MY BOAT -nový jachtařský magazín

Odkazy na zajímavé video a filmy s jachtařskou tématikou, TV a rozhlasové pořady, apod.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod PetrLaska » pon bře 23, 2015 5:58 pm

Ahoj,
pokusím se stručně odpovědět všem.
- omlouvám se za narážku na politiku, to sem fakt nepatří a souhlasím s tím, že nikdo zatím nebyl dokonalý, ale je nedokonalý víc a někdo míň :-)
- Objektivní srovnávání lodí podle nějaké metodiky je nereálné. Nedostaneme nikdy v jednu chvíli dvě podobné lodi do stejných podmínek. Takový test nedělá ani německý Yacht ani anglický Yachting Monthly. Turistické lodě moc nejde objektivně porovnávat. Pro závodní jsou porovnáním regaty.
- Jsem jednoznačně pro psaní také o malých jezerních lodích, ale prodejci tady žádné předváděčky nemají a všechny lodě jsou majitelské. Včera jsem dohodl testy polských plachetnic Phobos 21 a 25, až budou na vodě na Slapech. Chce se někdo (2-3 lidi) ke mně přidat a svézt se na těchto lodích společně a pak dát dohromady své dojmy? Pokud ano, tak piště na petr.laska@mymagazines.cz..
- Uvítám každý článek o vaší lodi (včetně fotek), včetně příběhu, proč jste si jí vybrali, popisu o jakou loď jde a sdělení zkušeností - co vám vyhovuje a co ne. Já to potom zpracuju, aby se to dalo číst, s tím nemám problém a vy si nemusíte lámat hlavu s tím, jak je to napsané.
- Uvítám každý článek o vaší plavbě, o vašich zkušenostech, aby jiní mohli zažít a nebo se vyhnout tomu, co jste zažili vy.
- Od dubnového čísla, které už je mimochodem hotové, se v zadní půlce začnou objevovat motoráky. Aniž by ubraly na obsahu plachetnicím. Sám mám rád výtlačnou plavbu po kanálech, řekách a jezerech a je tady na malém českém trhu také několik prodejců motorových lodí, a samozřejmě pro mě potenciálních inzerentů, o nichž by bylo dobré a spravedlivé také psát.
- A moc děkuju všem za slova chvály, která mě mimořádně těší. Vzal sem si před rokem do hlavy, že chci dělat magazín pro české jachtaře a nikoliv pro pár ekonomicky vyvolených, kteří loď používají pouze k exhibování. A podle vašich vyjádření možná jdu správnou cestou.
PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrLaska » pon bře 23, 2015 6:26 pm

...ještě jedna odpověď, která není tak jednoduchá, jak by se na první pohled zdálo.

Námořních jachtařů je podle mě jednoznačně víc, myslím turistických.
Kdybychom do toho zatáhli závodníky přes počet vydaných licencí, tak by určitě sami o sobě převálcovali počet rekreačních jachtařů na českých vodách a spolu s jachtaři na českých vodách by převálcovali počet majitelských lodí na moři. Závodníci ale také jezdí na moře, tak kam je potom zařadit.

A pak je tady skupina lidí, kteří třeba vlastní loď v Čechách a nebo žádnou loď ani doma ani na moři nevlastní, ale třeba jedou jen jednou a nebo několikrát za rok na moře na charter. Takový námořní jachting na najaté lodi budeme těžko počítat, ale určitě převálcuje vše, co jsem napsal v odstavci výše.
Rakouský magazín Yacht Revue dělal v roce 2012 průzkum, jak která země EU v roce 2011 jachtala. Tedy kolik jmen té národnosti se objevilo v roce 2011 na crewlistech charterových společností. Na crewlistech charterových společností se tehdy objevilo 136 000 jmen s českým cestovním dokladem (nikoliv kapitánů, ale členů posádky). Musíme vzít v úvahu, že mnozí byli i opakovaně. Takže to stejně ze svých informačních zdrojů nespočítáme. Když se přepočetl ten počet 136 000 na počet obyvatel, tak jsme jako čártrující Češi byli myslím na 3. místě v EU.

