Mapa zajimavych mist - kotviste, boje, hospody atd ...

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Mapa zajimavych mist - kotviste, boje, hospody atd ...

Příspěvekod TashonkaWitko » pon čer 04, 2012 10:35 am

opravdu ted pred dobou prazdnin nechci prudit ... jen bych se dotazal ..

- pred nejakou dobou zde byla nejaka vize vzniku interaktivni mapy, kam by bylo mozne vkladat poznamky z cest - doporucene kotviste, hospody, nebo naopak nedoporuceni, varovani atd

- dokonce kvuliva tomu vzniklo nove tema 1000+1, ktere melo az "zpruzujici" podminky pro zapis poznamky - pevny format, klicova slova atd .. chapu - protoze duvodem byla vize snadne prenositelnosti techto poznamek do, v budoucnosti vzniknuvsi, interaktivni databaze ... doprovodny problem byl, ze spousta lidi radsi nic nenapsala, nez by se nechala zjebat za to, ze spatne umistili klicove slovo, nebo oddelovac (uz nevim co to bylo za sileny znak) .. Pozornejsi vi, ze to tema davno zemrelo. Snad prave na svoji striktnost. Ale i tak jsem to povazoval za OK. Databaze je holt databaze.

- jenze ta databaze nejak nevznikla (opet - to neni vycitka) .. chapu ze to nejni jednoduchy a Jerryx ma i tak sve prace nad hlavu ...

jenze .. pred letosni plavbou jsem aktualizoval svoje postarsi 888 o informace zde dostupne (vsem diky za ne a moc). Ale je to desiva pakarna. Je nutne prolezt vlakna .. chovaji Chorvati trzne, Dobre konoby, Neplatilo se a uz se plati, Moje prvni kapitanska plavba a mnoho dalsich .. vsude se najde neco zajimavyho, ale kolem tuna sra*ek ... proste kousky zlata nahazeny v hnoji ... i tak diky bohu za ne .. a tak proc vlastne remcam ???

no protoze kdyz koukam trebas na Baharisovy stranky, ma tam paradni ale i jednoduchou mapu zajimavych mist - je to zjevne zalozeny na Googlu. Rychle si najdu oblast co me zajima, rychle si dohledam informaci co me zajima. "Hotovo 5". Tohle reseni mi prijde temer idealni. Muzu zalozit vlastni bod, muzu doplnit komentar ke stavajicimu bodu. KLidne si projdu vic komentaru a zjistim ze se jednomu libilo a druhymu uz ne. Zaver si udelam sam. Co vic chceme ? Nepotrebuju zadny slozitosti, tohle je vse co mi staci.

Moje otazka zni .. (prosim NAPROSTO bez urazky) .. kdyz to dokaze mit Baharis, proc to nedokaze mit Jachting Info ???? (muj dojem : nekdy mi prijde, ze chceme mit vsechno tak dokonaly, ze obcas nemame nic). Nevim proc neprevezmeme reseni ala Baharis .. klidne tam postupne prenesu poznamky z jinych vlaken ... klidne si i vezmu na starost nejakou filtraci novych poznamek, aby se tam nepsaly kdejaky kravoviny atd ...
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon čer 04, 2012 1:08 pm

au, to bylo do bolaveho mista ;-)
co na to rict ? ... neni cas, neni motivace - porad je neco dulezitejsiho ... jsi po dlouhe dobe jeden, co se ozval,
to jsou pak opravdu porad dulezitejsi veci ... uprimne, na vsechno potrebuji trochu kopat do zadku, kdyz neco
delam, tak momentalne jen to, co je nutny - prusery a nebo, co potrebuji ja ...
a na ostatni nejak v posledni dobe nemam chut, ono tech veci je rozdelano hodne (a POI je tesne pred
dokoncenim - ale to uz jsem tvrdil drive - taky se od te doby zmenilo jen malinko) ... takze hnaci motor
je pro me zajem ostatnich ...

ad model baharise:
ten problem je uplne nekde jinde, on si to tam dava sam a tim to ma v poradku, takze problem je prave
v rozhrani pro pridavani/schvalovani atd. - to je to, co mi chybi dodelat na JI ... jinak je to v podstate
to same ...
Libor
bez hodnocení
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapa zajimavych mist - kotviste, boje, hospody atd ...

Příspěvekod Libor » pon čer 04, 2012 1:41 pm

TashonkaWitko píše: ... klidne si i vezmu na starost nejakou filtraci novych poznamek, aby se tam nepsaly kdejaky kravoviny atd ...

Toho si cením ;) Není mnoho takových ....
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod kolovratek » pon čer 04, 2012 1:48 pm

Zadal jsem kotviště do Baharisova. Zkouška. Za pár minut to tam bylo. Funguje mu to.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon čer 04, 2012 4:48 pm

:lol: :lol: :lol:
Přiznám se bez mučení, že příčinou byl právě TW příspěvek. Po cca dvou měsících jsem se opět kouknul, zda tam není něco nového a bylo. Je to nastavené tak, že vše musím autorizovat.
Dělal mě to Webholding a už jsem mu kdysi říkal že by bylo dobré, aby mě chodilo nějaké upozornění o aktivitě v této části webu. Že? ;)
IvoK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod IvoK » pon čer 04, 2012 5:02 pm

Musím říci, že mám úplně stejnou potřebu interaktivní mapy. Protože ono se do budoucna nemusí jednat pouze o Chorvatsko ale i jiné země jako Řecko, Turecko, Itálie... A procházet čím dál tím více vláken je již dnes nad moje možnosti. Opravdu by to píchlo.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon čer 04, 2012 5:39 pm

Věřím tomu, že když se tady ozve ještě 100+1 uživatel jak moc to potřebuje, že to POI nakonec jerryx dodělá... ;)
japek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod japek » pon čer 04, 2012 7:42 pm

...to by vážně bodlo... :) je pravda, že kde jinde hledat takové informace než tady (nebo na webu Baharise) :) A pátrat tu po něčem pomocí vyhledávání je mnohdy takřka nemožné.
rogix
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod rogix » úte čer 05, 2012 9:33 am

samozrejma ze to kazdemu bodne. lepsie raz vidiet na mape ako 3 dni hladat v logoch :D
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » čtv čer 07, 2012 11:08 am

omlouvam se, ze jsem po vyvolani vlny zajmu, nestihl reagovat .. holt tu nejsem jen pro jachting :-)

1) vubec netusim, jak to ma Baharis reseny a jak by to melo byt reseny "zde u nas" ... mne to jeho reseni prijde jako docela jednoduchy , ale nevidim dovnitr - jak je to udelany - mozna to tak neni

2) ale pokud BY BYL zasadnejsi problem JENOM v zadavacim formulari a schvalovani zadanych dat ... pak by (z meho pohledu) stacilo i to nejmene sofistikovane reseni .. tedy obycejny formular na vyplneni potrebnych dat a nasledne odeslani na urceny mail. Spravce (*) to zkoukne a zada do mapy - jeho rozhrani uz nemusi byt ani zdaleka tak "blbovzdorne" jako rozhrani urcene pro bezne uzivatele ... cimz by se to mohlo cele zjednodusit .. Pokud pak casem vymyslime nejakou sofistikovanejsi variantu, jenom dobre .. ale muzeme fungovat i bez toho ... zatim ..

(*) Spravcu muze byt klidne vic - myslim ze se zde najde par lidi (kdyz uz dokazeme najit lidi co se staraji o hospodu, najdeme i lidi na tohle), kteri si to vezmou na starost .. mail dorazi vsem a kdo bude mit prvni cas, novy zaznam schvali = zada do mapy. Hotovo. Nebude to sice asi hned, ale svemu ucelu to poslouzi. Je s tim spojeno par moznych problemku, ale to jsou spise technicke drobnosti a ty by se nejak poresily.

