Hlasování o nové sekci, OKRUHOVKY

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Přejete si v kategorii LODĚ, samostatnou sekci OKRUHOVÉ LODĚ ?

ANO, přeji si samostatnou sekci.
31
56%
NE, okruhovka je taky loď.
12
22%
Je mě to jedno.
12
22%

Celkem hlasů: 55
alffa
Site building team
Reputace: 2

Hlasování o nové sekci, OKRUHOVKY

Příspěvekod alffa » ned črc 19, 2009 2:14 pm

[align=center]AHOJ VŠEM[/align]
Na přání z pléna, dáváme hlasovat o následujícím podnětu:

Přejete si v kategorii LODĚ, samostatnou sekci OKRUHOVÉ LODĚ :?:
Máme na mysli „otevřené okruhovky“.

Je v zájmu všech aby jste byli na svém webu spokojeni. Hlasujte tedy hojně a uvážlivě. :)
Děkuji, alffa
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

samostatná sekce pro okruhovky

Příspěvekod Renda » pon črc 20, 2009 11:04 pm

No, rozhodně nechci okruhovkářům upírat právo na to, aby měli svoji sekci, ale připadá mi to trochu nepochopení koncepce fóra.
Když bude někdo třeba popisovat, jak laminovat trup, tak bude zvažovat jestli na okruhovku nebo na "loď", protože vše, co jsme zatím psali, bylo buďto obecně na "loď" nebo konkrétně na určitý typ / třídu lodí.
Přitom již teď může mít každá třída své vlákno (a prakticky - moc jich stejně není), tak nevím, jestli to má smysl a jestli je to domyšlené... :?
pablito
nováček na fóru
nováček na fóru

závodníci

Příspěvekod pablito » úte črc 21, 2009 6:59 pm

Mě přijde, že spíše než novou sekci pro okruhovky jako ty lodě přímo, tak by mohla být užitečnější obecná jako věci s okruhovým závoděním související.
To že tu je nějaká poptávka po okruhovým diškutování je zcela zjevné z prozatimních výsledků ankety. Jen hádám...

Třeba ani není nutné zakládat obří sekci "Okruhovky" vedle "Lodě", ale začít podsekcí přímo v "Lodě". Fórum je živý organismus a tam kde je přetlak příspěvků na určité bývá vhodné je kategorizovat bokem a naopak pokud někde provoz není, je k věci uvažovat o sloučení témat.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Re: samostatná sekce pro okruhovky

Příspěvekod Denis » úte črc 21, 2009 11:35 pm

Renda píše:No, rozhodně nechci okruhovkářům upírat právo na to, aby měli svoji sekci, ale připadá mi to trochu nepochopení koncepce fóra.
Když bude někdo třeba popisovat, jak laminovat trup, tak bude zvažovat jestli na okruhovku nebo na "loď", protože vše, co jsme zatím psali, bylo buďto obecně na "loď" nebo konkrétně na určitý typ / třídu lodí.
Přitom již teď může mít každá třída své vlákno (a prakticky - moc jich stejně není), tak nevím, jestli to má smysl a jestli je to domyšlené... :?

Keď som niekde na výstave a vidím tam okruhovku, tak vždy s obdivom sledujem to množstvo lán a ich vedenie a žasnem nad tým ako to dokážu ovládať a ešte k tomu v hektickom tempe a v rôznych neštandartných polohách tela. Takže skôr ako my výletníci by sa mali asi vysloviť závodníci. Že je o čom písať je na 100%, otázka je či sa niekomu chce? Takže ja budem pozorný čitatel.
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Re: samostatná sekce pro okruhovky

Příspěvekod Frantisek » stř črc 22, 2009 6:29 am

Denis píše:. Takže skôr ako my výletníci by sa mali asi vysloviť závodníci. Že je o čom písať je na 100%, otázka je či sa niekomu chce? Takže ja budem pozorný čitatel.

Vobec netusim ku ktoremu hlasu sa priklonit, tu by sa mali skor vyjadrit moderatori fora, ci samostatna sekcia bude na prospech pisatela/citatela. Tematicky, co ma sekcia obsahovat? Technika jazdy? Preteky? Taktika? Konstrukcie? Vnesie samostatna sekcia do fora prehlad, alebo chaos a dalsie naroky na vyhladavanie?
Pred nejakym casom sa tu dost hojne pisalo o Finn-ovi a nik nerisil kam ho zaclenit, kto sa chce nieco dozvediet, ten sa pytat bude, kto sa chce o svoje znalosti podelit, ten odpovie.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob črc 25, 2009 12:14 pm

Já hlasoval pro, protože mě to připadá zajímavé a část uživatelů by tu mohla být více "doma". Ale co a jak by chtěli "okruhovkáři", co by jim vyhovovalo, to musí vědět především oni. Nevím kolik jich je, co by chtěli sólo řešit. Nezdá se mě zatím, že by vyvíjeli nějakou velkou aktivitu či nadšení. Vytvořit něco uměle z titulu admina či moderátora mě nepřipadá moudré.

Takže prosím pánové. Pokud máte pocit že by vám něco pomohlo, vylepšilo podmínky na fóru, začněte se snažit, diskutujte, naneste své představy. Nikdo jiný to za vás neudělá. Admini mohou pouze pomoci a vytvořit část fóra podle vašich představ. Jinak to je mrtvé téma a nemá smysl se o tom bavit.
To je můj skromný názor. ;)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 26, 2009 10:19 pm

Tož jak?
18 lidí hlasovalo pro, viz další hlasy. a pak to zapadlo :?
Není problém cokoliv připravit.
Ti co klikli pro, dejte sem popis této nové sekce - to se při zakládání dává do popisu sekce (je vidět v náhledu celého fóra), aby bylo jasné co tam patří.
Pak to můžem nachystat. Jinak já fakt nevím jak ji definovat.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pát lis 27, 2009 6:14 am

Já bych dal extra chlívek pro okruhovky pod lodě. To by mělo vést k tomu, aby se do něj dávaly náměty vlastní pouze okruhovkám, zatímco ostatní , společné by se dávaly dodosavadních chlívečků.
No a pak by se vidělo.
Buď se bude vkládat, anebo ne.
Ale třeba marksův pirát by tam patřil. A je takovej typickej případ. Řeší fůru věcí, které by se zdály obecné -třeba ten spinakr- ale zároveň asi použitelné jen pro toho Piráta.
A současně věci jen pro piráta
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát lis 27, 2009 7:52 am

Při této příležitosti bych chtěl něco napsat.
Na veletrhu se jeden z mnoha návštěvníků našeho stánku, uživatel Anachronos, vyjádřil že by chtěli sekci "Velké lodě". Jako motorové jachty. Probrali jsme to s Liborem, ten souhlasil, tak jsem mu 9.11. posla SZ, aby nastínili jak si to představují. Do teďka si zprávu ani nevyzvedl.
Jak se tedy dívat na "vážnost" a potřebu onoho zájmu? :?
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pát lis 27, 2009 4:04 pm

Je možné, že SZ vybrat neumí. Je možné, že ani neví, že nějaké SZ existují. Je možné, že je někde v zahraničí na služební cestě, anebo někde u Afriky na té své veliké jachtě. :D

Nedělejte z toho vědu. Já se kdysi zmínil, že Dunaj by potřeboval vlastní chlíveček, a Libor ho prostě založil. Nebyla o tom žádná diskuze, a nikdo nehlasoval.
Když někdo chce Okruhovky, založte Okruhovky. Buď se bude plnit, anebo ne.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pát lis 27, 2009 8:10 pm

Můžu-li mluvit za sebe tak já to netřeba, jsem spokojen, pirát je sice specifický, však stejně jako každý samostatný typ lodě, rozhodně ne tak jako já :twisted: . Řeším jen co jak udélat, kam dát, nebo přidat,na to mi stačí topik "lodě a vše kolem nich", navíc tam bych to asi stejně hledal. Spíš bych tam potřeboval založit topic pirát a přesunout tam vše co se týká konstrukce a výbavy, z obou pirátů v moje současná loď. O závodech okruhovek se dá psát v příslušných tématech o závodech, přesto by mě umístění mého nostalgie v sekci pouhopouhé okruhovky nijak nepohoršovalo :lol: , takže je mi to vlastně jedno 8). Pink a hlas je tam.
karelrs
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod karelrs » ned lis 29, 2009 6:31 pm

moc si vážím těch co jezdí okruhové závody, hlavně FB. Ač sám jezdím jen rekreačně, rád si cokoli přečtu, protože z těch lidí co to umí se dá hodně čerpat. Čtení o mořském ježdění je spíš pro mne beletrie, mnohdy hezky slohově zvládnutá, leč pro mne zdroj poučení je v okruhovém ježdění.

Zpět na