Skipper training 2018

Kontakt na kapitány, kteří nabízejí volná místa na lodi. Pozn. POUZE NEKOMERČNÍ NABÍDKY! Tj. kapitáni se rovněž podílí rovným dílem na nákladech a majitel lodi si nenechá doplácet na údržbu lodě.
[u:]V textu vždy uveďte minimálne tyto údaje (povinné):[/u:] [b:]Oblast plavby, termín plavby, velikost a typ lodě, věk lodě, cena s příplatky, plánovaný počet osob na palubě.[/b:] Text bez těchto údajů bude smazán a inzerent může být vyloučen z JI!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Skipper training 2018

Příspěvekod webholding » pon črc 10, 2017 12:27 pm

Ahoj,
nabízející plavba je spíše pro lidi, co 1-2x ročně vyjíždí na rodinnou dovolenku. Ale pokud se bude chtít přidat i někdo zkušenější, kdo se podělí o své zkušenosti, samozřejmě nejsem proti :).

Chtěl bych dát dohromady lidi, co mají zájem o týden strávený trénováním manévrů (bójka, mooring, molo - při nejlepším v různých větrech a směrech), nácvik nechtěných událostí (člověk/pes/věc mimo loď, nefunkční motor, poškození kormidla, přistávání sólo), trimování plachet, noční plavba, atd atd... Prostě věci, které si dovolenkový jachtaři s rodinou na palubě vyzkoušet moc nemohou. Jelikož se jedná o dovolenou, kdy ženu či děti moc nebaví desetkrát najíždět na bójku nebo se snažit hodinu pořádně nastavit plachty do správné pozice a loď do hezkého náklonu.

V žádném případě zde neříkám, že já to chci někoho naučit. Sám patřím právě mezi jachtaře, co vyrazí 1-2x ročně na dovolenou. Ale moc rád bych si tyto věci vyzkoušel(v případě třeba nepříznivé povětrnostní situace) v klidu a s možností opakování, než když je člověk později potřebuje rychle a okamžitě. A je na to třeba sám, jelikož jede s posádkou, která má skoro žádné či nulové zkušenosti.

Má představa je Jadran (mám jen chorvatské papíry) v nějakém týdnu duben/květen. Na plaubě 7 lidí na nějaké 3 kajutovce 39ft+.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod err_ » pon črc 10, 2017 2:01 pm

webholding píše: A je na to třeba sám, jelikož jede s posádkou, která má skoro žádné či nulové zkušenosti.


A neni lepsi mensi lod, treba na 30 - 34ft a jet sam a cvicit cely tyden? Nebo treba vyuzit nejakeho kondicniho kurzu?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Anonym » pon črc 10, 2017 2:53 pm

err_ píše:A neni lepsi mensi lod, treba na 30 - 34ft a jet sam a cvicit cely tyden?
Určitě ne. To si nechte vy osamělí plavci pro sebe. Pro nás společensky založené je normální plavba s kompletní posádkou. :lol: :lol: :lol:
A loď kolem 40ti stop je podle mě ideální.

To druhé je otázka. Může být lepší pod dohledem a nemusí. Dost záleží na stupni vědomostí a praxe. Lehce zkušenější parta si již dokáže plavbu užít lépe bez dohledu. Třeba podruhé na moři bych spíše řešil s instruktorem.
Je to o tom jak si to lidi nastaví, co od toho očekávají. V každém případě chlapská plavba (ale i zapálené jachtařky) k životu na moři patří. S rodinou a dětmi je to jenom taková turistika.

Spíše mám obavu že podobně jako spousta jiných výzev zde, i tato půjde do ztracena. Možná spíše využít skomírající FajnRegatky nebo CladaCup a přidat se k někomu. Prcekee by ti určitě v případě CC poradil a pomohl.
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod tatinecek » pon črc 10, 2017 4:30 pm

Když čtu co chcete dělat, tak bych radil vzít si zkušeného učitele, který ví a umí použít různé dobré finty pro např. odplouvání a i zajíždění při bočním větru a hlavně opraví a ujasní chyby, které vzniknou při špatné manipulaci např. motor-kormidlo při zajíždění.
Samouk je ok , ale zkušený učitel a tím opravdu myslím učitele, ne jen otlučenějšího skippera je mnohem lepší varianta. A na loď je nejlepší tolik posádky , kolik je postelí a saloon nechat na společenské hry.
Přeji hodně zdaru.
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod webholding » pon črc 10, 2017 5:11 pm

tatinecek píše:Když čtu co chcete dělat, tak bych radil vzít si zkušeného učitele, který ví a umí použít různé dobré finty pro např. odplouvání a i zajíždění při bočním větru a hlavně opraví a ujasní chyby, které vzniknou při špatné manipulaci např. motor-kormidlo při zajíždění.


