Atény - Santorini - Atény 28.9.-5.10.2013

Seznamka pro zájemce o společnou plavbu několika lodí. Ne volná místa na lodi!

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Atény - Santorini - Atény 28.9.-5.10.2013

Příspěvekod Anonym » čtv bře 07, 2013 10:54 pm

Naše společnost Apalucha po loňském pauzírování opět vyráží. Od roku 2004 to je osmá plavba naší party. A kdo chce s námi, je vítán.

Po pěkné akcičce předloni na Krétu jsme si letos vytyčili trochu menší cíl, Santorini. Cílem je být tam dvě noci a jeden den věnovat ostrovu. Není to zase tak blízko, takže přesuny musí být rychlé a pravděpodobně opět noční.

Tentokrát se nás poskládalo 12 a budeme brát dvě stejné lodě kolem 40 stop. Přepravovat se budeme letecky z Bratislavy nebo Vídně.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Jarda885 » čtv bře 07, 2013 11:13 pm

Absolvoval jsem trasu Santorini Atény dvakrát, Je to kus pořádného jachtingu, pokud to chceš otočit za týden.

Šance pro mírně zkušené, aby se něco (hodně) naučili.

Baharisi, předpokládám, že záludnosti vjezdu do marini Vlikhada znáš.
Pepa
moderátor
Reputace: 20

Příspěvekod Pepa » pát bře 08, 2013 9:30 am

Snad nám Baharis promine malé ot.
Dosti jsem se totiž vyděsil, jakou že to má tato marína záludnost. Já se domníval, že situace nemůže být jednodušší. Vpravo před vjezdem mělčina, její konec dokonce signalizován zelenou bójí, takže naprosto přehledné i pro člověka nevládnoucími písmenky a číslicemi, očividné v každé mapě. To jistě ta záludnost není. Bude rád za upřesňující informaci.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pát bře 08, 2013 9:57 am

V pohodě, cokoliv ohledně Egeje je zde možno.... :)

Nejdřív nutno říci, že jsme partia nevyhledávající přístavy a maríny, která je zvyklá spíše na samoty, zátoky a romantiku. Taktéž v tomto případě si dokáži představit, že budeme kotvit na volno.

Nicméně stát se může cokoliv a všechny zkušenosti se hodí. Na první pohled také nevidím na "vjezdu" do Vlikhady žádné záludnosti. Prohlížel jsem mapu, maps.google a normální. Ještě bych se před vyplutím podíval do pilota, někde jej mám uložený. Ale osobní zkušenosti jsou osobní zkušenosti.
Takže vítám. ;)
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát bře 08, 2013 10:03 am

Před dnešním vlnolamem jsou zbytky starého vlnolamu, které jsou asi 1,5 hluboko. Konce nejsou označené. Musíš se trefit mezi ně. Chorvati by tam měli majáky, ale jsme v Řecku.

Samotné ústí mariny je zaneseno pískem. Nemáš plout prostředkem vjezdu, ale blízko vnitřního mola. Když pojedeš pomalu a uvízněš, je to jako když lehneš do peřin. Posádka se diví, proč jsi zastavil a couváš. Žádné drama. Údajně to pravidelně bagrují, ale znovu se to zanáší.

Zkusím dát detail z Greek Water Pilot. Je počmáraný mýma poznámkama.

Obrázek
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát bře 08, 2013 10:18 am

Ke kotvení na volno.
Uvnitř kráteru těžko najdeš místo. Tam letí skály kolmo do vody přes sto metrů. Pár míst, kde je méně vody si místní hlídají pro výletní lodě. Když jsme tam kroužili, začali pobíhat po břehu a mávat na nás. Na vnější straně to určitě jde.

Marina má tu výhodu, že Ti v ní přivezou auto z půjčovny až k lodi. Nemusíš se o nic starat. Chceš tam být celý den. Bez auta je to k ničemu. Autem v pohodě projedeš celý ostrov. Právem se mu říká, že je to nejkrásnější řecký ostrov. Auta jsme vraceli v deset večer v hospodě. Ostrov je nádherný i potmě. Stojí za to počkat.

Za marinu jsme zaplatili pár euro. Snad 20 nebo tak nějak za loď 46 podruhé 43 stop. Není to chorvatská marina. Jedna toaleta k použití ráno, když odejde uklízečka. Sprcha jednou byla, podruhé nebyla.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod jirkaM » pát bře 08, 2013 11:07 am

Ten vjezd je vyhlasenej. Pred asi tremi roky mi tam zakazala charterovka jet - nekde jsem to tady popisoval. Skoncilo to velkou hadkou a nakonec nam prinesli papir s jejich razitkem, ze pojistka se nevztahuje na oblast ostrova Santorini a ze budou povazovat lod za zcizenou, pokud tam s ni poplujeme a kdesi cosi. Byl jsem na ne tenkrat dost vytocenej, hlavne pro tu formu s jakou s nami mluvili. Po navratu - opravdu jsem Santorini vynechal - jsme si jeste vymenili nejaky maily, kde oni mi vysvetlovali, ze za sezonu tam doslo k vaznemu poskozeni 2 jejich lodi a ze ten vjezd je opravdu spatny. Zminovali i to, ze kdyz fouka Meltemi delsi dobu je vjezd o dost melci.
Nicmene porad si myslim, ze s jistou davkou opatrnosti to je vyuzitelny pristav.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pát bře 08, 2013 11:25 am

Díky všem za informace.