Jak uz jsem napsal .. jsem ochoten se toho ujmout. Klidne prolezu stavajici vlakna vyberu to, co za to stoji. Pokud na neco zapomenu, verim, ze mi lidi z fora poradi ... Pokud nebudu sam, je to jen lepe - preci jen obcas zmizim a nejsem. Nejvetsi naval bude predevsim zpocatku, pak to trosku vychladne a pobezi to predevsim po sezone ... melo by se to dat ve 2-3 lidech v pohode zvladnout.
soki
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod soki » čtv čer 07, 2012 12:31 pm

urcite suhlasim a rad pomozem ked bude treba :good:
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kaptn » čtv čer 07, 2012 2:03 pm

[quote="TashonkaWitko"]omlouvam se, ze jsem po vyvolani vlny zajmu, nestihl reagovat .. holt tu nejsem jen pro jachting :-)
1) vubec netusim, jak to ma Baharis reseny a jak by to melo byt reseny "zde u nas" ... mne to jeho reseni prijde jako docela jednoduchy , ale nevidim dovnitr - jak je to udelany - mozna to tak neni

Stálo by za zvážení,doplnit o foto daného místa s co nejvíce vypovídající jachtařskou hodnotou,něco jako a la wikipedie(tam jsou ovšem velmi často jen zapadající slunce :gun: ),např foto z lodi ke břehu,dané hospodě a ev z břehu na zakotvenou lod a zátoku.Třeba by to mohlo fungovat i jako fotosoutěž :whist: :oops: :good:
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » ned čer 10, 2012 6:29 pm

kaptn píše:
TashonkaWitko píše:omlouvam se, ze jsem po vyvolani vlny zajmu, nestihl reagovat .. holt tu nejsem jen pro jachting :-)

Stálo by za zvážení,doplnit o foto daného místa s co nejvíce vypovídající jachtařskou hodnotou,něco jako a la wikipedie(tam jsou ovšem velmi často jen zapadající slunce :gun: ),např foto z lodi ke břehu,dané hospodě a ev z břehu na zakotvenou lod a zátoku.Třeba by to mohlo fungovat i jako fotosoutěž :whist: :oops: :good:

Já na tom strávil docela dost času . Třeba se to bude někomu hodit .
http://www.jachting-letani.cz/interaktivni-mapa/
japek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod japek » ned čer 10, 2012 8:20 pm

karaya2: moc pěkné, díky :good:
Všechno se hodí.... jen škoda že k těm bodům není víc subjektivních informací
RACEK
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 64

Příspěvekod RACEK » ned čer 10, 2012 10:29 pm

Karaya2: Pěkný web, obzvlášť sekce fotografování skrývá neuvěřitelné fotky. Jak jste to takhle vykouzlili? Prosím podělte se o to, jak se toho dá dosáhnout. Asi to nebude jenom v tom foťáku, že?
Díky RACEK
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » pon čer 11, 2012 8:45 am

RACEK píše:Karaya2: Pěkný web, obzvlášť sekce fotografování skrývá neuvěřitelné fotky. Jak jste to takhle vykouzlili? Prosím podělte se o to, jak se toho dá dosáhnout. Asi to nebude jenom v tom foťáku, že?
Díky RACEK

Focení je koníček mého otce . Fotí na http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3 ... index.html . Pokud chceš bližší info , tak mu napiš sem http://www.jachting-letani.cz/napiste-nam/
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra

paradni web

Příspěvekod prcekee » ned črc 15, 2012 12:41 pm

to karaya paradni web

ony pozice jsou fajn, kratke info je taky super a ještě lepší je když se ty soubory dají importovat jak to tu už na foru taky někdo poskytl, to bude obnašet vždy dohrani do noveho souboru ty starší ja třeba použivam chvilku OZIexplorer a tam se prace s waivpointy da celkem dobře aktualizovat a vystup je možny i do gpx pro fandy google maps, zaznam plavby z garmina se taky da načíst do gpx předpokladam i body s popiskem.
OZIexplorer mam ale v netbooku EEE901 (+externí bloototh GPS) verze PC ma dost editačních možností a
po upravach lze data načíst a sledovat na autonavigaci Navigon 8110 pro kterou je i optimalizovaná verze OZIexploreru ale slabší možnosti editace dané spíš rozměry pna
Garminaci to maji zase jinak tak nevim, ale vystupy se daji použít. Pokud mi na email pošlete body v gpx tak je pak po doplnění o další pošlu zpět na adresu odesílatele.

asi by bylo fajn mít v podpise nebo reakci pro jake zařizení si vystup optimalizujete potom se mohou navzajem vyměňovat data v potřebnem formatu. K oziexploreru mně přived kluk z fora ktery jezdí hlavně na kole s ozim na řiditkach :-)

Zpět na