ELBA + KORSIKA

Seznamka pro zájemce o společnou plavbu několika lodí. Ne volná místa na lodi!

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát dub 09, 2010 10:17 am

Když už jsme u toho děsení.
Co ostrůvek? Pořídit, či nepořídit :?
Anonym
bez hodnocení
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát dub 09, 2010 10:44 am

Také si myslím že obezřetnost je na místě, ale paniku netřeba vyvolávat.

Nejde nečíst vaši přípravu a příspěvky. Omlouvám se, ale něco mě tu nesedí. Nechci být nařčen že zase poučuji, dovolím si jen začátek statě o Korsice z Wikipedie:
"Korsika je ostrov ležící v západním Středozemním moři spadající pod správu Francie. Rozloha ostrova dosahuje ....."
Zdroj: Wikipedia

A nezapomeňte na todle ;) :
Obrázek
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1304
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát dub 09, 2010 12:13 pm

Jaké gymboly? jak velké? Nezavazí, nebo na kotvišti, v marině vyfukuješ?

O přidaní nejde-to chci pořád, ale jak jsem psal dříve 50:50, tak to vypadá,že letos Ami na vodu nepůjde vůbec, na žádnou... :hmm:
GREENFOOT
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod GREENFOOT » pát dub 09, 2010 8:24 pm

ivan píše:Opuštěná loď na kotvě zřejmě stála v zakázaném prostoru nebo v plavební dráze z maríny. Kotviště jsou běžně na mapách a to i v italských teritoriálních vodách.
Vzpomínám na opačný předpis pro kotvení u pláží v Itálii a to ne blíže jak 300 m. Bývá to vyznačeno bójovým pásem, (časté na Elbě - je tam plno rekreantů). Pokud není bójová zábrana, u frekventovaných pláží někdy hlídají policajti, aby se kotvící lodě příliš nepřiblížily ke břehu.

Nejdříve musím upřesnit, že jsem u toho nebyl, ale stalo se to více jachtařům v klidných zátokách. Žadná úzká plavební dráha.
Tyto praktiky jsem si ověřoval jak u našich jachtařů tak i u Italů a je to tak.

Stejně tak je to jak uvádí Ivan i u kotvení a pokud není na pláži bójemi vyznačena příjedová trasa ke břehu. Máš smůlu. Jsou po tobě a volají policii a ta je nekompromisní.

Jo a vůbec jsem neměl v úmyslu někoho strašit, ale jen připomenout bezpečnost a zvláště máš-li na lodi děti, pro které může být ve vlnách problém uplavat těch pár desítek metrů. V případě stane-li se něco nebude to za klidného moře a slunečného bezvětrného počasí. :?
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » sob dub 24, 2010 7:09 am

Nazdar chlapci. Tak se zase po delší době ozývám. Jen hlásím, že jsem opět o krůček blíže k realizaci výpravy na Korsiku. Loď jsem zkusmo zakotvil na Orlíku do června pro odladění posledních detailů. Video z 18.4.10 o plachtění mé lodi je zde: http://www.youtube.com/watch?v=sNmjiDkGKXY Jde o informaci o flotilní lodi Baharisi, takže klid jo? Instaloval jsem super on-line kameru: http://www.jablocom.com/component.php?c ... d=8&icid=2 ke které naše firma vyrábí zdroje. Potom jsem přímo na vodě opravil tekoucí záslepku po starém čidle sonaru - což byl v podstatě jeden ze zážitků na celý život (60 cm pod čarou ponoru díra 40 mm na 30 m hloubce nešla zadělat a vody přibývalo velmi rychle...), no a na konec jsem po všech zváženích dal patrolu (který mi léta věrně a spolehlivě sloužil) volno a pořídit Toyota V8. Definitivně bez trakčních problémů...
Takže se těším, že se chlapci ozvete a čusec, Pepik.
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » úte čer 08, 2010 7:25 pm

Tak prima. Forum jsem zalozil, abych tu nekoho nasel na spoluplavbu. Cetlo se skoro 10.000x, odpovedelo se asi 200x, no, a stejne jedu sam. 22.6. odpoledne. Tak ahoj Pepik.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 15

