Mazury 2013

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 334
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » úte čer 11, 2013 7:36 pm

Zdravím, jen ve zkratce, nějak nikdo moc nepíše a já to moc neumím, ale … :

Vrátil jsem se z Mazur 25.5.2013. Měli jsme 4x Antilu 27, celkem 18 lidí.

První den jsme strávili na protějším břehu Rydzewa, u Černé Labutě bylo plno, zrušili stání pro veřejnost a nasáčkovali tam samé motoráky. Kolega si v noci probodl ruku, takže jsme testovali 112, vše dobře dopadlo, má se čím dál šťourat v nose. Počasí krásné a teplé.

Obrázek

Druhý den byl ve znamení kanálu a cesty do Mikolajek a celodenní hádky „krém na opalovaní stačí 10ka nebo 30ka“, večer to rozhodla barva posádky (červená) a jednoznačná odpověď byla, že ideální by byla 40ka ve spreji, ale měli jsme je 30ku pro děti (nešla ani rozetřít, měli by k tomu dávat špachtli).

Obrázek

Třetí den, pokračovali jsme na jih do místa zvaného Galindia, po cestě jsme se zastavili na jezeře Šniardwy, udělali pár fotek a uháněli ke Galindii, opět v doprovodu pečícího slunce. Kolem 15:00 lehl vítr, přirazili jsme ke břehu a šli na ryby. Mimochodem jsme tu nechali sekeru, tak ať slouží. Kolem 16:00 začala blikat výstražná světla a kolem 22 hodiny se přihnala bouřka, naštěstí bez deště.

Obrázek

Den čtvrtý začal sázkou, dá se dostat z Galindie do Sztynortu za jeden den? Dá, takže se za vydatného slunce a totálního spáleni v 19:30 vyvazujeme ve Sztynortu. Po zjištění že jídlo v místní hospodě není k jídlu a pivo je na tom asi tak nějak stejně, konstatoval kamarád, že hlad je převlečená žízeň, začal na mole číslo 1 rozjíždět párty, na které se sešli všichni zde kotvící účastníci bez rozdílu národnosti a vyznání. Večeře končila kolem 4:00 a někteří končili až v poledne.

Obrázek

Den pátý, je pod mrakem, všichni jsou po včerejší večeři ještě přejedeni a tak mraky vítají, máme domluvenou večeři u ústí Mazurského kanálu, je tam chlapík „Mundek mu říkají“, u kterého máme domluveno štiku a úhoře, bylo toho tolik, že ryby i snídáme. K večeru opět světýlka a zase bouřka, pršelo jen lehce asi tak 30 min.

Obrázek

Den šestý, zase mraky. Naše kůže už začíná vypadat zdravě a někteří začínají toužit po sluníčku. Celý den se pohybujeme na jezeře Mamry, kolem poledne refujem na první ref a přesunujeme se na jezero Šwiecajty, vyvazujem se v areálu Ohnivý Pták, je tady malé wellness, zabíráme ho celé na 2 hodiny.

Obrázek

Den sedmý, je slunečno vydáváme se do domovské maríny Wilkasy, krásně fouká, takže si užíváme poslední den, v kanále Negocinskym potkávám „vodní autobus“ skoro jsem si cvrknul, ale vyšlo to, myslel jsem, že tady v tom bočním kanále nejezdí, jezdí jezdí jezdí!
Pár koleček po jezeře Niegocin a na večer kotvíme v maríně Wilkasy, Dopíjíme poslední zbytky ohnivé vody a kolem 23:00 uleháme.

Obrázek

To je konec chlapince 2013, krom probodnuté ruky, perfektně schované sekery, zlomené pilky a pošramocenému egu jednoho nejmenovaného kapitána, který přišel na to, že kapitána nedělá průkaz, se nikomu nic nestalo a všichni jsme dojeli domů.Později dodám video, testovali jsme dvě kamery GoPro, a je toho hromada ke stříhání.
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 398
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » stř čer 12, 2013 7:38 am

Díky pánové, to jste mě pěkně naladili, ale ještě se 2x vyspíme a jedem taky. :D Jirka
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 398
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » stř čer 26, 2013 4:10 pm

Tak Mazury 2013 jsou minulostí. Návrat v sobotu 22.6 po krásném slunečném a větrném týdnu, jen v pátek k večeru při návratu nás chytla bouřka a jen tak tak jsme to stihli ke břehu (Piesky). Asi po hodině jsme pokračovali do Ruciane - Nida, kde jsme ráno předávali loď. Letošní Mazury byly více o marinách než ty loňské. Projeli jsme toho poměrně dost: Ručiane - Mikolajky -( nocování u Černý labutě, u mola přímo před hospodou za 70Zl) - Gyžicko - Ryn - Mikolajky - Ručiane. Spotřebováno cca 4l benzinu, jinak stále pod plným prádlem. V Rynu jsme poznali pěknou jachtařskou hospůdku a nové kamarády. Jedním slovem, stálo to za to a zážitky bohatě vynahradily věší vzdálenost, kterou je potřeba autem překonat. Tak zase za rok....
Pěkný léto, Jirka
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 139
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » stř čer 26, 2013 4:20 pm

To Jirka_TEC_Tce : můžeš mě nasměrovat na tu hospůdku v Rynu, prosím? Vyjíždíme odtud koncem srpna...
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 398
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » čtv čer 27, 2013 8:21 am

Jasan, když vjíždíš do Rynský zátoky, tak je to na levé straně, hafenmaister je Slávek, hospodskej, jeho brácha je Míra. Hospůdka je je v rodinném domku s terasou. Kousek nad ní je slušnej krámeček. Jo a ještě tam vegetí Darek s Vojtkem, tak je tam všechny pozdravuj. Darek Ti zazpívá "Na Pankráci, na malém...." Kotvení bylo za 40Zl, počítaj i osoby, ale WC je v ceně, sprcha za bůra, na dveřích je automat. Potom směrem k městu je nově postavená Euromarina, nová krásná mola i zázemí. A dál už je klasická původní marina, tam je stání za dvacku.
Tak si to tam užijte, Jirka.
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 139
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » čtv čer 27, 2013 8:56 am

Díky, zkusíme to. Už se těším.
Uživatelský avatar
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Třebíč

Příspěvekod Fum » čtv čer 27, 2013 9:06 am

Jinak EUROMARINA je velmi příjemná, na rozdíl od té co popisuje Jirka má i dostatečnou hloubku, takže nemusíš vytahovat ploutev ani kormidlo a restaurace Stary Mlyn je hned u mariny a jídlo je tam taky super. Jde jen o to, kolik jsi ochoten utratit za lepší servis. Cena za kotvení je daná hlavně počtem lidí na palubě a cena v restauraci se o moc lišit nebude. Byl jsem tam před 14-ti dny a v EUROMARINĚ jsme kotvili pouze dvě lodě. Měli jsme SHINE 30 z Gyžicka ze Sailoru.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2112
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 114
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv čer 27, 2013 9:21 am

Hned za Starym Mlynem je Krčma u Wallenroda, mají tam fantastické zapečené rybí maso se sýrem ! Doporučuji !!!

Obrázek
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 139
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » čtv čer 27, 2013 4:23 pm

Díky za všechny informace, v Rynu si půjčujeme loď, takže tamní port je daný. Ale průzkum hospod provedeme zodpovědně.
Uživatelský avatar
Viper01
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 30
Registrován: ned pro 14, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Viper01 » stř črc 03, 2013 6:41 pm

Ahoj,
také mám za sebou plavbu po Mazurách. Prostředí pěkné, pohostinství levné, jen ta lodička byla samé překvapení.
Vyplovali jsme ze Sztynortu a v následujícím týdnu projeli jezera přes Gyzicko až k Mikolajkám a ještě kus dál. Chtěli jsme i na jezero Sniardwy, ale z toho na konec sešlo na doporučení jedné místní posádky. Na noc jsme zakotvili kousek za odbočkou na Sniardwy za přívozem u vesničky Wierzba. Bylo to nejhezčí kotvení v přírodě. Pak k nám zakotvili dva poláci, kteří se s námi družili u táboráku a slivovice. Řekli nám o blízkém kempu a pizzerii. A také, že pokud chceme na Sniardwy, tak bez znalosti terénu nejlépe plavební drahou, abychom neutrhli kýl o dno. Tak jsme to vynechali...stejně moc nefoukalo.
Jinak dobrá akce. Jel jsem se svojí alko partou. Hodilo by se říct "češi zas jednou někam přijeli" - za ten týden jsme přepili 5 dospělých a nakonec i celý studentský tábor. :) Tedy v posledním kempu jsme narazili na školní výlet...teda studenti nějaké střední školy - už kolem 18 let na 6-ti lodích plus 6 učitelů. Už jsme chtěli jít od ohně a popíjet na lodi, když si dva přisedli, začali jsme konverzovat, ochutnali slivovici a kalvádos, začali se svolávat....a už to bylo. Oni také přitáhli nějakou tu vodku a pivo a už to jelo. Já tedy vyklidil pole po té, co studentíci vytáhli....eee lehké drogy :roll: Ale ráno jsem se zbytek dozvěděl. Studenti měli samozřejmě večerku, ale když ve tři ráno nebyli v lodích, přišla je vyhodit jejich učitelka. A vysvětlujte jí, že půlku alka a mariánu přitáhli její hodní chráněnci. Ale prý ani nic neříkala, po dlouhém pohledu na kamaráda, co vypadá jako typický konzument a zbytek podnapilé posádky to radši vzdala. Ale studenti pak říkali, že byl problém jen v tom, že porušili večerku - pití se nijak moc neřešilo. Takže dobrá akce :good:
Celý týden bylo pěkně, až poslední večer nás chytla bouřka - ale přečkali jsme ji na kotvě v rákosí. Alspoň jsme viděli výstražné majáky v činosti.

Jen ta půjčovna...asi s nimi už nepojedu. Maxusczarter se moc nevytáhl. Už to, že pronajímají z karavanu. V lodi nebyl benzín (což jsme si, pravda nezkontrolovali). Baterie - motorová a obslužná - motor dobíjel jen motorovou, obslužná se musela dobít v přístavu ze sítě :?
A WC s odpadní nádrží, která netěsnila, takže fakt zábava. Střešní lukna vypadla z pantů a nefungovaly poziční světla. Navíc špatný typ kotvy - vůbec se nechytala. Neúplná výbava kuchyně, nebo neznají vařečku a pár dalších drobností. Jo a příďový boční šroub, který fungoval jen na 220V :oops: . A přes to všechno ani nechtěli vidět loď při vracení - vrátili kauci a jeďte. Nejspíš loď dali rovnou dalšímu zákazníkovi pod heslem "dokud jezdí, neřeším".
Jinak na plachtění dobrá - Maxus 33 bych si ještě rád půjčil, ale od někoho jiného.
Uživatelský avatar
vonkounic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod vonkounic » pát lis 22, 2013 7:45 am

Ahoj Maruzmeni,

letošním Maruzám už odzvonilo, a já se konečně dostal k tomu abychv rychlosti prohnal fotky Picasou a udělal rychlý video.

Znalci místa na fotkách určitě poznají :)Mazury 2013

MAzurám 2014 ZDAR.
von kounic
Uživatelský avatar
Loudas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 08, 2011 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Jihlava

Kotvení na Mazurách

Příspěvekod Loudas » pát lis 22, 2013 11:16 am

Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 398
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát lis 22, 2013 1:10 pm

:D to je kotvení "kotva - břeh" akorát ji mrskli na druhou stranu. Stávaj se horší věci...
Jirka
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 76

Re: Kotvení na Mazurách

Příspěvekod Jardasu » pát lis 22, 2013 1:15 pm

Loudas píše:Tak kotví domorodci když mají dvě promile pod kůží
[img][img]http://www.jachting.info/data/images/13/t/Kotva_1.jpg[/img][/img][img][img]http://www.jachting.info/data/images/13/t/Detail.jpg[/img][/img]

to bych neřešil, s blížící se bouří jsem, ač nejsa domorodec, udělal to samé. Místní krávy na pastvině poblíž Rynu neřekly ani bůůů.

Pravda, s naším trimaránkem kotvíme zádí na břehu vždy a nezáleží na tom kolik promile, či stupňů Bf právě je, či máme
Uživatelský avatar
Darqs
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 25
Registrován: pát zář 14, 2012 2:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Ruda Śląska - Ruciane Nida
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazury 2013

Příspěvekod Darqs » stř pro 09, 2015 5:57 pm

Pora na Mazury 2016 :).

Jirka, wszystkiego dobrego.
Wasze rezerwacje są juz zrobione.

Pozdrowienia - Darek Kwiatkowski.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host