Přeplavba: Atlantik, Pacifik nebo oboje

Poptávka na kapitány. (jiné nabídky/poptávky jako nabízení svých služeb atd. pouze po předchozí dohodě!)

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
radekstone
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 25, 2014 1:00 am
Reputace: 0

Přeplavba: Atlantik, Pacifik nebo oboje

Příspěvekod radekstone » úte bře 25, 2014 11:06 am

Ahoj,

hledám někoho, kdo má zkušenosti a chuť vyrazit na lodi přes Atlantik, Pacifik nebo oboje. Hledám někoho, kdo je schopen mi pomoc zrealizovat životní cestu.
Čas, peníze, posádka, loď, trasa, vše je "ve hvězdách". Poraďte mi, jak realizovat plravbu přes oceány, život v přístavech a přežít :).

Radek
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » úte bře 25, 2014 8:07 pm

Radkustone Vítám tě na těchto stránkách.
Otázka je srozumitelná, jen odpověď na ni, je tak na 2-3 knihy,
Ještě jinak, protože, jak se zdá, velikost tvého snu není podložena adekvátním objemem tvých vědomostí,
potom asi 70% všech informací soustředěných na tomto portále, je ti odpovědí.
Tak ať se ti zde daří, odnést si vše potřebné. :)

Pepa
Naposledy upravil(a) Pepa dne stř bře 26, 2014 12:36 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod rb » úte bře 25, 2014 10:38 pm

Radekstone vítej. na tvůj dotaz se hodí citovat pana Murphy: "Na každou jednoduchou otázku existuje, dlouhá a velmi komplexní odpověď" ;)
Budu-li vycházet z tohoto zajisté pravdivého tvrzení, zkus svojí otázku položit pokud možno složitě a dostane se ti krátké a jednoduché odpovědi. To na co bys rád odpověď, to se tady na fóru snaží najít většina diskutujících. Až na to přijdeš dej vědět. V současnosti existuje jediná jednoduchá a rychlá odpověď. Kup si lodní lístek na "trajekt" a můžeš vyrazit. Pokud to není uspokojivá odpověď, věz že to bude stát poměrně značné úsilí posbírat dostatek znalostí a praxe než se bude dáti relativně bezpečně vyrazit na druhou stranu louže. Nicméně blahopřeji k prvnímu úspěšnému kroku, zeptal ses. I to se počítá. :good:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř bře 26, 2014 7:53 am

Ja by som začal tými peniazmi, snaž sa ich dostať z hviezd na tvoj účet. Potom si kup primerane malú a lacnú loď cca 7-8m a vykonaj na nej odvážne plavby, napr z domovského prístavu v Chorvatsku na Sicíliu a uvidíš či ťa to bude naozaj baviť. Unás je porekadlo: človeče pomôž si sám, aj boh ti pomôže, takže pomocníka budeš mať, neboj sa. Potom si kúpiš večšiu loď, na plavbu v pasátových vetroch, kúpiš si pár kníh o plavbe cez oceán/y/, budeš potrebovať asi 10 -20 tis eur a rok-dva volna. A na takú plavbu ba som si hladal radšej nejakú ženu, ako chlapa.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » stř bře 26, 2014 8:23 am

Tady se opět ukazuje, jak důležitý je první představení.

Radku: Co už máš za sebou? Už jsi někdy byl na lodi? Kde a na jaký? Kolik je ti let? Co umíš? Jaký máš papíry? Jaký máš finanční možnosti? atd, atd.

Když si tu pročteš vlákna, tak zjistíš, že drtivá většina odpovědí už tu dávno je. Mě napadá několik možností:
1. charter - bezvadná možnost, jak se za relativně levno dostat na moře a zjistit, jestli to opravdu je to co sis vysnil. Samozřejmě, že to nezjistíš jachtáním od zátoky k zátoce.
2. přifařit se k někomu, kdo hledá posádku. Po pravdě jestli toho moc neumíš (a tim nemyslim jen ovládání lodě), tak se o tebe lidi nepoperou. Tady je dobrý potloukat se někde v přístavech (ne na Labi :) ) a pomáhat tam lidem na lodích opravovat co je potřeba. Časem se dostaneš do nějakých posádek a dřív, nebo pozdějš se dostaneš i za tu louži.
3. koupit si vlastní loď a učit se. Poměrně dlouhá a nákladná cesta, ale funkční.

Všechno souvisí s otázkama, který jsem položil na začátku. :)

P.S. vítej
Uživatelský avatar
Stanislav
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 576
Registrován: pát dub 25, 2008 2:00 am
Reputace: 48
Bydliště: moře

Příspěvekod Stanislav » stř bře 26, 2014 10:41 am

Nevím od kud jsi. Pokud jsi z Prahy nebo blízkého okolí, tak každou středu se můžeš zastavit na ČANY a tam si o svém záměru popovídat s lidmi v různých fázích naplňování tvé myšlenky. (nejsi rozhodně první ani poslední).
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » stř bře 26, 2014 2:54 pm

Radku,

pokud se jedná o víceméně jednorázovou přeplavbu oceánu, sleduj vlákna jako je právě aktuální "Přeplavba Gibraltar -> Athény, duben 2014, cata Lagoon 39" nebo podobná. Je to varianta 2 od Zdendy12345.
V tomto případě jsou zbytečně drahé časově i peněžně varianty koupě lodě.
Charterovou loď na přeplavbu oceánu Ti nikdo nepůjčí. Vlastní loď Ti na přeplavbu oceánu půjčí pouze dobrý kamarád (nebo úplný blázen).

Pokud chceš moři dlouhodobě propadnout (jako mnozí z nás), pak začni jednoduchými variantami "od přístavu k přístavu" (od hospody k hospodě). Později se na ten oceán propracuješ už s nějakými zkušenostmi. Zážitek bude mnohem větší.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » stř bře 26, 2014 3:57 pm

Zdravím Tě Radku,
pokud Ti jde jen o přeplavbu Atlantiku, tak cca před dvěma měsíci se mi ve schránce objevila následující nabídka:
"Jestli si chcete opravdu užít jachtingu, máme několik volných míst na přeplavbu Atlantiku. Martinique - Azory, odhadovaných 2500 mil, v termínu 10.3. - 3.4. 2014, na Bavárii 50 Cruiser. Vzhledem k již náročnějšímu jachtingu je nezbytná zkušenost ve vedení lodi a schopnost samostatně pracovat v režimu hlídek. Kdo nemůže na celý Atlantik, má možnost se přihlásit na menší část z Azor do La Coruni, stejná loď, termín 3.4. - 13.4.2014, ovšem i na tuto část je nezbytné být zkušeným jachtařem, který zvládne svojí část práce při vedení lodi."
Trošku jsem se vyptával a doplněno bylo posléze toto:
"Jedná se o komerční plavbu která probíhá každoročne mez karibikem a Evropou a to obousměrně. Ceny jsou za kóji. Nejde o dopravu lodi zákazníka, ale mezinárodní posádku na vždy výborné lodi s anglickým kapitánem, zkušenost s vedením lodi nezbytná ovšem následná oceánská praxe obrovska."
Nechci tady šířit komerční nabídku, v případě Tvého zájmu Ti mohu přes SZ poslat kontakt na firmu, přes kterou je plavba nabízena, případně přímo na člověka, který se má plavby účastnit.
Hodně štěstí při naplňování Tvého snu.
Uživatelský avatar
radekstone
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 25, 2014 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod radekstone » čtv bře 27, 2014 11:55 am

Ahoj všem a děkuju za odpovědi!

Vím, že existuje plno možností, jak dosáhnout toho, co si v barvičkách maluju. Jistě, jednou možností je komerční nabídka od charterovky, ale ta by mě asi příliš neuspokojila. Na druhou stranu se nechci prokousávat k oceánu sám. Vím, že je to nejsprávnější cesta a zážitek z plavby přes oceán bude o to intenzivnější, ale podle mých zkušeností je to "běh na dlouhou trať" a bude to trvat několik let. Ať už si koupím vlastní loď a začnu jezdit od "hospody k hospodě", nebo si budu lodě půjčovat od charterovek. Na tuhle cestu jsem se vydal a jsem na začátku.

Moje zkušenosti jsou mizivé, pár desítek hodin na Českých vodách (Orlík, Lipno, Mácháč), pár dnů na Mazurech. Z mé původní představy, že si na jaře udělám papíry a na podzim pojedu s partou do Chorvatska samozřejmě sešlo. Uvědomil jsem si, že by to byla přinejmenším drahá sranda (poškozená loď, apod.), nebo by to bylo nebezpečné pro posádku i pro mně. Takže jsem zodpovědný a nikam se bezhlavě neženu :). Prostě nejsem "říční vlk" a o "mořském vlku" se nedá ani mluvit :). Je mi 36, ale jsem duchem hodně mladý :).

Nicméně mě to baví a po přečtení několika cestopisů jsem si zamiloval tu představu o plavbě přes oceán, kotvení v přístavech, dobrodružství a zážitcích. Pomalými kroky tím směrem směřuji a když to vydrží, tak za několik let třeba nějaký ten oceán přežiju. To co však teď hledám je někdo, kdo má zkušenosti a chuť na oceán vyrazit a hledá posádku. Nic víc, než vůli nabídnout nemůžu. Nehledám komerční plavby, chtěl bych někomu alespoň pomoci realizovat tenhle sen. Hledám něco autentického. Možná to bude dražší, horší a nebezpečnější, ale o to stojím víc, než o zájezd. Jsem tomu ochotný obětovat docela dost. Peníze, čas, práci.

Co si o tom myslíte?

Ještě jednou děkuji za odpovědi a rady a třeba se někde potkáme na vodě, nebo v ČANY (kde to je?).

Radek
Uživatelský avatar
indianajones
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: sob led 12, 2008 1:00 am
Reputace: 7
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod indianajones » čtv bře 27, 2014 2:29 pm

Radekstone:
Pomalými kroky tím směrem směřuji a když to vydrží, tak za
několik let třeba nějaký ten oceán přežiju

Nemyslim si, ze ti niekto povie: Pocuvaj, za desat rokov planujem preplavbu, tak budem s tebou ratat. :) Takto to nechodi. Ale sen je to pekny. :)
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » čtv bře 27, 2014 3:12 pm

radekstone píše:...po přečtení několika cestopisů jsem si zamiloval tu představu o plavbě přes oceán, kotvení v přístavech, dobrodružství a zážitcích.

Nevím zda jsi také četl jachtařský rodokaps „Přes Atlantik podle hvězd“ od Petra Scheiricha, tak bych vypíchnul dva úryvky:
14. den od vyplutí z Tarrafalu: „Poznáváme, jak na starých lodích plavících se ve stálých pasátových větrech museli námořníci trpět. S plachtami se manipuluje v průměru jednou za dva dny a kromě kormidlování není na lodi moc činností. Řadu z nás z toho neustálého posedávání už bolí zadky.“
O den později: „Zpěváci u kormidla už vyčerpali veškerý repertoár a tak zpívají vánoční koledy.“

:D
Uživatelský avatar
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned črc 01, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod skipper » čtv bře 27, 2014 3:20 pm

Uživatelský avatar
Stanislav
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 576
Registrován: pát dub 25, 2008 2:00 am
Reputace: 48
Bydliště: moře

Příspěvekod Stanislav » čtv bře 27, 2014 7:21 pm

No nevím, on ten oceán je dlouhá štreka, ale když myslíš tak teda někdy na konci září vypluji z Německého Kuhhlsbornu, propluji Kielským kanálem a budu pokračovat podle evropských břehů směrem na Kanáry a následně přes Atlantik. Tak si najdi na webu kde je ČANY a někdy se ve středu zastav, můžeme pokecat.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv bře 27, 2014 9:12 pm



Moc pekne cteni :good:
S chuti jsem se zacetl a ted u te svetlice jsem si vzpomnel na jine vypraveni....proc ta svetlice vystrelila a o koho se jedna.
Poucne slyset to i z druhe strany a take jak to cele muze skoncit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host