s/y Hebe 3

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8787
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř kvě 19, 2010 11:33 am

Držím pěsti a doufám, že česká vlajka bude na bedně :good:
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Hebe III na 2. místě v letošních závodech NORDSEEWOCHE

Příspěvekod Zdenal » pát kvě 28, 2010 2:44 pm

Hebe III se umístila na 2. místě na letošním NORDSEEWOCHE

Posádka lodi Hebe III se zúčastnila tří samostatných závodů v rámci regatty NORDSEEWOCHE 2010, kdy se jel už 76. ročník s výsledky 4. , 2. a 4 místo. Ve třídě ORCi2 se zúčastnilo 22 lodí posádka jela v tomto složení:

1. Jakub Havelka- skipper
2. Adam Skin
3. Jakub Rozsypal
4. Roman Leontovyč
5. Radek Sunderhauf
6. Zdeněk Sunderhauf
7. Robert Emler
8. Vojta Horváth


Závod z Cuxhavenu na Helgoland byl odstartován v 10. hodin při vysoké vodě a celou cestu se ostře křižovalo a trval přes 5 hodin. Ke konci závodu padla naprostá mlha a dojížděli jsme dle PC a radaru. Třetí místo nám uteklo o 9. vteřin.
Druhý den se pro mlhu nejelo a třetí den se jel závod kolem Helgolandu, kde se křižovalo, jelo se na boční vítr, vytahoval a stahoval se spinaker. Zde Hebe III obsadila 2 místo a z jízdy jsme měli velmi dobrý dojem.
Třetí závod se odstartoval odpoledne po větru, okamžitě byly nahoře spinakery a závod končil večer za stálého větru 25 kn a slušných vln. V ústí Labe se přidal i 4 kn proud a lodě se hnaly 12 kn rychlostí do cíle. Fotky najdete na http://picasaweb.google.cz/j4kvvb/HebeNordseewoche#


Loď se převezla do Kielu, kde bude čekat na další posádku, která Hebe III přepraví na start Tall Ships Race 2010, který letos začíná v Antwerpách.

Za Hebe III

Zdenál
Uživatelský avatar
Dvojka
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 379
Registrován: pon říj 20, 2008 2:00 am
Reputace: 93
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dvojka » pát kvě 28, 2010 4:41 pm

Gratuluji :thmbup: a nádherné fotky :cry:
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Hebe III vyjíždí na start letošního Tall Ships Race

Příspěvekod Zdenal » pon čer 28, 2010 11:51 am

Ahoj příznivci Hebe III,

Tak Hebe vyjíždí z Kielu směr Antwerpy, kde startuje na první etapě Tall Ships Race 2010, kde ve třídě D obhajujeme prvenství. Motivace je obrovská.
Na lodi je 5 lidí, kapitánuje Jakub Havelka, v současné chvíli míří na Helgoland.

Zpráva od Laďky:

Ahoj,
Hebe vyjela vcera odpoledne z Kielu smer Cuxhaven. Je nadherne pocasi pro motorovani. Ti, co se dnes drzeli kormidla si pripekli vse, co jim couhalo z gati. Vecer jsme v Cuxhavenu oslavili praci. Jiri spravil kompas. A dorazila Eva, kterou cestou v Hamburku okradli. Takovy je svet. Na lodi vladne pohoda, zitra vyrazime smer Helgoland, vypada, ze za totalniho bezvetri.
Za Hebe
Ladka

Dále se o tomto víkendu část posádky Hebe III, ve složení

Vojta Horvát, Zdenál Sunderhauf, Petr Solnař, Luboš Brabec ,
se zúčastnila „Malé regaty Radava“ na yachtě Vltava 1935, pod vedením skippera Martina Vydry ( spolumajitele) a vyhrála po lítem boji třídu nad 7 m. Podařilo se nám zvítězit v pěti rozjížďkách z šesti, byl to výborný jachting. Vltava jezdí samozřejmě také pod hlavičkou nejstaršího jachtařského klubu ČYKu a je nádherně zrekonstruovaná. Klobouk dolu před majiteli Romanem a Martinem. . Podrobnější zpráva včetně unikátních fotek bude následovat.
Dále jsme se domluvili , že před případným dalším závodem více potrénujeme.

