Monty a Loefsteker.

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Zbiry » pon říj 29, 2012 11:07 am

Dobrou. :D . Tak to musel být mazec. Těch lodí je mi líto, zvláště pak toho Ccéčka (i když vypadá, že relativně dopadl dobře...asi kolem něj pěkně skákali) díky za inspirující foto!
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » pon říj 29, 2012 11:15 am

Nikdo kolem toho neskákal.Kromě mně,ale to bylo z jiných důvodů...Celou noc tady nikdo nebyl,i když jsem ve tři v noci volal majiteli mariny,že mu padá molo,ke kterému jsem byl uvázanej.Kdyby to molo nevydrželo,jsme v prdeli všechny tři lodě,co tady stojíme na druhé straně,bo vyplout se v tom nedalo.A věř,že doklady a počítače a některé jiné věci jsme měli zbalené a přichystaní na opuštrění lodi,což v tom větru by bylo trochu na levačku,bo stěží jsem se dokázal udržet na palubě.Loď jsme až v neděli odpoledne dostali opět na vodu.Kormidlo v prdeli,ale kýl vypadá nechycenej...Zítra jde z vody...Před týdnem měla odplout do Karibiku,čemuž jim ale zabránila nefunkční převodovka,jenž byla nová a najela přesně 4.5 motohodin.

howk
Monty
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Zbiry » pon říj 29, 2012 12:25 pm

V tom případě doufám, že Ti majitel bude náležitě vděčný. Ten pravobok bych řekl.... jsi mu zachránil! :)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 111

Příspěvekod Denis » pon říj 29, 2012 8:28 pm

A potom kup si loď na dúchod a ži na nej. Treba si nechať aspoň záhradnú chatku :D
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » úte říj 30, 2012 8:54 am

Ne,bílej bratře...je to jenom o soudnosti a zdravým selským rozumu.Když v prognózách je vítr 100 km/h(byl přes 150 km/h),nenechám na návětrný straně lano síly mého ukazováku,aby podrželo 18 tun. :hmm: Na takové něco bych váhal uvázat i dingy za tohohle stavu.Lehkovážnost a nezodpovědnost se na moři moc nenosí a časem na ni každej dojede.Kdo se připravil,přežil to bez úhony.

howk
Monty
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Zbiry » stř říj 31, 2012 4:18 pm

Monty ještě by mě zajímalo, zda už je objevili podívat na svá zlatíčka také ti nezodpovědní a lehkovážný...zvláště pak majitel toho Ccéčka? :-)
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » čtv lis 01, 2012 8:38 am

Jo...Všechny poškozené lodě jsou, až na jeden katamaran, venku z vody...Ten katamaran má ale jenom sedřenou ochranou dřevěnou lištu a to budou dělat na vodě...My jsme mezi sloup a kat stihli navlíct pneumatiku a ta to podržela...Zdánlivě jednoduchej úkon,ale v tom větru nešel ten kat od toho sloupu odtlačit ani tak,aby se tam ta pneu vešla.Nakonec jsme ho museli odtáhnout přes vinšnu.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » ned pro 23, 2012 11:05 am

Tak jsem se tak nějak dobelhal do Gibu...Plavba byla ze začátku ostřejší,ale z Malllorcy,až na jeden den nefouklo zboha nic....Namotorovalo se více,jak normálně namotoruju za celej rok...Loefsteker se držel dobře,ale bez nových plachet to moc nepůjde...Tenhle těžkotonážník potřebuje alespoň 15 kn vítr,aby plul jak má...U plavby na Mallorcu jsem si naštípnul žebro,tak jsme měli 3 týdny nucené dovolené...Teplo někam uteklo a tak jsme stůj co stůj museli na jih...Na Mallorcu s námi plul Matrin,jenž hodlá pořídit si taky ňáke necky,tak přišel podívat,jak to asi na majitelských lodích vypadá...První noc,co jsme vypluli ze Sete ho sice chytla docela silná kinetóza,ale jinak byl velmi platný člen posádky.Ono....ta Plavba ze Sete do Port Vendres byla hodně drncavá,vítr v nárazech dosahoval skoro 40 kn a oranice jak se patří.Nicméně na Mallorku to bylo podobný...Vítr z boku,vlny ze zadu,jenž na open sea dosahovali výšky do 4 metrů.Na Mallorce čistě náhodně přijdu na to,že je prdlej chladič ve výměníku,tak ho musím nechat spravit,ale budu moset koupit novej...A já že proč vyrezli už snad všechny mrazové pojistky...he...
Nicméně z Mallorky hodláme plout přímo na Gib bez zastávek,což se ale nedaří,boi to bych musel umotorovat všechno...Zaté tuňáce se asi posrali a snad i sami nám skáčou na palubu...Sonja dělá co může,aby nějak zpestřila tolik rybiny a dělá karbanátky,steaky,salát a taky se něco peče a tak.
Stojíme v San Jose,kde nás smíkalo na kotvě jak kočka mladé.Pak ale nemíříme přímo do Gibu,ale hodlám se stavit v SotoGrande mrknout na La Grace...Doplouváme tam podvečer,vyvazujeme se v bazénu před marinou a kecáme asi hoďku z jedním Finem,jenž říká,že v Soto Grande jsou Grande jenom ceny a jinak je to jenom práčovna na turisty...Suchej dock,kde stojí La Grace je už zamčenej,nikde nikdo,tak si to krasavici alespoň vyfotím.

Obrázek

Ona ta lodička takhle v realu vypadá mnohem líp,jako na fotkách a je to opravdu hezká loď....No a protože by snad po mně chtěli ráno platit za stání...což se opravdu někdy stává,tak za svítání,jak praví latina vyplouváme do Gibu...Je to tady kousek za rohem a odpoledne už v klidu stojíme na kotvě.

Tak...Teď v Marině v La Linei čekáme na vítr na Kanáry...Nikam se už nespěchá,popíjíme s Jackem Daniellsem 1.5 litra za 16,- liber je teplo a pohoda...Do vánoc budeme v marině...proč taky ne za 15 juro na den s touhle potvorou...a pak uvidíme...Jestli je tady někdo,kdo si to chce s námi hvízdnout z Gibu na Kanáry,tak ať písne..Plujeme sami ze Sonjou,míst je tady na lodi k spaní ještě pět,takže není problém.Spaní je tady luxusní,loď pluje sama(opravdu),tak se dá cestou užívat i vodních radovánek,rybaření a klidu.

Obrázek

howk
Monty
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pon pro 24, 2012 10:54 am

Á propos...letenky s Ryanair z Bratislavy do Malagy jsou za hubičku....Jinak všem Marry Christmas and Happy New Year. :cheers:

howk
Monty
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pon pro 24, 2012 2:10 pm

Monty píše:Á propos...letenky s Ryanair z Bratislavy do Malagy jsou za hubičku....Jinak všem Marry Christmas and Happy New Year. :cheers:

howk
Monty

Ale teď přes zimu přece nelítají. Letos je to bída, letů z východu EU do Španělska je nějak málo.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » úte pro 25, 2012 10:14 am

Hmmm...Jsem to nějak nezkoumal...Ale v nabídce to mají.Jinak ale myslím Pepa Dvorsky tady psal,že snad něco lítá do Malagy za myslím 1700,-Kč.Kanáry Ryanair zrušil a to mně teda pěkně nasrali.Inu co už...Kdo bude chtít,způsob si najde,bo jak pravil starej Berousek,kde je vůle,tam je cesta :D

howk
Monty
Pefry2012
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod Pefry2012 » sob úno 16, 2013 11:39 am

Ahoj Monty,

prochazel jsem inet a narazil jsem na inzerat, ze prodavas svou krasku..? Samozrejme mi nic do toho neni, jen jsem Te daval doma za vzor, jak sis pekne vybral a dobre okoucoval :-) ...tak me to jen prekvapilo..nic vic..

http://www.scanboat.com/uk/BoatSaleAdve ... nr=9042363

kazdopadne at ti vyjde co zamyslis :-)

Petr

edit: mozna to je ten puvodni inzerat, akorat ze tam nemaji datum nebo oznaceni "Sold".. tak sorry..
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » sob úno 16, 2013 3:28 pm

Tak tohle není moje...to je ještě starého majitele,jenom se s tím nikdo nezabýval to zrušit :D .

howk
Monty
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » sob úno 16, 2013 6:30 pm

A už jsi přeplul na kanáry?
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » ned úno 17, 2013 10:53 am

Jo...plácáme se teď na Kanárech(připluli jsme myslím 3.1)a už se pomalu začínám dívat na větry zpět do Evropy.Asi prvně na Madeiru,chvilku tam,dovolí li to větry,pobýt a pak do Gibu.Chtěl jsem už konečně psát nějaké reporty,ale jaksi furt není čas....pořád se něco děje :D .

howk
Monty

Á propos,jenom něco málo z plavby na Kanáry a kdyby si to chtěl někdo s námi strouhnout na Madeiru a nebo do Gibu,ryb je plný moře :D

Obrázek
Pefry2012
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod Pefry2012 » ned úno 17, 2013 11:02 am

tos asi nechytil na pytlacku :-)
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » ned úno 17, 2013 2:05 pm

Krasny ulovek,takove u nas nemame... :hmm:
Co lod,vsechno slape jak ma?
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned úno 17, 2013 2:17 pm

Viděl jsem pár vyfocených rybářů, ale všichni se při tak pěkném úlovku usmívali. :?
Tady vidím na pozadí zděšení: "Už zase ryby? PB proč???" :cry: :lol:
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » ned úno 17, 2013 2:47 pm

Ale jo...Pár detajlů k dolazení a pak to všechno ještě dodělat....Jinak kromě toho,že Sindy kape z nosu(rozuměj kape vodní pumpa na motoru) a Geltrůda zhltne hodně projímadla(chápej generátor žere olej jako vzteklej) jde všechno jako po másle...Až je to trochu podezřelé :D .

To Jirka....Je těch ryb trochu moc...ale u focení jsem měl problém se udržet na nohách,bo to trochu houpalo...Trochu dost... :lol:

howk
Monty
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » sob bře 02, 2013 2:06 pm

Ups....Původně jsem chtěl zítra vyplout spět směr Gibraltar.Asi to nepůjde.To tu budeme asi ucvrkávat v magikostkách.Už teď by mně nikdo nepichnul do prdele ani zastrouhanej vlas :hmm:

http://www.grancanariaforum.cz/clanky/a ... ujeme.html

Humoristi....vlny mají dosahovat osm metrů a mezi ostrovama jsou dvou a více metrové vlny více méně furt.

Stojíme v kotvišti v Las Mamlas,tak snad to tak bude,bez stráty věnečku i po bouřce.

Obrázek

howk
Monty
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Zbiry » sob bře 02, 2013 2:19 pm

Tak to good luck!!! asi se budou loďky v marinách navzájem zachytávat! ať se Ti všechny problémy vyhnout. Adrenalin mám rád, ale na tohle bych koukal y pěkně za sklem z hospody!
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » sob bře 02, 2013 3:10 pm

Monty podle Ugribu by to mělo být od SW do NW a Las Palmas zdá se být z Kanárských ostrovů dobrá volba, ale jak píšou na odkaze, je vývoj bouře zatím nevyzpytatelný. Taky přeju hodně štěstí.
P.s.: V předpovědích Azory vypadají na období se smůlou ;-)
vikigach
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Příspěvekod vikigach » úte bře 05, 2013 6:46 pm

Ahoj,
jak jste tu bouřku přežili?
V pohodě nebo počítáš ztráty?
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » úte bře 05, 2013 8:50 pm

Problémů tady bylo jako Bohů v Indii,jednu Maďarskou loď jsme stahovali ze šutrů,pomotané řetězy v bordelu na dně,ale jinak dobrý.Chci zítra ráno vyplout směr Gib a nebo alespoň Madeira,ale vlny jsou jako kráva,tak možná den počkám ;) ,

howk
Monty
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte bře 05, 2013 9:09 pm

Tak se držte Monty. :thmbup:

A toto si dej na příď ;)
Obrázek

Zpět na