VMP průkaz (M,S, M20, S20) pro Mazury

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: vilma, Pepa, david

kubakostal21
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

VMP průkaz (M,S, M20, S20) pro Mazury

Příspěvekod kubakostal21 » pát dub 21, 2017 10:36 am

Zdravím, potřeboval bych radu. Mám průkaz VMP ale jen S20 a M20.

Jak se na tyto průkazy dívají na mazurech??? platím tam taktéž toto omezení, nebo jen u některých charterovek, nebo vidí průkaz a půjčili by snad i ženu s dcerou???????? chtěl bych si vypůjčit TES32 Dreamer u sailor.pl, potřeboval jsem průkaz udělat na rychlo, protože odjíždíme 3. května a stihl jsem pouze S20 a M20 což mně dost štve, že je to takto omezeno.....

Díky za info.....
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Re: VMP průkaz (M,S, M20, S20) pro Mazury

Příspěvekod pawlik » pát dub 21, 2017 10:41 am

Ofoť průkaz, pošli jim kopii a zeptej se přímo jich.
Adamino
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Adamino » pát dub 21, 2017 10:46 am

Tak zrovna od Sailora jsem bral loď před 2 lety a průkaz vidět chtěl, ale mám s80, takže to bylo v klidu. Ale zrovna Sailor má i spoustu menších "bezpapírových" lodí. Teď už dva roky beru zrovna TES32 od topiko.pl a tam průkaz ani nechtěl vidět, ale to bude spíš tím, že to je kámošův švagr...
kubakostal21
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod kubakostal21 » pát dub 21, 2017 10:58 am

škoda, že to takhle omezili... dnes pokud vím jde pouze udělat S20 nebo M20 a pak neomezeně.....
Adamino
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Adamino » pát dub 21, 2017 11:09 am

No jasně teď už ho mám neomezený... Ale jak říká pawlik, ofoť a třeba to projde... Poláci jsou kšeftmani, ale pak bacha na policajty. Přímo na vodě už mě kontrolovali 2x a průkaz chtěli vždycky, stejně jako fouknout do trubičky :x .
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavelmicek » pát dub 21, 2017 11:35 am

Jen tak čistě teoreticky jak to chápu já... jedna věc je, co a jak ti potvrdí pronajímatel, který ti loď může půjčit. Ale co nastane v případě nehody? Nebude pojišťovnu více zajímat při vyplácení pojistného to, že máš opravdu dle zákona legitimní oprávnění loď řídit, před tím co jste si emailem odplácli s místním pšonkem? Chci tím říct ano potvrdit u půjčovny, že mi loď půjčí zasláním průkazu, ale raději bych znal místní legislativu a měl oprávnění danou loď řídit.
Něco podobného se probíralo ohledně chorvatského průkazu a to, že vám na něj sice půjčí loď všude po světě. Ve hvězdách je ale to jak se pak zachová pojišťovna, když zjistí, že váš chorvatský průkaz vás z právního hlediska (tedy toho jediného co zajímá pojišťovnu) neopravňuje řídit pronajatou loď na Baltu.

Zpět na