Zdenál
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Hebe III zatím na 3. místě na letošním Tall Ships Race

Příspěvekod Zdenal » čtv črc 15, 2010 11:51 am

Včera v 17.30 byl odstartován 1. závod letošního Tall Ships Race z Antwerp do Aalborgu ( Dánsko). Závod se jede non- stop a je plánován zhruba na týden.
Za Hebe v této etapě jede tato posádka:

1) Jakub Havelka- skipper
2) Radek Sunderhauf- 1. důstojník
3) Laďka Maznertová
4) Jéňa Sunderhauf
5) Petr Pospíchal
6) Argon
7) Katka Malá

Start byl posunut z 14 hodiny na 17.30 z důvodů těžkého deště. Hebe III po noční jídě zatím drží 3. pozici ve třídě D i když rozdíly jsou zatím minimální. Další pozice se na Race Control hlásí dnes v 17.00 hodin.

Okamžité aktuality o letošním Tall Ships Race zjistíte na http://www.sailtraininginternational.or ... 100394.htm


Za Hebe III

Zdenál
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Hebe III na letošním Tall Ships Race

Příspěvekod Zdenal » čtv črc 15, 2010 1:58 pm

Jak dále níže můžete číst, tak lodě ve třídě “ A“ dosahují průměrné rychlosti 15 knot- například ruský Mír.

At the first communications report at 0600 hours on the 16th July Mir, Russia (whose crew are pictured at the Crew Parade) was leading on the water doing an amazing average of 14.8 knots and the three Norwegian square riggers Sorlandet, Statsraad Lehmkuhl and Chrisitan Radich plus Georg Stage, Denmark are having a very close and epic race.

In Class A on corrected time, Christian Radich is 1st in class and 1st overall, Statsraad Lehmkuhl is 2nd and 2nd overall and Shtandart is 3rd in class and 3rd overall.

In Class B on corrected time Jens Krogh, Denmark is 1st in Class and 10th overall, Aglaia, Austria is 2nd in class and 13th overall and Constantia, Sweden is 3rd in class and 15th overall.

In Class C on corrected time, Dar Szczecina, Poland is 1st in class and 20th overall, Zvezda, Russia is 2nd in class and 26th overall and Black Diamond of Durham, UK is 3rd in class and 28th overall.

Finally, in Class D on corrected time, Polarrev is 1st in class and 27th overall, Miles to Go, Belgium is 2nd in class and 37th overall and Hebe III, Czech Republic is 3rd in Class and 46th overall.
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Hebe III odstupuje ze závodu

Příspěvekod Zdenal » čtv črc 15, 2010 11:02 pm

Dle aktuální zprávy v závodě fouká cca 30 knt a Hebe III je dopravováno pomocí holandských Caustguard do Den Helderu. Zdá se, že je neovladatelné kormidlo.

Zdenál

1600hrs UCT/GMT 15th July 2010

The race is really on between first three Class A ships, Statsraad Lehmkuhl (Norway), first in class and first overall, Christian Radich (Norway), second in class and second overall and Shtandart (Russia), third in class and third overall. At the 1600hrs communication schedule, there was only ten minutes between their corrected times.

Tecla (Netherlands) leads the Class B fleet, and is 12th overall. Jens Krogh (Denmark) is second in class and 14th overall and Constantia (Sweden) is third in class and 15th overall.

In Class C, Dar Szczecina (Poland) is first in class and 18th overall. Black Diamond of Durham (UK) is second in class and 35th overall and Gaudeamus (Poland) is third in class and 36th overall.

Polarrev (Belgium) is first in Class D, followed by Tomidi (Belgium) in second place and Miles to Go (Belgium) – pictured – third – all on corrected time.

Sadly both Antwerp Flyer (Belgium) and Hebe III (Czech Republic) have retired. Antwerp Flyer is now in Den Helder and Hebe III is being assisted into Den Helder by the Dutch coastguard after having a problem with her rudder.

The wind is south south west at 25-30 knots. The sea state is rough but in a favourable direction, which accounts for the incredible speed the feet are sailing along the course. Mir (Russia) who is first on the water, is sailing at 13.9 knots and Utopia (Denmark) at the rear of the fleet is doing 5.4 knots.