Příspěvekod Jura » stř čer 09, 2010 11:04 am

No tak mistrál ještě ani nezafoukal a korsická flotila se může zdát roztrhána.
Ale ještě není tak zle, to ten pravý fučák teprve přijde....
Spoluplavce Pepíku pořád máš, jen ne spolujezdce. Další dvě lodě /Ema a Sojka/ vyráží v původně daném termínu t.j. 18.6. z Brna s cílem Castiglione.
Moje posádka odmítla čekat další 4 dny na souši a tak budeme čekat u moře.
Samozřejmě v případě problémů po cestě zavolej, pomůžeme a taky tě budeme dopředu informovat o případných komplikacích se spouštěním a parkováním.
V Castiglione nebo Puntone spustíme naše "skořápky" na moře a počkáme na tebe u Elby. Dále pak jestli Neptun dovolí, přejezd buď na Bastii anebo přes Capria na Capo Corso a dále tak, abychom byli do 3.7. v Ajacciu, kde bude Ivan střídat posádku. Další dva týdny na Korsice anebo okolo ní zůstávají otevřeny.

zatím
Ahoj Jura

Moje posádka: Eva+Ema+Ela
Obrázek
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » stř čer 09, 2010 11:10 am

Tak jo. Chci jet Liberec, Praha, Plzeň, Innsbruck, Brenner, Castiglione, Elba, Korsika, Gibraltar, Kanáry... Ty poslední dva se asi nepovedou.

V sobotu dopoledne jeřábuju na Orlíku na Trailer, vezu do Liberce, a 18.6. ještě musím na revmatologii s rukama. Takže 22. je čistě vymyšlené datum kvůli A.

Ahoj Pepik
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » ned čer 13, 2010 4:18 pm

Další krok na cestu do I máme za sebou. Loď je vyzdvižena z Orlíku a foto je z cesty do Liberce. Považuji to za zahájení cesty. JO - zbylo po mě místo v marině na Orlíku (Hřebeny).

[img][img]http://img691.imageshack.us/img691/6592/12062010131.th.jpg[/img] Uploaded with ImageShack.us[/img]
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » stř črc 28, 2010 9:03 pm

Tak jsme to dali!!! Dokonce jsme se i s Jurou na KOrsice potkali a asi 4 dny strávili na společné cestě. Naše putování bylo v ve stručnosti asi takovéto: Castiglione - Elba jihovýchod - Elba jihozápad - Corsika Bastia - Corsika kus pod Porto Vecchio - Corsika severovýchod - Cap Corse - Corsika sever západu - Capraia okruh - Elba severozápad - Elba severovýchod - Elba východem na jih - Castiglione. Upluto 430 Nm.

Tak ahoj na příští plavbě. Pepik.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř črc 28, 2010 9:11 pm

Čekám až se někdo z této akce vrátí a moc mě zajímají podrobnosti plavby a cesty. Letos jsem to musel odložit, ale....

Ty jsi ale stručný, tak krátkou reportáž jsem už dlouho neviděl... :D Zkus trochu více až se ti bude chtít.. ;)
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jura » sob črc 31, 2010 6:11 pm

