Portál jachting.info nyní i na Facebooku

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Portál jachting.info nyní i na Facebooku

Příspěvekod Libor » ned zář 05, 2010 10:03 am

Pro fanoušky i ostatní jsme připravili informační kanál na Facebooku:

http://www.facebook.com/pages/jachtingi ... 9935291667

Tato sociální síť je stále populárnější, navíc mnoho mobilních přístrojů má již od výrobce vestavěné komunikační programy Facebook a podobné.

Doufáme, že tak všem umožníme ještě lepší komunikaci s přáteli a všemi lidmi od vody a lodí.

Primárně zatím v první fázi slouží jako oznámení co je nového na portále, nicméně můžeme společně rozvíjet i další aktivity.

Těšíme se na Vaše ohlasy.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » ned zář 05, 2010 10:36 am

no nevim,ale rozjizdet to na dvou frontach muze byt problem.pulka lidi se ti prestehuje na facebook,objevi se tam treba oznameni ktere budou pro neregistrovane nedostupne a pro registrovane zapadnou mezi hromadou jinych osobnich oznameni atd :?
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 05, 2010 11:12 am

Říkám, že to je v prvé řadě oznámení, upozornění co se zde děje.
Kvůli mobilnímu přístupu.

Rozhodně máš pravdu, že 2 fronty by byly špatné, to dělat nebudeme.

Spíše by to mělo být zrcadlo dění zde na jachting.info. , volně přístupné, nejen pro vybranou skupinu....to by nesplnilo účel.

Díky za podnět.
samoliter
účet uživatele zrušen
Reputace: 0

Facebook.

Příspěvekod samoliter » ned zář 05, 2010 4:01 pm

Tříštit síly fakt asi není dobré. Teď řeknu za sebe. Na žádný facebook v živote nepůjdu, a nechci, aby se tam o mne objevili nějaké údaje, ani zmínka. :evil: Dle mého jemného názoru je takový facebook a pod, vhodné pro ukecané slepice a duševní exhibicionisty. :sorry: Jedině snad takoví lidé dokáží o sobě na síti kecat a vykecat vše, celé planetě. Tohle fórum by snad mohlo zůstat v původním směru, rozsahu. Ne vše nové je dobré, efektivní a přínosné. samoliter.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 05, 2010 4:21 pm

Taky nemám a nechci profil na Facebooku :D
pulrich
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pulrich » ned zář 05, 2010 6:55 pm

To: samoliter

.. clovece no nevim, ale asi jsi o sobe na siti uz vykecal dost i bez facebooku - stejne jako my ostatni. Toto forum je archivovano (nejen archivem Narodni knihovny CR jak stoji hlavicce stranky) a veskere prispevky a tedy i tvoje trasovatelna aktivita je vyhledavatelna a pokud budu chtit, tak z techto verejne dostupnych informaci pomerne snadno sestavim tvuj marketingovy "profil", lokalizuju te a budu te umet spravne oslovit - ani o tom nebudes vedet.

Asi taky pouzivas mobilni telefon, hmm - mozna by ses divil jake informace o tobe jdou uz ted snadno ziskat a pouzit nejen pro marketing.

Projdes se nekdy prazskym centrem nebo nejakym supermarketem? .. obcas si tam pripadam jako rockova hvezda, .. tech kamer co na mne v jednom kuse miri je nepocitane a vis co .. s tim obsahem se da pracovat a pracuje .. o satelitnich snimcich s fotografickym rozlisenim spendlikove hlavicky (ala Nepritel statu) uz radeji vubec nemluvim, protoze mam google streetview ;-)

.. soukromi a bezpeci je iluze my friend a postupne bude ztracet vyznam a zacne se menit zebricek hodnot - resp. uz se stalo = nova generace bez socialnich siti si ani nedokaze predstavit svou existenci a jak to slo rychle - vymenit pocit soukromi za benefity, ktere nam vyse zminene technologie davaji je pro masu super deal a proto to fungue a jak rychle to slo .. jako blesk!

