Charter na Baltu

Nejezdí přece všichni na Jadran ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Cernoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Charter na Baltu

Příspěvekod Cernoch » pát úno 20, 2015 12:09 am

Ahoj,

můžete mi prosím poradit, kde objednáváte lodě pro plavbu na Baltu? Např. Yachtcharter mi v Polsku nenabídne žádnou marinu, v Německu pouze jednu a v ní 4 lodě. Yachtnet nemá Německo ani Polsko vůbec v nabídce. Hledám nejbližší marinu z ČR.

Díky
Libor
bez hodnocení
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát úno 20, 2015 7:17 am

Stačí se trochu porozhlédnout po netu.

Kuhlungsborn, Rostok, Fehrman, Heiligenhagen. Tam všude mají dost lodí.

Moje oblíbená společnost, dobré lodě a dobré jednání charterzentrum.de a jejich 1.Klasse je fakt prvotřídní....
http://www.charterzentrum.de/1-klasse-yachten.html
Naposledy upravil(a) Libor dne pát úno 20, 2015 8:10 am, celkem upraveno 1 x.
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod veselyroman » pát úno 20, 2015 7:50 am

Já používám http://www.pc-ostsee.de/ (Polsko tam ale bohužel zahrnuto není) - i tak to třeba pomůže.
V minulosti jsem to dělal i tak, že loď jsem si vyhlédnul na německých serverech a údaje pak předal Yachtcharteru k projednání (určitě by byly ochotny reagovat i jiné CZ chartrové firmy).
Bohužel němci začali Yachtcharteru dávat zásadně horší podmínky, než nabízeli na svých stránkách pro koncové zákazníky (rozdíl ceny 25%), takže jsem musel začít řešit napřímo, i když jsem se službami Yachtcharteru byl spokojený...
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pát úno 20, 2015 9:09 am

Nebo zkus tohle:
http://www.so-long-yachting.cz/onlinech ... &nl=CZ&t=0
pro Polsko je tam asi pět lodí ze Svinoústí, pro Německo spousta.

L.
pes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

balt

Příspěvekod pes » pát úno 20, 2015 4:42 pm

http://www.mola.de můžeš to zkusit buď přímo nebo napiš na YachtNet a oni ti to nebídnou možná i levněji..
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pát úno 20, 2015 9:42 pm

Tak od MOLA v Breege jsme měli půjčenou loď naposledy v roce 2010 na plavbu do Osla, byla to funglovka a totálně nepřipravená, rozpadávala se nám pod nohama.
Od té doby s nimi praktickou zkušenost nemám, ale pár lidí, co je znám, na ně dost nadávají. Myslím že spuzva by k tomu mohl dodat aktuální informace...
Pepa
moderátor
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa » sob úno 21, 2015 1:15 pm

Už asi šest let beru lodě od této charterovky.
http://yachtcharterdanemark.de/
Dánsko, Kousek před " Abbendrou ", je to rodinná firma, perfekteně udržované lodě.Rozumné ceny.
Individuální přístup. Pujčují lodě na nestandardní termíny.8-10-12 dní.
Díky tomu jsem v loni v září dal ( 9 dní ) se synem a vnukem ( 5 let) PalagružuAnholt, jak vtipně tento ostrov kdysi nazval Lynx.
Tedy vždy naprostá spokojenost. Výhodné startovací místo všemi směry, včetně možnosti zůstat
na malém Beltu a tedy vhodné pro začátečníky na Baltu.
jirkabb
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 13

Příspěvekod jirkabb » sob úno 21, 2015 3:34 pm

Záleží jakou hledat lod, u nas se da půjčit skoro vsechno ...
http://www.usedom-naturhafen.de/charterservice/
spuzva
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 19

Příspěvekod spuzva » sob úno 21, 2015 5:47 pm

Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » ned úno 22, 2015 10:29 am

Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » ned úno 22, 2015 12:59 pm

Jirka_TEC_Tce píše:http://campari.wb.pl/bosse_techniczna.html

Tohle je ale nabídka na Mazurách. Nevidím tam nikde zmínku o přístavu na Baltu.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » ned úno 22, 2015 1:54 pm

Přečti si pozorně vše o lodi Bosse. Tam je uvedeno kotviště v Kamienskem zálivu. Ostatní lodě jsou na Mazurách.
Jachet Bosse týdenní moduly.
Začátek a konec charty v sobotu.

