MY BOAT -nový jachtařský magazín

Odkazy na zajímavé video a filmy s jachtařskou tématikou, TV a rozhlasové pořady, apod.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

MY BOAT -nový jachtařský magazín

Příspěvekod geronimo » sob pro 06, 2014 10:55 am

Právě vyšlo druhé číslo tabletového a internetového magazínu MY BOAT který vychází zcela zdarma. Magazín je dostupný na tabletu iPad prostřednictvím aplikace v Apple Store, nebo na internetu na stránkách MY MAGAZINES.CZ
:good:

Podle prvních dvou čísel se zdá, že bude mít profesionální úroveň, jména členů redakce dávají určitou záruku. Vydavatel se nebrání spolupráci se čtenáři, takže snad konečně budeme číst to co nás zajímá.... :D
indianajones
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 7

Příspěvekod indianajones » sob pro 06, 2014 11:17 am

Je to super, ale ak mate na tablete, alebo mobile Android, tak mate smolu. Dobrou spravou je, ze sa na tom pracuje, tak ostava verit, ze to bude skoro spustene.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » sob pro 06, 2014 6:07 pm

projel jsem první číslo a děkuji za něj. Nic jsem za něj neplatil a něco se dozvěděl. Reklamy nevadí. Kdo má android tak se dívá přes web.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » ned pro 07, 2014 12:37 am

Martinptáček, čo si si to tam dal za fotku, to si sa nemohol aspoň učesať ? :gun:
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » ned pro 07, 2014 8:26 am

ta předtím byla taková trochu strašidelná, tak jsem si říkal, že to napravím fotkou v obleku.
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod topper » úte pro 09, 2014 1:54 pm

Že by konečně "časopis" jenom o plachetnicích? Nic proti motoristům na vodě, ti by si taky zasloužili svoje vlastní čtení. Konečně to někdo "žurnalisticky" rozdělil.
Třikrát BRAVO My Boat !!!
Hauz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hauz » úte pro 09, 2014 7:53 pm

Třikrát smůla?!?!?! :? nikdy nebudu vlastnit apple ? :cry:
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte pro 09, 2014 8:30 pm

Proč smůla ? můžeš čísti na běžném PC, jen si to nemůžeš stáhnout a musíš být připojený.... :D
Hauz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hauz » úte pro 09, 2014 9:30 pm

Díky za upozornění, hned jsem tam vletěl a měním názor ! ;) Mooc pěkný ! :good: Teď už i pro mě - bez jabka. :whist:
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Vicky7 » stř pro 10, 2014 8:45 am

Mě osobně se také moc líbí. Pěkná grafika, pěkné články, nechtějí po mě žádné peníze - pro čtenáře prostě super. Jen se bojím, aby se to časem nestrhlo v články o lodích, které jsou pro většinu z nás nedosažitelné - tedy na články o drahých a luxusních lodích...

Ale myslím si, že díky politice čtenář zadarmo, prezentující loď platí to budou spíše PR články, které budou 100% vychvalovat lodě než regulérní testy a recenze... nikdo z prodejců a výrobců lodí a příslušenství totiž nechce platit a ještě ukazovat na své nedostatky... :-/

Ale i tak, je to nadějné!
PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod PetrLaska » stř pro 10, 2014 10:44 am

Zdravím,
tak placené PR články tam nebudou určitě skryté a pokud takový nějaký bude, protože musíme z něčeho žít, tak bude řádně označen jako placený článek. Jachtaři si lodě nejen kupují, ale drtivá většina si je najímá. A tuto většinu zajímají testy lodí, které si většina z nás, včetně mě, nemůže koupit.
Nicméně čím více tam bude lokálních témat, tím budu spokojenější. Ale je to hlavně na všech z vás, s čím se chcete s ostatními podělit. Takže uvítám jakékoliv reportáže z plaveb, jakékoliv technické články z vlastních konstrukcí nebo rekonstrukcí, jakékoliv rady čemu se vyhnout a naopak co si nenechat ujít. Pokud se do toho nezapojíte vy, jachtaři, tak já logicky všechna svá témata rychle vyčerpám.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř pro 10, 2014 11:02 am

Hauz píše: nikdy nebudu vlastnit apple :cry:

U mě to je Hauzi jinak: Nikdy nebudu vlastnit Apple!!! :jupi: :thmbup:

Takže na cestách mě to bude zajímat až to bude připravené i pro majoritu.... :hmm:
PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrLaska » stř pro 10, 2014 11:10 am

...a mezi námi je český trh s novými loděmi finančním objemem tak mizerný, že z této strany ani neočekáváme žádnou inzerci. Určitě se tedy nemůže stát, že bychom vychvalovali nějakou loď jen proto, že nám někdo dal inzerci. Chápu, že máš apriory takový pohled, protože se to běžně před našima očima denně děje. Novinařinou se živím posledních dvacet let a nenapsal jsem článek, který si někdo zaplatil a za který bych se musel stydět.
Taky nas zajímají všechny vaše lodě na českých vodách. V každém čísle bych jednu rád představil. Tak se ozvěte. Petr
PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrLaska » stř pro 10, 2014 11:20 am

Majorita je diskutabilní :-) nechci rozvíjet debatu na téma obliby Apple. Statistika hovoří jasně a můžete se přesvědčit sami zde http://gs.statcounter.com/#tablet-os-ww ... 310-201411, celosvětově má Apple na tabletech cca 70 %, v Čechách je to jakási plichta podle toho, co je v tu chvíli finančně atraktivnější. U nás se prodává tolik Androidů na plackách jen proto, že jsou výrazně levnější.
Není to žádná diskriminace, je to jen chladná kalkulace. Zatímco na všechny verze Apple nám postačí jedna jediná čtečka, na Androida bychom museli vyrobit pro každou verzi samostatnou čtečku a to nemluvím o tom, že existuje nepočítaně výrobců zařízení pro Android s nepočítaně odlišným poměrem stran a tudíž následně chybovým zobrazením. Logicky by každý z vás, i ten, který nemá rád Apple, žačal s takovou aktivitou právě u jabka. Na Androidu makáme, ale věřte, že to není jednoduché.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř pro 10, 2014 11:27 am

Aha :shock: Tak to jsem netušil že to je tak složité. Sorry.

Systémy a jejich procentuální pokrytí trhu nesleduji. Resp. nesleduji tabulky, pouze se dívám kolem sebe. Možná to je lokální, ale u mě, mých známých a lidí co se setkávám to vychází pro jabčáka velmi špatně. Tak jedno procento.
Nicméně také to nechci řešit. Jak jsem již dnes jednou napsal, ať si za své těžce vydělané peníze koupí každý co chce. :lol:
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř pro 10, 2014 11:55 am

Ja znam kolem sebe tri lidi, ktery maji Apple mobil nebo tablet.
Tri z nich ho maji protoze nevedi co s penezma.
Taky znam tri homosexualy.

Statistika? Ne, nejsou to oni. :mad:
PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrLaska » stř pro 10, 2014 1:52 pm

...taky používám Android a taky jen kvůli tomu, že byl výrazně levnější. Ale musím objektivně přiznat, že jabko maká líp. U čtení našich časáků je rozdíl mezi Androidem a Apple jediný. Apple verzi lze číst po stažení z Appstore bez připojení k síti, kdekoliv. Android má stejnou funkcionalitu, ale je nutné být na našem webu www.mymagazines.cz a samozřejmě na síti. Na offline verzi a na zjednodušené verzi pro telefony makáme :-) telefony budou brzy. Dřív než Android nebo Windows na tabletech.

A taky znám tři homosexuály :-)
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod tkruska » stř pro 10, 2014 2:32 pm

Moc pekny pocin a dobre poctenicko.

Jen jestli bych mohl prosbu o recenze modernich lodi do 26 stop. Tento segment je u nas asi nejvetsi a tipnul bych si, ze velka cast lidi maji lod na privesu. Proto by me zajimal i nejaky ten pribeh z cest ci nejake to technicke vylepseni.
Kdyby si chtel, mohu prispet s necim do mlyna.

Diky a vydrz!
PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrLaska » stř pro 10, 2014 7:31 pm

Ahoj,
díky, budu rád za každého, kdo přispěje do mlýna. Kontakty jsou na konci časáku.
Když jsem šéfredaktoroval Yachting Revue, tak kam jsem přišel, tam jsem slyšel, že to nečtou, protože tam není nic pro ně. Je to samej motorák a nebo drahá plachetnice. Tak tomu bych se chtěl vyhnout a chtěl bych dělat časák pro reálný český plachtařský trh. To je pro lidi, co mají lodě na českých vodách, ale i na moři. pro lidi, kteří nemají žádné lodě a jen si je půjčují. Těch je víc, než by kdokoliv čekal. Rakouský Yacht Revue dělal průzkum, jak která země EU jachtá a na crewlistech všech charterových společností na světě se v roce 2011 objevilo 136 000 jmen s českou národností. Někteří se samozřejmě opakují, ale i tak je to dost. Mezi nimi je spousta těch, kteří mají svou loď a spousta těch, kteří ji nemají a nikdy mít nebudou.
Jsem připraven uveřejnit jakýkoliv příspěvek, který bude mít pro ostatní čtenáře smysl a přinese jim zprostředkovaně další zkušenost. Ale to budou muset všichni ti, kteří na lodní časáky nadávají, že v nich není nic, co by je zajímalo, sednout k počítači a něco těm druhým napsat a samozřejmě vyfotit. Když totiž budu prezentovat jen svoje zážitky a zkušenosti, tak to bude brzy nudné.
Tak šup, šup. Čekám :-)
A díky všem za slova chvály, dělám na tom nejenom sám více než půl roku. A jakákoliv vaše reakce je milá a přínosná.
Petr
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » čtv pro 11, 2014 8:59 am

I ja jsem moc rad za tenhle novej casak, moc prima cteni. :good: Snad se to casem nezvrhne do prezentaci pro beznyho smrtelnika nedosazitelnejch luxusnich megajachtet, ktery bohuzel jak v Yachtu tak v Yachting revue zabiraji podstatnou cast.

Zkusim takovej napad - nebylo by treba mozny navazat spolupraci s nejakym anglickym(nebo nemeckym to je jedno) casakem a obcas publikovat preklad nejakyho jejich clanku? Ja mam treba moc rad anglickej PBO (Practical Boat Owner - http://www.pbo.co.uk/) - to mi prijde skvelej casak pro obycejny jachtare/majitele mensich lodi, ikdyz je hodne zamerenej zejmena na anglicky vody. Jasny ze oni maji uplne jiny podminky, tam ma lod v podstate kde kdo, maji tradici apod. ale myslim ze pro inspiraci rozhodne stoji za zkouknuti. A jsou i dalsi napr. nemeckej Palstek apod.

Dodo
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » čtv pro 11, 2014 2:27 pm

No hezký. prolistoval, trochu početl. Pojetím mi to připomíná krásné barevné katalogy na křídovém papíře. Určitě si v tom dost lidí najde to svoje.
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » čtv pro 11, 2014 2:32 pm

PetrLaska píše:...a mezi námi je český trh s novými loděmi finančním objemem tak mizerný, že z této strany ani neočekáváme žádnou inzerci. Určitě se tedy nemůže stát, že bychom vychvalovali nějakou loď jen proto, že nám někdo dal inzerci. Chápu, že máš apriory takový pohled, protože se to běžně před našima očima denně děje. Novinařinou se živím posledních dvacet let a nenapsal jsem článek, který si někdo zaplatil a za který bych se musel stydět.
Taky nas zajímají všechny vaše lodě na českých vodách. V každém čísle bych jednu rád představil. Tak se ozvěte. Petr

Omlouvám se není to rejpání. Pane šéfredaktore, když 20 let děláte novinařinu - poznáte rozdíl i/y..?
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » čtv pro 11, 2014 3:05 pm

Hezkí !!! Mně to nevadí, neuráží, naopak jsem rád, že si jen kliknu, aniž bych musel poslat
DMS a čekal, co za to přijde.
Velký obdiv a chvála. Třeba ten doslov z 1. čísla mi mluvil z duše.
Mohl by být i článek o tom, jaké to bylo kdysi, jací srdeční a nezištní lidé tam žili. k.
knoki
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod knoki » čtv pro 11, 2014 4:03 pm

ferdas píše:
PetrLaska píše:...a mezi námi je český trh s novými loděmi finančním objemem tak mizerný, že z této strany ani neočekáváme žádnou inzerci. Určitě se tedy nemůže stát, že bychom vychvalovali nějakou loď jen proto, že nám někdo dal inzerci. Chápu, že máš apriory takový pohled, protože se to běžně před našima očima denně děje. Novinařinou se živím posledních dvacet let a nenapsal jsem článek, který si někdo zaplatil a za který bych se musel stydět.

Omlouvám se není to rejpání. Pane šéfredaktore, když 20 let děláte novinařinu - poznáte rozdíl i/y..?

Člověče - hledím a chybu v i/y - nevidím.......
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod ferdas » čtv pro 11, 2014 4:52 pm

slovo apriori/y je odvozeno od slova priorita :)

Zpět na