Mazury 2014

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pon črc 07, 2014 9:46 am

Ahoj, ja jen doplnim kluky,

zatim jsem mel pokazde na lodi plynovou lednici, resp. spravneji kombinovanou, nikdy se mi ale nepodarilo ji prepnout na 230V pri pripichnuti v portu na elektriku.
Nebyl to ale zadny problem, na jednu 2kg flasku vydrzela v pohode po cely pobyt.
Letos jsem mel ve 'stare' lodi osazenou novou lednici a byla malicko nachylnejsi na naklony (vzdycky se vypnula), takze bylo potreba to hlidat.

Na elektriku tedy jen osvetleni v kajute (LED) a radio, ktere nezapinam.

Koupacka od kvetna do zari nebyla nikdy problem.

Jezdim od Olomouce kolem Ostaravy, tedy dal podobne jako Rumex a objezd Warsavy neresim, porad rovne do centra a u hodin doleva :-).
Mam to zhruba o 300 min, nez Ty, jezdim to na jeden zatah pres noc a Warsavou projizdim po 6-te hod. rano, takze celkem v pohode.

Preji pohodu na Mazurach.

PS
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon črc 07, 2014 10:29 am

Z Plzně jezdím na Náchod, Wroclav, Kalisz, Konin, Toruň objedu po dálnici (1,20 Zl), Olstyn, Mragovo, Gizycko, Wegorzewo.. 950 km, s vlekem 14 hodin. Zkoušel jsem i Praha, Brno, Ostrava, Waršava....1200 km, časově je to stejné, ale D1 je opruz...

Koupání už v květnu, jezera jsou mělká, voda se snadno prohřeje, zvlášť v zátokách...
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Danar » pon črc 07, 2014 10:38 am

Děkuju moc za odpovědi.

Rumexi tvá videa jsem tady už viděl, teď jsem si je pustil znova a pošlu je i posádce na navnazení.

Ta cesta z Ostravy a z Plzně se asi dost liší. Když se zeptám strýčka Googlovic na cestu do Gyzicka z Ostravy, tak mi odpoví krásných 7:29, z Plzně už ale 11:37. Když připočtu zastávky na protažení, wc apod. tak si myslím, že na 13 hodin to může klidně vylézt. Když si chci nechat nějakou rezervu, tak musím vyjíždět cca o půlnoci.

O té TES 32 tu někdo právě psal, že nebyl problém, tak se ptám.. Podle parametrů má Maxus 28 minimální ponor 40cm a Tes 32 s vestavným motorem jen o 3-6cm vyšší. Ale jaká je realita, to by mě zajímalo.. :? . Nastupování přídí nám ani tak moc nevadí, na Orlíku s Balatonem 24 jsme tak nastupovali pořád. Jen jsem si na většině polských lodí nevšiml žebříku na čelenu. Koukám blbě, nebo tam není obvyklým?

Celé Mazury určitě proplout nehodláme a jelikož jsme tam nikdy nebyli, tak pro nás všechno bude nové (těšíme se jak malé děti ;)) . Takže uvidíme, odkud bude loď a podle toho naplánujeme trasu :)

Plynová lednice mě nenapadla.. :) Tudíž bych nemusel řešit dobíjení. Možná řeším věci, které jsou samozřejmé, ale mě to prostě nedá.. ;) A zrovna od lednice se odvíjí to, jak se budeme stravovat, co si povezeme s sebou, co budeme nakupovat tam, jestli se bude vařit a co.. :? :crazy:
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon črc 07, 2014 10:38 am

duplicitní příspěvek, prosím o odstranění (případně nabízím jeho pronájem zdarma, při rychlém jednání sleva 50% ;) )
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon črc 07, 2014 10:45 am

Maxus 28 bude mít motor na pantografu na zrcadle, takže ho při kotvení zádí ke břehu snadno vyklopíš z vody.
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod Rumex » pon črc 07, 2014 10:58 am

Adekvátní k Tes 32 je Maxus 33, nebo Janmor 32, Cobra 33, Twister 950 atd, Tes jsem měl před dvěma lety, hodně ostřila a měla dost malé kormidlo a při náklonu šlo z vody, ale jinak OK, byl tam zabudovaný motor a přední elektricky, lednice plyn, topení nafta. Co se ponoru týče tak pozor, když má loď závěsný motor a kormidelní páku+sklopné kormidlo, tak největší ponor je ve středu lodě, pokud má zabudovaný tak největší je vzadu, což tě dost omezuje v kotvení. Mít loď a délce nad 30 stop a závěsný motor je taky pitomost, loď je na to těžká a špatně se manévruje, nebrat.
Jezdíme většinou ve 4řech tak nám stačí lodě s dvěma kajutama. Nejrychlejší byly Cobry 33, ale dost málo místa na tu velikost a velký ponor, nedalo se stát nikde na divoko. Větší sranda je když je více menších lodí, i vítr si lépe hraje s menší lodí, pokud nefouká sedmička tak ty větší moc nejezdí.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 308
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pon črc 07, 2014 11:08 am

Souhlasím s Rumexem – myslím, že na Mazurách jsou výborné lodi kolem sedmi či osmi metrů.
Už v šesti je to fajn. Můžete trochu závodit, střídat se na lodích a tak.
Nezkoumal jsem, jak to vyjde finančně.
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon črc 07, 2014 11:22 am

O dvou lodích jsme taky uvažovali, přítelkyně má taky VMP a jeden kamarád taky, i když téměř bez zkušeností (i když já jich mám také pomálu..). Raději bychom ale jednu loď, kam se uloží 6 účastníků a nebudou po sobě příliš šlapat.. Když se přes den zvládneme obejít suchou nohou, v případě deště se usadit v salonu a okolo plující ryby si na nás nebudou ukazovat ploutví "jé hele, konzerva lidí!", tak to bude myslím ok..
Díky za výčet lodí, takové informace se hodí :)
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Rumex » pon črc 07, 2014 11:34 am

Ahoj lynxi, cena na týden asi ok, dáme kasu jednomu (mě) cca 5-6t, je v tom vše od jídla, pití, marin, někdy i doprava. Lodě max. 3 roky staré. Jde to i za 3-4t, ale na úkor všeho. Bereme ta 3-6 lodí, takže o ceně se dá smlouvat, u Ahoj mám 30%slevu, jinak tak 20%.

To Danar, 6 lidí je je na jednu dost a na dvě málo, dober do osmi a je to.
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon črc 07, 2014 2:52 pm

Taky mi ten počet přijde divně "mezi". Nemáme ještě potvrzeno od všech na 100%, že budou moct jet. To se řeší teď.. Asi teď na ten termín už bude trochu problém sehnat dvě stejné lodě ze stejné charterovky za dobrou cenu.. A mám z toho trochu obavy, jestli bychom dvě lodě zvládli bez problémů..
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon črc 14, 2014 4:05 pm

Teď jsem narazil na zajímavou věc a chtěl bych se zeptat zkušenějších, jelikož to zrovna moc nechápu.. V následujícím videu v čase 3:22 je vidět u zabudovaného motor, že propeler je nad hladinou. Pokud tedy dobře vidím 8) . Jak je to možné??
[youtube]http://youtu.be/wPhaXxFQvXs?t=3m22s[/youtube]
(nefunguje mi odkaz na youtube, tak odkaz tady)
Fulda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fulda » pon črc 14, 2014 5:37 pm

Danare,
nevím já tam vidím jenom kormidlo. Fulda
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon črc 14, 2014 6:12 pm

Motor je v šachtě před kormidlem a proto ho nemůžeš vidět...taky vidím jen kormidlo...
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pon črc 14, 2014 10:16 pm

Aaaaha! Možná by stačilo, kdybych si video zvětšil :). Díky, fakt jsem viděl špatně..
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » úte črc 15, 2014 7:37 am