Další termín je možný po předchozí domluvě. jachet začíná a končí v Marina Kamien Pomorski.
Zdravím, Jirka
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » ned úno 22, 2015 4:31 pm

No jsem slepý nebo nevidím. :roll:

Aha, je to uvedeno v rezervačním kalendáři. Docela dobrá cena 1500 zlotých. Díval jsem sena Bavarky rok výroby 2010 - 2013 a vyskočila na mne částka přes 1100 EURO.
polokov
nováček na fóru
nováček na fóru

kuly

Příspěvekod polokov » sob bře 07, 2015 11:53 am

Ahoj
No kdyz uz se tu bavime o baltu. Nemate nekdo nejaky video nebo popis jak se pristava mezi ty kuly co tam V marinach maj? Pripada mi to desne problematicky
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod topper » sob bře 07, 2015 1:28 pm

Něco je na youtubu jak si počínat mezi kůly, hlavně když jsi na lodi sám. Já myslím, že je to daleko lepší zajíždění a vyjíždění než z řady těsně vedle sebe stojících lodí. Můžeš je totiž použít k otočení lodi v úzké uličce ( i k dalším manévrům ) a navíc při chybě v manévrování je lepší se opřít o dřevěný kůl než o loď souseda. Z toho plyne další přínos, tedy částečná ochrana vyvázaných lodí. Další výhoda je absence mooringových lan sousedních lodí, do kterých se nemůžeš zaplést. Já v kůlech vidím jen samá pozitiva. Praktické zkušenosti s kůly nemám z Baltu, ale mám je z Balatonu, tam jsem měl možnost osobně poznat jejich přednosti.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod jirkaM » sob bře 07, 2015 6:36 pm

Neni to nic sloziteho. Jednoho posles na prid, ten navaze na kazdy vazak lano. Druheho posles s lanem, ktere ma navazano na zadnim vazaku, doprostred lode na navetrne strane. Mezi kuly zajizdis tak, aby jsi byl bokem co nejbliz navetrnemu kulu. Pri jeho mijeni, obhodi lanem kul ten co stoji uprostred a v klidu prejde dozadu z koncem lana k vazaku. Ty dojedes pridi ke brehu a ten z pride vyskoci s navetrnym lanem a zajisti ti prid. V tu samou dobu ti ten vzadu pridrzi tu zad. Pak uz v klidu couvnes a das lano z druheho zadniho vazaku na druhy kul, popojedes k molu, zajistis pridova lana a hotovo.
Tak to je, kdyz mas lid vyrazne mensi nez vzdalenost mezi kuly a molem. Vetsinou to vychazi na delku lod plus cca 1-3 metry - takze vse je opravdu velmi snadne.
Vyjezd je jeste jednodusi. Odvazes prid a zadnimi lany se odtahnes ven. Kdyz fouka vyuzijes kuly, ale to uz je jasne.
Musim priznat, ze kdyz jsem jel pred lety na Balt poprve, bal jsem se toho taky. Ale hned po prvnim pristani jsem si to oblibil. Je to vazne snadne a bezpecne i ve velmi silnem vetru.
Jen je potreba odhadnout sirku lode a sirku mezi kuly😃 Jednou jsem se pekne zasekl😳
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » sob bře 07, 2015 10:28 pm

jirkaM píše:Neni to nic sloziteho. Jednoho posles na prid, ten navaze na kazdy vazak lano. Druheho posles s lanem, ktere ma navazano na zadnim vazaku, doprostred lode na navetrne strane. Mezi kuly zajizdis tak, aby jsi byl bokem co nejbliz navetrnemu kulu. Pri jeho mijeni, obhodi lanem kul ten co stoji uprostred a v klidu prejde dozadu z koncem lana k vazaku. Ty dojedes pridi ke brehu a ten z pride vyskoci s navetrnym lanem a zajisti ti prid. V tu samou dobu ti ten vzadu pridrzi tu zad. Pak uz v klidu couvnes a das lano z druheho zadniho vazaku na druhy kul, popojedes k molu, zajistis pridova lana a hotovo.
Tak to je, kdyz mas lid vyrazne mensi nez vzdalenost mezi kuly a molem. Vetsinou to vychazi na delku lod plus cca 1-3 metry - takze vse je opravdu velmi snadne.
Vyjezd je jeste jednodusi. Odvazes prid a zadnimi lany se odtahnes ven. Kdyz fouka vyuzijes kuly, ale to uz je jasne.
Musim priznat, ze kdyz jsem jel pred lety na Balt poprve, bal jsem se toho taky. Ale hned po prvnim pristani jsem si to oblibil. Je to vazne snadne a bezpecne i ve velmi silnem vetru.
Jen je potreba odhadnout sirku lode a sirku mezi kuly😃 Jednou jsem se pekne zasekl😳

Popis platí pro zajíždění přídí nebo zádí k molu?
david
moderátor
Reputace: 141

Příspěvekod david » sob bře 07, 2015 11:18 pm

Michal123 píše:
jirkaM píše:Neni to nic sloziteho. Jednoho posles na prid, ten navaze na kazdy vazak lano. Druheho posles s lanem, ktere ma navazano na zadnim vazaku, doprostred lode na navetrne strane. Mezi kuly zajizdis tak, aby jsi byl bokem co nejbliz navetrnemu kulu. Pri jeho mijeni, obhodi lanem kul ten co stoji uprostred a v klidu prejde dozadu z koncem lana k vazaku. Ty dojedes pridi ke brehu a ten z pride vyskoci s navetrnym lanem a zajisti ti prid. V tu samou dobu ti ten vzadu pridrzi tu zad. Pak uz v klidu couvnes a das lano z druheho zadniho vazaku na druhy kul, popojedes k molu, zajistis pridova lana a hotovo.

