Skipper training 2018

Kontakt na kapitány, kteří nabízejí volná místa na lodi. Pozn. POUZE NEKOMERČNÍ NABÍDKY! Tj. kapitáni se rovněž podílí rovným dílem na nákladech a majitel lodi si nenechá doplácet na údržbu lodě.
[u:]V textu vždy uveďte minimálne tyto údaje (povinné):[/u:] [b:]Oblast plavby, termín plavby, velikost a typ lodě, věk lodě, cena s příplatky, plánovaný počet osob na palubě.[/b:] Text bez těchto údajů bude smazán a inzerent může být vyloučen z JI!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

kleso
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 28, 2015 2:52 pm
Reputace: 1

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod kleso » ned srp 20, 2017 10:02 am

Tada nechcem odradzat od napadu, len upozornim, ze za vsetky pripadne sposobene skody bude zodpovedny zapisany skipper... Napad je to ale super, mne len asi lacnejsie vyjde nejaky zdokonalovaci kurz, kde je zodpovedny instruktor. Tiez by sa mi asi zisiel, ak parkujem lod len cca 14x za rok a nie vzdy taky isty typ.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Jarda885 » pon srp 21, 2017 12:20 am

Michal123 píše:A není škoda na to brát dovolenou? Takové tréninky se dají přece udělat i u nás o víkendech.


Každý trénink je dobrý.
Trénování u nás nenahradí trénování na moři na lodi 39-40 ft.
Tyto lodě jsou těžší, mají větší setrvačnost.
Na moři je jiný vítr a jiné vlny.

Držte se původního nápadu. Skipper training je neslučitelný s rekreační dovolenkovou plavbou. Abyste z toho něco měli, musíte všichni chtít celý týden trénovat. Jinak se toho moc nenaučíte.
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod webholding » stř srp 30, 2017 12:24 pm

Ahoj,
tak jsem nejakou dobu cekal na reakce a celkem me prekvapil zajem. Teda uvidi se, kolik lidi zustane v listopadu, az se bude objednavat lod :) Aktualne teda jsme v situaci, kdy je zde na foru (vcetne me) 7 potencionalnich zajemcu (Bez svoleni nechci jmenovat. Byly to i SZ), Dale muj svagr plus mozna 2 dalsi, a dalsi 2 mi pratele mimo JI. To je i na 2 lode :-D, ale uvidi se podle situace pri placeni zalohy za lode.

Lod:
Urcite chci vybirat z klasickych laminatovych charter lodi 36-50 Ft. Co nejvice se priblizit k tomu, co si kazdorocne pujcujeme. Letos jsem poprve plul na 47ft Oceanis a byl to fakt zazitek s tim manevrovat :) Poprve s prednim Bow thrusterem. 100% se bude platit taktez pojisteni kauce. Jestli si vezmeme na vyzkouseni spinnaker, je na domluve.

Lokalita:
Jsem pro stredni Dalmacii. Vodice - Split. Velke mnozstvi ostruvku a mist pro zkouseni.

"Ucitel:"
Jsem znacne proti placenemu skipperovi. Nechci nijak zpochybnovat tu vyhodu. A uz vubec se s nikym poustet do debaty co to prinese a podobne. Pokud chce s nami plout zkusenejsi, klidne muze a budeme mu vdecni. Popripadne si u nas vyslouzi neco potom. Ale kazdy clen posadky se bude podilet stejnym dilem. Bez debat. Nehodlam delat zdokonalovaci komercni kurz a byt nekomu zavazan za kvalitu a podobne. Muj cil je dat dohromady nase zkusenosti, nactene rady a predstavivost.

Termin:
Co jsem se dival, tak posledni levnejsi tyden je 28.4. - 5.5. Pote je zase posledni tyden v drazsi sazbe 19.5. - 26.5.
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř srp 30, 2017 1:44 pm

S manželkou plachtíme od 1962. Žádný kurs jsme neabsolvovali a myslím že nám nechybí. Sešli jsme se s mnoha Českými jachtaři.
Většině chybělo plánovat, předvídat a selský rozum. O tom se tu nikdo nezmiňuje. Bez těchto schopností je trening k ničemu.
Každá loď se chová jinak a každá situace vyžaduje jiné řešení a jiné rozhodování.
To jsou nezbytné vlastnosti v denním životě, tedy nic nového.
Dobrodružství začíná když končí plán
20170825_103645.jpg

Webholding, přeji Ti hodně zdaru.
Uživatelský avatar
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 563
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Michal123 » stř srp 30, 2017 8:06 pm

Pavel-Sulc píše:S manželkou plachtíme od 1962. Žádný kurs jsme neabsolvovali a myslím že nám nechybí. Sešli jsme se s mnoha Českými jachtaři.
Většině chybělo plánovat, předvídat a selský rozum. O tom se tu nikdo nezmiňuje. Bez těchto schopností je trening k ničemu.
Každá loď se chová jinak a každá situace vyžaduje jiné řešení a jiné rozhodování.
To jsou nezbytné vlastnosti v denním životě, tedy nic nového.
Dobrodružství začíná když končí plán
Webholding, přeji Ti hodně zdaru.


No já nevím, pokud pluje člověk pravidelně tak to není problém. Ale stačí pár měsíců pauza a už se marně vzpomíná co a jak.
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod webholding » stř srp 30, 2017 8:25 pm

Michal123 píše:No já nevím, pokud pluje člověk pravidelně tak to není problém. Ale stačí pár měsíců pauza a už se marně vzpomíná co a jak.


Ty ja ti nevim, ale to mi prijde celkem pritazene za vlasy.
Nebyl jsem na mori dve sezony. Mam naplutych asi 6 plaveb jako kapitan, nekolik let jako clen posadky na rodinne dovolene. Letos pred plavbou jsem si osvezil zakladni znaky z mapy, par predpisu, kdy jsem si nebyl jisty a odplul jsem plavbu se dvuma mooringy, dvuma pristani bokem, bojkou, kotvou, 2x kotva breh, vodou jak zrcadlo, 2 dny 2 metry vlny mezi Soltou a Visem, na plachty v 30kt vetru a hodinovym manevrovanim u benzinky. Posadka vsechno zacatecnici a vzdy jsem se trefil naprosto presne. Ohledne nastaveni plachet vozim ssebou chytrou knizku, a co si nevzpomenu, to behem peti minut vyhledam. Ktere lano vede kam si clovek osaha behem deseti minut v marine a vse ostatni vysvetli Base skipper.

Na co konkretne by jsi chtel vzpominat? A neprechazet prosim do debat, kdyz prijde boure a dalsi povetrnostni vlivy... To vim minimalne den dopredu diky telefonu a kdyz mam obavy, tak nevyplouvam.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Jarda885 » ned zář 03, 2017 8:50 pm

Nenechej se odradit těmi, co jsou mimo mísu.

Myšlenku máš dobrou. Jen do toho jdi/jděte.
Elis55
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 26, 2017 4:32 pm
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Elis55 » úte zář 05, 2017 10:29 am

Dobry den všem. Doporučuji dat dokupy partu několika novych Skipperu, kteří majií pouze minimální skušenost, objednat loď přes českou firmu v Chorvatsku i se skušeným Skipperem. Vše již vyskoušeno. Instruktor Láďa Kalina má nervy asi ze železa a můžete celý týden nacvičovat. Bylo to perfektní !!!
Vodnar
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 18, 2016 10:13 am
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Vodnar » pon říj 16, 2017 8:19 pm

Ahoj, tak jak jsi pokrocil s pripravami?

Mas nejake nove info pro nas pripadne zajemce? :)

Diky
Jenda
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod webholding » úte říj 31, 2017 5:38 pm

Omlouvam se za neaktivitu, zrovna delam na jednom projektu, kteremu venuji kazdou sekundu volneho casu. O vikendu rozepisu blizsi informace. Urcite akce plati

Odesláno z mého BV8000Pro pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: ned srp 27, 2017 4:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Eda » čtv lis 02, 2017 12:30 pm

Se zajmem si prectu dalsi info :clap:
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod webholding » čtv lis 09, 2017 3:31 pm

Tak konečně trochu času a pojďme na holá fakta:

Termín: 19.5. - 26.5. (Poslední levnější termín v květnu. Dubnové termíny jsou řádově o 80 EUR levnější, ale zmrzat kvůli tomu?)
Base Marina: Marina Mandalina Šibeník - Z více kruhů doporučeno pro trénink manévrů
Loď 1: https://www.yachtnet.cz/pronajem-lode-5886026-18013810080219-bavaria-40-cruiser
Loď 2: https://www.yachtnet.cz/pronajem-lode-1836230-18013810080219-sun-odyssey-40-3
Plánované příplatky: Pojištění kauce, motor ke člunu, (spinnaker? Já ho nemusím, ale nezlobil bych se za něj)
Lektor: Nebude, pokud to nebude platící člen posádky.
Doprava: Ideálně transit pro 7-9 lidí. Nemáte někdo, či nevíte o levnějším půjčení? Jinak 2 auta.
Strava: Jsem silný zastánce Express Menu. Rychlá, dobrá a skladná jídla za 20 minut hotová
Trasa plavby: Podle počasí, ale nikam moc daleko bych asi nevyplouval.Ideální stav 3 dny base marina (perfektní místa pro manévry na moro a dostupné mooringy zadarmo) a 3 dny třeba okolo Žirje pro noční plavbu.

Tak, kdo je na společné vlně, ruce nahoru :)
Uživatelský avatar
Eda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 41
Registrován: ned srp 27, 2017 4:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Eda » sob pro 09, 2017 1:40 pm

Já s manželkou jsme na společné vlně . Máme vsak v pácu boží přeplavbu :D . Snad budem chytřejší po Silvestru....
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Anonym » sob pro 09, 2017 3:26 pm

webholding píše:Ideální stav 3 dny base marina
To mě připadá až příliš. Nabídnu jak zhruba začíná můj týden a můžete si případně z toho něco vzít.

SOBOTA: Pokud se podaří Check-In v rozumnou dobu, vyplout na jezero před Šibenikem, vyzkoušet plachty, případně se dá rozumně dojachtat k Zatonu. Cestou zpět, před vyvázáním, zatrénovat na vnějších molech.
NEDĚLA: Ráno potrénovat na vnějších molech, pak vyplout na některé pole bójí na Kakanu. Tam zatrénovat, případně udělat oběd. Na zpáteční cestě se dá zatrénovat i na vnitřních molech (ježcích), většina půjčených lodí by už měla být venku.
PONDĚLÍ. To samé, pouze by se dalo zaplout na Žirje do Vele Stupice a nějakým okruhem zpět.

- Čas mezi tréningem se dá vyplnit jachtáním a nácviky s plachtami mezi větším množstvím ostrovů a ostrůvků v okolí, velké množství majáků, laterálních znaků, izolovaných nebezpečí i jeden kardinální znak tam je. Pozor na něj a mělčiny na západ od něj. Vynechal bych bóje na Tijaščici, umí tam vybírat i hodinové vyvázání. Kotva se dá slušně nacvičovat v zátoce na Zmajanu (N43 41 26.4 E15 44 49.5), další bezpečná mola k trénování, dle počasí, jsou přími v kanále sv. Ante (N43 43 28.8 E15 51 46.1) a na ostrůvku Obonjan (N43 41 09.6 E15 46 59.6).

V úterý bych ráno zatrénoval na molech a už vyplul. Dýl to v maríně nebude nikoho bavit.
Bójí je všude habakuk, tak jenom upozorním na slušné kotviště v zátoce Stari Trogir. Podle větru se dá buď na východní nebo na západní straně. Ta první je hezčí. Hned vedle je nádherná zátoka Borovica, kde se váže kotva - břeh, na břehu - na skále je předchystáno již několik úvazků. V případě nouze se dá kotvit i v JV části zátoky u Primoštenu. Kotviště Krknjaš na Velem Drveniku znáš.
To jenom tak namátkou v nejbližším okolí, bude záležet kam vás vítr zanese. Kdyby slušně foukalo, je to dobrá výchozí pozice na jižní variantu Vis, nebo severní variantu točit to dolů Malou Provesou a před tím kotvit v západní části Blizkovice na Žutu.

Kdyby bylo potřeba nějaké detaily, rád dovysvětlím.
Uživatelský avatar
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 332
Registrován: čtv led 24, 2013 1:00 am
Reputace: 24

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod stani119 » sob pro 09, 2017 3:59 pm

Trénuji již i dnes ;)
Přílohy
32E37793-8FCE-4D2F-9663-81251E4212E9.jpeg
Uživatelský avatar
karci
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 03, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod karci » úte úno 06, 2018 9:42 pm

posielal som SZ..
Uživatelský avatar
karci
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 03, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod karci » pát úno 23, 2018 12:32 pm

Tak neviem, posilal som správu, že mam záujem..Doteraz nebola prečítana.. :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů