La Grace-školní loď a replika pirátské lodi z 18.století

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Vlna
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod Vlna » úte led 15, 2013 2:46 pm

Danar píše:Tak by mě zajímalo, proč se v tom všichni pitvají ...

Přesně, to je pořád řečí kolem Holandský lodi ve Španělsku.
david
moderátor
Reputace: 151

Příspěvekod david » úte led 15, 2013 2:49 pm

já bych to tu zamknul a kdyby náhodou někoho omylem napadlo něco inteligentního, tak ať to pošle ke zveřejnění adminovi :whist:
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Danar » úte led 15, 2013 3:00 pm

david píše:já bych to tu zamknul a kdyby náhodou někoho omylem napadlo něco inteligentního, tak ať to pošle ke zveřejnění adminovi :whist:

Myslíš tohle vlákno, nebo rovnou celé fórum??? Nemělo to být už dávno..? Vžyť psa nejlépe vychováš, že nemá dělat loužičku v obýváku tak, že ho do obýváku nepustíš ne? Získá správný návyk..

(aby nedošlo k mýlce, myslím to SILNĚ ironicky a "se smutkem v očích" :()

Bože bože..

PS: Udělejte pro mě něco - smažte tenhle příspěvek, až se tu zas objeví nějaký hodnotnější obsah.. Díky

EDIT: PS2: Sorry Davide, ale je to první reakce, která mě napadla, protože mi to přijde už přehnané, s tím zamykáním.. Nevím, jak to skončí, když to tu půjde tímhle směrem dál :(
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 66

Příspěvekod RACEK » úte led 15, 2013 4:01 pm

Možná by někdo mohl požádat o zodpovězení pár otázek tým LG, místo zamykání vlákna.

Proč bych rád věděl jak k nehodě došlo? Abych se mohl poučit, abych neudělal podobnou chybu.
Myslím, že pojišťovna se v tom šťourala, udělala závěr z vlastního vyšetřování. Také policie to šetřila a asi udělal nějaký protokol.

Proč bych rád věděl jaké byly provedeny opatření? Protože mě přijde, že se vesele prodávají zájezdy, ale nic se nezměnilo.

Proč bych rád věděl podrobnosti pojistky a plnění pojišťovny? Abych nepodcenil skrytá rizika pojistných podmínek při pojišťování vlastní lodi. Poučil se.

Proč bych rád věděl na co se použijí prostředky se sbírky? Protože LG byla pojištěná, protože LG si částku ve výši sbírky vydělá za 5 - 6 týdnů provozu. Oproti tomu, máme v Čechách mnoho jachtklubů, které se věnují opravdu nezištně jachtařské mládeži, pořádají výcvik dětí, pořádají závody. A mnohdy nemají ani na benzín, aby v to mohli pokračovat. Pár tisíc na tento provoz, pár tisíc na benzín, nebo na ceny pro vítěze dětských regat.

Proč by měli být otázky zodpovězeny zde? Protože zde, na tomto fóru klub LG žádal o pomoc o finanční pomoc a to dost hlasitě a naléhavě.

Toto vlákno patří LG, tomuto velkému projektu, který se díky velkému úsilí a houževnatosti podařilo zvládnout. Toto samo je hodno úcty.
Toto vlákno by se ale nemělo změnit na pouhou propagandu. Mělo by zde být víc než - Přispějte do sbírky, - Kupte si plavbu.
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Vicky7 » úte led 15, 2013 5:10 pm

Moje reakce:

1) Majitel lodi není povinen informovat veřejnost o tom, u které pojišťovny má loď pojištěnou. ale pro RACKA, byla to MAPFRE - pro ty, kteří sledují Facebook, bylo to tam zmíněno několikrát!!! Jiný případ by byl, kdyby loď byla majetkem akciové společnosti.. tehdá by samozřejmě vedení firmy muselo AKCIONÁŘE informovat o nehodě a veškerých věcech do detailu.. Vy jste "jenom" jachtaři z JI!!!

2) Jak se nehoda stala bylo již publikováno (opět na Facebooku!!!) kde jsou všechny informace takřka IHNED! Dokonce tam Pepa publikoval překlad oficiální zprávy pojišťovny!

3) Pojistka - asi jste si to nikdo neuvědomil a nebo to nepochopil, ale Pepa měl dvě požnosti. První - vzít CELOU pojistku a loď nechat zlikvidovat na vlastní náklady a tedy stát se typickým českým úspěšným podnikatelem, kdy za necelé 4 roky otočí vklad dvojnásobně... nebo druhou možnost, vzít jen vyměřenou částku dle pojišťovny (aby jsem nekecal asi polovinu z celé pojistky) a i přes vyšší náklady, které jsou ve vyhotoveném ceníku loď opravit a rozdíl doplatit ze svého... Nevím jak vy, ale Pepa na zahradě nemá strom, ze kterého rostou bankovky...

4) Sbírka - oficiálně nešlo o sbírku. Podle zákona musí být totiž sbírka vyhlášena měsic dopředu a stát/ministerstvo nevím čeho teď má další měsíc na vyjádření ke sbírce... proto byla uspořádaná akce Dobrovolného dárcovství financí klubu Historického jachtingu La Grace!!!! S tím, že každý, kdo přispěl respektive DAROVAL peníze se stal rovnou členem klubu!!! Dlaší věc je, že majitel lodě sbírku neorganizoval. Organizovali ji dobrovolně lidé z klubu La Grace a to je NEZISKOVÁ ORGANIZACE!!!

5) Proč se prodávají další cesty - to je jednoduché. Loděnice uzavřela smlouvu s pojišťovnou, která de fakto platí většinu oprav lodě, smlouvu, že loď bude opravena do konce března (datum nedám z hlavy)... tedy loď bude na vodě a jelikož provoz je nákladný, musí na sebe loď vydělat...

6) Poznámka, že loď to vydělá za 5-6 týdnů... Ano, loď sice má potenciál za 5-6 týdnů vydělat přes 1,5 mil. korun, ale to by musela být plně obsazená a z té částky si v podstatě odečtěte náklady na pohonné hmoty, posádku a pravidelnou údržbu... nemluvě o tom, že loď patří společnosti s ručením omezeným... (což se zas moc neprojevuje...)

7) Chybějící peníze v klubech - tahle připomínka mě vždy zvedá ze židle!! Nedostatek financí v klubech je jen a jen ukázka neschopnosti vedení klubu!!! Jednak asi zapomínáte, že v ČR jachting je asi stejně populární jako americký fotbal a myslím, že i ten v popularitě válcuje jachting! Je plno možností sponzoringu, grantů a nadací, které takové projekty podporuje. Je to jenom o snaze hledat a neremcat, že nejsou peníze. Příkladem zase budiž stavba historického člunu v klubu La Grace. Trvalo mi to 2 HODINY sepsat grant a přihlášku do nadace!!! Ano, musel jsem si na to najít ten čas... ale netahejte sem to, že nemáte na benzín... jednak jste si sami vybrali tento "drahý" koníček a jednak vy si to řídíte, za to, že to neumíte Pepa nemůže ;)

Na rovinu: Připadá mi, že se všichni v tématu ztroskotání lodě akorát vyžíváte.. ale nemám vám to za zlé.. češi byli vždy národ těch, co nezávidí úspěch.. když Pepa začal stavět, našlo se pár lidí, co ho podpořilo a mnohem více, co ho shazovalo a nepřálo mu to... Pak s lodí vyplul a to bylo tě nepřejícím ještě více proti srsti.. no a ve chvíli, kdy loď ztroskotá, tak jako by vám to dělalo druhé Vánoce...
Naposledy upravil(a) Vicky7 dne úte led 15, 2013 6:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Vlna
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Vlna » úte led 15, 2013 5:48 pm

Majitel lodi není vůči veřejnosti povinen informovat vůbec o ničem.
Ale když organizuje dárcovskou kampaň a vyzývá ke koupi plaveb, tak tyhle informace dát musí, aby nepůsobil nevěrohodně. A musí je ríct jasně a často je opakovat. Tak už to proste chodí.
Jestli jsou ty dotazy závist úspěchu a vyžívání se ve ztroskotání, pak není dál o čem mluvit.
A závistivě říkam, že kličky kolem pojištovny a očůrávka zákona o sbírce jsou móóóc hezký.
pepek namornik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepek namornik » úte led 15, 2013 6:02 pm

Jachting.info nema dostatek informaci, protoze nas nikoho, prave kvuli nekterym mistni (odpustte mi prosim ten vyraz) "pitomcum", nebavi zde zadne informace publikovat :( Tim pak samozrejme trpi ti normalni (a verim ze vetsina) a tem se velmi omlouvam. Je velka skoda, ze se prave tady lidi nedokazou normalne a slusne pobavit o lodich a najdou se tu lidi co clanky chteji cenzurovat, nebo dokonce zavrit.

