Mazury 2016

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazury 2016

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » čtv čer 16, 2016 9:55 am

A prečo nie je Tango Sport ta najšťastnejšia volba ???? :-? :-? :-?

Potvrzuji - po roce jsme letos opět volili Grappu (TES). Dá se v ní pohodlně bydlet (rodina max. 2 + 2děti) a je příjemná při plavbě

Ahoj, nechci se pouštět do hodnocení té které lodě, ani to tak nebylo myšleno. Měl jsem na mysli, že T Sport je sport a TES je turistická loď a tedy vhodnější pro dvoučlennou posádku, ještě se ženou, která nespustí oči z malého děcka. Ale to jen můj názor, asi ovlivněn vlastním postojem k jachtingu, kdy dávám přednost klidné, odpočinkové a pohodové plavbě před dokazováním si, kdo je rychlejší, lepší atd. Proto i jezdím na Mazury a taky proto, že se tu setkávám jen s pohodáři. Zatím na nikoho jiného jsem nenarazil. :D :D :D
Už se nám to blíží, tak ahoj. Jirka
jiskrabk
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 9

Příspěvekod jiskrabk » pon čer 20, 2016 4:47 pm

Ahoj, jestli se nepletu, tak už jste vyrazili, tak doufám že máte super počasí dobrou plavbu...

Tango sport nebo family nebo TES?... no když jsem to bral tak v daném termínu už family nebyla volná a taky jsme chtěli pro malého oddělenou přední kajutu (to TES neměly). Po zkušenosti ale už víme, že není nutná a volil bych přístě kvůli výšce v kajutě a světlu uvnitř (sport nemá okna) Family nebo TES - bude příště :).
Kdyžtak pak dejte vědět jak se dá či nedá ovládat v jednom motor, kormidlo a přitom vidět dopředu na Tango Family nebo TES... na tom Tangu sport to celkem šlo, že motor sice neměl aretaci, ale držel zapřen o zábradlí celkem rovně a vidět skrze nižší palubu +- taky šlo.

J.
michalmi1
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod michalmi1 » pon čer 20, 2016 5:25 pm

Ahoj, no právě sedím na TES u Černé labutě u jezera Niegocin a vůbec nic mi nechybí :) . Zprávu posílám přes Play.pl (díky jiskrabk). Jsem tu ve dvou s manželkou a ovládání je v pohodě. Michal.
jiskrabk
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 9

Příspěvekod jiskrabk » pon čer 20, 2016 6:33 pm

tak to je SUPER!... jak já vám závidím... hned bych se sbalil a jel znovu :)...
Přeji hezké počasí, dobrý vítr a klidnou plavbu.... (a pak mi musíš prozradit jak a v čem jsi přesně rozchodil tu SIMku :D)
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pon čer 20, 2016 8:58 pm

Taky stojím u Č. Labutě. Teď nám začalo bouřit a pršet. Včera nádherně, slunečno, slabý vitr a 12ti hodinový maraton z Mikolajek do Gyžicka, kromě kanálů pořád na plachty.
Ps: Michale, kde jsi?
Edit: připojení Orange, karta 7 Zl, 2 GB. Po zasunutí do tabletu okamžitě funkční net.
michalmi1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod michalmi1 » pon čer 20, 2016 10:05 pm

Přepluli jsme naproti k lesu a na pivě jsme byli v Bokaczevu. Do Gyzicka se chystáme zítra. Simka mi také naběhla sama, ale Play má tady hanebné pokrytí.
Veca
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Veca » pon čer 20, 2016 11:06 pm

Ahoj kluci. KrolMocius1 uz je na jezere Mamry. Tak se treba potkame. Bourka uz je za nama. Bylo to husty. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » ned čer 26, 2016 10:57 pm

Ahoj, tak včera jsem se vrátil z Mazur. Letos trochu klika, přijeli jsme a bylo po bouřce. Nás čekala klidná týdenní plavba. S lodí ani s motorem žádný problém, koupil jsem 5l benzinu a spotřebovali jsme slabou půlku. Každý den na plachty. Již se dalo i koupat a závěrečná afterparty v Ruciane Nida byla jako malé setkání JI. Těším se na příští rok.
Ahoj, Jirka.
bergering
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bergering » stř srp 03, 2016 9:51 am

Ahoj všem, hltám všechno, co jste napsali o Mazurech. Od 12.8. tam jedeme také. Bude nás 7, většina z nás poprvé na Mazurech i poprvé na plachetnici. Máme objednaného Maxuse 33. Chtěl bych se zeptat, zda, zejména ženy a děti, používají při tahání lan rukavice? Přeci jen, když lano projede sevřenou dlaní, tak to není nic příjemného.
michalmi1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod michalmi1 » stř srp 03, 2016 4:35 pm

Ahoj, používáme je s manželkou oba - pálení dlaní po několika dnech není nic příjemného a manželce se také lépe vytahuje kotva a manipuluje s mooringovým lanem :) . Kupovali jsme je v Polsku. Já už mám letos Mazury za sebou, takže tichá závist. Užijte si to. Michal.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » stř srp 03, 2016 4:39 pm

Ahoj, tak Ti přeji příjemnou plavbu. Rukavice si určitě vezměte, ty se hoděj. My už plánujem tu příští.
Vrátil se někdo z plavby. Nevidím žádné reporty :D .
Psal mi Darek, že si někdo objednal loď a když zjistil, že není na Mazurách, ale na moři, tak to vzdal a odjel.
Krásné léto všem a jen pohodový plutí.
Jirka
bergering
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bergering » čtv srp 04, 2016 9:42 am

To tedy je nesmím zapomenout doma :-). Poradíte ještě, co si určitě vzít sebou, konkrétně na Mazury? Repelenty proti komáří invazi už máme, i když doufám, že to nebude tak horký. Také váhám, kolik si vzít na palubu financí, protože nemám představu kolik, jako jednotlivec, tam utratím. Občas zastávka, koupení jídla, někdy sprcha, přespání v portu, vstupné atd. - počítám tak kolem 600 Zl./os. na týden. Nezapočítávám do toho kauci na loď.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » čtv srp 04, 2016 1:23 pm

Ahoj, neznám Tvou spotřebu, ale myslím, že 600 Zl os/týd. je až dost. Pivo točené koupíš 5,5 - 7,5, candátek s bramborem a pivo okolo 35 Zl. Ve větších obchodech jde platit kartou, ceny téměř stejné jako u nás.
Ať se Vám líbí,
Jirka
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikeduck » čtv srp 04, 2016 3:37 pm

Jirka_TEC_Tce píše:Psal mi Darek, že si někdo objednal loď a když zjistil, že není na Mazurách, ale na moři, tak to vzdal a odjel.
Krásné léto všem a jen pohodový plutí.
Jirka

Jo tak to mi psal Darek taky.Ověřoval si jestli vím,že loď co si půjčuji je v Kamien Pomorski a že to tedy znamená plavbu po moři.Docela jsem se u toho nasmál.
:offtopic:
standokan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod standokan » pon srp 08, 2016 3:37 pm

tak už mám také prvni plavbu na Mazurach za sebou a nadšenej jak malej kluk určitě se vratim za týden se to ani nedá všechno stihnout severní jezera přiště :crazy: akorát mohlo více foukat .ale jinak párada všem doporučuji repelenty
bergering
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bergering » pon srp 08, 2016 4:03 pm

Tak to se tam akorát vystřídáme. My vyplouváme v sobotu odpo. T.
bergering
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bergering » stř srp 10, 2016 11:24 am

Zapomněl jsem doplnit, že my vyplouváme v sobotu odpo z Wilkasy. T.
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » čtv srp 11, 2016 2:20 pm

