Prečo fórum zaspalo?

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Prečo fórum zaspalo?

Příspěvekod copy » pon kvě 09, 2016 6:25 pm

Zvykol som si vždy po zapnutí PC kliknúť, čo je nové na jachting.info. V poslednom čase mám ale dojem, že fórum totálne zaspalo. Žiadne nové zaujímavé príspevky, niekedy aj celé dni bez akejkoľvek reakcie. Čím to je? Sezóna začala, všetci sú už na vode? Alebo sa diskutéri presunuli ku konkurencii?
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 131
Kontaktovat uživatele:

Re: Prečo fórum zaspalo?

Příspěvekod geronimo » pon kvě 09, 2016 6:46 pm

Fórum zamrzlo, aspoň podle titulní fotky.... :lol:
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pon kvě 09, 2016 6:57 pm

No, na mne na titulní stránce vyskakují jako první tři články: jeden z roku 2009, druhý z roku 2011 a nejčerstvější z roku 2012. Nevědět, že někde pod těmito články, odkazy na video, na fotosoutěž a na encyklopedii je to, kvůli čemu fórum vzniklo a rostlo, tedy diskuse, tak asi odejdu rovnou. A když si kliknu na "nové příspěvky," od pohledu usoudím, že nemá smysl je rozklikávat, protože všechny jsou červeným písmem, což skoro na všech webech znamená "navštívený odkaz."
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pon kvě 09, 2016 7:13 pm

čím to ale môže byť?

už sa všetci všetko dozvedeli?
Už má každý takú loď, akú chcel?
a každému bez závad slúži?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 142
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon kvě 09, 2016 7:17 pm

No já to vidím tak, že skoro každý by rád "konzumoval obsah", ale málokdo něco přidá.

Copak portál je jenom fórum? To je trochu málo.Ne?

Brání snad něco tomu aby alespoň někteří trošku šikovnější přidali článek, video, fotku, heslo do encyklopedie (tu jsem mimochodem plnil sám, nikdo jiný ani ň)?

Snažil jsem se dlouho dělat obsah sám, občas někdo něco přidal. Ale stavět to jen na pokecu (virtuální hospodě či jachtklubu) mi přijde málo.

Pořád doufám....
err_
bez hodnocení
Reputace: 163

Příspěvekod err_ » pon kvě 09, 2016 10:00 pm

Ono se to zase zlepší. Vymění se učinkující, ale cirkus hraje dál.
Nějaké pokusy jsem tady také měl, ale nemělo to příliš smysl. Nebyl o to příliš zájem.
Ale sypu si popel na hlavu, že jsem jedním ze zdejších špatných diskutujících. Tak jsem se proto, ale také pro pracovní vytíženost zde víceméně odmlčel. Ale na SZ odpovídám celkem rychle.
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte kvě 10, 2016 12:04 am

no je to fakt tezky, pres tyden je jina prace a o vikendu jsem na vode ;-)
na tu hlavicku jsem uplne zapomnel - i kdyz uz byla pripravena :-P
a z hlediska dalsich modulu to proste nestiham, je to stale v todo, ale neni vubec cas :-(
tak prosim omluvte nyni pomalejsi upravy ... do toho mam plny mail vsech moznych straaasne dulezitych mailu na admina,
jsou to hodne casto dotazy sem do fora o radu - opravdu nechapu, patri to sem, ale pisou mi to na mail, nestiham to vyrizovat
a ani se necitim jako osoba fundovana odpovidat na to :-( - to mne opravdu obira o hodne casu :'(
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » úte kvě 10, 2016 5:15 am

Libor píše:...stavět to jen na pokecu (virtuální hospodě či jachtklubu) mi přijde málo ... Copak portál je jenom fórum? To je trochu málo.Ne?

Ne. Fórum je, či spíše bylo, unikátní právě tím, že čtenáři nebyli odkázáni na to, co se líbí autorům, nýbrž mohli témata sami nastolovat. Odumřelo, podle mého názoru, na tom, že diskusní příspěvky profesionálů začaly být pociťovány jako jejich reklama a proto odmítány. To, opět podle mého názoru, výrazně ochudilo spektrum informací, které zde bylo možno získat. Druhým důvodem, který řadu dřívějších diskutérů buď odradil zcela, nebo je, jako v mém případě, vedl k dlouhé odmlce, bylo chování moderátorů. Z obou těchto důvodů se fórum propadlo do stavu, ve kterém bylo někdy na začátku své existence, ovšem v situaci, v niž je mnohem snazší dostat se k informacím, než tomu bylo v začátcích fóra. Držím mu palce, aby resuscitaci přežilo.

Libor píše: heslo do encyklopedie (tu jsem mimochodem plnil sám, nikdo jiný ani ň)

Pokud hesla, která jsem doplňoval já, někdo z moderátorů nevymazal, tak se mýlíš.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » úte kvě 10, 2016 5:23 am

jerryx píše:jsou to hodne casto dotazy sem do fora o radu - opravdu nechapu, patri to sem, ale pisou mi to na mail, nestiham to vyrizovat
a ani se necitim jako osoba fundovana odpovidat na to :-( - to mne opravdu obira o hodne casu :'(

Jestli to nebude tím, že na každé stránce dole je napsáná pobídka "kontaktujte nás," kterážto volba nabízí pouze jednu možnost, a to odeslat mail adminovi :)
Možná kdybys tam pro nás blbý připsal poučení, že je dobré se porozhlédnout, zda odpověď už není někde ve FAQ nebo zda k tématu už není založené diskusní vlákno, měl bys mail méně zahlcený :)
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte kvě 10, 2016 7:13 am

Tak to se ti Felixi hluboce omlouvám :oops: . Musel jsem to přehlednout, nebo zapomenout, pokud to bylo už hodně dávno.
To se mi stává max tak jednou za týden....

Podívám se jestli to někde třeba ještě nevisí. Mohl to schválit, poslat do encyklopedie, některý z moderátorů aniž bych si všiml.

V mnohém máš, co se týče důvodů malé aktivity, jistě pravdu.

Já se tak trochu kloním k názoru, že to je všeobecný trend poslední doby napříč všemi komunitními weby.
Velmi přesně to vystihl Daniel Dočekal v článku:
http://www.lupa.cz/clanky/lide-sdili-na ... mene-sdili

I když píše o Facebooku, má to mnohem širší platnost, není to jen o Facebooku, nebo fóru na jachting.info.

Doporučuji přečíst.
Omen
vytrvalý návštěvník
Reputace: 151

Příspěvekod Omen » úte kvě 10, 2016 7:16 am

Já bych v tom nic moc nehledal, i když odmlčení některých mě moc mrzí.
Aktivita na fóru je NEpřímoúměrná aktivitám aktérů na vodě :)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 123

Příspěvekod Denis » úte kvě 10, 2016 8:00 am

Jak zaspalo, čo zaspalo??? Ja si nestihnem ani všetko prečítať čo sa tu popíše a druhému je málo? čím to asi je?

Môj názor po rokoch zostáva nezmenený, najdôležitejšie je Fórum, lebo ludia si chcú pokecať, niečo sa spýtať a chcú pomôcť. Ostatné je skoro zbytočné a tak to aj ostane. Konkurentom sú dnes socialne siete, ktoré suplujú čiastočne Fórum, najme v tom že ludia sa chcú pochváliť kde boli na dovolenke, predtým mnoho možností nemali,len jachting. info, teraz môžu zdielať.

Mne je lúto za naším prvým heslom: sme jediné nekomerčné fórum o lodiach v Čechách a na Slovensku. Tým je daný aj môj postoj k reklame a s reklamou v diskusii sa nedá diskutovať. "Inzerent" si bude prihrievať a prihrieva len svoju polievočku a mlieť si stále to isté a len výnimky potvrdzujú pravidlo.

Dávam za pravdu aj Liborovi, jachting.info niektorí použijú len vtedy keď ho potrebujú, ale aby napísali o tom ako bolo na plavbe, ako opravili, ako vyrobili, kde kúpili a podobne ani čiarku.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » úte kvě 10, 2016 8:49 am

Libor píše:Copak portál je jenom fórum? To je trochu málo.Ne?

Možná to jiní vidí jinak, ale pro mě je to pouze to forum.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 131
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte kvě 10, 2016 9:07 am

Je to těžké, chodím občas na Polské fórum....je tam zcela běžné, že výrobce nebo konstruktér diskutuje o novém modelu lodi, vysvětluje, odpovídá na dotazy, výrobce plachet radí ohledně trimování...atd.....nikdo s tím nemá problém, je jasné, že diskuse je pak na profesionální úrovni. Na druhou stranu tady asi o to není zájem, pokud se objeví vlákno s novým modelem, nikdo nereaguje, ale pokud někdo najde na smeťáku starou pramici a chce z ní udělat kajutovku, je příspěvků na několik stránek... :P :D
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Danar » úte kvě 10, 2016 11:50 am

Ono je snadné ukázat, co je špatně na cizí práci, a neskutečně těžké to ukočírovat v lepší úrovni, když se do toho člověk pustí sám. Tím bych chtěl vzdát hold Liborovi a celému týmu okolo JI za tu úroveň, v jaké existuje, i když to holt není dokonalé a dle vkusu všech soudruhů. Ani dle mého vkusu a názoru, ale uznávám, že bych musel vyvinout neskutečné úsilí a vytvořit svůj portál, abych za mnoho let poznal, zda mám pravdu ve svých kritikách.

Přečetl jsem si zajímavý článek o Atlasu Hub a dalších (a)sociálních sítích, na který odkazuje Libor. Když jsem chodil na střední školu nedaleko Plzně, měli jsme ve vstupních prostorách internátu na zdi citát "Svět jde stále kupředu, ale mládí musí stále začínat od začátku". Tenkrát nám přišla podobná hesla trošku trapná, i když jsme někteří význam chápali, obzvláště ve vztahu s rostoucím množstvím učiva v čase (vždyť za 100 let se budou muset učit v dějepise o 100 let událostí více!!!).
Kam tím mířím... Jeden příklad: Časopis pro náctileté s názvem Bravo a jemu podobná periodika. Když nám bylo 12-15, snažili jsme se v jejich stránkách dozvědět, jak to vlastně je s tím sexem, co ty holky vlastně jsou za (po)tvory, co se s nima taky dá dělat a podobné věci. Samozřejmě potutelně, jelikož číst Bravíčko veřejně byla "trapárna největší" :crazy: . Dneska to už, věřte nebo ne :D, nečtu. Po 20 letech to snad nepotřebuju... Časopis se mnou nevyrostl, nic nového mi nedává, zato stále píše pro stejnou věkovou skupinu a posté píše holkám o tom, jestli otěhotní v bazénu, co tampóny, klukům o jiných problémech. Naše generace si už o těchhle problémech povídala, má je probrané, vyřešené. Jak mohlo Bravo přežít bez nás? Jednoduše - nová generace si chtěla také povídat o stejných problémech - znovu a znovu probírají to samé s aktuálními lidmi, aktuálními prostředky, aktuálními "technologiemi".
Povídání si, dialog, odborné konzultace nebo jen tupé hospodské tlachání je lidskou přirozeností. A každý si chce povídat o svém "aktuálnu".
Když to aplikuji na jachting, lodě a věci s tím spojené, tak nový majitel lodě si chce s někým popovídat o tom, jak loď kupoval, jak ji bude brousit, natírat a čím, jak vyřeší wc, co motor, interiér, plachty... Buď chce radu, nebo třeba ví, ale chce se pochlubit a prohodit o tom pár vět s ostatními. Přitom si tu o lodi (motoru, nátěru, nočníku...) už někdy někdo povídal. Může načerpat zkušenosti z předchozí konverzace. Technicky mu to stačí, ale ne jeho potřebě komunikace. V hospodě se také probírá stejný zápas mnohokrát dokola a když přijde nová parta hostů, tak jim neřeknou "hele, ten zápas už jsme někdy probrali, bylo to 3:2, stačí, dál". To samozřejmě úmyslně trochu přeháním...
Když pominu potřebu komunikace, pustí se do čtení historie (vlákna) k dané problematice, vlákno začíná např. v roce 2005 a když se probere několika stránkami textu obsahujícího rady, nápady, domněnky (a někdy bohužel i přestřelky mezi účastníky), tak zjistí, že se to za těch 11 let zamotalo, nebo to už dávno neplatí. Případně se mu nechce věřit staré informaci (je to letos stejné jako vloni nebo před 10 lety?).

