Co říkáte na tuto nabídku pronájmu lodí na Mazurách?

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Jarda_x
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod Jarda_x » pát led 24, 2014 9:50 am

Ahoj.
Na aukru pravidelně inzeruje jakýsi Polák pronájmy plachetnic. Ceny jsou lákavé, nejlevnější Sportina 620 "Gin" je nabídnuta za 3.500 Kč/týden, ostatní okolo 5000Kč/t. Zde je odkaz na aukro:
http://aukro.cz/listing/user.php?us_id=62393
a tady odkaz přímo na web pronajímatele:
http://www.campari.wb.pl/
Byli bychom 2, takže ta Sportina by na týden měla vyhovovat. Zkušenosti mám jen z okruhovek FB, V, Tor, WS, tak snad bych kajutovku také zvládl. Ale kdyby se našel někdo (pár), kdo by se chtěl připojit, nevylučuji že bychom se nemohli dát dohromady a pronajmout si společně větší loď a do Polska jet jedním autem.
Loď má stanoviště na jezeře Nidzkim v Ruciane Nida - Polsko. Znáte to tam někdo?
Dík za info.
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pát led 24, 2014 10:55 am

Ahoj,

odpovedet na Tvoji otazku nebude problem, predpokladam vsak, ze pouhe konstatovani, 'Ano, zname', Te nejspis prilis neuspokoji.
Zajima Te tedy neco konkretniho??? Spousta plavcu odtud jezdi na Mazury, muze jich tedy i spousta odpovedet, bude-li otazka formulovana nejak jasneji.

Pavel
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod seemann » pát led 24, 2014 11:01 am

Myslím, že to jsou jen vyvolávací ceny. Jen u dvou lodí je cena kup teď!!
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pát led 24, 2014 11:28 am

Proc myslis???
U spolecnosti, kde pronajimam dlouhodobe lod ja, je nejlevnejsi pronajem pred a po sezone za 110,-PLN na den, tedy nejaych 5 tis. CZK na tyden.
Je vsak potreba zaroven rici, ze i tato lod behem sezony vyleze na vice nez dvojnasobek.

Pavel

Edit PS : aha, uz to chapu, Ty reagujes na to aukro. Promin, nepochopil jsem.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát led 24, 2014 12:42 pm

Já s tou "společností" jezdím. Když se podíváš do vlákna Mazury 2014 , tak tam je vše o majiteli. Letos máme od něho 4 lodě v termínu 7.6. - 14.6.2014. Pokud chceš vědět nějaké podrobnosti kontaktuj mě SZ, když jsme se rozpovídali ve zmíněném vlákně, kde přispěl i majitel Darek, byli jsme obviněni z porušování pravidla 9. Jirka :oops:

edit: přidání odkazu
Jarda_x
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jarda_x » pát led 24, 2014 2:28 pm

pro seemanna: Je to sice vyvolávací cena, ale za 19 hodin aukce končí a dost možná, že by první příhoz byl také jediným. Navíc "prodávající" nedává do aukce jediný termín a tak je asi jen na dohodě, abychom se domluvili na týdnu za vyvolávací cenu.

ostatním:
Ale můj dotaz nesměřoval na cenu o té jsem jenom konstatoval, že je dobrá. Otazník byl napsán jen u věty: "Znáte to tam někdo? :-) Takže mě zajímá hlavně to, jestli je to pěkná lokalita jako výchozí místo pro týdenní plavbu, jestli je třeba vézt zásoby na celý týden nebo lze každý den loď vyvázat u mola nebo zakotvit u civilizace a jít třeba do hospody, jestli je kde nechat auto, aby tam i po týdnu zůstalo atp. V Polsku jsem byl jen jednou na závodech před skoro 30 lety. Tehdy tam bylo maso na příděly, bída, ale milí lidé. Se Smetanou (pro ty mladší tehdy to byla nová tisícikoruna) jsme tam byli jako páni. Dnes to bude asi trochu jiné.

pro Jirku:
Super odpověď, jestli někdo objednává loď opakovaně, je to předpoklad spokojenosti. Jestli je problém v nepovolené reklamě, domluvím se s tebou přes SZ. V každém případě Tobě zvlášť děkuji za reakci!
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pát led 24, 2014 2:48 pm

Takto polozeny dotaz uz dava smysl.
Zkus si precist krome odkazu od Jirky taky toto .

Treba tam najdes par informaci, ktere Te zajimaji. Pokud ne, SZ ci email je resenim i v mem pripade.

Pavel

P.S. jelikoz ti 'ostatni' jsem ja, je asi vhodne ozrejmit, ze odpoved s cenou byla mirena seemannovi, odpoved Tobe byla o kousek vys :-)
Jarda_x
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jarda_x » pát led 24, 2014 3:00 pm

Svobodak píše:Takto polozeny dotaz uz dava smysl.
Zkus si precist krome odkazu od Jirky taky toto .

Treba tam najdes par informaci, ktere Te zajimaji. Pokud ne, SZ ci email je resenim i v mem pripade.

Pavel

P.S. jelikoz ti 'ostatni' jsem ja, je asi vhodne ozrejmit, ze odpoved s cenou byla mirena seemannovi, odpoved Tobe byla o kousek vys :-)

Ahoj, Pavle.
Není jistě nic špatného na tom, být "ostatním" :-) myslím to samozřejmě v žertu a v dobrém!
I na tvůj odkaz se mrknu a děkuji ti.
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pát led 24, 2014 3:19 pm

Urcite neni zac. O mazurach toho bylo zde na foru napsano dosti.
Jsou zde i materialy ke stazeni, tykajici se Mazurskych jezer.
Hledej, studuj, nepodari-li se Ti ziskat ty informace, ktere potrebujes, pis. Urcite nekdo odpovi.

Hodne uspechu :-).

Pavel

A tady mas vse na hromade, staci si vybrat vlakno.
Jarda_x
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jarda_x » pon led 27, 2014 9:52 am

- Ano, Pavle. Je tam o Mazurách dost, něco už jsem pročetl, něco mě ještě pročíst čeká, ale nejen pročíst, i proplout. Už se na to těším. (Velká "T" píši většinou jen ženám nebo starším chlapům, tak to malé ode mě, prosím, neber jako velkou nezdvořilost :-) )
- Nabídka na aukru se skutečně nevydražila, ale to jen tak mimochodem, ona cena za pronájem lodě nakonec není to nejdůležitější , když cesta autem je 2x dražší.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pon led 27, 2014 10:25 am

Ahoj, ta cena na Aukru je přibližný přepočet v Kč za týdenní pronájem mimo sezonu. Nejlepší je podívat se na konkrétní loď a volný termín, poslat jednoduchý email, použít překladač a loď objednat. Platím ve zlotých, ceny uvedené na webu. Doplatek také ve Zl. a kauci si Darek bere v Kč. Sice zaplatíš za převod do zahraničí cca 200,- Kč ale neřešíš kurzové rozdíly. Třeba ten Gin je mimo sezonu 500,- Pln kuz je cca6,6 Kč, tak že Tě to vyjde na 3300,- Kč + poplatek za platbu. A nemusíš řešit dražby na Aukru.
Přeji Ti příjemnou plavbu, Jirka
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod Rumex » úte led 28, 2014 6:53 am

Zdarec
tady malý návod i pro nePoláky.
Podívej se na /www.na-mazurach.pl/ , nahoře hned první obrázek lodičky pod kterým je napsáno /wyszukaj jacht/ (vyhledej jachtu) , vyjede vyhledávací tabulka, hned první je /typ jachtu/ (druh lodě) kde je 1/motorové lodě, 2 plachetnice.
Jak si vybereš druh, vyber si hned přesný typ co chceš, nebo jen velikost.
Poté si musíš/nemusíš, vybrat část Mazur 1 severní, 2 střední, 3 jižní.
U okna termín můžeš/nemusíš, zadat termín lodě, jde to i později přímo na určitém typu.

Už by jsi měl vidět přímo lodě, když jí otevřeš, uvidíš info. o lodí, cenu atd. a dole kontakt, potom stačí už jen to co psal Jirka_TEC_Tce, většinou už jsou stránky konkrétních půjčoven i v češtině a mají i kontaktní formuláře.

Kauce se dá platit i v eurech.

Ceny se dost liší, takže se vyplatí trochu hledat, pokud jedeš vícekrát dá se získat i dobrá sleva. Pozor na termíny, jejich svátky (třeba Boží tělo) dost navyšují cenu a množství lidí na vodě taky. :good:
Jarda_x
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jarda_x » úte led 28, 2014 7:36 am

Rumexi, děkuji ti za typ. Zatím jsem odeslal jen nezávazný dotaz do jediné půjčovny, takže můžu ještě porovnat nabídky. Bohužel, pro mě už zbývá jen volba termínu v nejdražší sezóně, leda dovolenou odsunout až na podzim, ale to už jsou krátké dny a už mě to tak neláká.

edit:
Tak jsem ten vyhledávač vyzkoušel, je to srozumitelné a přehledné.
Naposledy upravil(a) Jarda_x dne úte led 28, 2014 8:06 am, celkem upraveno 1 x.
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » úte led 28, 2014 7:50 am

I to je, Jardo, na zvazeni. V sezonu je na Mazurach lidi nepocitane, hodis sutrem a nikdy nemines.
Pred koncem zari je to nadhera, muzes se rozhodnout, zda zakotvis v tehle zatoce nebo v tamte.
V hospode si sednes kam se Ti zlibi a nemusis pritom nikoho preskakovat.
Kdyz Ti vyjde pocasi, ani koupacku si nemusis odrikat. A ty barvy, to je pastva pro oci.

