"Povožení" na jachtě na moři

Kontakty na ty, kteří hledají místo na lodi. Reakce kapitánů se budou vztahovat pouze ke konkrétní poptávce.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Re: "Povožení" na jachtě na moři

Příspěvekod Monty » pát kvě 18, 2018 7:45 am

To co vidím na té fotce je práce na půl dne...Nicméně nic,co se musí promptně spravovat a v tomhle stavu vydrží ještě pár let. Přiděláváš si jenom náklady a zbytečně. Nejvíce práce je právě na tom interieru,ale pokud můžu posoudit z fotky,šlo by to i bez většího zásahu. Dej sem více fotek...tak aby bylo vše vidět i v kontextu. Jinak se ničeho neboj,to co je na fotce je v podstatě nic. Ten T-profil nevím,ale stačí navařit vedle nich další. Meření stojí peníze a veř nebo ne,je to zbytečné. Nicméně si to můžeš změřit velmi jednoduše sám. Co snese ocel asi nevíš,ale na lodi s 4mm obšívkou 70% straty je pořád ještě dobrý,pevnější a bezpečnější jak novej bakelit. Vem kladivo a řízni do toho co zvládneš. Dam krk na to,že to neprorazíš ani na mnoho pokusů. A vem si pořádnej hammer.
howk
Monty
Á propos...co je to za loď???
err_
bez hodnocení
Reputace: 146

Příspěvekod err_ » pát kvě 18, 2018 3:56 pm

Mam Wibo 945. Je to tady napsane. Je to mala ocelovka, 9.45m. Plech obsivky je tloustky 3,2mm. Zmerit to chci i sam pro sebe. Tohle neni jedine misto. Par, ne takoveho rozsahu jsem jiz vyspravil, ale o tom, co po oprave zbylo jen premitam. Tak to ted necham udelat cele, abych mel jasno.

Protoze mam opiskovany a nastrikany podponor pred cca 4 roky, tak to zohlednuji a rozhodl jsem se takto:
Pokud zustane materialu nad 1mm, tak to ocistim, natru a ndal nic neresim. Vubec nic, ani ten T profil. Pokud ovsem budu pod 1mm a tech mist tam bude vice a nejak souvisleji, tak to jde ven.

Premyslel jsem sice nad tvrdou bronzovou pajkou, ale ta by mi stejne tu barvu na podponoru uz znicila. Takze rezat a vymenit.

A s tim casem to mas jak ja, jenze on ten pulden je nakonec vzdycky na tyden :-)
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte kvě 29, 2018 2:27 pm

Pak bude šest záplat. Jedním místem proletělo celé kladivo. Jak se zdá, tak jeden milimetr moc není.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte kvě 29, 2018 4:05 pm

Ten půlden se asi celkem protáhne :crazy:
Pepa Š
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 26

Příspěvekod Pepa Š » stř kvě 30, 2018 10:50 am

Opravuješ sám, nebo ti to někdo dělá? Ukážeš fotky, jak to probíhalo?
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » čtv kvě 31, 2018 1:39 pm

Fotku prikladam. Takovych nebo mensich mist je tam dalsich pet. Ted jsem vsechno vyhazel ze salonu, obrousil a ocistil to a zjistil, ze budu muset predelat snad vse. Jak se jednou vyhaze nabytek a zvedne podlaha, je to problem. Dedek, co to prodaval delal cast sedacek z drevotrisky, ta se kondenzaci a naslednou vlhkosti ruzne znicila a ulamala, proste des. Nejvice me mrzi, ze jsem pred peti lety utratil penize za to piskovani a nater. Nenapadlo mne zvednout podlahu i v mistech, kde je na ni nabytek - rozumej - pri koupi rozsroubovat celou lod :-)

Ted je to tedy tak, ze jsem povolal mistniho opavare jachet (velka firma) a pozadal je o nabidku. Nabidli mi, ze to prekryji platem zvenci a zavari to. Pry se to tak dela a ja to skutecne dostkrat videl. Me se to ale nezda ciste reseni a porad si myslim, ze tam nekudy zatece a bude to korodovat mezi platy. Dle mne je lepsi postup vyriznout a nahradit zdravym plechem. Coz je ale zase vice prace = vice penez holandskemu svareci.

Takze abych si to nejlepe udelal sam, ale to abych tam jezdil kazdy tyden. A to je zase solidni naklad na dopravu, prestoze uz to umim skutecne levne.
Nyni zacinam zvazovat, ze to privezu sem a budu na tom do pristi sezony delat v CR. Takze shanim dobrou autodopravu, ktera by to sem privezla, aniz by znicila zbytek a nechtela truhlu zlataku.

DSCN6164-small.JPG

DSCN6138-small.JPG

----
EDIT: asi si to myslim spravne:https://www.iims.org.uk/the-dangers-of-overplating/

Tak co, chcete nekdo povozit? :-)

.
Mrkva
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Mrkva » čtv kvě 31, 2018 7:31 pm

Co to provizorne necim zaplacnout a privezt po vode? Nedalo by se? Resit nadmerny naklad na "par km" od D/CZ hranic taky bude o dost jednodussi nez z z NL (teda, pokud se dokazes dostat po Labi nejak rozumne daleko).
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » čtv kvě 31, 2018 8:28 pm

Asi i dalo. Je to ale na tri nedele a cestou bych mel mozna i problem s motorem. Ten je taky rocnik 1979, jako lod :-) Je jeste puvodni. Ja se snazim ho radeji moc nepouzivat.
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 66

Příspěvekod RACEK » čtv kvě 31, 2018 8:28 pm

Po vodě se dá dojet v pohodě po kanálech do Magdeburku s ponorem 1,55 m. Dál záleží na vodě v Labi a zrovna teďka jí tam moc nebude :( . Takže z Magdeburku autem 340 km do Prahy.
Druhou možností je doplout do Bamberk v Německu, ale to chce pořádný motor na protiproud v Rýnu. Cesta z Bamberku je vhodná na cestu zpět do NL. Z Prahy autem jen 290 km a pak to splavíš po proudu rýna do NL za dva dny :) Je to docela fofr :D
Peta S.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Peta S. » ned čer 03, 2018 5:01 am

Eda píše:Za "povožení" skoro kdekoliv a kdykoliv po moři a oceánu nabízím pomocnou ruku ( vlastně celé tělo včetně mozku :) ) při údržbě, opravě, kontrole montáži,šefmontáži...této jachty. Kontakt přes fórum nebo e-mail: yachtservice@seznam.cz

Ahoj Edo,
Ještě je tvůj dotaz aktuální?
Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Eda » pon čer 11, 2018 12:30 pm

Ahoj Peto,

ANO,muj dotaz je do odvolani aktualni. Kontaktuj me prosim pres yachtservice@seznam.cz . Diky !
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » sob čer 30, 2018 11:05 pm

Tak je zavareno. Sly ven dva platy 2400x350mm + 2x 100x280. Pristi tyden se natira.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pon črc 23, 2018 11:17 pm

Jsem na vodě! Spím pod jeřábem a kontroluji prosak, ale zdá se, že OK. Na nic jsem nečekal a už jsem natáhl plachty. No není život krásny?
Jen ten interiér, taková spoušť...
Omen
vytrvalý návštěvník
Reputace: 144

Příspěvekod Omen » úte črc 24, 2018 7:47 am

:good: :whist:

Zpět na