Balt jaro/léto

Poptávka na kapitány. (jiné nabídky/poptávky jako nabízení svých služeb atd. pouze po předchozí dohodě!)

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
drool
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 20, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Děčín

Balt jaro/léto

Příspěvekod drool » úte dub 26, 2016 1:10 pm

Ahoj, hledám kapitána, který by mě zasvětil do základní obsluhy plachetnice. Nevím, jestli to není pošetilý požadavek, snad ne, kdyžtak mě umravněte prosím. Moje představa by byla asi taková: někdo s vlastní lodí, kdo by se mi mohl intenzivně pár dní (1-3?) věnovat a naplul se mnou 100 mil na moři abych mohl prokázat praxi pro průkaz MDČR. Abych si mohl půjčit vlastní loď a uměl aspoň ty životně důležité základy. Kdyby to bylo někde na severu (Balt atd.), byl bych raději než v Chorvatsku, ale přizpůsobil bych se...

Samozřejmě jsem uvažoval o absolvování kurzu ve skupině, ale tam je řada faktorů, které mě odrazují. Například nutnost strávit týden na palubě ve skupině lidí, kteří se neznají.

Je mi 32,jsem z Děčína a na lodi jsem pořádně nebyl. Načteno něco mám, ale asi to není to, co bych pro praktické použití měl (Chichester, Slocum, Krautschneider...). Žádného jachtaře bohužel osobně neznám, tak to zkouším tady.

Samozřejmě počítám s tím, že kapitánův čas a loď se platí... termín je otevřený.

Luboš
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod err_ » úte dub 26, 2016 1:24 pm

Tak ti nevím, zda těch 1 - 3 dny není málo. Plachty nějak nastavíš a nebude-li příliš fučet a příliš rozvlněné moře, loď si poradí sama a ustojíš to. Více bych se ale bál o manévry v maríně. A tam jsou celé tři dny neustálého vyvazování na 100 způsobů i málo.

Možná se uč rovnou tam, kde pak budeš plout. Na severu se vyvazuje jinak než na jihu. Na serveru jsou často k dispozici kůly, stojí se špicí, v boxech jsou častěji pomocné linky a pod. Zpravidla méně místa na manévry v maríně. Moře je mělké a vlny větší a časté. Často hodně fouká. Na jihu stojíš většinou zádí, jen na mooringu a na zadních vazácích. Je to trochu jiné.
Uživatelský avatar
drool
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 20, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Děčín

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod drool » úte dub 26, 2016 2:15 pm

Jasně, že bych radši víc, ale pro někoho, kdo takové zaškolování nedělá profesionálně, to zase může být až moc. Nevím. Na druhou stranu myslím, že mám pro lodě docela cit a většinou si v životě přicházím na věci sám...takže po nějakém základním zaškolení budu soběstačný.

And last but not least... peníze. Mám představu, že fér cena je tak 2-3000 Kč za den (kapitán plus loď) a právě víc jak ty tři dny si úplně nemůžu dovolit. Ale to je asi předčasné uvažování. Domluvit se snad dá ledasco.

L.
Uživatelský avatar
Stanislav
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 576
Registrován: pát dub 25, 2008 2:00 am
Reputace: 48
Bydliště: moře

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod Stanislav » stř dub 27, 2016 2:50 pm

Ahoj, někdy koncem srpna-začátkem září bych měl plout ze Švedska do Německa. Pohodová přeplavba na cca 2 týdny. 150 euro týden, to opovídá tomu co chceš dát za den:-).
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod Libor » stř dub 27, 2016 9:54 pm

Dostat se k někomu na loď není až takový problém..(ani za uvedenou cenu).

Ale ne každý ti může potvrdit praxi pro MD....pozor na to. Musí to být jen jmenovaný MD.
Uživatelský avatar
drool
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 20, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Děčín

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod drool » čtv dub 28, 2016 8:41 am

Stanislav: Děkuju za nabídku, to by se mi samozřejmě líbilo, jen je to relativně za dlouho, tak se těžko na něčem domlouvat. Taky je trochu potíž s časem...moje paní je učitelka, tzn. má volno o prázdninách a moje delší nepřítomnost mimo ně je problematická - máme dvě malé děti. Ale snad by se to nějak dalo.

Libor: Huh, to jsem nevěděl, dekuju za info - ona ta potvrzená praxe je v tom mém přání vlastně až druhotná. Hlavně bych potřeboval zjistit, jak to reálně na lodi chodí/jak se to reálně dělá a jak to vypadá. Bojím se, že jsem zastydl někde v 15.roce života a ve čtení o moři typu expedice Kon-Tiki. Třeba mám prostě nesmyslná očekávání...ale vždycky když jsem u moře, procházím přístavy a "vybírám" lodě, které bych bral a mám velkou chuť plout.
Potřeboval bych prostě mezistupeň před tím, než začnu utrácet větší peníze. Ještě mě napadlo oslovit někoho přímo v přístavu - třeba v Polsku nebo v Británii (kde se myslím domluvím),ale dělá se to mezi vámi třeba i tak nebo je to mimo zvyklosti?
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod err_ » čtv dub 28, 2016 8:49 am

Myslím, že volíš krkolomnou cestu. Jestli po tom, co jsi teď napsal, uvažuješ po třech dnech o půjčení lodě, pojisti si vše, co jen můžeš. A případnou posádku varuj dostatečně předem. Ono to není také samo od sebe se naučit rozdělovat práci a uřídit posádku. Já měl posádku jen jednou, ale dobrý učitel jsem pro ně nebyl.
Uživatelský avatar
drool
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 20, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Děčín

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod drool » čtv dub 28, 2016 9:05 am

No, takhle nějak jsem si to představoval a uznávám, že to trochu krkolomné je...3 dny na zjištění, jestli jsou moje představy reálné a pak půjčení malé lodě sám a krátké plavby okolo přístavu. Posádku myslím budu mít nejvýš rodinu, ale to bude reálné až tak za 2-3 roky, kvůli dětem.
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: Balt jaro/léto

Příspěvekod RACEK » čtv dub 28, 2016 9:44 am

Není nejlepší oslovit někoho tady a svézt se nejdřív na nějaké české přehradě? Naučit se to trochu s plachtama, lanama. Možná si koupit nějakou učebnici od RYA a doma přečíst?

Je velký rozdíl, jestli jseš týden na kurzu jachtingu, nebo týden s někým na lodi.

S někým na lodi upluješ hodně mil a za kormidlo tě u přistání stejně moc nepustí.
Na kurzu jachtingu se to prostě jen trénuje - přistání, odplutí, práce s plachtami i fendry. Zájem kurzů je tě to naučit dostatečně, aby jsi si přes ně potom mohl loď sám půjčovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host