V práci míváme každý měsíc pravidelné porady (kromě dalších nepravidelných). Nesnáším porady, protože některé body jsou na programu opakovaně a musím poslouchat i témata, která se mě netýkají. Alespoň si to vždy myslím. Stává se ale, že se najednou něco pohne, přijde aktuální informace ke staršímu bodu, a najednou vznikne debata, do které se zapojí více lidí a problém se vyřeší. Nebo zjistím, že mé oddělení může být užitečné v záležitosti, která s námi dle názvu vůbec nesouvisí. Někdy přehlídka ztraceného času, jindy exploze pozitivních kroků. Nemám porady rád, ale chápu jejich pozitivní stránku.

Nu a k jádru vlčáka - Jíž jsem se tu několikrát vyjadřoval v tomto duchu. Chápu snahu týmu JI o vytvoření portálu, kde bude k nalezení co nejvíce správných informací a řešení. Jakási databáze nebo knihovna vědomostí. To je super! Myslím to vážně. Proto jsou v horní části stránky články staršího data. Jsou užitečné a informace, která by měla být trvalého charakteru, může být ku prospěchu po několik let, možná desítek let. Podobná snaha je i ve vláknech fóra. Tento způsob je cesta média, které se přizpůsobuje svému "publiku". Jak návštěvníci stárnou, vyvíjejí se, nabírají zkušenosti, mění se i témata, která je zajímají. Knihovna se plní. Nevýhodu vidím v potřebě hlídat aktuálnost informací a pokud možno i jejich pravdivost. Není fakt příjemné probírat se desítkami až stovkami starých příspěvků, aby člověku neunikl pravý smysl těch novějších. Druhé negativum je to omezení v uspokojení potřeby "povídání si". Třetí - když se otevře starý problém od začátku, jako kdyby se nikdy neprobíral, může dojít k novému vývoji diskuze, novým nápadům atd. A čtvrtý, čím je knihovna plnější, tím je méně o čem psát, je méně nových příspěvků a s tím je i méně návštěv, protože ti zasloužilí jedinci už knihovnu přečetli.
Druhý možný směr je výše uvedený časopis. Cílí na relativně úzkou skupinu - mladší adolescenty. Když to převedu do obecného pohledu - na lidi, co ještě neznají všechno, mají ještě potřebu to probrat se stejně zasaženými, cítí se v něčem nováčky, o něčem uvažují, něco je pálí. Stále se objevují stejné věci, ale s jinými lidmi. I to má své nevýhody. Například to, že "mazák" si nebude chtít číst o problematice rolování do stěžně po třicáté, ale na druhou stranu - kdo je rád nápomocen, vlákno snad otevře a poradí. Také bude více vláken se stejným tématem probíraným vždy od začátku, ve kterých se dá hledat. Mě by to třeba při hledání informací nevadilo, spíše naopak - prošel bych je od nejaktuálnějšího a v některých problematikách bych se na 10 let staré vlákno vykašlal. Nemyslím si ale, že by stejná vlákna vznikala každé tři měsíce. Na nějakém fóru jsem se setkal s pravidlem, které nařizovalo otevřít nové vlákno a nepsat do starého, pokud poslední příspěvek v tom starém byl starší než (tuším) 1 rok.

Toť "stručné" shrnutí mého pohledu na věc. Pro mě je lákavější druhá varianta, protože je víc, co číst ;). Ale jestli je lepší dokázat neumím z důvodů, které jsem psal na začátku.
Mám pocit, že tým JI poslední dobou trošku povolil otěže přísně portál držící v režimu databáze a myslím, že to je dobře :good: . Žádný extrém není dobrý.

A víte, že jsem plánoval napsat reportáž z naší plavby na Mazurech r. 2014? A nic, viďte? Trochu se ospravedlním - reportáž si vzala za úkol moje drahá polovička, jenomže ji nedopsala, protože jí ubylo volného času. Asi po roce jsme uznali, že je konec v nedohlednu a předala mi svůj hotový kus, abych to dopsal. Píšu ale dost jiným stylem, tak jsem se nedokázal rozhodnout, zda navázat tím svým, nebo to celé napsat znovu sám (a možná tím urazit svoji teď už manželku, i když mi řekla, že jí to nevadí - ale znáte ženy ;)). Rozhodoval jsem se dlouho a protože je to dobrá výmluva, proč jsem to celé také zazdil, tak jsem se nerozhodl do dnes... :roll:

Přeju JI spoustu kvalitních příspěvků, mnoho návštěvníků a málo hašteření :)
Janch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Janch » úte kvě 10, 2016 12:45 pm

Ahoj!
K úvodnímu postu: já sem tedy nechodím tak dlouho jako Copy, ale abych si v květnu stěžoval na nedostatek nových příspěvků, to by mne nenapadlo. Přece kdo má ruce, nohy, loď, tak finišuje na úpravách, plánuje trasy nebo drandí po vodě (kromě zahradních, domovních a bytových prací, že). To je holt nástupem sezóny. Copy myslím uhodil hřebíček na hlavičku.
K poznámce o jediném nekomerčním webu o plavbě v ČR: není to polské fórum, kde mají v diskusi výrobce a konstruktéry, jaksi tu nemáme ten lodní průmysl. Zato se najdou dealeři a živnostníci. Nemám nic proti jejich (při)výdělku ani proti stručné informaci nebo komerčnímu odkazu, ale nějaké další eskapády je třeba zregulovat a jsem tomu rád. O to víc místa a zaslouženého obdivu můžou mít vlákna fandů, kteří se vrtají ve svém plavidle.
K obsahu a práci adminů: nezbývá mi říci než uctivě děkuji, je to unikátní a bohatý zdroj informací a poučení, jak v encyklopedii tak ve vláknech.
Suma: Fórum nezaspalo, má holt periody vyšší a nižší aktivity.
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » úte kvě 10, 2016 1:28 pm

Nejsem na JI dlouho, vlastně mi o něm řekl Libor, když ty byl kupovat loď. Rád sem chodím, je tu mnoho zajímavých lidí a příspěvků. No s tou disciplínou taky pokulhávám a píši tam, kam nemám. Snažím se pomoci a poradit tak, jak to tady děláme s našimi přáteli. Co se osvědčilo a co naopak ne. Vzájemně si pomoci.
A reklama, proč ne, vždyť jsme jí obklopeni všude. Slevy, nové produkty.. Měla by být stručná jasná a pravdivá.
Buďme na sebe uctiví, i když s někým nesouhlasíme. Jen hlupák dělá z druhého hloupého. Vše přináší i hodně positivního, na nesprávný názor by měla přijít slušná správná informace. Jen tak jde vývoj správným směrem dál.
A kdo umí víc a je víc? Myslím že to je Werich – Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady umíme moc..
Tuge22
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Tuge22 » úte kvě 10, 2016 9:00 pm

Kapitani urcite zotrvajte v pridavani a diskutovani. Ako zaciatocnik ktoreho celkovy pocet plavieb ako VMP+C by sa dal spocitat na prstoch jednej ruky si vzdy rad precitam novinky a snazim sa denne. Mozem prispiet akurat teoreticky alebo postrehmi z vystav, co som sa tohto roku presunul z Incheby na BootTulln.
Vdaka za vsetky cenne rady, nenechajte sa znechutit, co robite ma vyznam :-). [THUMBS UP SIGN]
Andrej
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 70

Příspěvekod Zdenda12345 » úte kvě 10, 2016 10:10 pm

Mě nepřijde, že by fórum nějak spalo. Subjektivně se mi zdá, že ubylo hádek a hašteření. Možná proto se může zdát, že je málo nových příspěvků.
Takže vlastně velký krok kupředu ne?
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikeduck » úte kvě 10, 2016 10:26 pm

Taky nemám tak úplně pocit,že by fórum zaspalo.Sice nových příspěvků je trochu míň,ale je jaro, venku hezky tak jsou i jiné aktivity než jen psát a číst JI.
Přes zimu sem zde byl celé dny a to skoro doslova.Byl jsem zde úplně nový a všechny příspěvky i několik let dozadu sem snažil přečíst.Takže sem se ráno vzbudil a šup na fórum.
Ale teď sem jdu stěží jednou dvakrát za den.Sice pořád hltám všechny informace co se mi hodí i ty co se mi hodí méně,občas i něco přispěji ale ne moc odborného.Na to nemám ty informace a zkušenosti.Ale vždy mi sem dostal ty rady co jsem potřeboval i když občas s narážkou na strejdu Googla.Umím používat Google ale raději se na dané téma zeptám zde.
Prostě teď nemám tolik času jako v zimě.
Rád bych třeba napsal reportáž.Ale zatím sem byl jen párkrát na Orlíku a tam není o čem moc psát.Možná tak dojmy a pocity těch jsem vždy plný .Teď o víkendu budu absolvovat přeplavbu menší flotily lodí na Orlík o tom by se možná nějaký mini report nechal napsat.Ale asi mezi zážitky z moří a koupi lodě moc nevynikne.
No sem se nějak rozepsal a doufám ze ne moc :offtopic:
Na závěr jen moc děkuji za existenci JI.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod kanic » stř kvě 11, 2016 6:32 am

Řekl bych, že spíše " vymřelo ", než zaspalo.

Určitě je méně hašteření, protože kolegové, kteří měli co říci byli otráveni chytrolíny.
Jejich odmlčení je dost znát, fórum bez nich se stává spíše technickou databází.
Je pěkné vědět, jaké auto vybrat, jaký agregát do lednice pro pár desítek lidí.

Ztráta starých es, se kterými se tady člověk cítil jako mezi svými je nenahraditelná pro fórum.
Pro mně ne posun vpřed, ale propad. k.
bedrich
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 20

Příspěvekod bedrich » stř kvě 11, 2016 8:00 am

:offtopic: Drobná jazykovědná vsuvka: řěkl bych, že mezi českým a slovenským "zaspat" je určitý významový posun: česky - pozdě vstát, např přijít pozdě do práce, kdežto slovensky Forum zaspalo = usnulo :?
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř kvě 11, 2016 8:42 am

mikeduck píše:.Ale asi mezi zážitky z moří a koupi lodě moc nevynikne.
No sem se nějak rozepsal a doufám ze ne moc :offtopic:
Na závěr jen moc děkuji za existenci JI.

Nedej se odradit, nejezdí každý na moře, nebo kupuje loď..... ;)
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Danar » stř kvě 11, 2016 8:55 am

bedrich: Čeština dokáže se slovy kouzlit a když se zkříží se slovenštinou, vznikají další roztomilosti. Mohli bychom si tedy říci, že fórum přišlo pozdě do práce... :crazy:

Co se týče množství příspěvků, tak já mám zase opačný pocit, než píší ostatní. V zimě jsem nakoukl, nebylo moc co číst a zase jsem vypadl. Cca od března tu trávím víc času - mám pocit, že je víc zajímavých příspěvků. Jako kdyby se jachtaři probouzeli s jarem, začali se víc zabývat sezonou, která je na spadnutí a připomíná se počasím, těšit se... A zatímco se na ni těší, alespoň více píší. Asi jako já :)
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř kvě 11, 2016 5:18 pm

Image4.jpg

Zpět na