Popis platí pro zajíždění přídí nebo zádí k molu?

Když píše, že "dojedes pridi ke brehu a ten z pride vyskoci s navetrnym lanem a zajisti ti prid", tak to asi bude po přídi. Co myslíš?
err_
bez hodnocení
Reputace: 138

Příspěvekod err_ » čtv bře 26, 2015 8:58 pm

Tyhle popisy nemam vubec rad. Jednak, jak jsem zjistil, uz dve sezony zajizdim / vyjizdim kazdy den spatne do/z boxu a za druhe, asi je to vice o momentalni situaci, kterou je treba vyhodnotit. Tech velicin, ktere to ovlivni je asi docela hodne.
Takze se tim vubec netrap, nebud zbrklej, nepanikar, netahej nic pod parou, ona si lod sama vetsinou uz predem rekne a podle toho zahajis manevr :-)

Jinak, vitez zajizdeni do boxu, dle meho oblibeneho casaku Waterkampioen je k videni zde:
(ale mentalita Cechu je asi trosku jina, tohle musel byt Rusak ... on to je nakonec asi Amik pri zavodech, ale na toho Rusaka mi to sedi vic ... :-)

http://www.waterkampioen.tv/p2v/4496
okalab
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod okalab » pát kvě 22, 2015 4:17 pm

K tem charterovkam. Ja mel 2x Mola a bylo to v pohode, letos beru po treti. Na PCOstsee jsem mel parkrat ruzne a taky ok. Pozor na Goor v Lauterbachu. Uctujou kde co z kauce a i od kamaradu z DE jsem zaslechl hruzyplne historky, takze pro mne jednou a dost, nedoporucuju.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » pát kvě 22, 2015 4:34 pm

Nechcete někdo loď? Dostal jsem nabídku od známého - našel si novou práci, takže letos nebude mít dovolenou. :cry: Zůstal mu na krku zaplacený charter.

Letošní prázdniny: 27.6 - 4.7
Německo, Rujána
Loď: Gib Sea 312
Přístav: Neuhof
Cena: 758 €

Detaily soukromně
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 23

Příspěvekod MaM32 » pát kvě 22, 2015 4:35 pm

A dá se zajíždět k molu i takhle ..... :)
https://www.youtube.com/watch?v=8alNxLjCBJc
Cernoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Cernoch » čtv kvě 28, 2015 1:15 am

Ahoj,

tak loď jsme objednávali přes českou společnost a v Rostocku na nás čekala Hanse 415 od Mola. Loď byla z roku 2015 a my její první posádka. Technický stav byl tedy naprosto perfektní. Jízdní vlastnosti také bezvadné. Po stránce praktičnosti, už bych ale tuto loď nikdy nechtěl. Žádná madla na přidržení, takže nebýt harnesů, létali bychom tam jak hadr na holi.. Stolek bez schovky, kapsa na řáčnu v kuchyni, pouze dvě vinšny a lano rolfoku bez stoppera, samopřehazovací kosatka. Jinak jednání při přebírání a vracení lodě proběhlo bez potíží. Překvapilo nás snad jen to, že jsme platili za vypotřebovanou plynovou bombu.

Všem velký dík za rady!

Ahoj Černoch
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Re: Charter na Baltu

Příspěvekod jirkaM » sob čer 18, 2016 4:30 pm

Charter Mola z Breege, pres Yachtnet. Lod predavaji az dost pozde, po 16:00 hodine. Prevzeti hodne samostatne. Predani na konci uplne bez kontroly. Takze si lod radeji vzdy poradne projdete. Benzinka je primo v pristavu. Nevyhodou je dlouha cesta z Breege na more. Jinak OK.
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 164
Kontaktovat uživatele:

Re: Charter na Baltu

Příspěvekod Pavel-Sulc » sob čer 18, 2016 7:31 pm

Ahoj Balt je veliký. Možnost charteru ve Stockholmu je třeba u Sail Stockholm. Včera jsem se s Christerem sešel.
Letos si u něj najmou dvě posádky z Česka lodě.
Podívej na:
http://www.sail-stockholm.se/
Psal jsem Christerovi o presentaci v angličtině.
Ceník je:
Prislista 2016 - 1.jpg

Säbyviken marina
Säbyviken.jpg

Zpět na