Facebook obdobne jako internet nebo zapalky jsou dobrym sluhou a spatnym panem v rukou neopatrnych / nekomu slouzi dobre a jineho ohrozi.

summary: myslim, ze facebook a dalsi socialni site a tedy i komunikacni kanaly nelze ignorovat - protoze pokud je budes ignorovat (tedy spise v tomto pripade JI jako poskytovatel obsahu - ty jako pripadny konzument), tak tim neuspokoji cast svych potencialnich ctenaru a tim take uvolni misto sve konkurenci

myslim, ze jit na facebook bylo pro JI spravne rozhodnuti - druha otazka je jak s nim spravne pracovat tak, aby se to neobratilo proti JI (viz velmi dobry argument o dvou frontach) - to ale ukaze az cas a nejak to (pokud mozno rizene) vykrystalizuje.

no a na zaver - dusevni exibicioniste jsou vsude a nepotrebuji k tomu facebook = nekomu k tomu staci fotbalovy zapas pate ligy v horni dolni a pak hospoda s kamaradama do zaviracky .. a jde to i bez baterek a super technologii ;-))))

peace & no offense

-pux
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » ned zář 05, 2010 11:47 pm

Facebook používám denně a myslím že to je užasná věc, nicméně vám ho nebudu vnucovat.
Musí se ale správně používat!! Na rozdíl od tohoto fora je FB naprosto nepřehledný, nedá se v něm tak pěkně hledat, třídit dle témat, data apod.
Pokud by se tam měly zobrazovat jako zrcadlo všechny naše příspěvky, záplava odpovědí na různá témata by tam vytvořila takový šílený chaos, že bych byl první , kdo si stránku JI zařadí mezi nežádoucí!!!
Smysl JI na FB bych viděl v :
1. Posílání pěčlivě vybraných zajímavých zpráv (max. 2-3 denně!!!), třeba "nezapomente že zitra začíná výstava Lodě na vodě 2011" nebo nějaké pěkné video...
2. získávání nových příznivců. Přátelé mých přátel totiž uvidí, že sleduji jaching.info, kouknou se tam a třeba zjistí že se jim to taky líbí a stanou se aktivními členy jachtařské rodiny na foru JI.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon zář 06, 2010 6:57 am

Pulrich vystihl přesně důvody a Gargi záměr , způsob použití portálem.

Zrcadlo není správný výraz, spíše mělo být "zrcadlo zdejšího dění" .... Rozhodně to nebude kopie portálu a příspěvky fóra už vůbec ne.

Spíše bych to přirovnal k nástěnce na školní chodbě......jak psal Gargi, dnes vyšel zajímavý článek, nové video....zítra je sraz všech uživatelů portálu na přehradě....

Asi tak.
karf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod karf » pon zář 06, 2010 9:05 am

samoliter: pokud tady něco napíšeš nebo zveřejníš fotku z dovolené, tak jí uvidí jakýkoliv uživatel z internetu, tak na fb to můžeš ukázat všem, lidem v seznamu "žádoucích" neboli moderně "přátel" nebo přátelům přátel...můžeš nad tím mít přehled.
Je to jako když v paneláku napíšeš na zeď "kroupa je vůl". vidí to jen ti, co mají klíče od vchodových dveří. když to napíšeš na nástěnku doma, vidí to tvoje rodina a návštěvy. když z okna vyvěsíš prostěradlo s nápisem "kroupa je vůl" tak to vidí všichní...jako tady na j.info :D ;)

btw: to zasílání pozvánek a upozornění na akce by bylo fajn. bohužel záleží jen na lidech kdy a kam to napíší, takže třeba takový David Křížek na svém profilu Czech Catamaran v pátek večer napíše, že o víkendu budou na Lipně trénovat Tornáda...
samoliter
účet uživatele zrušen

Facebook - ani bohovi.