Mám pocit Jirko že jsem to od tebe někde četl a i proto nevídám důvod, proč bych měl charterovce kukat, kam popluji. Neříkal jsem to ani v HR na Palagružu, ani v GR na Krétu. Jednou mám půjčenou loď, s právem plout v teritoriálních vodách. Kdo nic neví nic nepoví, kdo se moc ptá moc se dozví, atd.....
I posádka je vždy instruovaná. :lol:
Pepa
moderátor
Reputace: 20

Příspěvekod Pepa » pát bře 08, 2013 12:09 pm

proplul jsem to dvakrát s ponorem 2m bez problémů. Jestli jsem se držel uprostřed či blíže k molu si již nevybavím. Zato jsem se neodvážil vplut do vnitřního bazénu.Typy a velikost tam vyvázaných lodiček ve mne vzbuzovali velkou nedůvěru k tamní hloubce. Maximálně tak hned u vjezdu do vnitřního bazénu (v pravo nebo v levo).Tam jsme se také vždy vyvázali. V krajním bazénu vzadu bylo trvale zakotveno několik větších plachetnic. Lze tedy předpokládat, že vstupní hloubku udržují.
Frekventovanost této maríny je opravdu hodně malá. Vždy jsme byly jediná charterová loď jež toho dne připlula, trvale zakotvených tak 5-6 lodí, dva místní katamarány s kterými vyváží turisty do kráteru a zbytek rybářské čluny.
Poslední ot, už to prosím vícekrát neudělám. :)
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » pát bře 08, 2013 1:33 pm

Vloni v říjnu jsem stál na Santorini - marina. Jinde to nešlo, velké boje obsazené Concordiema ,Queen Mary a pod. Vjezd mezi vlnolami byl krásně vybagrován. Při příjezdu je třeba si dát pozor na mělčiny E od vjezdu. Myslím, že je tam jedna zelená boje .Správce mariny nás zavedl na místo a pomohl vyvázat.Toalety a sprchy fungovaly , OK. Na mole voda a el. , ráno od rybáře se dala koupit ryba.K lodi přistavila car rent auto. Pozor jen na 24 hod, tak si musíš říct kdy mají přijet Vráceno v hospodě nad marínou.. Úchvatný byl večerní západ slunce na N. cípu . Cena mariny 20 a auta 30 EUR.
Před 2 lety byla marína v květnu zanesená, plná domorodců,vyvazovalo se až 3. v řadě. Vloni výrazný posun k uspokojování jachtařů. Na pilotovi jsou nějaká místa , kde by snad šlo kotvit, ale když jsem je viděl, hodně bych si to rozmýšlel a postavil kotevní hlídku. pozn. střízlivou
Užijte si to tam.
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8

Příspěvekod TRIM » sob bře 09, 2013 8:39 am

Na Santoriny jsme loni v březnu stáli v kráteru bokem na hlavním mole v podstatě u spodní stanice lanovky . Vedle kotvící majitel výletní lodě nás upozornil , že příjdou vlny od trajektu . Některé lodě odpluly , on zůstal ale nasadil asi 1m kulaté fendry. Pak opravdu přišla sada nepříjemných vln . Ve dvou jsme tlačili trup od mola a ustáli to . Ale nekecám v jednu dobu jsem si myslel že 44 stopý katamarám vyhodí plovák na molo . A za deset minut ještě jednou o něco slabší , zřejmě odraz od Nea Kameni . Vnitřkem kráteru projíždí nějaká rychlá Féra . I v noci ve 2 hod. Druhou noc jsme byli sami na té zmiňované 3m bóji .
Jak se to technicky řeší když na ní kotví víc lodí ?

Jinak - Santorina je opravdu kouzelné . Z kráteru nahoru jeďte na oslech .
hlawa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hlawa » sob bře 09, 2013 6:33 pm

Zdary,

před 2 roky, jsme navštívili Santorini cestou z Kypru, u lanovky na velké bóji bylo plno (asi 3 plachetnice), už to vypadalo, že v kráteru mít štěstí nebudeme, ale nakonec se nám podařilo vyvázat na bóji v severní části kráteru, pod městečkem . Tenkrát jsem viděl bóje 2, na jedné byl vyvázaný katamarán a druhá byla volná. Využili jsme jí jen asi na 4 hodiny, na gumáku se vylodili v malínkatém přístávku poblíž, vše bez problému. Tenkrát foukalo asi 30 uzlů od východu a hodně to padalo ze skal v poryvech, kotvit a opustiti lod by jsem si nedovolil

Obrázek https://plus.google.com/photos/10231370 ... qf6ionL0AE

Pěknou plavbu
spuzva
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 19

Příspěvekod spuzva » pon zář 22, 2014 9:18 am

Na Santorini je pohodove stani z vychodni strany ostrova a je tam klidek... Zadne megalode

Zpět na