Monty a Loefsteker.

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » čtv črc 12, 2012 2:14 pm

Asi by se nestalo nic..Ono...Je to kus ocele,pohromadě by to udrželo v klidu,jenom by do ní teklo a koroze by nabírala rychlejší a rychlejší spád.

Ferenci.stavět novou loď je o něčem trochu jiném.A taky o jiných penězích...Kdybych chtěl tohle postavit nové,stálo by to cca 5-6x tolik,co repas s koupí.I když ale by to bylo všechno nové

Jinak Libore,díky za ty fotky.

Stojím teď na kotvě u Balarucu,takže jsu bez netu.Zase tady u mola bylo extempóre a pak přišli za mnou,že chtějí platit...He...tady se nikdy neplatilo,ale co to molo spravili,tak začali blbnout.Už není nikde klidu a prdím na nich...Ve Francii jsem nikdy na vodě neplatil a i kdyby Boh na Bohovi stál,platit nebudu...Jsu blbej,bo co???Příští týden mně čeká práce,je toho tak na dva tejdny a pak vyplouvám na Baleáry.Tak jestli by si chtěl někdo zaplachtit,ať písne.Zatím se držte,zdar a sílu ;)

howk
Monty
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » čtv črc 12, 2012 3:38 pm

Ahoj Monty,
dobrá práce náčelníku!!! Přijeď mi něco takového udělat s Kirké :D
Ten dotaz od FerenCS možná byl míněn jinak...
Zdar a elán při práci!
Myšák
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » pát črc 13, 2012 3:35 pm

Jasné, že nejde len o finacie, čas a vloženú prácu a ako píše dávid, má to viac rovín. Ono je to celé trochu zložitejšie a rozhoduje fúra okolností, ako napr. keď sa mi tá loď páči na prví pohľad, atď... atď...
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » ned črc 15, 2012 3:48 pm

Myšáku,budeš moset tak rok počkat... :D ...než dám plně dokupy tuhle plechovku :D .Teď na ní nemám kdy makat,bo mosím makat jinde a už nevím,kde mně hlava stojí... :mad:

Tak tak Ferenci...Je to taky o tom...Ale jak píšeš,má to více faktorů... ;)

howk
Monty
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » čtv črc 19, 2012 12:08 pm

Tak zkusím sem prsknout pár čerstvejch fotek,snad se to povede

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak snad je to OK...Je to trochu maturita,ale už alespoň vím,jak na to...hodně pracně

howk
Monty
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kolovratek » čtv črc 19, 2012 2:21 pm

Máš krásnou loď. Tiše závidím.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » sob srp 04, 2012 3:36 pm

Tak se podívejme,jaká že to krasavice se postavila vedle nás...

Obrázek

Obrázek

I Loefsteker trochu bledne závistí...Na druhou stranu,jaká je pravděpodobnost,že dvě nejhezčí lodi na týhle straně polokoule se potkají takhle vedle sebe :whist:

howk
Monty
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » sob srp 04, 2012 10:29 pm

Monty píše:....Na druhou stranu,jaká je pravděpodobnost,že dvě nejhezčí lodi na týhle straně polokoule se potkají takhle vedle sebe :whist:

howk
Monty

Nějak mi mezi těma nejhezčíma chybí Albatros :P
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Re: Monty a Loefsteker.

Příspěvekod marks » pon říj 15, 2012 1:28 am

Monty píše:Tak....po čtyřech měsících prací,neznajíce pořádně ani neděli,se práce na suchu,na nové lodi Loefsteker (SunCoast 42)blíží ke konci.Práce zůstává tedy ještě jako na kostele,ale plout už se s tím bude dat...tedy doufám.Nejdříve snad k technickým datům,jenom pro info.

howk
Monty

Když už jsem zase jednou napsal, nemůžu jinak než i tady. S montym jsme zústali v kontaktu, přesto mě jeho příspěvěk dostatečně rozechvěl. Práce to byl kopec obrovský jako v samotnám Sete, ale i s odstupem času mohu říci, že tato loď za to stála a celý pobyt na jihu Francie mi přinesl spousty zkušeností k nezaplacení. Monty děkuju za tolikeré opakování mého jména,když můžu vždy rád pomůžu ;). Přeju Vám všem mnoho naplutých mil, vždy dobrý vítr do plachet a stopu vody pod kýlem, mára
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pon říj 15, 2012 7:21 am

Jééé...Mára žije... :jupi: .Dlouho jsem tě neslyšel.Nepracuj tolik,bo se nestihneš ani oženit... :D .Původně,ač z nouze jsem se rozhodnul tady ve Fráni zůstat celou zimu a patřičně jsem se na to psychicky připravoval,ale zase změna plánu.Práce tady na celou zimu není,makat jenom pro přežití nemá pro mně význam a hlavně,je zapotřebí dodělat loď,na kterou jsem pořádně tři měsíce nehrábnul,bo jsem makal jinde.Kdybych tady zůstal,tak bych moc nevydělal a loď bych taky nedodělal.Babo raď.No a podzim už se ohlásil i tady.V noci stěží 12°c,přes den do dvaceti,tramontány začali funět někdy tak,že se třesu,když foukne,aby jsme tady neutrhli molo na sloupech a vůbec....už mně svědí prdel a hemeroidy to nejsou :lol: .,
Pustil jsem se do toho teacku na palubě...No,zkuwenější práce snad ani není.Piplavá práce,ale jeví se to přenáramně hezky.Ten teack,ač vypadal býti na pokraji skázy je ještě hodně dobrej, a po vybroušení je přenádhernej. Naštěstí je to starej poctivej teack,takže i to,že už byl v minulosti zbroušenej tak,že už na některých místech nejsou spáry,je pořád z čeho brát.Jenom se musí řezat spáry na novo a je to pakec.To ale pak tady popíšu později.A jinak chlape nezoufej.Tohle fórum se sice posouvá trochu někde jinde,než by mělo, ale pokud si najdu trochu času a chuti,tak rozeberu i tu situaci s tou bakelitkou v Hr.Od včera jsu zavalenej majlama od proseb k vysvětlení až po arogantní chytráky píšící stylem"chytráku nechytrač,posral by se u toho taky" :lol: ,Jenom proč to píšou mně do mailu a ne do vlákna nevím :D .Situace standartí,jenom řečeno slušně s nestardartním řešením.Chápu,že mnoho lidí ji bere jako kritickou a i jiné přívlastky dostala,nicméně situace byla docela poklidná až na fatální následky,s nimiž ale nastalá situace moc do činění neměla,leda to,že nastal. :D .Ale o tom možná později.Zatím se drž a jestli máš čas,doběhni na jih.Asi nestihnu vyplout dříve jak začátkem listopadu a to už ta plavba na jih asi nebude na vychlazené pivo,ale spíše teplej čaj. :mad: Se chlape opatruj a ozvi se.

howk
Monty
Naposledy upravil(a) Monty dne pon říj 15, 2012 8:12 am, celkem upraveno 1 x.
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Zbiry » pon říj 15, 2012 7:42 am

To Monty: máš 100% pravdu....ta lodička vedle Tvé krasavice není také špatná! :lol:
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pon říj 15, 2012 7:48 am

Když jsme už u toho,na margo tvého příspěvku vedle,podívej,jak má ta krasavice položené kormidelní kolo.Na couvačku stojí kormidelník přímo před kormidle,čumí kam mu leze zadek a k přídi se jenom otáčí.Jinak ti ale můžu zdělit,že tahle krasavice(postavená v roce 1909) couvá nádherně a i u zpětného chodu je výborně ovladatelná,což se u Loefstekera říct nedá ani omylem a s přimouřenýma třema očima :hmm: :lol:

howk
Monty
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pon říj 15, 2012 8:03 am

Jo Máro,abych nezapomněl.Na www.montysail.eu je grafickej návrh nového webu.Samo že popisky a některé věci se při plnění webu,na kterej teď fakt není čas,bo Sonja mi musí pomáhat s prací,až se ji z kečky kouří,budou měnit,ale grafika bude přibližně tahle.I když je to taky dočasná záležitost,bo tohle není ani zdaleka dle mých představ,ale prozatím bude muset stačit.Aby Sonja udělala ten web dle mých představ,bude potřebovat tak rok na to a už teď má s toho hisáky,bo co všechno jsem si navymějšlel za hovadiny a vychytávky,by byla práce spíše pro team grafiků a programátorů a i ti by se s toho asi zapotili :D .No a doména je zaregistrovaná i na *.cz a *.com.

howk
Monty
Naposledy upravil(a) Monty dne pon říj 15, 2012 5:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » pon říj 15, 2012 12:25 pm

Monty píše:Když jsme už u toho,na margo tvého příspěvku vedle,podívej,jak má ta krasavice položené kormidelní kolo.Na couvačku stojí kormidelník přímo před kormidle,čumí kam mu leze zadek a k přídi se jenom otáčí.Jinak ti ale můžu zdělit,že tahle krasavice(postavená v roce 1909) couvá nádherně a i u zpětného chodu je výborně ovladatelná,což se u Loefstekera říct nedá ani omylem a s přimouřenýma třema očima :hmm: :lol:

howk
Monty

Už když jsem tu lodičku viděl prvně, tak jsem si říkal, jak se asi u toho kola kormidluje??? Už mi to došlo!! Jasně, ona většinu času couvá !! :crazy:
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Zbiry » pon říj 15, 2012 5:35 pm

Monty píše:Když jsme už u toho,na margo tvého příspěvku vedle,podívej,jak má ta krasavice položené kormidelní kolo.Na couvačku stojí kormidelník přímo před kormidle,čumí kam mu leze zadek a k přídi se jenom otáčí.Jinak ti ale můžu zdělit,že tahle krasavice(postavená v roce 1909) couvá nádherně a i u zpětného chodu je výborně ovladatelná,což se u Loefstekera říct nedá ani omylem a s přimouřenýma třema očima :hmm: :lol:

howk
Monty

:-) no...teď když jsi mi popsal, jak krásně couvá, tak si myslím, že je úplně jedno, jak má kolo. Na této lodi si člověk zřejmě pohodlně sedne bokem a na pohodičku si jednou packou vrtí kolem....vpřed i na couvačku! :-) .....to točení kolem za zády je prostě kravina! (podle mě) ;)

a propo....pod jakou je vlajkou?
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon říj 15, 2012 7:04 pm

Monty neboj dnes jsem měl volno ;) , přijet na podzin asi nestihnu, kam pálíš na Jih?
Supr že se ti ten teak daří, kdybys měl chvilku popsat sem někam, ten způsob montáže s podkladní voděvzdornou překližkou bylo by to príma. Nejsem si úplně jistej pracovním postupem, ale na Loefstekru je jednoznačně prověřena kvalita tohoto typu zpracování. Když jsem to v Čechách zjišťoval nějak se to tu firmám nelíbí a lepí rovnou na palubu i za cenu toho že někde šroubují skrz ní a tady na fóru jsem o tom nic nenašel.
Odjíždím zítra mimo net, když mi vyjde chvilka po návratu zkusím malinko rozvést něco o izolaci stěn, probíral jsem to s pár lidma a hodně lidí od lodí to vidí jak jsme se o tom bavili. V podstatě pokud izolovat na úkor vnitřního prostoru, to je s mezerou už od žebra.
Sousední topic vidím podobně, tady ho necháme spát, nevím proč píši lidi tobě, mě to dokonce chvíli připadalo že si nějak vyměk :lol: :lol: :lol:
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pon říj 15, 2012 9:48 pm

No tě pic,Romane...docela mně překvapuje,že jsi tohle nepoznal na první pohled hned z takeláže :lol: :lol: :lol:

Ono Zbiry,trefit se touhle krávou do chlívku mezi sloupky s 30kn větrem, u couvání z levýho zadoboku zase tak pohoda není :D

Máro,dá li Bůh,tak na zimu popluju zase mezi Kanářice :D .
Tady se podklad pod teack používá standartně.Momentálně je tady v hangáru 16m hliníkovka a postup je přibližně takový,že se vyřežou,mustry s tenké překližky,která se přimeřováním přímo na lodi zařezává až s chirurgickou přesností.Tím dostaneš tvar míst,kde se teack pokládá a dle týhle mustry se řeže pak podkladové překližka. Tím vznikne přesnej tvar.Dělá se to z více dílů,samo tak,aby montáž byla v pohodě způsobem,že po montáži nikdo nikdy nepozná hranice těch dílů a tvoří to jeden kompaktní celek.No a pak se na ty díly,pěkně v teplu dílny řeže a lepí už přímo teack,se kterým si tady kluci už doslova hrají. Čím přesně se lepí teack k překližce ti zjistím,ale mám takového tucha že epoxidem "Erwood RX".Ten se taky hojně používá na zacelení trhlin a prasklin v starým dřevě a teacku.No a samotné lepení už hotových dílu s trupem už standardně Sikaflex myslím 295 UV.Spárování Sika 290 DC a nebo teď nová Sika,dle mně na práci mnohem lepší,bo líp zatíká SIKAFLEX 290i DC.
Dělat džuzny do trupu lodi a šroubovat ten teack k palubě u bakelitky,pokut všechno bude uděláno precizně asi vadit nebude,u oceli a hliníku je to samozřejmě kravina jako z praku. Způsobů podkladu jsem tady viděl hodně,všechno ale svorně na oceli a hliníku s podkladovou překližkou.Už jsem viděl pokládat hotové díli na palubu,na kterou byl natřenej gudron(makadam),nalepená folie,pak opět gudron a na ten se to lepilo.Taky v podstatě zalitý do epoxydu a kopec jinách pokusů a vychytávek.To,co jsem ti ale popsal,je přímo z dílny,kde se s teackem pracuje a dělají se tady paluby.Více méně se tady dělá jenom opravy dřevěných dílů lodi a i třeba nové interiery a tak.Ta práce,co jde odsud je neskutečně precizní a nádherná....teda pokud nedržíš za to fakturu v ruce,ta je na infarkt a to bez nadsázky.Je to asi nejdražší firma co znám,ale lidi si tady přesto nechávají dělat věci a asi ví proč.Jeno mimochodem,cenu nového teacku na moji loď vypočítali na nějakých 35 tisíc...No potěš klobás.Viděl jsem teď,jak udělali ložnicu v zadní kóji v 12metrové ocelovky a veř,že bys na tom oči nechal....včetně životních úspor :lol: (42.560-€)
No a co se týče mýho teacku,tak to,že se daří jsi mooooooc špatně pochopil.Je to pakárna na entou,štípe se to jako kráva,ale tam kde to moc nezku..ím,to vypadá opravdu hezky.Udělat ale metr čtvereční denně je skoro nad lidské síly a tech už nějak ubylo,včetně chuti k práci :D
Jak bude trochu volnějc,tak sem hodím i fotky.No a to,že jsem na to musel koupit další dvě nové mašiny rozepíšu taky později.Na lodi je 46spár,cca 13M dlouhých,plus kolem oken a jiné kraviny a všechno ručně...Už jenom z pistole na siku mám v prstech artritidu :D
No,snad to pak nějak shrnu a celou práci nějak zdokumentuju i s fotem.Ale věř,je to na palicu a opravdu to moc dobře nejde a na některých místech a některými postupami jsem tomu fakt moc nepomohl... :oops:

zatím zdar a sílu

howk
Monty
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 313
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte říj 16, 2012 9:20 am

Monty píše:... dá li Bůh,tak na zimu popluju zase mezi Kanářice :D ...

Ahoj Monty, zdar Tvému konání!
Mám plavebně-technický dotaz: Jak je přes zimu na Kanárech? Myslím tak prosinec až březen.
Je to na přezimování v maríně (případně na kotvě) nebo i na plutí?
Dík.

L.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » úte říj 16, 2012 9:34 am

Možný je tam všechno...Jde plout,i stát v klidu na kotvě i se válet v marině :D Je to ale spíše o tom,jak,kde a kdy a to je na dlouhý vyprávěni.Každej s těch ostrovů má svoje specifické záludnosti,ale jinak v globálu to vzato,ano,jde celou zimu plout,ale v březnu moc do vody na koupačku nechoď...Nastydneš :D .No a jak sám dobře víš,je to o sledování počasí.V tuhle dobu jsou tam větry stabilní NNE 20kn+-,na severech ostrovů sice častěji sprchne,ale na jihu mráčka neuvid .Tam ale bezpečných kotvišť moc není a někdy se musí měnit,ale není to žádná věda a když se tam člopvěk zorientuje,jde tam ustát i hurikán na kotvě s prstem někde :D .Budeš li na Kanárech,tak mi zavolej a já ti řeknu,kde se dá stát i u mola zadara a kde jde kotvit tak,že ano 4metrový swel s tebou moc nehoupe. :D

howk
Monty
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte říj 16, 2012 11:50 am

To byla jen zvědavost. Nic konkrátního zatím nemám v plánu.
Dík.

L.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » úte říj 16, 2012 12:03 pm

Bodeť....To by jsi si moc neužil.....Relativně stabilní počasí,vlnky do třech metrů,pořád zarputile teploty nad nulou a jiný chlívárny....Asi nic pro tebe.Jak se ale jachtí u Grónska ti neřeknu... :lol: :lol: :lol:

howk
Monty
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » úte říj 16, 2012 12:47 pm

Hele,našel jsem pro tebe ideální areu pro jachting.A když to sekneš ze Sete kurzem 180°-190° směr Balear´s Island jenom s nezrefovanou hlavní plachtou,tak se o tobě bude ještě dlouho psát :lol: :lol: :lol: Jenom si sem musíš švihnout,tahle kvalita tady není každej den :D

howk
Monty

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte říj 16, 2012 1:02 pm

Nechci dělat ramena, ale to je sedmička, v poryvech osmička Bft.
V takových podmínkách už jsem párkrát plul. I v kapku horších.
Ale zarefováno jsem měl. A docela dost. :)
(A stažíno taky. :shock: ... :D )

L.

P. S. A co třeba tohle?
Obrázek
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » úte říj 16, 2012 1:11 pm

V takových podmínkách se pluje normálně,když se teda musí...Dobrovolně do toho vyleze z portu málokdo a hlavně ne na stoupačku...Ale i to jde. :D .Já bych v tomhle třeba nevyplul ani na ryby...teda pokud by zrovna netáhli tuňáci...to je pak jiná :lol:

howk
Monty

Á propos,to cos poslal je už na termosku s horkým čajem...Nic pro mně.Teda ten vítr v nárazech je už trochu moc,ale jak víš,když tě to chytne,musíš to ustát.Ono není vždycky kde vystoupit z lodě :lol: :lol: :lol:
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pon říj 29, 2012 10:40 am

Weekend za náma.Tak silnej vítr jsem snad ještě nezažil.Ze soboty na neděli se tady ženili čerti,vítr v marině byl v nárazu naměřen 152 km v hodině.Celou noc jsem nespal,bo patnácti metrová bakelitová kráska stojící proti mně se utrhla a pomalu bourala molo,a problému s loděma tady bylo více jako bohů v Indii.Ten,kdo se dobře připravil byl bez problémů...teda relativně,ostatné lodě končili utržení a některé potopené.Nechcese mi to rozepisovat,bo jsu unavenej a nevyspatej,ale na fotkách něco málo s těch průserů tady je vidět.

Obrázek

tady na týhle fotce vidět,jak mi ta krasavise řeže dvě nejpevnější lana na přesně návětrné straně.I když jsem se připravil dobře,problémi mi udělal zase někdo jinej.Loefsteker to ale ustál se ctí a dokonce podržel desetimetrovou bakelitku,jenž je vyvázaná vedle nás.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady jsem musel na stěžeň uvázat genou,jenž se začala odvíjet a hrozilo,že ji vítr strhne ze stojek.Anglán plakal,děkoval a prý mně někdy sveze na svojí lodičce :lol: .Jinak ale to jistí lahev Jacka.

Obrázek

Obrázek

Byl to 48 hodinovej záběr a já jdu spát...dobrou noc.

howk
Monty
Naposledy upravil(a) Monty dne pon říj 29, 2012 7:11 pm, celkem upraveno 1 x.

Zpět na