"Povožení" na jachtě na moři

Kontakty na ty, kteří hledají místo na lodi. Reakce kapitánů se budou vztahovat pouze ke konkrétní poptávce.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

"Povožení" na jachtě na moři

Příspěvekod Eda » ned říj 22, 2017 12:11 pm

Za "povožení" skoro kdekoliv a kdykoliv po moři a oceánu nabízím pomocnou ruku ( vlastně celé tělo včetně mozku :) ) při údržbě, opravě, kontrole montáži,šefmontáži...této jachty. Kontakt přes fórum nebo e-mail: yachtservice@seznam.cz
err_
bez hodnocení
Reputace: 146

Re: "Povožení" na jachtě na moři

Příspěvekod err_ » ned říj 22, 2017 5:54 pm

Rikam si, ze budu obcas brat jednoho az dva lidi na lod. Zcela zdarma. Proste kdo chce, at si to zkusi. Jen se musi sami dopravit a sami mit sve jidlo. Mas nejake zkusenosti? Byl jsi nekdy na lodi, ze mluvis o oceanech? Mel jsi uz nekdy morskou nemoc?
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » ned říj 22, 2017 7:11 pm

Take predesilam, romantika to asi nebude. Pluji na severu, je zima a po dvou problitych nocich to treba nebude zrovna to, co ocekavate :-(

Ale jinak:
tuleni, krasna priroda, zive more, vorvani ...
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » ned říj 22, 2017 7:46 pm

Rikam si, ze beru i gramaticky "samy". Zadna segregace, diskriminace.
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavelmicek » pon říj 23, 2017 9:17 am

err_ píše:Rikam si, ze budu obcas brat jednoho az dva lidi na lod. Zcela zdarma. Proste kdo chce, at si to zkusi..

WOW dobrá nabídka...to tě asi jednou vezmu za slovo :clap:
Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Eda » pon říj 23, 2017 11:54 am

err_ píše:Rikam si, ze budu obcas brat jednoho az dva lidi na lod. Zcela zdarma. Proste kdo chce, at si to zkusi. Jen se musi sami dopravit a sami mit sve jidlo. Mas nejake zkusenosti? Byl jsi nekdy na lodi, ze mluvis o oceanech? Mel jsi uz nekdy morskou nemoc?

Nejake zkusenosti mam.Byl jsem v Atlantiku i v Pacifiku a v obou jsem krmil ryby. Nabidka se mi libi,posli mi prosim vice do mailu.Diky.
Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Eda » pon říj 23, 2017 12:21 pm

err_ píše:Rikam si, ze budu obcas brat jednoho az dva lidi na lod. Zcela zdarma. Proste kdo chce, at si to zkusi. Jen se musi sami dopravit a sami mit sve jidlo. Mas nejake zkusenosti? Byl jsi nekdy na lodi, ze mluvis o oceanech? Mel jsi uz nekdy morskou nemoc?

Zapomnel jsem podekovat za odpoved a nabidku,takze Dekuji!
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte říj 24, 2017 8:25 pm

Nejprve tedy:
- mam malou (9.45m) ocelovou lod. Wibo 945. Je stara. Hodne. Koupil jsem ji pred potopenim a davam doporadku. Napred podponor, pak plachty. Na interier jen neco malo, ten pro mne nebyl tak dulezity, resp. dulezity pro plavbu. Nyni jej postupne delam take, spise, jak se co vysype. A ze se sype
neco porad. Lod je k videni ve vlakne "Moje TOP pro lod".

- tedy, lod neni nijak extra bezpecna. O sile plechu na jednotlivych mistech se da asi s upechem polemizovat. Skutecne vedet to budu az tuto zimu, kdy jsem si za bratru 750 EUR objednal ultrazvuk. Motor ma 35 let :-) Pecuji o nej, ale ... Z techto vsech duvodu jsem poridil ostruvek. Mam rucku, pevnou stanici, AIS a samozrejme jak nafukovaci, tak pevnou vestu pro tri lidi.

- pluji v zime. Skutecne. To, ze se budete trast zimou je bezna vec. Je nutne alespon nejake (i igelitove) nepromokave obleceni. Pokud mate morskou nemoc, je to o dost slozitejsi. Bude vam vetsi zima. Voda je jen na piti, koupe se vzdy po prijezdu bud v mori nebo v marine. Voda se da ohrat i na varici, ale lazne necekejte. Spacak alespon do 0.

- uz jsem to zde psal. Nejsem dobry kapitan. Ani spolecnik. Ukazu, co umim, ale neumim to podat a asi ani radne vysvetlit. Posadku jsem uz mel, meli to jako svatebni dar. Zachranovala to moje partnerka a slivovice (vecer. pri plavbe nepiji ani pivo).

- pokud vam bude spatne, zustanete v tom sami. O lod se postaram a doplujeme kam mame, ale nemuzu se v jednom starat i o vas.

- pokud vas to neodradilo, budu pred nalodenim po kazdem pozadovat cestovni pojisteni na jachting (vodni sporty). A take pristup, kdy cekate to nejhorsi, abych se s vami pak nehadal.

P.S.
Ta myslenka je pomerne cerstva. Rikam si, jak by me kdysi pomohlo, kdybych nemusel platit tisice a nekdo me vzal na palubu. Tak si rikam, ze bych tim zkusil nekomu pomoci. Nejsem si jist, zda mu spis neublizim, tak to jeste promyslim. Ale vse vyse je proste realita, se kterou by tak jako tak mel kazdy pocitat.
Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Eda » úte říj 24, 2017 10:00 pm

err_ píše:Nejprve tedy:
- mam malou (9.45m) ocelovou lod. Wibo 945. Je stara. Hodne. Koupil jsem ji pred potopenim a davam doporadku. Napred podponor, pak plachty. Na interier jen neco malo, ten pro mne nebyl tak dulezity, resp. dulezity pro plavbu. Nyni jej postupne delam take, spise, jak se co vysype. A ze se sype
neco porad. Lod je k videni ve vlakne "Moje TOP pro lod".

- tedy, lod neni nijak extra bezpecna. O sile plechu na jednotlivych mistech se da asi s upechem polemizovat. Skutecne vedet to budu az tuto zimu, kdy jsem si za bratru 750 EUR objednal ultrazvuk. Motor ma 35 let :-) Pecuji o nej, ale ... Z techto vsech duvodu jsem poridil ostruvek. Mam rucku, pevnou stanici, AIS a samozrejme jak nafukovaci, tak pevnou vestu pro tri lidi.

- pluji v zime. Skutecne. To, ze se budete trast zimou je bezna vec. Je nutne alespon nejake (i igelitove) nepromokave obleceni. Pokud mate morskou nemoc, je to o dost slozitejsi. Bude vam vetsi zima. Voda je jen na piti, koupe se vzdy po prijezdu bud v mori nebo v marine. Voda se da ohrat i na varici, ale lazne necekejte. Spacak alespon do 0.

- uz jsem to zde psal. Nejsem dobry kapitan. Ani spolecnik. Ukazu, co umim, ale neumim to podat a asi ani radne vysvetlit. Posadku jsem uz mel, meli to jako svatebni dar. Zachranovala to moje partnerka a slivovice (vecer. pri plavbe nepiji ani pivo).

- pokud vam bude spatne, zustanete v tom sami. O lod se postaram a doplujeme kam mame, ale nemuzu se v jednom starat i o vas.

- pokud vas to neodradilo, budu pred nalodenim po kazdem pozadovat cestovni pojisteni na jachting (vodni sporty). A take pristup, kdy cekate to nejhorsi, abych se s vami pak nehadal.

P.S.
Ta myslenka je pomerne cerstva. Rikam si, jak by me kdysi pomohlo, kdybych nemusel platit tisice a nekdo me vzal na palubu. Tak si rikam, ze bych tim zkusil nekomu pomoci. Nejsem si jist, zda mu spis neublizim, tak to jeste promyslim. Ale vse vyse je proste realita, se kterou by tak jako tak mel kazdy pocitat.

Diky za otevrenost a uprimnost(to se dnes opravdu ceni), ale po zvazeni bezpecnostnich rizik (za predpokladu plavby v polarnich oblastech) asi prenecham tvoji nabidku jinym zajemcum.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » úte říj 24, 2017 10:14 pm

Doporučuju si před odjezdem vyřídit všechny závazky a rozloučit se aspoň s užší rodinou. A místo pojištění úrazu bych dal přednost životnímu pojištění
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavelmicek » úte říj 24, 2017 10:19 pm

Tak me ta nabidka tedka laka dvojnasob ;-)
Crusoe
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: -5

Příspěvekod Crusoe » stř říj 25, 2017 1:53 pm

Jak je to este aktualne tak by sem mal zaujem o misto v posadke. Aj za nejaky fin. Obnos (samozrejme ze ne 1000 eur) na naftu a palivo do varica :) :)
Dakujem
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » stř říj 25, 2017 2:18 pm

Co jsem napsal, plati. Nejblizsi termin je zacatek listopadu. To uz mam naplanovano a to popluji sam. Mam nejake starosti, tak se chci vydovadet. Pocasi bude v tomto duchu prejici.

Brezen standardne udrzuji a natiram. Duben take, ale uz pak spoustim lod na vodu a pluji. Tento rok davam dolu stezen, tak nevim, zda uz v dubnu budu na vode, ale myslim, ze kdo ma zajem, muze perdbezne s dubnem pocitat. Nechte si nejaky prostor, kdyby nebylo pocasi apod. Majitel lode ma vyhodu, ze muze plout, kdyz ma pocasi. Tak neni duvod to napalit rovnou v bouri. Zacatkem dubna byva bezne i -5°C. Na palube je jinovatka. Pres noc se topi Webastem, ale nemam moc zatepleno, tak pocitejte s teplotou spani kolem 5 - 7 °C. Spacak na 0 je idealni. Pri plavbe je porad otevreno do salonu, alespon castecne, takze teplota jako venku. Jen si odpocinete od vetru. Ve vlnach je tam ale rychle blujno (mala lod), takze pokud nebudete spat, stejne budete nejspis venku.

Kazdeho bych chtel pred plavbou nekde potkat, seznamit se a rict si, co a jak. Zda si vubec sedneme.

Zbytek asi do SZ, myslim, ze uz vite vse. Pro jistotu zduraznuji, ze nejsem kdovijak zkuseny, nejsem skipper ani instruktor. Mam napluto par tisic mil na sve lodi v prilivove oblasti do 3m a to je vse. Klidne si proctete nejake me prispevky a udelejte si obrazek.

P.S.
Zdarma myslim zdarma. Pokud chcete platit nebo na to mate, najmete si komercniho kapitana nebo se nalodte k nekomu, kde se plati. Vetsinou to i ukazuje kvalitu sluzby. Tam kde platite, tam je kvalita nekolikrat vyssi. Moji nabidku prirovnejte k tomu, zda muzete jet nekam do hotelu nebo chaty a nebo ke me pod stan.
vili69
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 16

Příspěvekod vili69 » stř říj 25, 2017 8:41 pm

Teda err_, jestli po tech vsech tvych prispevcich s tebou opravdu nekdo pojede, tak bude uspech zarucen, protoze timto sitem proleze jen opravdovy tvrdak :lol:
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod prcekee » čtv říj 26, 2017 6:52 pm

err ty mně zajimáš čim dal více :good:
Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Eda » sob říj 28, 2017 5:47 pm

Pokusim se vratit k puvodnimu tematu.Vazne nikdo nepotrebuje pomoc s jachtou za pripadne svezeni???
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pon lis 06, 2017 8:17 pm

Posunulo se mi to, tak v pulce listopadu valim Helgoland az Norsko. Dle pocasi. Mozna stihnem zrovna rozeni mladat tulenu. Tak pokud nejaky sebevrah chce a ma dobrou pojistku ... Predpoved 45kn+
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » pon lis 06, 2017 10:20 pm

Fandím Ti a držím palce.
Při předpovědi 45+ jsme nevyplouvali. Zůstávali jsme v Dánsku a čekali, až se vítr sníží na 35+. Přístav Thyboron poskytoval dobrou ochranu proti větru a v hospodě se dalo koupit slušné pivo. Taky se dali sehnat řemeslníci na opravy na lodi.
Samozřejmě mluvím o předpovědi poryvů podle Windy(ty).
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod Lachtan » úte lis 07, 2017 12:59 am

To zde err nabízíš lákadla. Norsko v prosinci. Kam a kudy pluješ? Skagerrak proti větru 45, zima, tma, sníh... Mikulášská nadílka pro zlobivé. :lol:
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 20

Příspěvekod stani119 » úte lis 07, 2017 7:58 am

Taky bych to rad videl to vyplutí při 45+
Tady u nás na Istrii dnes fuci NE 25, v nárazech 43, moře 4, a jeste těžce leje, venku nikde ani plachtička :hmm:
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte lis 07, 2017 8:01 am

45kn+ jsou narazy. Vsak se podivejte na windyty kolem 10 - 12 listopadu. Myslim, ze popluji v okne mimo. A misto Norska skoncim na Helgolandu a se stazenym ocasem pomazu zpet :-) Ale uvidime, uz jsem tam mel davno byt a porad jsem v CR.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte lis 07, 2017 9:20 am

Martine, přiznej se, že Ty trénuješ na plavbu do Arktidy? :-)
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 66

Příspěvekod RACEK » úte lis 07, 2017 3:14 pm

To jsem zvědavý, jestli se ta tvoje loď dokáže prosadit proti větru a proti vlnám. Jestli dokážeš něco nastoupat. To že to pro posádku bude tvrdší je jasné předem.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte lis 07, 2017 3:22 pm

Chtel bych si pomoci s proudem. Jen musim peclive vybrat pocasi, aby to do sebe zapadlo. Lod stoupa celkem dobre, ale uvidime. Ty vlny s proudem budou horsi nez cokoli jineho.

Treba vypluju, vymeknu a popluju zpet. Uz jsem se taky parkrat vracel a nestydim se za to :-)
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » úte lis 07, 2017 7:25 pm

Dal bych Ti plus bod za větu:
"Treba vypluju, vymeknu a popluju zpet. Uz jsem se taky parkrat vracel a nestydim se za to."
Je vidět, že jdeš na moře s pokorou.
Nemám v tomto vlákně přístupnou reputaci.

Zpět na