Tak tady nejde ani tak o to, delat neco poprve uplne nebo nevedet vubec jak na to. Hodne je toho odposlouchane, hodne je toho nactene, ale nevyzkousene. A kdyz to vezmu takto, tak treba na boji se navazuji diky me cetnosti plaveb jednou za rok. Na mooring 2-4 za rok. Vim co delat (Samozrejme az treba na povetrnostni podminky, ktere jsem jeste nezazil). Ale jde o to, dostat to pevne do ruky. Ne se s tresoucima rukma priblizovat k mistu, jelikoz to clovek dela opravdu jedno az dvakrat za rok. V autoskole jsem se taky naucil jak na to. Ale abych si mohl rict, ze ridim bezpecne a jiste, musel jsem se vyjezdit. Presne to je muj cil i pri teto plavbe (samnozrejme necekam, ze za tyden v tomto stylu budu klickovat marinou s nohama nahore a knizkou v ruce). Vyjezdit se. Nic jineho muj cil neni.

Baharis píše:Spíše mám obavu že podobně jako spousta jiných výzev zde, i tato půjde do ztracena. Možná spíše využít skomírající FajnRegatky nebo CladaCup a přidat se k někomu. Prcekee by ti určitě v případě CC poradil a pomohl.

Regatka me taky napadla. A rad bych se zucastnil, kdyz uz jsou trochu moznosti. Ale tam je clovek zase tak nejak limitovany "chtenym" spolecnym cilem, cestou a podobne. A nemoznosti rano vstat a u kafe se domluvit "Hele fouka timto smerem, jdeme zkouset dneska tohle a tohle". Nebyt vazan na dalsich lodich...
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod tatinecek » pon črc 10, 2017 5:35 pm

Píšeš naprosto správně, když se chci vyjezdit, tak musím jezdit. A to, že se svezeš týden v HR a budeš se vázat na bojku a najíždět k molu, aniž se Ti dostane správných rad a ponaučení, to Ti sice pomůže,ale!!! při zhoršených podmínkách je právě neocenitelné, mít dobrou radu po ruce.
Ale dost mentorování. Jezdi a jezdi a pak se uvidí.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod lynx » pon črc 10, 2017 5:45 pm

err_ píše:A neni lepsi mensi lod, treba na 30 - 34ft a jet sam a cvicit cely tyden?

Dokud se něco nepodělá, tak možná jo. Ale i bez problémů je v takovém případě účinnější než metoda pokus - omyl předvedení někým, kdo to umí, a následný dril.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod err_ » pon črc 10, 2017 5:47 pm

No, to jsi tu citaci mohl prodlouzit ...

Ale, pokud to prectes, chteji jet jen se znalostmi, ktere uz maji. A pokud se tedy ma spolehat sam na sebe (zase ma citace), tak je nejlepe se spolehat hned. Na vedeni je optimalni ten kurz, co jsme zminil dale. Proste nekoho, kdo uci a nauci.
Uživatelský avatar
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2011 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Nemecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod webholding » pon črc 10, 2017 6:03 pm

tatinecek píše:při zhoršených podmínkách je právě neocenitelné, mít dobrou radu po ruce.


V tom mas asi recht. At uz ten pristi rok, nebo treba rok pote. Az se vyjezdime v tech zakladnich manevrech. Spise nez nekym organizovany kurz ale najmout nejakeho skippera. U tech organizovanych kurzu se mi moc nelibi, ze prubeh ovlada nekdo jiny. V pripade najmuti z me strany, a sehnani lidi, kteri jsou naladeni na podobnou myslenku jako ja, si muzeme urcovat co kdy presne a jak sami. Bez jakychkoliv podminek, vyjma zdravi a bezpecnosti samozrejme.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod martinptacek » pon črc 10, 2017 6:49 pm

Někdy mě mrzí, že jsem na kurzu nikdy nebyl. Na druhou stranu se mi mockrát stalo, že jsem se z hospody díval jak najíždí profi skiper takovým stylem, že na tom šlo krásné vyučovat všechny chyby. Když profík napotřetí zakotví k mooringu a pak řekne, tak takhle se to dělá.

A třeba to dělám špatné já, když jsem na kurzu nikdy nebyl.

Nebo je víc způsobu a o možná jde jen o výsledek. Loď zakotvena bez škod.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod lynx » pon črc 10, 2017 7:19 pm

martinptacek píše: Když profík napotřetí zakotví k mooringu a pak řekne, tak takhle se to dělá.

