tam zpet 5.5 nebudes tam nekde.?
phobos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod phobos » stř dub 22, 2015 6:59 am

phobos píše:
jirkabb píše:

Ah

Ahoj tak jsem se vratil z Greifswaldu, nadherne pocasi. Jen sem se par dni poflakoval po, zalivu. Jedu tam zpet 5.5 nebudes tam nekde.?
phobos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod phobos » stř dub 22, 2015 7:01 am

phobos píše:
jirkabb píše:

Ah

jirkabb
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jirkabb » stř dub 22, 2015 7:55 pm

Ahoj, pokud to bylo myšleno směrem na me, tak bych mel byt na prodlouženy vikend 7-10.5.
ale taky záleží na pocasi .. Takže tak na 90% budu ;)
JB
phobos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod phobos » stř dub 22, 2015 8:26 pm

jirkabb píše:Ahoj, pokud to bylo myšleno směrem na me, tak bych mel byt na prodlouženy vikend 7-10.5.
ale taky záleží na pocasi .. Takže tak na 90% budu ;)
JB

Tak jestli to vyjde, muzeme se na mori nekde potkat, Me se jeste tam nikoho potkat nepodarilo. Jmenuji se Tomas Sixta a tel ne mne 777 243 026
jirkabb
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jirkabb » stř dub 22, 2015 8:38 pm

Super, určitě napíšu kde budeme ...
Jirka B. pošlu ti sms at máš na mě tel.
phobos
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod phobos » stř dub 22, 2015 8:43 pm

jirkabb píše:Super, určitě napíšu kde budeme ...
Jirka B. pošlu ti sms at máš na mě tel.

Dobra, dik, budeme se tesit

Zpět na