Co je toza novou modu mít kormidlo velikosti volantu od auta
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát črc 18, 2014 4:24 pm

geronimo píše:Z Plzně jezdím na Náchod, Wroclav, Kalisz, Konin, Toruň objedu po dálnici (1,20 Zl),

Jezdím Tvojí trasou, kterou jsi mi kdysi poradil, ale Toruň za 1,20 neumím. Loni jsem platil 2,20 a letos už 3,60. Projížděl jsem jedněma platidlama, který byly mimo provoz a pak druhejma, kde jsem platil zmíněnou částku. Vedla mě tudy navigace. Nejde mi o 14 kč rozdílu, ale o princip, kde dělám chybu.
Děkuji a přeji pěkné léto...
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » sob črc 19, 2014 9:47 pm

Jak je to s komáry na mazurech? Mají lodě sítky proti komárum? Jaký repelent pomáhá?
aton
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod aton » sob srp 02, 2014 5:08 pm

Byli jsme v Gižycku od 21. do 28.6.2014, moskytiéra byla součástí vybavení lodě, ale komára jsem neviděl ani jednoho. Možná to a ně bylo moc brzo.
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » stř srp 06, 2014 12:31 pm

Ahoj, bereme loď od campari.wb.pl a ve smlouvě mám doplnit tento řádek a nevím, co tam patří..
Nr dow. osob. ......................................... Numer patentu .................................Tel. ....................................

telefon samozřejmě chápu :)
Díky za radu.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » stř srp 06, 2014 2:40 pm

Polsky mluvící kolegové mlčí....
Napsal bych do první kolonky číslo občanky a do druhé číslo kapitánského průkazu/oprávnění VMP nebo něčeho, co máš.

Bez záruky.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » stř srp 06, 2014 4:27 pm

Nemlčí, jen mi nejdou už asi měsíc psát příspěvky a musím dojít na jiný PC....
máš pravdu je to NUMER DOWODU OSOBISTEGO/IDENTITY CARD MUMBER.... tedy číslo občanky :good:
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » stř srp 06, 2014 4:41 pm

Díky moc, jdu vylovit občanku z kapsy a VMP z trezoru :)
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » pát srp 08, 2014 9:50 pm

Tak jsme dnes v pul 8 rano vyrazili smerem Ruciane-Nida po trase, kterou radi Geronimo. Pisu z mobilu, tak zatim jen aktualni zjisteni:
Za hranicnim prechodem Nachod jsme u benzinky na leve strane koupili za 5zl sim kartu T-mobile s 1GB dat. Meli jeste stejny objem od operatora PLUS, ale za 15zl. Vymenili jsme i trochu penez, ale samozrejme jsem se podival na druhou cenu (nakup/prodej), tudiz kurz byl horsi, nez jsme spocitali (asi 6,86 :( ). Aspon, ze tech penez nebylo moc..
Cesta Polskem po Geronimove trase prijemne utika, cesty pekne. U Torune objezd po dalnici zdarma, nevim proc a na jak dlouho to je.. Misto planovaneho spani v kempu ve stanu jsme po vjezdu do Polska a spatreni nekolika ceduli s nabidkou noclehu od 30 a dokonce i od 11 zlotych prehodnotili a za Toruni zacali hledat ubytovani. Momentalne usiname v Motelu u benzinky po prave strane za obci Kowalewo Pomorskie. Motel patri k benzince, cena za dvouluzkovy pokoj 99zl, na pokoji vlastni koupelna s wc, televize a rychlovarna konvice. Zarizeni vypada ciste, nabytek temer novy, pohoda :). Zitra dotahnem zbylych cca 200km a budem na miste :)
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » sob srp 09, 2014 11:48 pm

Kadibudky na dálnici nestíhají kasírovat, tak je do konce prázdnin dálnice A1 o víkendech zdarma. :o

Pozor jiné dálnice se platí pořád. :cry:
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát srp 29, 2014 5:05 pm

Danare snad ses na Mazurech neutopil... :) co nějaká reportáž !

Zpět na