Příspěvekod samoliter » pon zář 06, 2010 12:42 pm

Stačilo mi, že jeden kamarád někde na facebooku si ukládal data, tam bylo i něco o mne. Od různých, mne neznámých ču...., mi začali chodit výzvy, že se mám registrovat a kdejaké další somariny, spamy. Bývalý kamarád už je jen pablb, a přestalo to, až když jsem tvrdě pohrozil Úřadem na ochranu osobních údajů a pár přesdržku.
Od té doby když slyším facebook, tak reaguju jako býk na červený hadr. Proto jsem Vás varoval, neukládejte si na facebooku žádné údaje o mne, ani přezdívku, nic. Nepřeji si , aby mi přes facebook někdo posílal upozornění, jakékoli zprávy, NIC. Doufám, že adresář, seznam členů fóra, je dostatečně chráněn a nebude zveřejňován na facebooku. samoliter.
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Re: Facebook - ani bohovi.

Příspěvekod TashonkaWitko » pon zář 06, 2010 3:31 pm

samoliter píše:.... a přestalo to, až když jsem tvrdě pohrozil Úřadem na ochranu osobních údajů a pár přesdržku....

1) :) :) :)
2) :D
3) blahopreju ... Samolitere ... nechci byt ani ofenzivni, ani se zastavat Facebooku (sam nechapu k cemu tahle sluzba je), ale pokud vezmu alespon 50% Tveho prispevku za skutecnost, pak jsi po dlouhe dobe, prvni uzivatel SITE, ktery zastavil rozpinani VELKEHO BRATRA takovym a jednoduchym zpusobem ... :-)) jen ted nevim, jestli mam blahoprat, nebo se smat, nebo plakat ... 8) takovy Morpheus ala 2010 :-)
4) A trosku obecne ... kdokoliv, kdo dnes zplodi __c_o_k_o_l_i_v_ na Internetu - email, web, ICQ, Fbk, .... kdekoliv - proste cokoliv zplodi na siti, mel by si byt vedom, ze za sebou nechava stopu jak harava fena. To je, bohuzel, nase cena, za vyuzivani vsech vyhod teto globalni site ... a nezavisle na negativec, priznejme si, ze tech vyhod je ... KOPEC .. a jeste vic

Pokud si nekdo chce hrat na Morphea verze "2010" mel by se vzdat pasu a tudiz cestovani, pouziti platebnich karet, cestovnich seku, internetu vubec, mobilu, emailu, kapitanskych ci jakychkoliv jinych licenci ... atd atd ... Predstava ze nekdo odvrhne Facebook jenom proto aby ochranil sve soukromi .. je .. no jaktorict ..... smesna [doplnte vlastninazev] :-) Proste Internet je soucasne medium, ktere nemuzeme nikdy docenit b)je medium ktere nemuzeme nikdy podcenit .... tak uz to v dnesni dobe chodi ...

5) vsim vyse uvednym nechci podporovat JI na FCb. Jak uz jsem napsal ... povazuji Fcb za nesmysl a tusiz si myslim ze JI tam nema co delat... jen muj nazor ...
pulrich
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pulrich » pon zář 06, 2010 4:17 pm

no ja nevim .. :-)

tak proste nekdo FB pouzivat nebude (treba z vyse popsanych velmi zasadnich duvodu) a jini zase ano a jsme zase kamosi, ne? a JI at si dela co povazuje za strategicky dulezite

chci jen znovu zduraznit, ze pocit soukromi je jen iluze a sladka nevedomost (vim o tom opravdu hodne) - jak vidim, tak timto tematem se podarilo otevrit uplne jine tema a tim je nase "anonymita" na foru a to jakemkoliv.

na foru JI se citim bezpecne (a vim co rikam) a mam pocit, ze svou identitu zde mam pod kontrolou, ikdyz vim, ze veskere me prispevky jsou verejne archivovany a prohledavatelne i lidmi mimo toto forum a lze z nich vytvorit muj obraz (nazory, zvyky, co mam a co ne a kde apod.) Necitim se zde byt ohrozen, protoze ke vsemu co zde publikuju se snazim pristupovat odpovedne.

stejny princip se snazim aplikovat jak na tomto foru, tak na netu obecne (vice ci mene uspesne) a take ve fyzickem svete (vice ci mene uspesne) si hlidam penezenku, zamykam doma a v letistni hale hlasite nezvolavam "ty vooole, no to je tedaa BOMBAA" apod.

to same plati pro facebook, linkedin, twitter apod. (napr. linkein.com je naprosto nepostradatelna socialni sit pro profesionalni kontrolu referenci lidi z pracovniho pohledu)

Verim tomu, ze spolecnost se velmi rychle meni - posouvaji se meritka hodnot a pseudo meritko "soukromi" a "intimno" se s nasledujicimi generacemi zacina posouvat trochu jinam, nez jsme byli zvykli (at se nam to libi nebo ne) --- to co zacina byt mnohem dulezitejsi je princip osobniho kreditu a referenci, ktere si se svou identitou na siti budujeme at chceme nebo ne - bud mne ostatni budou vnimat jako kaspara, ktery dela ZLO (snadno overitelne a trasovatelne) a budu tak vytlacen na hranu komunity a z ni - nebo mne pres me skutky kdy delam DOBRO (prispevky, ciny ..) budou vnimat dobre a s tim poroste ma kredibilita a opet trasovatelne reference. Za vsim je pomerne snadno trasovatelna historie uz dnes.

"Drive" (vsimnete si laskave uvozovek) lide mohli delat "ZLO" jen proto, ze si je nikdo nemohl overit (obchodni rejstrik on-line, katastr nemovitosti apod.) - ted si mohu snadno overit kazdeho z Vas (a vy mne) a pak se rozhodnout. Nez jdu na obchodni jednani, tak si zadam svuj protejsek do google podle toho, co mi vypadne se jednani pripravim. Pokud mi nevypadne nic, tak je to take podezrele :-)

dobra reputace stejne jako v realnem svete tak i na siti (fora, facebook, ...) se tezce buduje a velmi rychle ztraci - a to je pro nas vsechny dobre - kdyz tyto komunikacni kanaly umim pouzivat, tak mam take moznost snadneji se branit vuci neradum a mit lepsi zivot -- kdyz je pouzivat neumim a budu se jim zubynehty branit, tak nakonec zjistim, ze se jim stejne neubranim a navic je nebudu umet pouzivat a budu porad spaleny ;-))

toz tak

=pux
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » pon zář 06, 2010 4:25 pm

Libor píše:Pulrich vystihl přesně důvody a Gargi záměr , způsob použití portálem.

Zrcadlo není správný výraz, spíše mělo být "zrcadlo zdejšího dění" .... Rozhodně to nebude kopie portálu a příspěvky fóra už vůbec ne.

Spíše bych to přirovnal k nástěnce na školní chodbě......jak psal Gargi, dnes vyšel zajímavý článek, nové video....zítra je sraz všech uživatelů portálu na přehradě....

Asi tak.

FB nepouzivam a pouzivat neminim ... nicmene presne pro tyhle ucely, ktere uvadis, je idealni twitter.
twitter pouzivam (jako vinarstvi) a pro rychle info o tom co se deje je to idealni platforma.
FB je pro me dobry leda pro exhibicionismus nactiletych, mnozina uzivatelu a reseni FB tomu presne odpovidaji.
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Re: Facebook - ani bohovi.

Příspěvekod jerryx » pon zář 06, 2010 11:07 pm

to se tady zase rozpoutalo ...
takze abych to uvedl na pravou miru, tristit se to nebude, facebook je jen na upozorneni - ano, na reklamni podporu portalu jachting.info, takze zadne tristeni si neprejeme ...

k diskuzi o soukromi se vyjadrovat nebudu, to je skoda casu :P
nicmene se vyjadrim k tomuto:
samoliter píše:... až když jsem tvrdě pohrozil Úřadem na ochranu osobních údajů a pár přesdržku.
Od té doby když slyším facebook, tak reaguju jako býk na červený hadr. Proto jsem Vás varoval, neukládejte si na facebooku žádné údaje o mne, ani přezdívku, nic. Nepřeji si , aby mi přes facebook někdo posílal upozornění, jakékoli zprávy, NIC. Doufám, že adresář, seznam členů fóra, je dostatečně chráněn a nebude zveřejňován na facebooku. samoliter.