Pavel
Jarda_x
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jarda_x » stř led 29, 2014 9:33 am

Rumex píše:Zdarec
tady malý návod i pro nePoláky.
Podívej se na /www.na-mazurach.pl/ .......

Nakonec u mě stejně vyhrála půjčovna, kterou jsem našel na aukru. Od Jirky mám na ni dobrou referenci, takže je rozhodnuto. Už mám zarezervován termín. Ale i tak dík za typ.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » stř led 29, 2014 3:45 pm

Už jsem Tě tam viděl označenýho u GINa, hned týden po nás :-). Vešel si se ještě do předsezóní ceny?

Jirka
africa
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod africa » stř led 29, 2014 8:29 pm

Taky jsme už na tuto nabídku narazil, vypadá to zajímavě. Jen jako úplný začátečník mám strach vyrazit sám.
Jarda_x
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jarda_x » čtv led 30, 2014 6:38 am

Jirka:
Nevešel. Můj termín je od soboty 28. června a to už spadá do letní sazby. Bohužel, dovolená v mimosezóně u nás nakonec neprošla.
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » čtv led 30, 2014 9:15 am

Letos také trochu pošilháváme po Mazurských jezerech, tak různě počítáme a docela nás překvapilo, že nám půjčení lodi na Mazurech vychází levněji než na českých vodách a to i po připočtení značné částky za dopravu (a to nepočítáme velikost vodní plochy a úroveň lodí, tedy dle obrázků..). Děláme něco špatně, nebo to tak prostě je?
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » čtv led 30, 2014 9:49 am

Proste to tak je, tyden na Mazurach Te vyjde zhruba stejne, jako prodlouzeny vikend na vode u nas a je jedno, u koho si lod pujcis.
Nepremyslej nad tim, je to zbytecna ztrata casu, ber to jako fakt.
Podle obrazku lodi se ale take moc nezorientujes, polaci se s nimi moc nemazli a tak jsou nekdy dosti opotrebovane a jejich priprava pred vyplutim si zada nejaky cas.
My jsme vloni cekali cely den, nez se podarilo dat nasi lod do 'dobreho' stavu. Dostali jsme za to ale na ruku zpet penize za jeden den pronajmu.

Pavel
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod Rumex » čtv led 30, 2014 11:53 am

zdravím,
na Mazury pojedeme letos po 9té, vždycky jezdíme týden před božím tělem, máme 3-6 lodí po 4 osoby na palubě, délka kolem 8-9m, stáří do 3let. Před odjezdem dáme peníze pokladníkovi a o nic se nestaráme.
V ceně do 6 000 kč, máme: dopravu, lodě, alkohol (největší položka), nealko, jídlo na týden, maríny a povolení na chytání ryb.
Systém funguje zatím perfektně.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » čtv led 30, 2014 11:56 am

Je mi jasný, na co jste je použili. Na dobrou věc :D .
Danare, jak říká Svoboďák. Edit: A Rumex
Jirka
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » čtv led 30, 2014 12:28 pm

Ano, Jirko, dobra vec s plachetnikem od pride na etikete :-)

P
Henry-TJ-Rapid
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Henry-TJ-Rapid » čtv led 30, 2014 4:11 pm

Ahoj Námořníci, taky už mám zamluvenou u Darka v Ruciane-Nida Tes 660RT od 11.5.-18.5. Chtěl bych se zeptat, Rumexa jak to je na Mazurách s povolenkama. Pojedu na tyden, ale budu rybařit pokaždé někde jinde. Má cenu kupovat na všechny jezera, nebo se dá koupit povolenka jen na určité lokality?

Dík za odpověď Henry
leguan
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod leguan » čtv led 30, 2014 5:23 pm

to Pavel : "My jsme vloni cekali cely den, nez se podarilo dat nasi lod do 'dobreho' stavu. Dostali jsme za to ale na ruku zpet penize za jeden den pronajmu. "

:? a já si myslel, že jste dělali přejímku lodě :mad:

Aleš

Zpět na