A pritom staci jen necist to, co vas nezajima a je to. Jak snadne ze? Nebo jde opravdu o to se tu hadat a nekoho lincovat?

Poslani tohohle serveru je jachting a mame demokracii, takze prominte, ale ja to nechapu :(

Tem, kteri touzi po informacich nabizim krome facebooku dalsi moznost jak je ziskat. A to treba:
1. tuto sobotu 19.1.2013 v Brne na veletrhu GO od 17hod. (bohuzel jen castecne, nebot tam prijedu jako host a spolecne mame jen 1hod.casu)
2. lepe asi v Libstate 8-9.2.2013 na celostatnim jachtarskem setkani. Budu tam uz od patku do nedele.
3. a budou casem i dalsi......
Dekuji vsem, co se zde pokouseli s rozumem cloveku vlastnim zastat La Grace. Verte mi, ze to tu sleduju a nepisu jen proto, ze nektere prizpevky povazuji za "pod svou uroven" a slibuju, ze pokud se sem vrati pohodova atmosfera vratim se s prispevky i ja....

P.S.: Vsimnete si prosim, ze jsem nikoho nejmenovat a tak pokud mate nekdo pocit, ze se k tomu co jsem napsal musite za kazdou cenu vyjadrovat, pozor na zname ceske porekadlo o "potrefene huse!" :D
Pefry2012
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Pefry2012 » úte led 15, 2013 6:05 pm

mozna to uzamknuti vlakna byl dobry napad...
petr
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod RACEK » úte led 15, 2013 7:35 pm

Co jsem čekal?

Čekal jsem že vyplodíte, asi 20 řádek, kde se to pokusíte shrnout a uzavřít.

Protože pojišťovna se chová slušně a plní v rámci smlouvy, tak jsem doufal, že alespoň část z té "sbírky" poputuje na nějakou dobročinnost. Třeba, že na první plavbě po znovuzrození LG svezete zadarmo děti z dětských domovů, nebo něco takového.

Od samého začátku, beru LG jako soukromou a komerční záležitost, přesto, nic nikomu nezávidím. Kdybych chtěl podnikat v jachtingu, určitě můžu. Ale nechci. Chci aby mi jachting nadále zůstal jen koníčkem.

Jinak to jméno té pojišťovny, mě vůbec nezajímalo. Šlo mě spíš o tu zkušenost s plněním, případné doporučení na připojištění, něco zajímavého.

Povinnost informovat veřejnost o čemkoliv, společník s.r.o. určitě nemá. To že LG nemá ani chuť ani zájem informovat je možná škoda.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » úte led 15, 2013 8:33 pm

Pořád nechápu z jakého titulu tady požaduješ ty informace. Co je ti vůbec do toho se jich tady dožadovat. Jseš snad spoluvlastník, nebo akcionář, případně
významný sponzor? Tvých příspěvků je tady pár a z toho snad polovina u tohoto vlákna. Co kdybys raději dal k dobru nějaký dobrý typ na něco užitečného,
nebo aspoň dobrý vtip? Vůbec mě nebude vadit, když se urazíš a budeš ticho.
david
moderátor

Příspěvekod david » úte led 15, 2013 8:37 pm

vlna a racek - kolik jste do toho vrazili, že jste tak zvědaví?
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte led 15, 2013 8:37 pm

No tak to prrr!
Pokud si nějaký jachtařský oddíl zvolil do vedení neschopné lidi, kteří neumí sehnat peníze na provoz, tak je to jeho problém a nevím, proč se to tahá sem.
Přispěl jsem na účet na záchranu La Grace docela slušnou částkou peněz a zásadně bych nesouhlasil s tím, kdyby se teď ty peníze měly využít na něco jiného než na záchranu La Grace!
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » úte led 15, 2013 8:51 pm

Celkem by mne zajimalo, jak muze nekdo se vsi vaznosti reagovat na prispevek, ktery na prvni pohled vypada, ze ma rozpoutat flame a je to uplne prvni prispevek od toho uzivatele. Nedokazete ho proste ignorovat? Ono by pak bylo uz zbytecny "censored" uzivatele, kterej jich ma aspon tech 130.

Mimochodem, Facebook je zlo a kdo si mysli, ze na Facebooku musej bejt vsichni, tak by se mel nad sebou zamyslet (berte to tak, ze jsem to rekl nejslusneji jak umim, ale nemyslim to az tak slusne ;) ).
pepek namornik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pepek namornik » úte led 15, 2013 9:16 pm

Tak jeste mozna preci jen oppovim:

Svou odpovednost vuci lidem, kteri prizpeli si uvedomujeme naprosto plne a penize, ktere byli poslany budou pouzity na to, aby La Grace zase plula (lepe a bezpecne) a jejich pouziti bude samozrejme na spratelenych serverech zverejneno. Coz si odhlasovala i valna hromada klubu La Grace na svem setkani v Praze. Na klubovem konte penize stale lezi a klub je take spravuje. Az bude pomoc uzavrena, pripravujem i dopis darcum s podekovanim atd.. Jsem si jisty, ze doposud nebylo pouzito nic z techto prostredku a jejich zneuziti je peclive strezeno.

Stejne tak si uvedomujeme dulezitost zverejneni konecnych vysledku vysetrovani, ale i nasich nazoru. Rici jak to bylo a co musime udelat, aby se to uz neopakovalo je dulezite. Ne ale kvuli spekulacim, nebo lincovanim nekoho, kdo udelal chybu, ale kvuli slunym jachtarum, aby se to jiz neopakovalo. Zamajitele (tedy hlavne sebe) jeste jednou zopakuji:
Slibili jsme, ze to udelame a za tim si ja osobne stojim. Zaroven jsem vam, ale i vsem take rekl, ze to udelam az bude po vsem (az budu vedet jak to bylo, lod popluje a ja na to budu mit cas a myslenky) Pokud to nekdo nerespetuje, tak me to mrzi, ale nic s tim ted nehodlam udelat. Co vim a co slo tady rict (ne proto, ze by to bylo tajne, ale prave proto, ze se tu obcas neco prekrucuje a dloube se v tom bez respektu k lidem, co je to boli atd.)
Jak rikam jinde nez tady bylo receno vse a sem se informace vrati, az tu zase nebude dusno.

Zustavam s pozdravem vsem, co nam drzi palce, jeste jednou dekuji a preju hudne stesti doma i na mori tem co pluji rokem 2013.
Pepa
Vlna
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Vlna » úte led 15, 2013 9:24 pm

ja jsem sice jenom zavistivej pitomec ale o kus vejs jsem si precet neci slib ze az skonci vysetrovani tak dotycny napse duvod ztroskotani. a porad nic. tohle je JI a ne FB.
ale jinak chvalim za vyborne zvladnute PR!
david
moderátor

Příspěvekod david » úte led 15, 2013 9:26 pm

Vlna píše:ja jsem sice jenom zavistivej pitomec !

to jsme si už všimli :hmm:
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod RACEK » úte led 15, 2013 9:32 pm

Když někoho zajímají vtipy, musí koukat do vlákna vtipy.
Do sbírky na záchranu LG jsem nepřispěl, protože jsou místa v českém jachtingu, která si můj příspěvek zaslouží více.
Hodně štěstí
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » stř led 16, 2013 7:10 am

pepek namornik píše:Tak jeste mozna preci jen oppovim:

Svou odpovednost vuci lidem, kteri prizpeli si uvedomujeme naprosto plne a penize, ktere byli poslany budou pouzity na to, aby La Grace zase plula (lepe a bezpecne) a jejich pouziti bude samozrejme na spratelenych serverech zverejneno. Coz si odhlasovala i valna hromada klubu La Grace na svem setkani v Praze. Na klubovem konte penize stale lezi a klub je take spravuje. Az bude pomoc uzavrena, pripravujem i dopis darcum s podekovanim atd.. Jsem si jisty, ze doposud nebylo pouzito nic z techto prostredku a jejich zneuziti je peclive strezeno.

Stejne tak si uvedomujeme dulezitost zverejneni konecnych vysledku vysetrovani, ale i nasich nazoru. Rici jak to bylo a co musime udelat, aby se to uz neopakovalo je dulezite. Ne ale kvuli spekulacim, nebo lincovanim nekoho, kdo udelal chybu, ale kvuli slunym jachtarum, aby se to jiz neopakovalo. Zamajitele (tedy hlavne sebe) jeste jednou zopakuji:
Slibili jsme, ze to udelame a za tim si ja osobne stojim. Zaroven jsem vam, ale i vsem take rekl, ze to udelam az bude po vsem (az budu vedet jak to bylo, lod popluje a ja na to budu mit cas a myslenky) Pokud to nekdo nerespetuje, tak me to mrzi, ale nic s tim ted nehodlam udelat. Co vim a co slo tady rict (ne proto, ze by to bylo tajne, ale prave proto, ze se tu obcas neco prekrucuje a dloube se v tom bez respektu k lidem, co je to boli atd.)
Jak rikam jinde nez tady bylo receno vse a sem se informace vrati, az tu zase nebude dusno.

Zustavam s pozdravem vsem, co nam drzi palce, jeste jednou dekuji a preju hudne stesti doma i na mori tem co pluji rokem 2013.
Pepa

Presne tak, az ona popluje tak mozna. A jeste bych si to kvuli spekulacim hodne rozmejslel. Chybu muze udelat v podstate kazdej, to se stava. Ja bych chranil kapitana a vostatni by mne nezajimali. Vono je blbi jit po ulici a stat se tercem utoku nejakeha zfanatizovaneho jachtarskeho pitomce. Plavba pri ktere LG nasedla na dno nebyla, pokud jsem to dobre pochopil, s klientama. Takze ve sve podstate tomu kdo neni primo zainteresovan v projektu LG to muze byt sumak. Co se tyce penez tak je naprosto kazdeho svobodna vule do ceho svoje penize vlozi.

Co se tyce cinnosti jachtarskych klubu, tak by se mohli od Pepi poucit jak se da spojit komerce se zalibou. Ono to totiz uz nepujde aby byl klub plne dotovan jen stedrymi darci. Proste si klub muze na sebe prispet vydelecnou cinnosti. Napr. komercni regaty pro sirokou verejnost...............

Mne by spise zajimalo vice technickych informaci o oprave LG. To mne jako lodnika zajima

Hlavne at to dobre dopadne LG je pekna lod a zaslouzi si plout
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » stř led 16, 2013 8:09 am

To se nám to pěkně rozvíjí, ta diskuze. O La Grace si rád počtu, na foto se rád podívám, stejně jako na pěkné auto či letadlo. Jako business to není špatný nápad. Viděl jsem a navštívil řadu obdobných lodí, které fungují na stejné bázi - a fungují tak dobře. Kdo chce přispět, ať přispěje, třeba i na soukromé podnikání. Rozhodně to ale nevidím tak, že pokud se potopí La Grace, nebu už nevypluje, končí jachting v Čechách.
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » stř led 16, 2013 9:18 am

gryf píše:To se nám to pěkně rozvíjí, ta diskuze. O La Grace si rád počtu, na foto se rád podívám, stejně jako na pěkné auto či letadlo. Jako business to není špatný nápad. Viděl jsem a navštívil řadu obdobných lodí, které fungují na stejné bázi - a fungují tak dobře. Kdo chce přispět, ať přispěje, třeba i na soukromé podnikání. Rozhodně to ale nevidím tak, že pokud se potopí La Grace, nebu už nevypluje, končí jachting v Čechách.

Samozrejme ne cesky jachting v zadnem pripade nestoji na LG. LG je jen projekt ktery ponekud vycniva z rady, ale je svim zpusobem jedinecny. Jsou vykony ceskych jachtaru ktere by zaslouzily vetsi reklamu nez je kolem LG, ale tyto vykony podnikly asi ponekud skromnejsi jachtari co se tyce zvyditelneni svych snu a projektu. Fakt je ten za kdyz jsme videli skoro breciciho clena posadky LG jak mluvil o konci ceskeho namornictva, tak jsme se smali az se za bricho popadali.(Timto se predem omlouvam dotycnemu, emoce delaji divy)

Mne jen pred chvili nastvala Pepova reakce na FB. Nemyslim si ze je dobre si stezovat na zloduchy z JI na jinem portalu. Naopak kazda byt negativni reakce na forech je reklamou veci o ktere se debatuje. Prispevek na FB ve stylu dekuji vam mi soukmenovci z FB jak jste na mne hodni a naopak ty lumpove z JI mne zlobi, neni prece dustojne Pepo cloveku tveho formatu. Pozorne jsem posledni prispevky cetl a nebo se snazil je cist pozorne. Mne tak pripada ze jsou nekteri lidi z party kolem LG jak pod vlivem nejakych opiatu a haji veci dost nedustojne. Dam priklad, osobne jsem tady kdysi napsal ze na LG neprispeju ani kacu a reakce, urazlive a sproste SZ proti mne. Jsem presvedcen ze to byl jachtar pod vlivem chlastu a fanatizmu prave mozna k LG. Ne takhle ne nema to v zadnem pripade cenu.

Co jsem tady za celou debatu nenasel je odpoved Pepka zda napriklad byly rady a diskuze o tom jak zachranit LG nejak uzitecne. Pak jsem taky nenasel zda bylo nekterych rad vyuzito pri zachrane. To by mne napriklad zajimalo :?
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Vicky7 » stř led 16, 2013 9:31 am

Bozakafka:
Do jisté míry máš pravdu, že Pepa mohl více informovat, ale nezapomeň, že každého čas je nějak limitován a Pepa má důležitější starosti než objasňovat a vysvětlovat proč jo a proč neudělali to, co tu někdo navrhoval. Ve výsledku všechny komentáře a nápady (ať už byly přínosnější nebo ne) byly stejně k ničemu, protože samotné vytahování lodě řídila odborná firma dle svých zkušeností. Pepa v té době nemohl kvůli pojišťovně dělat vlastně nic....

Co se týče tvého příspěvku na problematiku klubů, to by bylo asi spíše na samostatné vlákno, ale máš pravdu, měly by se spíše učit od vedení klubu La Grace a jeho PR Teamu... další věc je, že Pepa přišel s něčím, co tu ještě nebylo a tedy tu pozornost na sebe poměrně lehce strhl... ale já věřím, že se vždy dá něco dělat... ono prostě nestačí si jen stěžovat, ale něco pro danou věc udělat...
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » stř led 16, 2013 9:32 am

Plachtím pár let, a jak říkám - plachtím (teda lítám) v tom často jak nudle v bandě. Tak sháním informace a kde a čím se poučit, čeho se vyvarovat. Proto si čtu i o LG. Moje loď je podstatně menší a lehčí, ale určitě si na nějaké věci dám teď více pozor.
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » stř led 16, 2013 9:37 am

Vicky7 píše:Bozakafka:
Do jisté míry máš pravdu, že Pepa mohl více informovat, ale nezapomeň, že každého čas je nějak limitován a Pepa má důležitější starosti než objasňovat a vysvětlovat proč jo a proč neudělali to, co tu někdo navrhoval. Ve výsledku všechny komentáře a nápady (ať už byly přínosnější nebo ne) byly stejně k ničemu, protože samotné vytahování lodě řídila odborná firma dle svých zkušeností. Pepa v té době nemohl kvůli pojišťovně dělat vlastně nic....

Co se týče tvého příspěvku na problematiku klubů, to by bylo asi spíše na samostatné vlákno, ale máš pravdu, měly by se spíše učit od vedení klubu La Grace a jeho PR Teamu... další věc je, že Pepa přišel s něčím, co tu ještě nebylo a tedy tu pozornost na sebe poměrně lehce strhl... ale já věřím, že se vždy dá něco dělat... ono prostě nestačí si jen stěžovat, ale něco pro danou věc udělat...

Mne by se libylo kdyby az bude po vsech tech lapalii s opravou LG cas aby vysla publikace o podrobnostech jeji zachrany a s technickym popisem a fotem, urcite bych si ji poridil do knihovny.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » stř led 16, 2013 11:16 am

2 pepek_namornik:

Pepo, nenech se otrávit.

Někteří mi připadají, jako by v životě nikdy nic nedělali.
Ať se oprava podaří. Součástí tak velké opravy budou určitě i vylepšení.

Život je o uskutečňování snů. Kdo nic nedělá neuskuteční žádný sen. Na rozdíl od Tebe a lidí, které máš kolem sebe.
Držím palce.

Jarda
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » stř led 16, 2013 12:02 pm

bozakafka píše:
Mne by se libylo kdyby az bude po vsech tech lapalii s opravou LG cas aby vysla publikace o podrobnostech jeji zachrany a s technickym popisem a fotem, urcite bych si ji poridil do knihovny.

Neboj Bóžo, písmaci už na tom pracujú. Takové sousto, to si predsa nenechajú ujsť. A nie jedna kniha, ale hneď niekolko ich bude, Záchrana La Grace, oprava LaGrace, LaGrace znovu pluje. A dávaj bacha na reči, lebo v tej knihe ti to natrú. :lol: Potom už neklikneš na tlačítko odpoveď, alebo citovať. :( Už vidím ako zhovadia celé JI, to bude pošušňáničko. :D Otázka je, či sa dá z vetrom bojovať, alebo ho podla potreby chytiť do plachiet a pohnúť sa vpred. Ten vietor, to sme my, komunita jachting.info, aby neprišlo k mýlke. 8)

Zpět na