samozrejme seznam clenu fora atd. se nikde zverejnovat nebude, nicmene chces-li samolitere ochranit sva data, tak nejradeji ustrihni drat od netu a nech se zakopat nekam hodne hluboko ;-) ... ono je to strasne jednoduchy takhle vyhrozovat, ale bohuzel ti tohle nikdo neslibi, takze az nekdo treti pouzije tve jmeno, tak si stezuj primo u nej, tady to asi nepomuze ....
protoze se budou na fb objevovat ruzna upozorneni (i kdyz spise v minimalni mire), tak presto tam muze padnout neci prezdivka, napr. jako u posledniho upozorneni na video galerii tam bylo vybrano jedno nahodne video z poslednich tri za srpen ...
jde jen o odkaz, ale majitel uz vi ;-) ... nicmene v tom nevidim nic spatneho, video bylo poskytnuto portalu ... navic je to dalsi reklama i pro autora ...
to same se muze stat (a stane) u dalsich modulu jako clanky atd. ... tzn. ze uvede-li napr. nekdo v hlavicce treba sve skutecne jmeno, tak se tam muze objevit ... plan je takovy, ze ty upozorneni se tam budou objevovat zcela automaticky ...
takze kdokoliv si preje byt v anonymite, at si necha vse pro sebe, zaleze nekam do diry (uz tam je i par fotek z regatky) a ma klid - netvrdim to jako zaminku pro vyvolani valky, ale jako dobre minenou radu a jako fakt, proste internet takovy je ...
jedine co muzeme slibit, je to, ze budeme potirat vse, co by mohlo portal JI poskodit ...
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » úte zář 07, 2010 10:56 am

Je asi fakt, že 99% facebooku je "mládež", která tam řeší neuvěřitelné ptákoviny. Ale i to 1% starších, rozumných uživatelů je velká skupina lidí! Takže se tam dají občas najít a řešit zajímavé věci (které se samozřejmě dají najít i jinak a určitě i mnohem lépe). Ale prostě FB, twitter a další sítě mají budoucnost. Když je budem ignorovat, tak nám to nejspíš nijak neublíží, ale když se je naučíme správně(!) využívat, může nám to občas pomoct v naší složité cestě životem......

Proto se omlouvám za offtopic, ale musim reagovat na příspěvky o "zrůdnosti" facebouku.
Představte si hypotetickou situaci:
Vesele plachtím po přehradě, potkám jinou loď a dám se do řeči s kapitánem. Říká si třeba Samoliter.
Zalezu do kajuty a pustím notebook. Podle čísla jeho lodi okamžitě zjistím v rejstříku SPS jméno a přesnou adresu!!! Kouknu na StreetView, jaký má pěkný domek ... Na katastru nemovitostí kouknu jestli bydlí v podnájmu nebo je domek jeho. Taky zjistim že mu patří 20hektarů pěkných pozemků hned vedle... Na portálu justice zjistím jestli podniká a v čem podniká. Jinde kouknu jestli někomu nedluží peníze, nebo žeby třeba nějaká exekuce ?!?
Někde tam bude uveden email, ten dám do googlu a čtu dál... třeba že min. týden prodával na aukru auto za 200tisíc (a že by teda stálo zato ho přepadnout). Taky se dočtu, že je aktivní člen erotických stránek se zaměřením na sado-maso....
:crazy:
... atd atd atd...
Takže to, jestli je nebo není na Facebooku je jen malý, naprosto nepodstatný minidetail !!!

PS: ve skutečnosti bych to samozřejmě nikdy neudělal. Jednak nevim proč bych to dělal a hlavně notebook je vysoko na mém seznamu "zakázané věci na lodi"
Omlouvám se samoliterovi za použití jeho jména jako příkladu.
samoliter
účet uživatele zrušen

Jděte do pr.... s facebookem.