Tak se hlásí poslední čelen korsické flotily po šťastném návratu domů.
Strávili jsme naši měsíční dovolenou povětšinou na severozápadním a západním pobřeží Korsiky a vrátili se naplnění spoustou nových zážitků šťastně domů.
Bylo to SUPER a bude dlouho na co vzpomínat.
Korsika dalece předčila naše očekávání a je opravdu úžasná (divoká a krásná).
Pro ty co nejsou informováni, tak jsme bohužel museli vyrazit s 2-týdenním zpožděním, neboť jsem se týden před odjezdem potkal a čelně srazil s autem, jehož řidič si dal za volantem šlofíka. Nakonec ale vše dobře dopadlo, nikomu se nic nestalo a po 3 týdnech s autem v servisu se podařilo nakonec vyrazit.
Bohužel ale bez Ivana, na kterého jsem moc spoléhal.
Tímto bych mu ale chtěl moc a moc poděkovat, že nás morálně podpořil, abychom se drželi sami dál vytyčeného plánu a dali západ Korsiky "severní cestou". Bylo to moudré a Bonifacio strait je opravdu trochu mimo naši ligu (projet tudy ano, ale plácat se tam s dětmi - ne).
Pořád mi jen vrtá hlavou, proč ti naši Chorvatští bardi tak lpí na své lokalitě a svém písečku, když jen o kousek dál existuje něco tak úžasného. Tím se nechci navážet do "nich", ale podpořit ty další, kteří se stejně jako my, obávali do těchto pro nás možná vzdálenějších a příliš nebezpečných končin vyrazit. Stojí to zato a dá se to s potřebným respektem k moři a zkušenostmi nabranými v Chorvatsku v pohodě zvládnout .
Nebyli jsme nikdy bůhvíjací jachtaři a ještě dlouho nebudeme (jestli vůbec kdy), pouze normální rodinka se dvěma malými dětmi a bez problémů jsme všechno zvládli a užili si výbornou akční dovolenou. Chtělo to jen stále držet potřebný respekt k Neptunovi, sledovat pozorně co dělají ostatní a hlavně nevynechat každý den předpověďi počasí.
Když byla špatná, tak jsme zalezli do zákrytu nebo na mooring a sledovali co moře dokáže a nebylo toho málo ....
Celkem jsme strávili na moři 28 dnů, ujeli přes 400 NM, 2 x se schovali před rozlobeným Neptunem do mariny na mooring (2x 16 Euro + 0,40 Eura daň), jednou zaplatili 6euro za 3 hod. stání s doplněním vody, za jeřábování lodi do 8 m v Casiglione jednou 60 a podruhé 50 Euro, stání auta a přívěsu na parkovišti (v noci osvětleném, ale nehlídaném) bylo zdarma. Myslím si, že srovnání s Chorvatskem nepotřebuje dalšího komentáře.
Celkově bylo na Korsice dráž než v Itálii, ale byla zajímavější a pestřejší.
Kromě hlavních přejezdů a adrenalinových úseků jsme podrobně sledovali pobřeží a zastavovali díky naší posádce ve věku 3 a 8 let hodně často a dělali denně tak do 15 NM. Takže naše expedice nebyla o náklonech, uzlech a mílích, ale o koupačce, rybaření a poznávání pro nás neznámého. Frantíci byli k našemu překvapení velice vstřícní a ani angličtině se moc nebránili. Dokonce na nás jednou v Portu, když jsme čerpali naftu zavolali, ať ještě nevyrážíme, že za rohem Scandoly to ještě slušně fouká - příjemný zjištění že se někdo stará...
Takže po většinou samá pozitiva. Do mínusů patřila snad jen ta jejich káva, to je ale fakt slabina, tu se od těch Janovanů teda bohužel nenaučili.
No a pak to naše časové naplánování, ta druhá půlka července už není to pravé a srpen musí být i tam masakr..., ale nemohli jsme si vybírat. Buď zrušit, na co jsme se celý rok těšili anebo brát to co bylo.
Někdy na podzim určitě připravím itinerář naší cesty i s fotkama. Dopředu ale upozorňuji, že to nebude určeno pro jachtaře ale pro "lodní turisty s dětmi" jako jsme my, kteří se nebojí strávit nestandardní dovolenou dál, než na Jadranu.
Plachťáci s dotazy na uzly a náklony, ať obrátí raději na Ivana. To je ten pravý číman. Loď jeho velikosti se závěsákem jsem viděl fakt jen jednou a to jsem to sledoval myslím celkem pečlivě....
V září se podíváme ještě s naší "Emou" na dva týdny, jak to houpe na Jadranu a pak budem špekulovat, co příští rok. Pokukujem po Turecku s převozem lodi trajektem z Brindisi anebo na sever do Stockholmu za autem a dál pak jak to půjde..., nebo snad kanály ve Francii, uvidíme, jak se to dál vše vykulí...
Korsika byla opravdu o hodně výš než jsme čekali a moc doporučujeme a rádi pomůžeme s tím málem co víme. Určitě se tam ale zase vrátíme.
Takže s pozdravem Neptunovi, ostatním z korsické flotily a všem, kteří si přečtou tyto řádky
Ahoj Jura
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » sob črc 31, 2010 9:37 pm