Kotvit k mooringu, to se fakt nedělá. :mad: :-P
Mimochodem, cpát si reklamu místo profilové fotky, to se taky nedělá!
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod martinptacek » pon črc 10, 2017 7:21 pm

tak zaparkuje?
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod lynx » pon črc 10, 2017 7:22 pm

Vyváže se.
Uživatelský avatar
Al_Pako
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 70
Registrován: sob dub 10, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha a okolí

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Al_Pako » pon črc 17, 2017 2:43 pm

Ahoj chlapi,

příští rok v dubnu bych s vámi třeba i jel. Mám RYA Coastal Skippera a 3000 mil (nic moc, ale kde furt brát čas, že?), a dneska uzavírám na rok pojištění skippera, které bych rád využil. Nejsem mentorský typ, ale o to, co umím, se rád podělím. Tak jestli nevadí pokročilý věk 62 let, můžem navázat bližší kontakt přes SZ.

Aleš
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod pawlik » pon črc 17, 2017 3:18 pm

Uvažte ještě jednu věc - pokud se budete motat po maríně v míře větší, než je obvyklé, asi vás odtamtud poženou. Myslím, že tohle tolerují, když skippera znají, vědí, že sám umí a že učí. Jinak se samozřejmě budou bát o zaparkované lodě.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Anonym » pon črc 17, 2017 4:29 pm

Záleží na výběru maríny i když si nemyslím že by v ní chtěli trávit delší dobu.

Pro mé potřeby výuky nových kurzantů je ideální Mandalína. Vnější poloprázdná mola jsou dobrá na začátky zádí a najíždění bokem, pak v týdnu když vyjede pár lodí jsou volné kóje v ježcích. A když je místo kde schází obě lodě, je to ideál. Nikdo se nemusí cítit ohrožen, ježek do boku nepustí.
Uživatelský avatar
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 303
Registrován: ned říj 06, 2013 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Bratislava

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod tosotoso » úte črc 18, 2017 2:26 am

mne sa osvedčil Šibenik. Je tam mólo pre veľké lode, väčšinou prázdne a tam nás nechajú cvičiť
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Anonym » úte črc 18, 2017 6:44 am

tosotoso píše:mne sa osvedčil Šibenik
Jo, taky dobré..... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv zář 15, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Pema » úte črc 18, 2017 9:34 am

Baharis píše:
tosotoso píše:mne sa osvedčil Šibenik
Jo, taky dobré..... :lol: :lol: :lol:


Můžu potvrdit, tyto maríny jsou si podobné jako vejce vejci :)
A obě jsou vhodné pro nácvik manévrů.
Vodnar
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 18, 2016 10:13 am
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Vodnar » úte srp 01, 2017 2:25 pm

Ahoj.

Líbí se mi ten nápad. Jezdím také 2x do roka a týden s intenzivním nácvikem bych ocenil.

Pokud to budeš chtít dotáhnout do konce, dej mi vědět a rád pojedu. Asi bych uměl vzít ještě jednoho kamaráda, který je na tom úplně stejně jako Ty a já.

Díky.

Jenda
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Anonym » úte srp 01, 2017 9:53 pm

Doporučoval bych Michale oslovit Petra Mikulu. Letos si dělal v HR papíry a o nějakém zdokonalováku uvažoval.
Uživatelský avatar
MonikaF
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 30, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod MonikaF » úte srp 15, 2017 9:21 pm

Já bych jela. Zdá se mi to jako dobrý nápad. V Chorvatsku jsem byla dvakrát jako skipper s rodinou, ale pořád se bojím. Nemám jistotu. Při manévrech prožívám nejhorší chvíle a úlevu pocítím jen když jsme vyvázaní u boje. Potřebovala bych tam zajet a prostě týden trénovat. S větší lodí to bude lepší, neboť ,,těžko na cvičišti, lehko na bojišti".
Uživatelský avatar
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 563
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod Michal123 » čtv srp 17, 2017 5:45 pm

A není škoda na to brát dovolenou? Takové tréninky se dají přece udělat i u nás o víkendech.
Uživatelský avatar
suerte
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: ned lis 05, 2006 1:00 am
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod suerte » čtv srp 17, 2017 6:34 pm

Ahoj, nabízím svojí loď - pouze za náklady a sebe, Monfalcone a okolí, na www.ocelovka.cz. ,termíny na 2018 ještě nemám, ale loď ja na vodě nejpozději v květnu.
sobotnick
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:02 am
Reputace: 0

Re: Skipper training 2018

Příspěvekod sobotnick » sob srp 19, 2017 8:18 pm

Libi se mi to. M

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host