Pak je tu otázka definice slova JACHTAŘ. Je moje přítelkyně, která miluje kromě mě také jachting a na charter na moře jezdí 10 let a na Slapech je se mnou celé léto na lodi, také JACHTAŘ???? A kolik takových je. Jsou to třeba vaše rodiny, ženy a děti, které taháte na loď?
Prostě bych to neřešil. Jsme tady a máme ve vztahu k lodím různé zájmy a já se pokusím všem těmto zájmům vyjít vstříc :-)
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod topper » pon bře 23, 2015 6:34 pm

Dík za odpovědi Petře, a co třeba spolupráce s polskými výrobci? Tak jako se jezdí testovat předváděčky na moře, polští výrobci neposkytují novinářům svoje jezerní jachty k testování na svých vodách? Tudy cesta taky nevede?
PetrLaska
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrLaska » pon bře 23, 2015 7:28 pm

Ahoj,
pokud vím od českých zástupců polských loděnic, s kterými jsem v kontaktu (což je Maxus, Phobos, Delphia a Balt), tak každá z nich dělá jednou za rok na domácích vodách nějakou akci pro novináře a zákazníky. Je potřeba říci, že mě pokaždé zvali, ale pokaždé se trefili do blbého termínu, kdy jsem byl na lodi už někde jinde. Tak se skutečně těším, že to třeba letos vyjde.

Dnes jsem třeba dostal od polské loděnice Delphia pozvání k testování Maxi 1200 na Mallorce, ale jsem v tom termínu v Řecku na plavbě, kterou jako magazín pořádáme http://reader.mymagazines.cz/reader/default/72?page=6. Čekal jsem s ohledem na cenu a nedočkavost větší zájem, ale naplníme jeden katamaran, tak už se moc těším na první letošní moře.

Nejsnazší asi bude psát o lodích, které už jsou u nás doma na vodě. Teď to bylo přes zimu těžké, ale za měsíc půjde většina pomalu na vodu, tak si myslím,že jenom u nás v maríně je dost materiálu. Ale uvítám jakoukoliv nabídku nebo tip a nebo přímo článek :-)
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte bře 31, 2015 8:26 pm

Nemyslete si, že Vám to budu každý měsíc připomínat.... :P
Nové číslo je tam.... :good:
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob kvě 30, 2015 10:31 am

Čtení na deštivé sobotní dopoledne....červnové číslo My Boat právě vyšlo.... :good:
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » stř zář 30, 2015 11:07 pm

Říjnové číslo magazínu ....My Boat právě vyšlo.... :)
pavlii
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavlii » čtv říj 01, 2015 2:55 pm

Jojo :-) už před pár hodinama přečteno. Teď si dám pár měsíců voraz, aby zase bylo o čem psát. Dostal jsem akorát od ženy vynadáno, že je interiérovka s kýblem a ne s ní; prý tomu ještě chybí podprsenka na opěradle :-D

P.
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: MY BOAT -nový jachtařský magazín

Příspěvekod mikeduck » úte pro 01, 2015 7:46 pm

Geronimo neupozornil na nové číslo,tak to udělám já,snad se na mě nebude zlobit.
Takže prosincové vydání zde http://reader.mymagazines.cz/reader/phone/93
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte pro 01, 2015 8:15 pm

čekal jsem, jestli si toho už všimnete sami..... :D
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikeduck » stř pro 02, 2015 12:19 am

No zrovna tehhle magazín hltám už od začátku,tedy mnohem déle než JI.No vlastně mě na toto fórum upozornila reklama v MyBoat.Takže každé nové vydání očekávám dalo by se říci,že i netrpělivě. :)
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv pro 31, 2015 1:23 pm

Právě vyšlo lednové číslo magazínu My Boat ! :thmbup:
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikeduck » čtv pro 31, 2015 4:18 pm

Tak dnes si mě předběhl zrovna jsem to sem šel dát
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod tkruska » pát led 01, 2016 1:14 pm

V tomto cisle se pise of Safiru, moc pekna lod. Loni jsme ji videl na Lipne plout, tak neslo nefotit :-)

Saffier_26SE.JPG
Saffier 26SE
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned led 31, 2016 9:46 pm

Možná jste si ještě nevšimli, ale únorové číslo My Boat je tam....!
http://reader.mymagazines.cz/reader/tablet/95
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 64

Příspěvekod RACEK » pon úno 01, 2016 10:03 am

V lodi Biehl 8.8 je vestavěný motor. Nevíte co je to za typ?
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod tkruska » pon úno 01, 2016 2:41 pm

Ja teda nevim, ale lod za 3 mega s benzinovym motorem a jeste bez uzavrene kabiny pro zachod???

Me spis vadi, ze za tu cenu neudelali ani odvetravani motoroveho prostoru a pritom to urcite uvadeji na trh v souladu s platnou legislativou :o
Dle stranek vyrobce, si ale muzete objednat i diesel... tipuju s priplatkem tak 500tis. Navic v clanku je i fotka elektromotoru viz http://www.biehlmarin.com/fotos.html. Mozna by mohl Petr ty fotky lepe popsat, kdyz uz je prebira z webu kde to popsane je.
Jako lod z venku pekna, ale uzitna hodnota a vnitrni prostor nic moc. Docela by me ale zajimalo, jaky typ cloveka si toto koupi.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » stř bře 02, 2016 11:44 am

V březnovém čísle My Boat je jako omluva z a zpoždění volná vstupenka na výstavu v Tullnu.... :good:
http://reader.mymagazines.cz/reader/tablet/96
Libor
bez hodnocení
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř bře 02, 2016 12:12 pm

I ty jeden kujone.Tos me ted dostal...
Uz jsem chtel psat ze je to rozbite...normale slo cist v mobilu a ted pry stranka neexistuje :-)
Sel jsem na prehled jednotlivych cisel rozkliknu brezen a hle....tam je jenom vstupenka se zpravou ze breznove cislo vyjde az v patek.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát dub 01, 2016 8:56 pm

Dubnové číslo My Boat dnes vyšlo a není to Apríl.... :D
http://reader.mymagazines.cz/reader/default/101
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 63

Příspěvekod Zdenda12345 » ned dub 03, 2016 2:04 pm

Koukám, že přečíst magazín mi trvá stále kratší a kratší dobu. Když přeskáču reklamu, tak už toho moc nezbývá. :hmm:
err_
bez hodnocení
Reputace: 138

Příspěvekod err_ » ned dub 03, 2016 2:20 pm

Také jsem si v rámci prvních stránek připadal, jako že listuji katalogem. Naštěstí jsem potom na nějaké ty reportáže narazil. Chápu ale, jak musí být těžké už jen každý měsíc nastřádat materiál na obsah. Ještě těžší musí být sehnat alespoň nějakou tu kompenzaci na pokrytí nákladů a času věnovanému na vydání. A protože je nakonec vše distribuováno zdarma, nezbývá než poděkovat a být rád za to, že to vůbec existuje a stále se zajímavý obsah zcela nevytratil.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 63

Příspěvekod Zdenda12345 » ned dub 03, 2016 7:59 pm

Nemyslel jsem to jako kritiku. Spíš jako povzdech nad tím kam ten projekt směřuje. Docela jsem tomu fandil (fandím).
Co se děje? Není už na to tolik času? Texty už nejsou tak propracované, obsahují řadu chyb, převažují "převzaté" věci atd. Reklamy je tam stále dost, tak o penězích by to snad být nemuselo.

Jak říkám fandím tomu. Vážím si lidí, kteří se dokáží živit sami. Někteří navíc dokáží ještě dát práci i dalším.
err_
bez hodnocení
Reputace: 138

Příspěvekod err_ » ned dub 03, 2016 8:19 pm

Asi se nic moc neděje. Měsíc je krátká doba. A pokud to není větší redakce, ale spíše projekt jednoho člověka, inspirace dochází. Totéž je vidět i u Lodních novin, kde to táhne také jeden člověk + pár externistů. Tam je opravdu velmi těžké tvořit obsah. Ale jak jsem psal, všiml jsem si toho také.

A o ceně reklamy bych si nedělal velké iluze. Peníze v tom budou určitě také, jako ve všem. Tady je prokletí, že je to periodikum a né až bude obsah, vyjde číslo. Takže nakonec z toho nic moc není a ještě tě to značně limituje co do času. Tomu se říká zapálení pro věc.
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Vicky7 » pon dub 04, 2016 3:48 pm

Není to jednoduché. Pokud si všimnete, původně ještě vycházel MyCar. Ten ale bohužel také skončil. Peněz z reklamy není moc a to co je musí vystačit na chod, tedy na zaplacení grafika, provozu webu apod. Já sám Petrovi fandím a doufám, že udrží kvalitu a tempo ve vydávání dalších čísel. Sám mu přispívám svojí troškou do mlýna a píši mu některé články (ale vždy ho žádám o korekturu). Ale prostě není to jednoduché. Já sám to dělám po večerech a nikdo mi za to nic nedá, dělám to prostě ze záliby. Je bohužel škoda, že se také neozvou další jachtaři, kteří by třeba rádi napsali krátký článek o nějaké své plavbě na zajímavá místa. Proč se o to nepodělit? Mnohokrát Petr vyzýval lidi, aby se podělili o své příběhy. Prostě od jachtařů pro jachtaře.
LN je tak trochu stejný příběh. Když chcete něco dát lidem/čtenářům zadarmo, musíte alespoň mít pokrytý provoz... a tak Jak Dan Vodička tak Petr Láska prostě musí pracovat mimo, mít zaměstnání/podnikání, aby se uživili, protože živit se zpravodajstvím v tomto segmentu prostě u nás není možné.. až na velký Yacht.

A ještě jednou to řeknu, kvalitu MyBoat můžete klidně zvednout... pokud máte svůj článek, svůj příběh, napište Petrovi. On bude rád, když se o to podělíte!!!

Zpět na