Encyklopédia - prečo je mŕtva?

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

pcworker
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Encyklopédia - prečo je mŕtva?

Příspěvekod pcworker » sob říj 18, 2008 9:09 pm

Dnes som si prečítal vlákno
http://jachting.info/modules.php?name=F ... 3176#33176
kde je uvedené, že modul Encyclopedia patrí z pohľadu návštevnosti tohto webu do prvej desiatky.
Odkedy navštevujem toto fórum, je spomínaný modul bezo zmeny - stále obsahuje 18 hesiel.
Vysoká návštevnosť "Encyclopedie" poukazuje na jej atraktívnosť a tiež na to, že návštevníci fóra sú
"hladní" po informáciach resp. vedomostiach (medzi takých sa radím aj ja).
Myslím, že by stálo za pokus znova oživiť túto (takmer už mŕtvu) časť tohto skvelého webu.
windward
moderátor
Reputace: 48

Příspěvekod windward » sob říj 18, 2008 10:06 pm

Dekujeme za upozorneni!

Priznam se, ze jsem si toho puvodne nevsiml. Zkusime to nejak pohnout dopredu. Beru si to na osobni zodpovednost.

windward
Libor
bez hodnocení
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob říj 18, 2008 11:39 pm

to pcworker

Dovolím si také poznámku.
Nejprve proč je stav jaký je, protože jsem více prostě nestíhal napsat a nikdo další se nepřidal.....(může každý).

A dovolím si oponovat - těch 18 hesel ecyklopedie, je jich mnohem více, ale je třeba si je rozkliknout, třeba takové názvosloví má mnoho dalších hesel, např. pod písmenem N: http://jachting.info/modules.php?name=E ... id=1&ltr=N
david
moderátor
Reputace: 139

Příspěvekod david » ned říj 19, 2008 1:03 am

tak jsem byl poprvé v encyklopedii. Krom toho, že sem nepřišel na to jak něco přidat, bude to asi pozdní dobou, dost mě zarazilo co jsem se dočet: háček ... "případně odráží vedlejší loď v přístavu "- no tohle je naopak vrchol neslušnosti, píchat někomu háčkem do lodi. teda možná na Jadranu, ale v civilizovanej zemích určite ne. Leda tak se decentně přitáhnout, ale většinou ani to.
Dále byboat se nepíše bayboat, neb se zátokou nemá nic společného. Česky bych razil fonetický přepis bajbót.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned říj 19, 2008 8:45 am

Od toho ten topic je , abychom to vylepšili. Vše (nebo téměř vše) jsem někde opsal/vypsal, přeložil, možná s chybami. No správný český výraz pro byboat, bajbót jsem nenašel. Zato jsem viděl používat ještě výraz Tender.
Na to přidávání se podívám, ale není nic jednoduššího, než to postnout sem ve stylu: Výraz: popis..... a někdo ochotný to tam rád šoupne za Vás. ;)
pcworker
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod pcworker » ned říj 19, 2008 5:40 pm

Ahoj Libore
Tých hesiel v názvosloví som si nevšimol, prepáč.
Keď som ich prezeral, všimol som si, že sú niekde uvedené aj nemecké alebo anglické ekvivalenty. Ak sa bude v encyklopédii pokračovať, bolo by fain, keby heslá mali uvedené aj tieto cudzojazyčné ekvivalenty, prípadne aj slovenské, chorvátske ...
Tým by v encyklopédii vznikal malý medzinárodný jachtársky slovník a možno by sa zjednodušilo aj vyhľadávanie ...
napr. niekto zadá do vyhľadávača pre neho neznáme slovo "čaklja", ktoré našiel na check liste, a vyhľadávanie mu ponúkne heslo "Háček"
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned úno 07, 2010 6:25 pm

Nějak na mne v levém sloupci vyskočila ukázka z encyklopedie: boxírák, tlačák nebo někdy také traktor = tlačný remorkér. Jednak je to chybně, druhak se mi nepodařilo najít vstup do encyklopedie :-(

buksírák, (nikoliv boxírák, z něm. bugsier) - remorkér pracující v přístavu, vysoce manévrovatelný, určený k posunování lodí v omezeném prostorut. Přivázaný před přídí nebo opřený o bok lodě funguje jako "přídavné dokormidlovávací zařízení"

traktor - malý tažný remorkér

tlačák - tlačný remorkér
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 07, 2010 7:17 pm

Díky ti Felixi za spolupráci :good:

I takto to lze vyřešit, těch hesel na doplnění je ještě dost (když budeš mít zase někdy chvíli, šífortu se tu moc lidí nevěnuje....).

Do encyklopedie by měla vést cesta přes Navigaci (vlevo nahoře).

Nevím ale co tam vidíš..

http://jachting.info/modules.php?name=Encyclopedia
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned úno 07, 2010 9:20 pm

V prohlížeči Mozilla Firefox žádný odkaz "Encyklopedie" v okénku "Navigace" (druhé shora v levém sloupci) nezobrazuje.

Když do encyklopedie vlezu přes odkaz, který jsi v příspěvku uvedl, vidím v ní hesla, ale není tam způsob, jak další hesla přidávat nebo ta stávající měnit.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned úno 07, 2010 9:28 pm

Tak to mě jo.
Je to v Navigace>Ostatní nabídka>Encyklopedie
Ukazuje mi to Ohnivá liška, MSIE, Opera s vypnutým Javascriptem i Google Chrome
Ale na to, jak tam něco přidat, jsem taky nepřišel.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » ned úno 07, 2010 9:41 pm

Aha... pardon... něco takového se u nás stáva maximálně jednou za deset let...

Chyba nebyla v prohlížeči. Spojovací článek mezi židlí a klávesnicí se nevšiml, že nabídky jsou rozbalovací.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 07, 2010 9:57 pm

Tak pokud to někdo ještě v navigaci nerozbalil.....zůstalo mu zatím poměrně hodně skryto .....

Jak je to s přidáváním se podívám....zatím lze užívat dosavadní způsob přes fórum (osvěta je také důležitá), něco někam zkopírovat je to nejmenší a docela rychlé.
Dřív nebo později stejně portál hledat nadšence pro správu encyklopedie samotné - správce...vrchního ...(na názvu nesejde).
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » sob úno 27, 2010 11:52 pm

Pořád ještě jsem nenašel způsob, jak v encyklopedii něco měnit nebo do ní přidávat, takže opět tudy:

český slangový výraz "flígrování" pochází z německého "wriggen". Angličtina má pro tento způsob veslování termín "falling leaf" (padající list) dle pohybu vesla ve vodě a čínština termín yulon, resp. mu-fong, které v překladu údajně znamenají "dřevěný vítr" :-)
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát čer 17, 2011 4:20 pm

Na vědomost se dává, že encyklopedie opět žije:

http://web.jachting.info/dictionary/archive

Je nyní nově součástí již nového webu jako samostatný modul s velmi jednoduchou obsluhou a možností přidávat nová hesla.

Věřím, že bude opět patřit mezi top ten na tomto portále.

Všechny hesla z původního jsou převedeny + nějaká nová.

Funguje to velmi jednoduše a pokud nějaké heslo nenajdete, můžete jej ihned doplnit.

Pokud bude hojná účast přispěvovatelů, nebude to mít chybu.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon led 30, 2012 8:20 am

Daří se nám se smikem pravidelně přidávat nové heslo...podívejte se sami kolik toho už je:
http://web.jachting.info/dictionary/archive?cat=241

Přidá se ještě někdo?

Zpět na