Plavba po Dunaji

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 8740
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Plavba po Dunaji

Příspěvekod Libor » stř dub 13, 2011 9:56 am

Obrázek

1. 6. 2011 vychází: „Plavba po Dunaji“.

Kniha přibližuje plavbu autorů, kteří se vydali na 1 097 Nm dlouhou výpravu, aby po Dunaji dopluli až do Černého moře. Na 6,5 metrů dlouhé plachetnici JAFIPAPA (Costa LOA 6,5m, kýlovka , ponor cca 1,2m ) vyrazili ze slovenského přístavu Patince a pokračovali přes Maďarsko, Srbsko, Rumunsko až do tureckého Istanbulu. Bohatá obrazová dokumentace je doplněna záznamy z lodního deníku, nechybí ani mapky, tabulky s podrobnými informacemi o plavbě a GPS souřadnicemi.
Autor uvádí:
Kniha je obrazovou dokumentací splutí Dunaje ze Slovenska do Černého moře. Chronologicky řazený doprovodný text je zčásti opisem lodního deníku a zčásti subjektivně pojatým záznamem, zachycujícím příběh plavby, kamarádství a atmosféry veletoku i krátkého pobytu na moři. Součástí knihy jsou též náčrtky map a tabulární informace o průběhu plavby včetně GPS souřadnic.

Autoři publikace:

Jaroslav Blahník, Pavel Novotný

Kniha vyjde v nákladu 4 000 ks a prodejní cena bude 299 Kč.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Kniha Plavba lodi Jafipapa po Dunaji...

Příspěvekod samoliter » pát dub 15, 2011 7:44 am

Včera jsem si knihu půjčil ve vědecké knihovně v Ústí. Podle copyrightu první vydání, Praha 2010. Za hodinu přečteno. Z 310 stran jen asi 42 stran textu, jinak samé fotky, fotky, fotky. Většinou zpustlá industriální krajina u řeky.
Jediný klad je popis plavby po kanálu Cernavoda - Constanta a pak Istanbul.
Vypovídající hodnota o plavbě, řece, podmínkách, dost slabá. Můj závěr: Obrázkové leporelo pro velké děti. Když si hrajeme, tak prej nezlobíme.
A teď vážně: Denisove popisy plavby po Dunaji svou podrobností, rozmachem popisu jsou desetkrát lepší, pokud chcete si naplánovat plavbu po Dunaji, nebo jen tak počíst a bloumat v myšlenkách s Denisem.
Denisi: :thmbup: a :thankyou: . samoliter.
Uživatelský avatar
hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 104
Registrován: čtv zář 02, 2010 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod hrad66 » pon pro 26, 2011 8:16 pm

Právě jsem dočetl a bohužel se musím připojit k Samolitrovu hodnocení. O nějakých mapkách nemůže být řeč, protože se jedná pouze o grafické znázornění upluté trasy na mapce části Evropy od Slovenska až po Černé moře, takže celý Dunaj tady představuje modrá klikatá čára dlouhá asi 15cm. Což opravdu není moc "podrobné". Fotky moc krás neukazují, což může být jednak tím, že autor fotil jen to co zaujalo jeho, nebo tím, že kolem celého toku Dunaje nic lepšího k vidění není :shock:
Celý obsah by se dal zredukovat tak na třetinovou velikost a nejmíň poloviční cenu bez ztráty vypovídací hodnoty. Věřím, že autoři si plavbu užili, ale na knihu toho moc není. Některé informace jsou užitečné, například popis průjezdu a odbavení na šesti celnicích a nebo 19 míst kotvení v souřadnicích GPS, ale upřímně by se daly napsat na jeden list formátu A4 a vyšlo by to nastejno. takže z mého pohledu bohužel vyhozené peníze :cry:
Zlaté reportáže na Jachting info :good:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti