Zefektivneni

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Zefektivneni

Příspěvekod dana » pon říj 13, 2008 10:18 pm

Tak sem asi po pul roce znovu povolil prijem z rss jachting.info a konstatuji, ze se nic nezmenilo a opet sem to stopnul. Nekde sem vycetl, ze podnety sou vytany.Predpokladam, ze forum by melo mit vypovidaci a naucnou hodnotu(coz ted rozhodne nema), tak si dovolim par pripominek:

ad1 moderatori by meli presouvat (dle me az 90%) debat do vlakna pro pokec.

ad2 prenastavit rss aby tyhle kecy vynechalo

ad3 fakt zestihlit uvodni stranku
david
moderátor
Reputace: 151

Re: Zefektivneni

Příspěvekod david » pon říj 13, 2008 10:38 pm

vzhledem k tomu, že ty jsi, krom remcání, do fóra žádné vypovídající ani naučné příspěky nedodal, tak z mé pohledu teda klidně zase vypni
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 13, 2008 10:50 pm

1. Moderátoři by měli, moderátoři by měli....
Fórum není špatné a není dobré. Fórum je takové, jací jsou jeho uživatelé. Moderátoři se snaží najít nějakou vyváženost mezi přirozenou touhou po volnosti a jakous takous disciplínou a pořádkem. A pokud někde trochu přitlačí, to je řevu! Nikdo se jich nezastane když jsou napadáni, málem za policejní stát. Sami si to vylížou a sami si musí probrat, jestli ten či onen krok byl nutný, nebo potřebný. Vysokou moderátorskou nemá nikdo...
Já si ale myslím, při své vrozené skromnosti ;) , že to celkem jde. Nechceme snad almanach vědomostí, bedekra na fšechno. Chceme i pokecat. A vést diskuzi přes ty čudliky před sebou, bez možnosti verbální komunikace, je složité. To se určitě přesvědčil každý, kdo se do nějaké hlubší diskuse pustil.

2. RSS nepoužívám, neznám možnosti nastavení serveru, tak to nemůžu sloužit. Snad jak si to přečte Jerryx, bude moci odpovědět.

3. Po zeštíhlení (myšleno objem načítaných dat?) hlavní stránky jsem volal hned po tom co vznikly. Jsou ale důvody, proč je majitel chce mít takové jaké jsou. Jsme hosté, je potřeba se přizpůsobit a neradit hostiteli co by bylo lépe připravit k obědu.
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dana » pon říj 13, 2008 11:07 pm

Baharisi moderatori maji prave tu moznost utnout/presunout debatu o prdu do patricneho dredu. Tot jest to na co apeluji. Prseni napr. tuhle davida beru jako folklor vetsiny for. Pokud nejde o sdelvani vedomosti, tak o co?
Prehlednost uvodni stanky fora neodvolam, je mirne receno chaoticka.
Pokud zalozim forum, zvu vsecky a primer s obedem velmi kulha. Mimochodem, proc tu tohle vlakno je?
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » pon říj 13, 2008 11:10 pm

A kromě toho, moderátoři to dělají ve svém volném čase, a "satarmo"
Takže bych jim poděkoval, že to vůbec dělají, a zatěžoval je co nejmíň.
Ono to není nic příjemného... kolikrát, řešit nějaké spory.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 105

Příspěvekod Denis » pon říj 13, 2008 11:12 pm

Pekne si to Jirko napísal, naozaj pekne.
Predná stránka bola zoštíhlovaná niekolko krát a je to kolektívne dielo moderátorov, kde samozrejme posledné slovo má admin, ale vôbec sme ho nemuseli biť :D . Zdá sa mi že je nielen optimalizovaná, ale je dokonca optimálna. Čo sa ti konkrétne na nej nepáči? Pokecáme o tom.
dana
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dana » pon říj 13, 2008 11:17 pm

halladin píše:A kromě toho, moderátoři to dělají ve svém volném čase, a "satarmo"

A to je stiznost :shock:
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 13, 2008 11:30 pm

Jsme celkem dost velká masa lidí společného zájmu, ale různých nátur. Už jsem to napsal jednou. Jedni prahnou po přísnosti, jedni po svobodě. NELZE prostě vyhovět všem, hledá se koncenzus.

Vše ale půjde lépe, pokud si odpustíme osobní ataky a invektivy. Prosím vás o to, o trochu tolerance, je celkem patrné koho. Současný trend vedení fóra je spíše liberální, ale pokud bude potřeba, nezbude než se z prostého diskutéra opět přeměnit na přísného moderátora. A ta metamorfóza mě ale opravdu nedělá dobře. ;)
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte říj 14, 2008 8:42 am

Baharis píše:2. RSS nepoužívám, neznám možnosti nastavení serveru, tak to nemůžu sloužit. Snad jak si to přečte Jerryx, bude moci odpovědět.

jerryx si to sice precetl, ale jerryx se na nej muze ... :bleble:

vubec to nelze ovlivnit nastavenim serverem, rss jsem delal celou sam, takze jedine moznosti jak ovlivnit rss je:
- nastaveni poctu poslednich prispevku pro odber
- vyber nejakeho urciteho fora

algoritmus pro vytrideni zprav nelze vytvorit, on totiz nelze vymyslet, vzdy by to pasovalo jen na jednoho uzivatele ;-)
[hr]
:offtopic: jinak musim priznat, ze mne to nektere bezduche zvatlani uz taky nebavi a mam tak spoustu vyhrad, ale:
  • obcas si zazvatla kazdy (to co pisu je taky o nicem :roll:)
  • forum je od toho, aby se zvatlalo, jen je skoda, ze jsme zatim nevytvorili lepsi zpusob uchovavani hodnotnych informaci
  • taky mi obcas vadi ton nekterych prispevku (a taky jsem byl uz nekolikrat narcen z podobneho a navic, ze zneuzivam svoji pozici admina - ... :? mozna, kdybych si dal jako avatara holubici miru, tak uz nebudu prudit :P )
  • ALE lidicky, prosim vas, forum je od toho, aby nas trochu ztmelovalo, a ne rozvratilo. zkuste obcas privrit jedno oko pri cteni, ono to psane obcas vypada spatne, ale treba se u psani autor chechtal az se za bricho popadal - kdyby to rekl na lodi, chechtali byste se taky. dekuji
  • -
  • za tu dobu co to pisu jsem na VORG uz predjel 40 lodi :P

EDIT: ... a je to v ryti, predjelo mne 81 lodi :cry:
Libor
bez hodnocení
Reputace: 118
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte říj 14, 2008 10:21 am

to dana

Na všechno jsi dostal nějakou odpověď, ale neodpustím si jednu poznámku.

Když řekneš a, řekni také b,

Mám na mysli, že kritiků bylo už zde hodně, ale pomocnou ruku podal málokdo. Alespoň konkrétní návrh, jen tak se můžeme dobrat nějakého řešení.

Pokud bychom měli nějaké navržené řešení, můžeme o něm diskutovat. A zase se najdou jiní, kterým nebude vyhovovat, to je jisté.

Např. úvodní stránka se upravovala už několikrát, nebyl jsi u toho, ale je to kompromis z mnoha možných ....
Čímž vůbec nechci říct, že nemůže doznat změn. (Postupujeme ale tak, že na to máme příslušné vlákno, navrhneme řešení, zpřipomínkují i ostatní, padne třeba elternativní řešení, pokud bude pro změnu většina zapojených-diskutujících, dojde ke změně. "Ale jen pro jedno kvítí zdejší slunce nesvítí", to měj na mysli).

Pozici moderátorů pěkně shrnul Baharis. Já jen, jestli si umíš představit situaci, kdy by postupovali dle tvého návodu.....? To by bylo halo...

A propó první byl web a pak fórum. A pokud je pro tebe fórum hlavní, nastav si jako úvodní / primární odkaz přímo fórum. Co ti v tom brání?

Zpět na