ČLÁNKY versus FÓRUM

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

ČLÁNKY versus FÓRUM

Příspěvekod Renda » čtv bře 12, 2009 11:35 am

Libor píše:... Začal jsem psát článek (v článcích se po roce lépe hledá a orientuje a načítání s fotkami je rychlejší než ve fóru)... Zde ve fóru je zase živější a oblíbenější diskuze, než pod články. ... Během plavby bude spojení pomálu a ještě kdoví jaké kvality, tak budu rád, když se podaří poslat stručná data o průběhu plavby. Na to je lepší asi fórum, hlavně rychlejší pro napsání a odeslání. Lépe se i odpovídá na případné otázky....
No, IMHO pro mně jsou články mrtvé, protože je nemám v ruce, nemohu je editovat a musím čekat až je někdo zveřejní (=někoho s tím zatěžovat).
Přijde mi operativnější dát i rozsáhlejší materiál do fóra a pak ho třeba i průběžně aktualizovat (viz třeba rozhovor s Frantou Sýkorou).
Mám pocit, že na články se i méně chodí, protože diskuze kolem nich bývá jen zřídka.
Docela by mě zajímal názor ostatních. O nic moc nejde. Samozřejmě, že pro Tebe, Libore, jakožto Správce, jsou články v pohodě. :-) 8)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv bře 12, 2009 4:19 pm

Nejen pro mě, ale i pro tebe Rendo můžou být "zprostředkovaně" v ruce. Uveřejníš= pošleš, napíšeš, vložíš.
A pokud edituješ, pošleš editovanou verzi a v systému se to přepíše. Ale proč editovat? Když píšeš reportáž, tak snad není třeba něco pořád měnit....

Každé má své místo, své pro a proti.

Okamžitá a živá diskuze je jen a jedině ve fóru, to souhlasí.
Ale pokud se chci k něčemu vrátit za rok, za dva... :?
Ve fóru bez šance. To to rychleji vzdáš, než to najdeš....
Už jsem to zkoušel.
V článcích jdu do témat článků a pak najít hledané je otázkou okamžiku.
Ano, články jsou trochu více "sešněrované", zato pak lépe strukturované a dohledatelné.
Každému vyhovuje něco, to asi nevyřešíme, ani dnes, ani zítra.

Jen tak na okraj, umíš si představit některé seriály ve fóru...?

Ivan (Victorie), Jirka (Altego), Mirek (Sněhurka) a další volili pro ně jistě tu nejjednodušší a nejsnažší cestu. Píšou si ve Wordu a pak to i s fotkami v jednom CTRL + C a CTRL + V.

Není co řešit.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 13, 2011 9:29 pm

Rád bych upozornil, že za 2 roky se toho hodně změnilo..

Nějaký pátek (přesně od loňského srpna) máme spuštěný nový modul pro články
http://web.jachting.info/paper/news

Měl by být podstatně více user friendly. Lze v pohodě psát přímo v jeho editoru, nebo oblíbené CTRL + C a CTRL + V třeba z Wordu.
Jak se daří posuďte sami.
Vzhledem k tomu, že fórum košatí a košatí a v něm občas uvedené vzácné informace a kontakty se ztrácejí v propadlišti dějin, máme v úmyslu udělat nosným zdrojem těchto informací tématicky členěné články. Jen se musí najít dobrovolník pro přenášení (rozuměj kopírování CTRL + C a CTRL + V) těchto informací z fóra do článků (to koneckonců může dělat kdokoliv každý z nás).

Zpět na