The wind is forecast to gradually decrease tomorrow and generally decrease over the next few days though remaining in a favourable direction so the fleet are still expected to make fast passage to Aalborg.
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Záchranná akce pro Hebe III na letošním Tall Ships Race

Příspěvekod Zdenal » ned črc 25, 2010 9:53 pm

Ahoj všem příznivcům Hebe III.

Jak zajsté již všichni víte, tak se v prvním závodě letošního Tall Ships Race, 50 mil od holandského pobřeží , utrhlo kompletně kormidlo na lodi Hebe III. Stalo se to za asi 4 metrových vln, u kormidla již tradičně Jéňa Sunderhauf při jízdě na zadoboční vítr a surfování na vlnách, kdy s lodí dosahoval až 14 uzlové rychlosti.
Stáhnutí plachet trvalo asi hodinu, dle vjádření svědků do byl dost horor, loď byla totálně neovladatelná a asi za 4 hodiny přijela 20 metrová záchranná loď, která po 8 hodinovém boji odvlékla Hebe do bezpečí.
Skipper Kuba Havelka opět projevil v této kritické chvíli naprostou chladnokrevnost a profesionalitu a spolu s posádkou reagovali bezchybně.
Hebe III odstoupila ze 3. místa z výborně rozjetého závodu a po 2 x zlomeném stěžni, utrženém kýlu asi zákonitě přišlo na řadu kormidlo. Crew na letošní závody byla sestavena z osvědčených a spolehlivých yachtařů, o to více nás to mrzí.
Na letošním Mistrovství republiky v námořním yachtingu, kde jedeme pod hlavičkou ČYKu a S- COMP Centre se budeme snažit o satisfakci a bude předcházet týdenní trénink v Chorvatsku.
V současné době je loď vytažena v suchém doku, kormidlo vymontováno a v holandských loděnicích se laminuje nové. Vše obětavě řídí Owner Jarda Havelka s pomocí přátel.
A zde několik obrázků z nedokončeného závodu. http://houf2.rajce.idnes.cz/THE_TALL_SH ... ut_rudder/

Za Hebe III

Zdenál
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1157
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon črc 26, 2010 9:28 pm

Hrome, ta loď má smůlu :(
Ale já za to tentokrát fakt nemůžu, pořád ještě dodržuju loňský závazek.
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Pro strýčka Bidla

Příspěvekod Zdenal » úte črc 27, 2010 1:04 pm

Ahoj strýčku Bidlo,

pokud jsi vloni nefandil a dle svých slov Hebe III přinášíš smůlu, tak se nám podařilo na loňském Tall Ships Race vyhrát class " D " a nic nezlomit.
Pokud jsi i letos dodržel slib a nefandils Hebe, pak nevím, kdo nám přinesl smůlu. Ale asi jsme nedali před vyplutím dost rumu Neptunovi.

Zdenál
Uživatelský avatar
Zdenal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: úte kvě 20, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Oprava kormidla na Hebe III

Příspěvekod Zdenal » čtv črc 29, 2010 6:06 pm

Dle posledních zpráv od Jardy Havelky dorazily z továrny výkresy kormidla v elektronické podobě a v Holandsku tedy může začít výroba nového. Bude to asi o 1/3 dražší než z továrny, ale rychlejší. Zatím je slib 3 týdny, zatímco od výrobce bez záruky 6 týdnů. Jarda doufá, že Hebe stihne zakončení závodů v Amsterdamu. Je také třeba mít na zřeteli, že stání na břehu v Imundenu není zadarmo, takže urychlení opravy je na místě.

Již níže u obrázků jsem psal popisy, z nichž vyplývá, že Hebe nebyla nakonec dotažena do Den Helderu, jak bylo uvedeno v oficiální zprávě, ale po náročném 8-hodinovém vlečení na 3cm tlustém laně do holandského přístavu IJmuiden. Ta 2 velká písmena nejsou překlep! – je to tak uvedeno v mapě. Zřejmě holandská pravopisná specialitka. Marína se nalézá v ústí kanálu jdoucího z Amsterdamu do moře.

Z obrázků je patrné poškození příďového koše během tažení Hebe na rozvlněném moři. Jarda předpokládá, že zábradlí půjde narovnat. V Holandsku se o to nyní pokoušejí.
Za povšimnutí stojí i to, že Hebe má bílý anti-fouling. Zvlášť v teplých mořích je to prý výhodnější… (Podkladová, základní barva je ovšem ad info šedivá.)

Veškeré zde zatím uvedené fotografie Hebe po havárii jsou dílem Jardy. Pořídil je při své krátké návštěvě Hebe po havárii. Pokud máte někdo další dokumentační obrázky či videa, budeme rádi, pokud je sem poskytnete. – S díky Renda
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8787
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv črc 05, 2012 8:49 am

Včera večer od ČYKu vyrazila nová posádka na Hebe III vystřídat posádku co doplula do Saint Malo ve Francii.
Zúčastní se 1. etapy ze Saint Malo do Lisabonu v rámci The Tall Ships' Races 2012 (jako obvykle Hebe III nejede jen pro účast, ale pokusot se zvítězit). Více o The Tall Ships' Races na http://www.sailtraininginternational.or ... aces-2012/
a Hebe http://www.tallshipsraces.com/vessels/v ... VesID=2844
Historie Hebe I - III http://www.cyk.cz/index.php?clanek=./plavby/plav_02

V Lisabonu by měli být kolem 19. až 20. června.

Posádka jako obvykle (podmínka pro Tall Ships) je z poloviny do 25 let. Někteří jsou poprvé na lodi a poprvé na moři a oceánu. Připravenost všech prověří spolehlivě Biskaj.

Kapitánuje zkušený Jakub Havelka.

Jak budou přicházet další informace, postupně je zde uvedeme.

Přejeme dobrý vítr do plachet a alespoň stopu vody pod kýlem.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » čtv črc 05, 2012 8:47 pm

Nutno ještě dodat, že v posádce je i Terka od Luciferky a Anča od Libora :-) Takže držte palce!
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8787
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv črc 05, 2012 9:15 pm

Došla zpráva že dobře dojeli, nalodili se a prošli si dnes ještě krátce St. Malo,
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned črc 08, 2012 2:04 pm

Tak HEBE III kolem dvanácté vyplula ze Saint Malo společně s dalšími loděmi závodu. Na start to mají ještě asi 50 mil. Fouká západ 10-15uzlů, tedy přímo do přídě. TADY je možné sledovat všechny lodě závodu. Na Kráse jachtingu budou od pondělí zveřejňovány zprávy přímo ze závodu (pokud se tedy bude dařit se s posádkou spojit; kolem pobřeží snad ano, na Biskaji to už pak asi nepůjde).
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8787
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned črc 08, 2012 10:26 pm

Hebe je těsně před ostrovem Jersey. Pěkné vlnky.

Start v úterý.

Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8787
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř črc 11, 2012 9:50 am

Stav v 8:00

Speed 6,9 knots@224°

Distance to Finish 527 nm
7th in Class D
36th in Overall
Uživatelský avatar
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 165
Registrován: ned úno 28, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hranice

Příspěvekod modrymax » pát črc 13, 2012 12:18 pm

Nevíte někdo co je s HEBE :? stojí v maríně :(
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8787
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát črc 13, 2012 4:40 pm

Víme.
Myslel jsem že buď technická závada, nebo potřebují odpočinek, když 2 členy z posádky vysadili už na Jersey, pro zbytek to bude o to náročnější.

Ale dnes máme info, že:

Nemají naftu, vyjeli ji, když spěchali na start. Zdržela je právě ta zastávka na Jersey.
A potřebují se také usušit, mají všechno mokré.
Měli by to mít jako deklarované technickou zastávku (bez penalizace). To ještě není jisté.
Jinak vše OK.
Uživatelský avatar
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 165
Registrován: ned úno 28, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hranice

Příspěvekod modrymax » sob črc 14, 2012 1:49 pm

nevíte někdo proč Mir a Dar Mládeže když byli včera v 10 večer 4 míle před cílem na prvních místech uhli vpravo a ted jsou 70 mil pryč a propadají se pořadím :?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti