Dobře krytý cockpit

Zde lze prezentovat lodě, které byste jednou chtěli mít nebo je považujete z nějakého důvodu za nej, nej ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod seemann » stř srp 25, 2010 10:01 am

Starší Moody 33Mk ze cca 80tých let již mají "chodbičku" a nechají se koupit za dobrý peníz. Většinou mají i zakapotovaný kokpit persenikem, otěž je na konstrukci. To samé používají všichni. Dobré řešení Reinke.
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » stř srp 25, 2010 10:20 am

seemann píše:Starší Moody 33Mk ze cca 80tých let již mají "chodbičku" a nechají se koupit za dobrý peníz. Většinou mají i zakapotovaný kokpit persenikem, otěž je na konstrukci. To samé používají všichni. Dobré řešení Reinke.

diky za tip - kouknu se :-) Ja ted sice ted lod rozhodne kupovat nehodlam - nejde ani o chut a vlastne ani o penize, spis mi v tom brani neco, co bych oznacil za rodinne duvody :hmm: Ale tak si aspon tak hraju s predstavami co by kdyby .... Nicmene koupit lod starou 30 let bych se bal - sice jsem vycetl, ze to nebyva az tak spatna koupe, ale ja mam obe ruce docela leve. NO mozna trosku prehanim, ale od te doby co jsem se ve svych 8 letech snazil marne slepit model sovetske kosmicke lodi Vostok, jsem se smiril s tim, ze nepatrim mezi nejsikovnejsi :? a tise zavidim tem co jsou schopni opravit a vyrobit takrka cokoliv ...
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod tatinecek » stř srp 25, 2010 12:25 pm

HR pro Středozemní moře není asi úplně stavěná. Určitě má větrací okénko v doghousu. Bimini jsem neviděl, ale asi by ho někdo byl schopen udělat. větší HR lodě mají prostor pro generátor a tím pádem není problém instalovat A/C. Jinak je HR dobře, velmi dobře větratelná loď, a to i díky chodbičce. Nu a při plavbě stejně bimini používám jen při motorizaci, pod plachtama jezdím většinou bez bimini, abych viděl do plachet.
Osobně jsem si udělal žebříček cent.cocpitů:
Hall.Rassy
Najad
Regina
a další severské lodě a pak
Sunbeam

Oyster, ale ten začíná někde nad 45 stop .

A to podle svých požadavků a po prohlídce lodí na např. Boote Dusseldorf, kde lze prolézt prakticky všechny typy, a to i např 54 stop dlouhé.
martin1
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod martin1 » stř srp 25, 2010 7:54 pm

tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » stř srp 25, 2010 8:40 pm

A co tahle
Atlantic 46PH

Určitě bezvadná loď. Ale nemá krytý cocpit. Je to pilothouse. A tam u mne dneska vyhrála

www.noordkaper.com
jakubsipek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jakubsipek » čtv srp 26, 2010 12:47 am

Ahoj, tohle vlákno jsem jen tak zběžně prolít, tak snad se svym příspěvkem nebudu
mimo :)

Nedávno jsem našel následující článek kde je mimo jiné i něco o krytym kokpitu:
Budoucnost malých nám. jachet
Je to článek o tom jak zlepšit pobyt na lodi. Info v něm je od kapitána Haslera,
který plul na lodi Jester, což je upravenej folkboat, tak aby byl krytej.

Jester 1
Jester 2

Další fotky se daj na netu lehce najít :)
Pawell
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pawell » ned led 02, 2011 7:04 pm

Jestli tady tohle vlákno ještě zůstane, tak slibuji, že za rok, za dva přidám příspěvek - jestli a jak dopadla má delší plavba s lodičkou, která se snad blíží ideálům tady zmiňovaným. Mám ji už 9 let, ale zatím jsem jí pořádně protáhl údy jen když byla úplně nová a plavil jsem se s ní z Finska kolem Evropy, Gibraltarem na Jadran. Pak už jen Středomořím. Letos nás ještě čeká dokončit tohle moře, sklouzneme se s EMYRem (www.emyr.org) z Istanbulu - kolem všech pamětihodností východního pobřeží Středomoří do Port Saidu... s pak už Suezem - Rudé moře a Indický oceán. Tak držte palce a jestli můžete - pomozte zahnat Somálce :-)
Anebo, kdyby někdo silně chtěl odzkoušet - jak se plaví vokolokoule na Nauticatu 515 - dejte vědět, nějaký zajímavý kus snad bude volno. Určitě pro ty, co jsou schopní a umí také pomoci. Chodbička i stříšky se snad také najdou :-)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » pon led 03, 2011 9:32 am

Pawell, keď ťa nedajboh chytia somálsky piráti, tak s tou loďou to bude mastné výkupné.
Pawell
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pawell » pon led 03, 2011 9:49 am

I když jsem je čekal, tak teď o Vánocích nepřišly děti, tak koleda zbyla. Vezmu s sebou :-)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » pon led 03, 2011 10:45 am

Poviem úprimne že by som sa tam bál ísť aj na starej hrdzavej a velmi škaredej lodi. Čo sa týka dobre krytého kokpitu, tak nemyslíš že na juhu v ňom bude moc teplo? Predsa len je to loď robená na sever kde je slnko vítane.
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » pon led 03, 2011 1:48 pm

Pawell píše:Rudé moře a Indický oceán. Tak držte palce a jestli můžete - pomozte zahnat Somálce :-)

kdyz tak koukam na aktualni mapu piratske aktivity .. budete mit o "zabavu" postarano
http://4.bp.blogspot.com/_E-QOnTGFX_o/TPEGhCvThPI/AAAAAAAAKng/8npDAj30zhQ/s1600/GoogleEarth_Image.jpg

Docela se nam ti kluci opaleni rozlezli :x Taky proc ne, kdyz jim to zvesela prochazi .... imho je jen otazkou casu, kdy nejakyho bubaka nekde ve STredozemi napadne to zkusit taky ... takovej Tunis anebo trebas Albanie apod. :-/

Doplneno - kdyz uz se s s tim tady zacalo ... jen dodam dalsi link http://www.mschoa.org/YachtingGuidance/Pages/YachtingGuidanceOne.aspx ... jen pro informaci

Zpět na