My vyrážíme 3. září ve 4 lidech bez ženských, ještě nevíme odkud, ale chceme jet dolní polovinu jezer. Loď právě vybíráme, kluci jedou poprvé a na fotkách jim všechno přijde malé a k tomu mají požadavek za každou cenu WC a ledničku :). Zatím to vypadá na Antilu 27, možná tuhle http://interjacht.pl/jacht/Antila-27/53933/ nebo podobnou...
bergering
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bergering » čtv srp 11, 2016 2:30 pm

Pokud uvažujete i o Maxuxu 33, tak můžu za týden dát info. Ledničku má, ale karavanovou velikost, tzn. tak na 10 plechovek :-)
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » čtv srp 11, 2016 3:00 pm

O tak velké neuvažuji, původně jsem chtěl cca 24 stop. Myslím, že pro 4 lidi těch 27 stop bude stačit bohatě :)
A co se týče ledničky, tak mě stačí, když se vejde jídlo a jedno pivo - pro mě k večeři... :D
bergering
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bergering » pon srp 22, 2016 11:25 am

Tak jsme doma. Týden byl super! Sice až do čtvrtka často pršelo a byla zima, ale foukal velice svěží vítr, takže to šupajdilo v obrnáklonu, že nám neznalým tuhla krev v žilách a ženský pěkně ječely :-). Začátek byl ve Wilkasy, takže nejdřív prohlídka Hitlerova Vlčího doupěte a skvělé městečko Gyžičko, zanedbaná pevnost Boyen, pak plavba až na nejsevernější jezero Mamry, cca 15 km od Ruska. Tam prohlídka Wegorzewa a válečných bunkrů v Mamerkách, všude spousta kormoránů. Potkali jsme i divoké koně Tarpany, nejdřív jednoho hladili, ráno si přišel po pohlazení až do portu a kopýtkem zaťukal na loď - jak v pohádce. Pak na jih až na jezero Sniardwy, kde se krásně plachtilo. Zajímavé bylo, ať jsme se vydali jakýmkoliv směrem, vždy foukalo proti :D , takže o přenastavování kosatky se nám zdálo i ve snech. Na jih projeto až k městu Mikolajky. Loď jsme bohužel vraceli lehce poničenu setkáním s parníkem Gažičko. Stalo se tak při parkování v přístavu za silného větru a vln, kdy ani motor na zpětný chod nic nezmohl 8) Bocman v domovském portu nad tím ale skoro mávl rukou, takže nás to stálo jen pár stovek zlatek. Spousta zážitků, které budou v paměti hodně dlouho a bonus navíc - manželka si oblíbila ryby na talíři, které do té doby nesnášela, holt asi vinou českých supermarketů.
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » stř srp 31, 2016 12:18 pm

U nás vrcholí přípravy a v pátek pomalu vyrazíme, abychom v sobotu odpoledne přebrali Antilu 27 v Gizycku, nemůžu se dočkat :)

Chtěl jsem se zeptat - jaké cestovní pojištění volíte na Mazury? Jasně, musí zahrnovat jachting, ale co třeba výše škody na zdraví a majetku "cizí" osoby a podobně? Potopit parník by asi nebyl levný špás :whist: . Ve smlouvě charteru je uvedeno "Jacht jest ubezpieczony w zakresie OC, NW i JACHT-CASCO." Ale nevím ani, co ty zkratky znamenají, natož co to zahrnuje... :(
bergering
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bergering » stř srp 31, 2016 12:30 pm

Tak si to užijte, pravděpodobně budete mít lepší počasí než my. Cestovní pojištění jsem zařídil online u Koop., kdy se připlácí za rizikové sporty, mezi které jachting patří. Zvolil jsem i vyšší krytí, přeci jen převoz zinkovky něco stojí ;) . Jde připojistit i zavazadla nebo elektronika, ale to mi připadlo zbytečný. Kapitán měl i pojistku na blbost, která kryla případné škody na jachtě.

Zpět na