Tak tě vítám doma kapitáne. Vy jste na tý Capraia nakonec nebyli? My si cestou z Capraia na Elbu projeli dvěmi tornády a bylo to super. Trochu jsem nad tím Chorvatskem zapřemýšlel, ale nevím. Já je fakt nemůžu vystát ty xxxxxx - však jsme o tom na lodi mluvili. Tak se dejte do klidu a pak se třebas ozvi, ahoj Pepik.

Žádám tě o respektování pravidla č. 6 tohoto fóra. P
Na tuto žádost není třeba reagovat, stačí ji dodržovat.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jura » sob črc 31, 2010 11:18 pm

Ahoj Pepíku,
tak tě taky moc zdravíme a i celou tvou posádku.
Capraiu jsme nakonec zavrhli. nedá se tam moc kotvit ani rybařit a byli jsme ze západu celkem rozmlsaní a tak jsme nakonec zvolili pozdější odjezd na Elbu.
Z ní jsme ale naopak dřív museli "prchnout", protože se blížil fučák a v pilotovi uváděli, že při větším vzdutí je úzký vjezd do Castiglione nemožný.
Díky tomu jsme pak unikli i vikendovým zácpám na dálnici.
U nás celkově velká spokojenost, do HR letos určitě na dva týdny ještě jedem a přes zimu vymyslíme něco zajímavého na příští rok.
Držíme palce, aby ti to ve firmě klaplo
3E&J
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 291
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pon srp 02, 2010 1:28 pm

Jura píše:... druhá půlka července už není to pravé a srpen musí být i tam masakr...

Ahoj Juro, můžeš upřesnit, jak to myslíš?
Špatné počasí (= bouře)? Nebo příliš velké horko?
Návštěvnost?
Dík.

Petr
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jura » pon srp 02, 2010 9:56 pm

Tím masakrem myslím, že od půlky července se výrazně zvýšil počet lodí i na západě Korsiky. a v závětří na kotvení pak najednou kotví tolik lidí, že to je právě ten masakr co jsem myslel. Mám par pěkných fotek, který ten masakr přiblíží. Jinak počasí bylo slušný a žádný extrémy se nekonaly, příroda nádherná, takže jen míň lidí to je co to chtělo do úplného perfekta.
Ale ten problém je teď asi všude a lepší už to nebude. Červen a září jsou určitě optimální.
S malou lodí, když moře bouřilo, ale nebyl nikdy problém se schovat, to je zase ta výhoda těch "malých skořápek", kterým tolik lidí nevěří...
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » úte srp 03, 2010 9:21 pm

Mohu jen potvrdit. Při návratu jsem si jihovýchodní zátoce P.Rosa přes den připadal jako na městském koupališti v centru Říma. V podvečer jsem připlul jako druhá loď a vzhledem k dispozici jsem tak nějak citově nemohl najít tu správnou polohu pro zakotvení... Druhý den se v této a hnedv té vedlejší "utábořilo" dalších 50 lodí, člunů jachet apod. Muzika, křik spousty dětí, vodní hry typu skůtry apod. nebylo to, kvůli čemu jsme tam byli.

Masakr. Jinak se to nedá vyslovit. To stejné na Capraia, to stejné na Korsice.
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Příspěvekod pik » úte srp 03, 2010 9:23 pm

Ahoj kluci,
rád čtu že ste se v pořádku vrátili a že vás Korsika nezklamala, když už sem ji tady tak vychválil. Já se dneska vrátil po měsíci ze Švédska. Ještě k těm termínům, konec května a červen mám vyzkoušenej a je v pohodě, v září tam byla dcerka a tvrdila, že tam bylo narváno. Netuším proč, asi by to chtělo popátrat.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon dub 11, 2011 8:25 am

Jura píše:.....
Někdy na podzim určitě připravím itinerář naší cesty i s fotkama. Dopředu ale upozorňuji, že to nebude určeno pro jachtaře ale pro "lodní turisty s dětmi" jako jsme my, kteří se nebojí strávit nestandardní dovolenou dál, než na Jadranu. ...
Ahoj Jura

Tož jak to vidíš letos Juro? Čekám na tvou zprávu od podzimu velmi netrpělivě.
Letos mám stejné dilema jako loni a zatím žádný plán. Posádku mám +- stejnou tak bych ten itinerář rád využil...

Proto se ptám zde jak to "účastníci zájezdu"vidí letos. Stejná lokalita (Ivan asi..), nebo jinam?

Hledám spoluloď.. ;)
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » pon dub 11, 2011 9:26 am

Vím že mě se Libore neptáš, spíše takto informuji Juru: letos vzhledem k osobním okolnostem trávím celou sezonu na Lipně. A budu rád i za to...

Jestli někam pojedete, tak tam pozdravujte a přivezte mi kousek moře, bude se mi stýskat. Západní pobřeží Island of Corse už se mě asi nikdy netýká...

Juro moje loď je ti samozřejmě k dispozici, pokud budeš chtít udělat flákes na Lipně, brnkni, já ti řeknu kde to kotví a můžeš si to půjčit. (Pokud si tedy troufneš na pořádný parník) - JOKE.

Ahoj Pepik.
Jura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jura » pon dub 11, 2011 7:59 pm

Ahoj námořníci,
zdravím Vás z Lago di Maggiore, Jsem tu pracovně a právě jsem se vrátil z malého cyklo výletu s konstatováním, že tady by pan VB z VV mohl být tak jenom zahradníkem....
Co se týče našich plánů na letošek, tak ty byly díky pracovním povinnostem "trochu" zredukovány.
Švédsko a Stockholm byly posunuty dále do budoucna s velkou slzou v oku.
Takže náš zredukovanáý plán na letošek je od 10.6.-do konce června jih Chorvatska a pak určitě s Fikusem & company v srpnu na Dunaj.
Vzhledem k tomu, že jsem opět nezvládl můj slíbený příspěvek z loňské Korsiky, tak alespoň můj zásadní výstup z celé celkem bouřlivé loňské debaty na toto téma.
Kdo plánuje výlet do této oblasti s dětmi a příliš si nevěří, tak je na tom o poznání lépe než ten, který jede s partou kamarádů a smělými plány. Korsika je nádherná a s dostatečnou časovou rezervou v zádech bezproblémová. Pokud fučí, tak se počká až přestane a ve vnitrozemí je spousta zajímavostí. A co se týče peněz, tak jsme utratili míň než v Chorvatsku, stání auta i přívěsu bylo veřejném parkovišti na 4 týdny zdarma, jeřáb za 60 E, v maríně schováni párkrát před mistrálem za nepodstatný poplatek.
Jen to naše načasování. To byl jeden VELKÝ OMYL. 2/pol července a srpen je jen pro milovníky Velkých společenských akcí a do této kategorie my prostě nepatříme.
Takže letos v červenci raději směr chalupa a v srpnu s Fikusem na Dunaj.
Ahoj Jura
dala74
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod dala74 » pon kvě 16, 2011 12:47 am

Ahoj!
21.5. vyrážíme z Punta Ala k severní Korsce. Po návratu se pokusím podělit o zážitky.
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » pon kvě 16, 2011 6:55 am

Jedním slovem: závidíme...

Šťastnou plavbu, Pepik.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob bře 23, 2013 9:13 pm

Co Korsická flotila? Jaké plány má letos?

Jura píše:Ahoj námořníci,
...Vzhledem k tomu, že jsem opět nezvládl můj slíbený příspěvek z loňské Korsiky,.....
Ahoj Jura

Juro ani loni nic, letos už ti to vyjde?

Zpět na