Příspěvekod samoliter » stř zář 08, 2010 9:24 am

Pro všechny duševní exhib., co se tak facebooku zastávají. Včera večer jsem zase dostal z facebooku od Josefa Kuhna upozornění, že se mám registrovat.
Takže i přes můj zákaz jsou údaje někde na facebooku.
Dnes jsem už psal na Úřad na ochranu osobních údajů, a taky správci sítě do USA.
A proto znovu varuji všechny: NEPŘEJI SI A ZAKAZUJI, ABY KDOKOLIV Z VÁS VKLÁDAL NA FACEBOOK JAKÉKOLI ÚDAJE O MNE.
Prosím, respektujte mé soukromí. samoliter.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř zář 08, 2010 9:44 am

Ale vždyť píšeš hovadinu, Samolitere.
Není nutné tvou adresu do žádného Facebooku vkládat a pokud vím, tak to snad ani nejde.
Stačí když uživatel FB umožní Facebooku přístup ke svému poštovnímu účtu, aby mu to našlo kamarády, a přijde ti takováhle volovina, pokud sis s tím člověkem někdy něco napsal a on má ten mail stále uložený na svém poštovním serveru.
Jediná šance, jak se toho zbavit, je napsat tomu člověkovi, aby si ze svého poštovního serveru smazal všechny maily, které jste si kdy navzájem poslali.
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: Jděte do pr.... s facebookem.

Příspěvekod orko » stř zář 08, 2010 10:19 am

samoliter píše:Pro všechny duševní exhib., co se tak facebooku zastávají. Včera večer jsem zase dostal z facebooku od Josefa Kuhna upozornění, že se mám registrovat.
Takže i přes můj zákaz jsou údaje někde na facebooku.
Dnes jsem už psal na Úřad na ochranu osobních údajů, a taky správci sítě do USA.
A proto znovu varuji všechny: NEPŘEJI SI A ZAKAZUJI, ABY KDOKOLIV Z VÁS VKLÁDAL NA FACEBOOK JAKÉKOLI ÚDAJE O MNE.
Prosím, respektujte mé soukromí. samoliter.

Plně tě chápu já taky FB nepoužívám a používat nehodlám.Ale tvé soukromí již neexistuje jelikož používáš internet,mobil,atd.
Pokud stím chceš něco udělat začni u sebe a nepomůžeš si ani když napíšeš na lampárnu hlavního nádraží.JI se mění stím se taky musíš smířit, už to není jen o jachtingu ale dnes je to společenský web,o všem možném proto ten FB aby se natáhli další lidé.
Tak se nerozčiluj škodí to zdraví :whist:
pulrich
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pulrich » stř zář 08, 2010 11:34 am

To: Samoliter

zkus si ve svem postovnim klientu (program, ktery pouzivas pro cteni posty) nastavit zakazane adresy, ze kterych nechces dostavat emaily. Vsechny tito lide a facebooky a jine xbooky ti pak budou automaticky padat do "odpadkoveho kose" a tebe to nebude rozcilovat, protoze o tom uz nebudes ani vedet.

ala pokud mi porad nekdo klepe na dvere a na okno a me to rozciluje a rusi, tak jim v tom tezko zamezit, protoze z chodniku na to doahnout a misto toho si pred okno dam izolaci .. a je to, simple :-)

peace

-pux
Sajri
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sajri » čtv zář 09, 2010 7:23 pm

Fascinuje mě, kolik ze svého soukromí jsou někteří lidé schopni odhalit jen proto, aby dali ostatním najevo svůj názor, že Facebook je okrádá o soukromí :-).
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » čtv zář 09, 2010 10:48 pm

Ješte existuje jedna jednoduchá varianta proti pozvánkám a možná jednodušší než psát do USA.
Zaregistrovat se, trochu si zkomolit jméno (aby mne nikdo nenanšel), odhlásit se a zapomenout heslo :)
Facebook pozná že už jsem registrován a přestane posílat další pozvánky :good:

Zpět na